Announcement

Collapse
No announcement yet.

Προτασεις για βελτιωση της δομης/λειτουργιας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ρε BOSS, το φορουμ δεν εχει ουτε ενα μηνα λειτουργιας κι εσυ θες και χιονια;;;; lol δλδ. Χαλάρωσε... Ασε να φτιαξουν τα πραγματα οπως τα θελουμε ολοι μας και μετα θα εχουμε και το φορουμ να κανει και κωλοτουμπες αν θες...
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • #62
      +1..

      Οποιος θελει αφθονα χιονια να ανοιξει την τηλεοραση του και να απολαυσει τη φανταστικη ποιοτητα ληψης των καναλιων μας.

      Comment


      • #63
        Δεν είχα χρόνο να διαβάσω τα προηγούμενα posts(θα τα διαβάσω ποιο μετά ίσος αύριο)
        οποτε να η προτάσεις μου..
        -Καινούργιο Skin
        -Να φαίνονται οι δημοσίευσης από την τελευταίο log in
        -Και Karma System XD

        Comment


        • #64
          Ειδικό section warez να βαζουμε ό,τι τελευταιο κυκλοφορεί σε torrent, rapidshare etc! jk jk, don't hate
          Μια χαρά μου φαίνεται το νεο σπίτι προς το παρόν, theme δε με χαλάει αλλα πάλι προσωπικά δε ψάχνω και τπτ φοβερο, θέλω απλά να μη κουραζει το μάτι και όπως είπε κι ο treetop θα'τανε καλό να ενεργοποιηθεί το όμορφο κουμπάκι "view new posts" πάνω δεξιά. Εμένα μου βγαλε error μια που το δοκίμασα, δεν ξέρω αν έτυχε ή ετσι ειναι γενικά. Aν πάρω χαμπάρι κάτι άλλο εδώ είμαστε...

          Comment


          • #65
            Ειδικό section warez να βαζουμε ό,τι τελευταιο κυκλοφορεί σε torrent, rapidshare etc! jk jk, don't hate [/b]
            Δεν υπάρχει περίπτωση για warez section, αλλά λειτουργεί τμήμα παρακλήσεων εδώ

            http://www.gamers-odyssey.com/forum/...p?showtopic=68

            Διάβασε τις οδηγίες και καλό ψάξιμο!
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • #66


              Αυτή είναι η δικιά μου πρόταση για το banner. Αν δεν βαριέμαι μπορεί να φτιάξω και κανένα άλλο. Ακούω γνώμες.

              EDIT: Βέβαια, και αυτό το banner δεν είναι άσχημο...

              Comment


              • #67
                Παιδιά, εκτός των Reviews, άρθρων και αφιερωμάτων στην κεντρική σελίδα, εγώ προσωπικά θα ήθελα να υπάρχει και News με ελληνικό κείμενο - όχι όμως να γίνουμε ειδησιογραφικό site, απλά η TOP είδηση (πολύ σημαντική) να μπαίνει (περίπου όπως στο gamepro, όπου έμπαινε αραιά και που κάποια βασική είδηση)

                Τι λέτε;

                Ωραίο το δεύτερο banner... αλλά περιττό να πω πως δεν ταιριάζει (/me τρέχουν σάλια)

                Comment


                • #68
                  Dld An sas doso ayto to link skin mporeite na valete sto site to skin?

                  Comment


                  • #69
                    - Μεγαλύτερο banner στην κορυφή της σελίδας

                    - Να αλλάξουν όλα τα χρώματα με ανάλογα του banner ή να διαλεχθεί καινούριο banner με έντονο το μπλέ

                    - Να μπεί έυκολα προσβάσιμο Link "Σημειώστε τις ενότητες ως αναγνωσμένες"
                    αντί να το ψάχνουμε στα Options.
                    Insert Coin

                    Comment


                    • #70
                      Dld An sas doso ayto to link skin mporeite na valete sto site to skin?
                      [/b]
                      Ετσι όπως είναι όχι, πρέπει να έχουμε λινκ από που το κατέβασαν. Νομίζω πάντως θα ήταν καλύτερο να κρατήσουμε ένα ενιαίο "πρόσωπο" για το φόρουμ. Η βασική σκέψη για αυτό είναι να μην πάρουμ κάτι ετοιματζίδικο αλλά να φτιάξουμε κάτι δικό μας το οποίο όμως προφανώς θέλει χρόνο. Το υπάρχον νομίζω είναι πολύ καλό για όσο καιρό θα είμαστε σε αυτή τη μεταβατική περίοδο.

                      - Μεγαλύτερο banner στην κορυφή της σελίδας

                      - Να αλλάξουν όλα τα χρώματα με ανάλογα του banner ή να διαλεχθεί καινούριο banner με έντονο το μπλέ

                      - Να μπεί έυκολα προσβάσιμο Link "Σημειώστε τις ενότητες ως αναγνωσμένες"
                      αντί να το ψάχνουμε στα Options.
                      [/b]
                      Κάτω δεξιά από το τελευταίο φόρουμ υπάρχει αυτή η επιλογή.

                      Comment


                      • #71
                        Προτεινω λοιπον εναν διαγωνισμο μεταξυ των χρηστων, οπου ο καθενας θα φτιαξει και θα δωσει το δικο του banner. Επειτα θα υπαρξει poll το οποιο και θα βγαλει το νικητηριο banner. Και επειδη μπορει να υπαρξουν καποιες "παρατυπιες", τα banner να στελνονται στον Τιτο ή τον sub και μετα να γινουν post ανωνυμα, ωστε να μην ξερουμε ποιος εκανε τι!!! Μονο να μας πειτε τις διαστασεις να ξερουμε...
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • #72
                          Δεν εχει διευκρινιστει τι κειμενα θα γινονται αποδεκτα? Δλδ εαν στειλω retro review ή αφιερωμα σε κατι retro?

