Announcement

Collapse
No announcement yet.

Προτασεις για βελτιωση της δομης/λειτουργιας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν ηξερα οτι υποστηριζουμε tapatalk
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Admin σου λέει μετά...

       
      ούτε εγώ το ήξερα

      Comment


      • Ναι δίνει στο Gamers Odyssey δυνατότητες app . Θα το εξερευνήσω περισσότερο αργότερα, μόνο ένα θέμα με τα smilies πρόσεξα, έχουν δικούς τους κωδικούς π.χ. [emoji14] και μάλλον θα πρέπει να γίνει αντιστοίχιση.
        The illusion of free will is an illusion.

        Comment


        • Προστέθηκαν 2 νέα Ranks στους registered users:

          - Άνω των 250 posts: Παιχτούρα

          - Άνω των 1000 posts: Αρρώστια

          ΥΓ: Το post count απ την αλλη σκοπευω να το κρυψω οπως ηταν παλια.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Εγώ τότε έχω rank αρρώστια, καλή φάση, εγκρίνω και στηρίζω.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • XAXAXA Παιχτούρα χαχαχχα
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Καλά όλα αυτά, αλλά νομίζω το πιο επείγον είναι να αγοράσετε ένα SSL Certificate και να γυρίσετε το site σε αποκλειστικό https. Pure http is dead.
                Insert Coin

                Comment


                • Ακριβουτσικο, 46$ το χρονο διαβασα εχει περιπου αυτη τη στιγμη ενα certificate.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Ακριβός ακούγεσαι, θα ψάξω στον δικό μου πάροχο και θα σου πώ.

                    Update
                    16,5 ευρώ το έτος για 1 domain (www.foobar.com), χωρίς wildcards (*.foobar.com)
                    Last edited by Jedah; 10-11-2017, 08:14 PM.
                    Insert Coin

                    Comment


                    • Με 10 ευρώ για πάντα δίνει η εταιρεία που φιλοξενεί το GO.

                      Το θέμα είναι ότι προκύπτουν τεχνικά θέματα, θα το κοιτάξω κάποια στιγμή σε vbulletin αν η μετάβαση γίνεται ομαλά.
                      The illusion of free will is an illusion.

                      Comment


                      • Συζητήθηκε στο τσατ το πώς μπορούμε να ανακαινίσουμε το φόρουμ. Η πρότασή μου είναι σύμπτυξη των πολλών διαφορετικών subsections σε λίγα απλά, μιας και η κίνηση δεν δικαιολογεί πλέον αυτή τη διαίρεση.

                        Η πρότασή μου είναι 3 υποφόρουμ,

                        το ένα, Κοινότητα, ας πούμε, να περιέχει τα θέματα των τωρινών Welcome-Ανακοινώσεις, Ζητήματα forum, G.O. Activities
                        το δεύτερο, Games, των General Gaming Discussion, Games, Retro, Gamer's Odyssey Network και Reviews-Features
                        το τρίτο, Γενικά, των Off-topic και Τέχνη και Μικρές αγγελίες αλλά με tag, π.χ [Αγγελία] Πωλούνται...

                        Όποιος θέλει ρίχνει ιδέες

                        Comment


                        • Keep it simple για εμένα σε στυλ resetera, video games/reviews-user content-media/offtopic/ ισως με τα pinned threads που δεν θέλουμε να χαθούν όπως πχ το collector's cornet το retro, προσφορές παιχνιδιών, πρόσφατες αγορές κλπ.

                          Comment


                          • To forum αυτη τη στιγμη εχει 4 main sections που καθε ενα εχει υποκατηγοριες. Οι υποκατηγοριες στα Gamers Odyssey και Γενικα μπορουν να ενωποιηθουν λογικα χωρις κανενα προβλημα (ισως μονο με καποια pinned topics). Τωρα το collector's και gaming θελει λιγο παραπανω συζητηση, μπορουμε βεβαια να παμε σε κατι ενιαιο τυπου resetera. Το μονο section που εχει μια καποια κινηση σημερα ειναι το Games, τα υπολοιπα ειναι σχεδον νεκρα, αλλα και νεκρα να μην ηταν ισως να ειναι καλυτερο να μην υπαρχουν τοσα subsections.

                            Imo το θεμα ειναι σε καθε νεο thread να χρησιμοποιουνται τα tags προκειμενου μεσω search ο καθενας να μπορεις ευκολα να βρει αυτο που θελει (αν παμε σε ενωποιηση) οπως γινεται σε neogaf και resetera. Το search engine του forum αυτη τη στιγμη ειναι imo πολυ κακο, δεν ξερω αν φταιει η μηχανη αναζητησης ή αν δεν χρησιμοποιει κανεις τα tags οταν ανοιγει καποιο θεμα. Εγω παντως οσες φορες ψαχνω κατι παντα κανω μια ωρα να το βρω (υπαρχει επισης πολυ θορυβος απο τα pinned topics στην αναζητηση).

                            Απο κει και περα το forum εχει χρυσο σε πολλα απο τα θεματα του, οτι και να λεμε περι niche κλπ, εγω παντα εδω ανατρεχω αν θελω να διαβασω πραγματα (πχ βλεπε το topic του xeno με το ημερολογιο) και σοβαρες αποψεις για παιχνιδια. Γι'αυτο θεωρω πολυ σωστο το να κανουμε μια προσπαθεια και βλεπουμε. Για τα facebook και youtube οντως ας τα πουμε σε δευτερο σταδιο αν και κατα τη γνωμη μου πρεπει να δωθει προσβαση σε ολα τα core members μιας και το συστημα οπως ειναι τωρα δεν δουλευει και ειναι κλειστο ακομα και στο μεταξυ μας (καποτε γραφαν 100 ατομα εδω και ηταν λογικο, τωρα ειμαστε 10 max). Το θεμα ειναι να μπορουν να κινουνται casually και με minimum effort, βλεπω ενα αρθρο που διαβαζω, κανω ενα click και το ανεβαζω στο fb, βγαζω εν boss με ωραιο τροπο κανω ενα share κατευθειαν στο καναλι κλπ χωρις να ασχοληθεις παραπανω. Αλλα anyway οντως αυτο ας το δουμε σε δευτερο σταδιο.
                            Last edited by nooto; 22-11-2018, 05:11 PM.

                            Comment

                            Working...
                            X