Announcement

Collapse
No announcement yet.

Προτασεις για βελτιωση της δομης/λειτουργιας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Πρέπει να εμφανιστούν νέα θέματα μιας και μέχρι στιγμής είναι όλα copy paste από το Gamepro οι τίτλοι και τα θέματα.

    Και δεν χρείαζεται να ανοίγονται τα θέματα από ένα άτομο και να έχεουν πρώτο post το "Εδώ μπορείτε να πείτε για...." , "Εδώ ας μιλήσουμε για...." , "Στο θέμα αυτό κάνουμε αυτό..." <_< Είνια λίγο κάπως....άκυρο να το πω....δεν ξέρω δεν μου άρεσε καθόλου.
    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

    Comment


    • #47
      Ακυρο οντως απλα τα παιδια ενιωσαν την αναγκη να δωσουν μια μικρη ωθηση στο φορουμ.

      Νεα θεματα ειναι στο χερι του καθενος να γινουν.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #48
        Καλά ναι λογικό έπρεπε να εμφανίζονται μερικά θέματα έτοιμα.
        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • #49
          Πρέπει να εμφανιστούν νέα θέματα μιας και μέχρι στιγμής είναι όλα copy paste από το Gamepro οι τίτλοι και τα θέματα.

          Και δεν χρείαζεται να ανοίγονται τα θέματα από ένα άτομο και να έχεουν πρώτο post το "Εδώ μπορείτε να πείτε για...." , "Εδώ ας μιλήσουμε για...." , "Στο θέμα αυτό κάνουμε αυτό..." <_< Είνια λίγο κάπως....άκυρο να το πω....δεν ξέρω δεν μου άρεσε καθόλου.
          [/b]
          ΌΤαν πριν 5-6 μέρες άνοξε το μαγαζί και είμασταν μέσα μόνο εγώ και ο boy έπρεπε να κάνουμε μία αρχή έτσι ώστε με το που θα μπει ο κόσμος να μην είναι άδειο το φόρουμ. ΠΡοσωπικά άμα έμπενα και το έβρισκα εντελω΄ς άδειο δεν θα ασχολιόμουνα τόσο. Ευτυχως φεύγουμε σχετικά γρήγορα από αυτή τη φάση.

          Comment


          • #50
            Kαντε υπομονη, ειναι απολυτως λογικο να "κουβαλαμε" θεματα απο το παλιο μας forum, αυτο ειχαμε αυτο εμπιστευομασταν. Απο εκει και περα με τον καιρο τα θεματα που θα ανοιγαν εκει περα θα ανοιγουν εδω, απλα τα πραγματα. Προσωπικα την ψαχνω αρκετα για νεα polls και θεματα, οποτε ορεξη να υπαρχει και φυσικα μια ισορροπια.
            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

            Comment


            • #51
              Έτσι κι αλλιώς τα περισσότερα θέματα που μεταφέρθηκαν από το παλιό forum είναι θέματα που αργά ή γρήγορα θα άνοιγαν.
              Το θέμα της ποζεριάς, των αγορών, των νέων, των chartz, του MGS (LOL) κλπ.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • #52
                Συμφωνω οτι ηταν απαραιτητο να ανοιχτουν καποια συγκεκριμενα θεματα απο την αρχη εστω και αν ειναι μεταφορες γιατι θα ηταν ασχημο με το που θα ερχομασταν να ηταν αδειο το φορουμ.

                Και μενα μου αρεσε αυτο με το διαστημα σαν logo που εφτιαξε ο ΒigBoss.

                Γενικα ωραιο θα ειναι και το χρωμα -φοντο να ανανεωνεται καθε καπους μηνες ετσι για να μην βαριεται το ματι
                ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

                Comment


                • #53


                  Μου βγήκαν έντονα τα γράμματα αλλά νομίζω καλό είναι.



                  Αυτό είναι καλύτερο νομίζω (και με δύο S ).

                  Comment


                  • #54
                    ...και γιατί να το πυροβολήσουμε;

                    EDIT: Μειώστε τον αριθμό των ποστ ανά σελίδα σε 10, 20 είναι αρκετά πολλά και καταντάει κουραστικό και σπαστικό, ειδικά με τις υπογραφές και αβατάρ + πρόσθετες εικόνες που επιβαρύνουν το φώρτομα.

