Announcement

Collapse
No announcement yet.

Προτασεις για βελτιωση της δομης/λειτουργιας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Υπαρχει ενα κουμπι "Top" κατω δεξια απλα ειναι στο τερμα της σελιδας.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Αριστερά εννοείς.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • LOL το κουμπι ειναι οντως αριστερα, αλλα εγω πριν οταν ειπα κουμπι εννοουσα τον συνδεσμο στα δεξια:
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Ok fail.Δεν το είχα δει.τώρα που το σκέφτομαι όμως καλό θα ήταν να υπάρχει και κουμπί bottom of the page.
          Carpe diem

          Comment


          • What the hell?
            To scroll up - down den einai arketa kalo gia mas pleon?
            Ligh gymnastikh gia kalo lawl...
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Υπάρχει και το home/ end στο keyboard.

              Comment


              • Κι εγω συμφωνω οτι θα επρεπε να υπαρχουν και οι επιλογες αυτες στο τελος της σελιδας, δεν ειναι θεμα scroll ουτε home - end, απλως ειναι μια παραπανω ευκολια, την οποια ειχα συνηθισει παλαιοτερα και το gp forum. Επισης πολλα θεματα εχουν τεραστιες σελιδες, οποτε ειναι τελειως σπαστικο να κανεις μετα απο ολο το διαβασμα scroll up.
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • Τώρα που είπες για τεράστιες σελίδες πάντως, προσωπικά μου άρεσε πολύ περισσότερο το παλιότερο, ευέλικτο, σύστημα με τα λιγότερα posts ανά σελίδα, παρά το τωρινό κατεβατό.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • Σωστός ο loggo! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι αυξήθηκε τόσο το όριο ποστς ανα σελίδα ( μα 30 διαολε?) αλλά καλό θα ήταν να το επαναφέρουμε στα παλια επίπεδα που αν δεν κάνω λάθος ήταν 15 π/σ*
                    Δεν χρείαζεται ψηφοφορία κλπ, αφού το είπα εγώ απλα κάντε το!


                    Με εκτίμηση
                    Gotys Poiotis



                    *Ποστ/σελιδα
                    I attack sharks
                    when i smell them bleed
                    I dont go swimming
                    water just wants to be around me.

                    Comment


                    • Μετα απο μεγαλες πιεσεις και μηνυματα που δεχτηκαμε επαναφεραμε το παλιο νομο που προβλεπει 15 p/p* (κι οχι π/σ που γραφουν διαφοροι ασχετοι). Raphael φροντισε να υπαρχει σχετικη ενημερωση στο επομενο τευχος.

                      * posts / page
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Σκεφτόμουνα μήπως ενώναμε το section «Ανακοινώσεις» με το «Ζητήματα Forum». Μιλάμε για μια μονάχα σελίδα, η οποία έχει μέχρι και thread με τελευταίο post από το 2007. Επιπρόσθετα, όλα τα threads στις ανακοινώσεις θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι στα Ζητήματα Forum (από τη στιγμή που δεν λέγεται πια «Τεχνικά Θέματα»). Παράλληλα, θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ένα sub section για τα περί YouTube. Όπου και θα ποστάρονται τα updates στο channel, σχόλια, απορίες, requests, αλλά και guides / βοήθεια σχετικά με το upload των videos.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Θέλω καιρό να το πω αλλά όλο το ξεχνάω.Βλέποντας όμως όλο και περισσότερες ουσιαστικές κουβέντες να γίνονται στο φόρουμ,θέλω να πω το εξής.
                          Όποιοι είναι υπεύθυνοι κάντε BACKUP!!!
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Originally posted by Altair View Post
                            Θέλω καιρό να το πω αλλά όλο το ξεχνάω.Βλέποντας όμως όλο και περισσότερες ουσιαστικές κουβέντες να γίνονται στο φόρουμ,θέλω να πω το εξής.
                            Όποιοι είναι υπεύθυνοι κάντε BACKUP!!!
                            Καλά λέει. Καλύτερα να κάνετε εβδομαδιαίο back-up, γιατί τελευταία έχουν συγκεντρωθεί πολλοί ιοί και πολλά spam bots και έχουν χτυπήσει μερικά άλλα forums και έγινε της κακομοίρας.
                            sigpic

                            Comment


                            • Σιγα μωρε τι μπορει να συμβει...

                               
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Originally posted by Ramparter View Post
                                Σιγα μωρε τι μπορει να συμβει...

                                 
                                Θα σου πω εγώ, μωρέ, τι μπορεί να συμβεί.

                                Καταρχάς, κάποια στιγμή θα μπει κάνα spam bot άγνωστο και θα σου βγουν τα μάτια για να πας να το διαγράψεις. Αναφέρθηκε ότι μπήκε και είτε έστειλε PM στο τάδε χρηστή είτε έστειλε e-mail στον τάδε χρηστή λέγοντας ότι είναι κάποιος admin. Ήδη το είδα σε 3 forums αυτό.

                                Μετά που μπαίνουν ιοί από το πουθενά, οι οποίοι σου κάνουν προβλήματα γενικά μέσα στο site, π.χ. να βλέπεις ακαταλάβιστους html κώδικες εκεί που δεν τους σπέρνει, να βλέπεις ότι τα μηνύματα δεν στάλθηκαν σωστά και να αναγκάζεσαι να πατάς "Νέα μηνύματα" για να δεις μετά το post που θέλεις, να βλέπεις ότι το PM δεν στάλθηκε(bug) και να πατάς ένα κουτάκι για να μπορεί να στείλει χωρίς προβλήματα, μετά να σου σβηστούν κάποια δεδομένα του database. Ήδη έγινε όλος αυτός ο σαματάς σε 4 forums.

                                Οπότε με τα παραπάνω, καλύτερα είναι να κάνεις εβδομαδιαίο back-up για να μην γίνει τίποτα από τα παραπάνω τροπάρια που βλέπω εδώ κι εκεί.

                                 
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X