                          Με λιγα λογια Current gen ή και retro?

                          Επισης, αφου τελικα εχει επιβεβαιωθει το review section, θα υπαρχει δυνατοτητα comment.?

                          H προταση μου ειναι να ενσωματωσεις (sub_zero) script που επιτρεπει τη δυνατοτητα comment σε αρθρο.

                          Εαν δε γνωριζεις απο php και mysql database ~αποσα μου εχεις πει μαλλον οχι..~ , (η προταση μου) μπορεις να ανοιξεις καινουργιο section στο forum, αποκλειστικα για Reviews, Οπου καθε review θα εχει το δικο του tοpic.
                          Στη σελιδα review του κεντρικου site , θα υπαρχει link (πχ σχολιαστε το αρθρο) που θα παραπεμπει στο αναλογο topic.

                          Εαν παλι θεωρεις βασανο ολη αυτη τη διαδικασια υπαρχει μια εναλλακτικη μεθοδος. Αλλα πρωτα πρεπει να απαντηθει η "ιδεα" comment.
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • #73
                            Δεν εχει διευκρινιστει τι κειμενα θα γινονται αποδεκτα? Δλδ εαν στειλω retro review ή αφιερωμα σε κατι retro?

                            Με λιγα λογια Current gen ή και retro?

                            Επισης, αφου τελικα εχει επιβεβαιωθει το review section, θα υπαρχει δυνατοτητα comment.?

                            H προταση μου ειναι να ενσωματωσεις (sub_zero) script που επιτρεπει τη δυνατοτητα comment σε αρθρο.

                            Εαν δε γνωριζεις απο php και mysql database ~αποσα μου εχεις πει μαλλον οχι..~ , (η προταση μου) μπορεις να ανοιξεις καινουργιο section στο forum, αποκλειστικα για Reviews, Οπου καθε review θα εχει το δικο του tοpic.
                            Στη σελιδα review του κεντρικου site , θα υπαρχει link (πχ σχολιαστε το αρθρο) που θα παραπεμπει στο αναλογο topic.

                            Εαν παλι θεωρεις βασανο ολη αυτη τη διαδικασια υπαρχει μια εναλλακτικη μεθοδος. Αλλα πρωτα πρεπει να απαντηθει η "ιδεα" comment.
                            [/b]

                            Τα πάντα είναι αποδεκτά. Από php αυτή τη στιγμή ξέρω λιγα πράγματα αλλά αυτό είναι ένα κομμάτι που θα το δουλέψω στο μέλλον. Για το script Που λες δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι αυτό που λες αλλά επειδή γενικά έτσι και αλλιώς δεν πρέπει να είναι και πολύ εύχρηστο, θα προχωρήσουμε στην λύση του τοπικ στο φόρουμ.

                            Comment


                            • #74
                              Η θεματολογία είναι ελεύθερη, ο καθένας γράφει ό,τι τον απασχολεί. Τα όρια της δουλειάς των moderators είναι σαφή πιστεύω. Αν, Σκάτμαν, δες να γράψεις ένα αφιέρωμα στη Sega των 8 - 16 - 32 bit ή μια μελέτη για το μέλλον της εταιρίας, ελεύθερα. Δεν κάνουμε έκθεση, ούτε έχουμε Βιβλίο του Καθηγητή με θέματα για Πανελλήνιες. Δεν υπάρχει χρονολογικός ή άλλου είδους περιορισμός, ενώ πολύ πιθανόν η δομή του site να γίνει ανάλογα με την πυκνότητα των κειμένων που θα λαμβάνουμε. Δε μπορώ να πω κάτι παραπάνω γιατί...εχμ...δεν έχουμε υλικό.

                              Για Comments, όπως είπες κι εσύ

                              Στη σελιδα review του κεντρικου site , θα υπαρχει link (πχ σχολιαστε το αρθρο) που θα παραπεμπει στο αναλογο topic.[/b]
                              ...και θα πηγαίνει σε μια υποενότητα αποκλειστικά για σχολιασμό κειμένων που ανεβαίνουν. Όπως είχαμε πει από την αρχή, θέλουμε να γράφουμε στο forum και όχι στη σελίδα, και πιστεύουμε σαν Admin και Παιχτούρες ότι είναι η καλύτερη λύση.

                              Και κάτι ακόμα. Περάστε από το νέο θέμα που άνοιξε στις Ανακοινώσεις για διαγωνισμό banners. Η πρόταση του Σόλιντ συζητήθηκε και άρεσε
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • #75
                                Για το script Που λες δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι αυτό που λες[/b]
                                Δεν ειναι ευκολο κ για να γινει απαιτει απτον server σου συγκεκριμενα πραγματακια που πιθανα δεν υποστηριζει. Οποτε κι εμενα μου ακουγεται καλυτερη ιδεα το in-forum comment.

                                Thanks για τις απαντησεις.
                                Μελλοντικα κι εφοσον ολα μπουν σε μια λογικη ροη ~και συνηθισετε τις νεες σας δραστηριοτητες~ , θα στειλω κι εγω κατι για την "βιβλιοθηκη" ιδεων του site ;) .
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X