                    Comment


                    • #55
                      Μειώστε τον αριθμό των ποστ ανά σελίδα σε 10, 20 είναι αρκετά πολλά και καταντάει κουραστικό και σπαστικό, ειδικά με τις υπογραφές και αβατάρ + πρόσθετες εικόνες που επιβαρύνουν το φώρτομα.
                      [/b]

                      Συμφωνώ απολύτως. Καλό θα ήταν να γίνει αυτή η κίνηση.
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • #56
                        Επίσης να υπήρχε μια πιο μεγάλη ποικιλία στα χρώματα του forum και τα χρώματα να είναι πιο "ζεστά". Πολλές φορές καθώς είμαι στο forum νομίζω πως βρίσκομαι σε ένα ψυχρό μέρος, οι αποχρώσεις του γαλάζιου μου δίνουν την εντύπωση της ψύχρας, του πάγου..........

                        ΕDIT:
                        αυτά τα λαμβάνεται υπόψιν σας ή τα γράφουμε άδικα;;;;;;;;;

                        Με το logo-banner τι θα γίνει;;;
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • #57
                          Εγώ θα διαφωνήσω μαζί σου φίλε BB σχετικά με τα χρώματα. Προτίμω αυτό το απαλό γαλάζιο γιατι μου φαίνεται πιο ξεκούραστο για τα μάτια. Καλό θα ήταν να αποφεύγαμε τα έντονα χρώματα ;)

                          Εdit&#33;&#33; Sorry για το σπαμ αλλα πολυ γκειστικο μου φάνηκε το ποστ μου&#33;&#33;&#33;&#33; Βάλτε οτι χρώματα γουστάρετε
                          I attack sharks
                          when i smell them bleed
                          I dont go swimming
                          water just wants to be around me.

                          Comment


                          • #58
                            Μην ανυσηχείτε, διαβάζουμε τα πάντα. Μπιγκ Μπος το διαστημικό λόγκο σου μου άρεσε κι εμένα, απλά το τωρινό μου φαίνεται πραγματικά πανέμορφο αισθητικά (η γραμματοσειρά είναι της πλάκας) και έχω κολλήσει. Γενικά είμαι κατά της άποψης του gaming logo, με χαρακτήρες, και υπέρ του concept logo, όπως αυτό του Μπιγκ Μπος και του ήδη υπάρχοντος.

                            Επίσης, για τα χρώματα του forum, εμένα μου αρέσουν. Για τα post ανά σελίδα είναι πολύ απλό να αλλάξουν, θα τα αφήσουμε όπως είναι για την ώρα επειδή τα θέματα είναι μικρά ακόμα αλλά αν δούμε ότι δε μας βολεύει θα αλλαχθούν αμέσως. Θα το θέω ως θέμα πάντως και θα σας πούμε σε λίγες μέρες.

                            Όπως είπε ο Σαμπ Ζίρο, αυτή τη στιγμή προσπαθούμε να βάλουμε σε μια σειρά τη σελίδα. Το forum, αφού λειτουργεί στα βασικά και δεν υπάρχουν τεχνικά προβλήματα, θα χρειαστεί να περιμένει λίγο, πέρα από κάποια απλά πράγματα. Τέλος, επειδή το να αλλάξουν τα χρώματα είναι συλλογική και μεγάλη απόφαση, μαζί με κάποια άλλα θέματα, θα βάλουμε μια σειρά polls από τέτοια ερωτήματα μόλις έχουμε το χρόνο να ασχοληθούμε ουσιαστικά μαζί τους.

                            Παρακαλώ για την υπομονή σας. Φανταστείτε ότι θέλουμε να βγάλουμε το Post Counting και δεν το έχουμε κάνει...
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • #59
                              Όλα διαβάζονται. Ότι είναι δυνατόν το φτιάχνουμε άμεσα. Πολλά από αυτά που γράφονται όμως αυτή τη στιγμή είναι μη πραγματοποιήση λόγω έλειψης γνώσεων. Γενικά με το κομμάτι του φόρουμ θα πρέπει να έχετε υπομονή. Δεν είναι θέμα ότι έχουμε αφήσει το φόρουμ για να τρέξουμε την σελίδα, η σελίδα δεν είναι τόσο δύσκολη υπόθεση. Αντιθέτως το φόρουμ όσο εύκολο είναι να το εγκαταστήσεις και να το λειτουργήσεις άλλο τόσο δύσκολο είναι το να το κόψεις και να το ράψεις στα μέτρα σου.
                              Για το logo δεν είδαμε να υπάρχει κάποια σαφή τοποθέτηση των μελών για αυτό δεν έχει γίνει κάτι προς το παρόν.

                              Comment


                              • #60
                                Δεν θα στολιστεί το forum για τις γιορτές; καμιά νιφάδα χιονιού, καμιά μπάλα από χριστ. δέντρο; έτσι ώστε και το forum να είναι μέσα στο κλίμα των ημερών
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X