Announcement

Collapse
No announcement yet.

Tattoos

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    από το Σάββατο ο δεξιός καρπός μου δε θα είναι ποτέ ξανά ο ίδιος...

    βασικά βλακεία παίχτηκε, εγώ υπολόγισα να πάρει πολλή ώρα, να πονάει κλπ ωστε να μην κάνω δεύτερο.
    Τώρα ήδη σκέφτομαι ποιο θα είναι το επόμενο σχέδιο.
    gently hold our heads,
    gently hold our heads on high

    Comment


    • #32
      ε βάλε μια φωτό ρε συ
      Carpe diem

      Comment


      • #33
        το Σάββατο που θα αγοράσω επιτέλους ψηφιακή, θα την εγκαινιάσω με αυτή τη φωτογραφία!
        βασικά μην περιμένεις κααν τρελό σχέδιο, περίγραμμα μόνο με μαύρο μελάνι είναι, απλά είναι από τη ΔΙΣΚΑΡΑ the gallery, και δεν ξέρω, μου αρέσει πάρα πολύ!! [/gay mode]
        gently hold our heads,
        gently hold our heads on high

        Comment


        • #34
          Τατουαζ εχω ψηλα στο χερι(δε λεει να χασουμε και καμια δουλεια να φταιει το τατουαζ!),ειναι μια "ομορφοφατσα",θα το ανεβασω καποια στιγμη,τωρα δεν βολευει.Παντως,το "φοβαμαι μην το μετανιωσω" το σκεφτομουν κι εγω μεχρι που ειδα το σχεδιο που τελικα εκανα.Για καθε εναν υπαρχει κατι που θα μπορουσε να κανει και δεν θα το μετανιωνε ποτε.

          Comment


          • #35
            Ισχυει οτι το καλοκαιρι καλυτερα να μην κανουμε tatoo κ γιατι? Ψηνομαι να κανω κ γω κ εχω καποια σχεδια υποψην,θα τα παραθεσω προσεχως να μου πειτε γνωμη.
            ...the world would be covered in darkness,it would basically block out the sun.That is the might of the Uchiha penis.

            Comment


            • #36
              Δεν εχω ακουσει κατι για το καλοκαιρι,οτι και καλα ειναι καλυτερα να μην κανουμε τατουαζ.Να και το δικο μου.Δεν φαινεται και τοσο καθαρα δυστυχως.

              Comment


              • #37
                Ισχυει οτι το καλοκαιρι καλυτερα να μην κανουμε tatoo κ γιατι? Ψηνομαι να κανω κ γω κ εχω καποια σχεδια υποψην,θα τα παραθεσω προσεχως να μου πειτε γνωμη.
                [/b]
                Ισχύει γιατί δεν πρέπει να το βλέπει πολύ ο ήλιος ειδικά τον πρώτο καιρό

                Comment


                • #38
                  Kαταλαβα,τα λεμε το σεπτεμβρη τοτε,δν θελω να παθω καμια ζημια στα ξαφνικα.

                  Btw pritt,παρα πολυ ωραιο σχεδιο.
                  ...the world would be covered in darkness,it would basically block out the sun.That is the might of the Uchiha penis.

                  Comment


                  • #39
                    Δεν εχω ακουσει κατι για το καλοκαιρι,οτι και καλα ειναι καλυτερα να μην κανουμε τατουαζ.Να και το δικο μου.Δεν φαινεται και τοσο καθαρα δυστυχως.

                    [/b]
                    Τι ακριβώς είναι αυτό; Μου θυμίζει την σκηνή με την κιβωτό από το Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark.


                    Comment


                    • #40
                      Τι ακριβώς είναι αυτό; Μου θυμίζει την σκηνή με την κιβωτό από το Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark.
                      [/b]
                      Δεν ξερω,την ταινια την ειχα δει πολυ μικρος και δεν θυμαμαι.Απ'τα αυτια υποθετω οτι ειναι ορκ η κατι τετοιο αλλα δεν το πολυσκεφτομαι ετσι κι αλλιως.

                      Comment


                      • #41
                        Τα tattoo ειναι καρκινογονα. Σας συμβουλευω να μεινετε μακρια. Αφηστε που θα το μετανοιωσετε καποια στιγμη.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #42
                          και το τσιγαρο οπως και τοσα αλλα φαγωσιμα και γενικα πραγματα που χρησιμοποιουμε καθημερινα στη ζωη μας ειναι καρκινογονα, αλλα οκ τα χρησιμοποιουμε.

                          τεσπα τωρα που ειδα ενα σχεδιο...
                          ...μου θυμισε αυτο

                          ...το οποιο θα το κανα ανετα.

                          Comment


                          • #43
                            Τα tattoo ειναι καρκινογονα
                            [/b]
                            και οι φωτογραφίες φυλακίζουν την ψυχή
                            gently hold our heads,
                            gently hold our heads on high

                            Comment


                            • #44
                              "Clear!" (ZVOOSHM)
                              "CLEAR!!!" (ZVOOOOOOSHM)
                              "Don't you die on me!" I think I saved the topic.

                              Caution. This post may contain brutal content for some viewers.

                              Όταν ήμουν μικρός ήθελα να κάνω.
                              Έχει αρκετά όμορφα tattoos. Δεν με ενοχλεί σε κάποια γυναικα για παράδειγμα. Αυτό πάνω από τον ποπό, triangle, το βρίσκω sexy.
                              Παρολαυτά, δεν υπάρχει λόγος που να στέκι επάξια για να κάνει κάποιος τέτοιο πράγμα, period.

                              Έχω δει αρκετές φορες και την εκπομπή του Discovery Channel Miami Ink, τι έκαναν αρκετοί, τους λόγους που τα έκαναν, etc...

                              Η περισσότεροι κάνουν συνηθισμένα, δράκους, Japanese letters, καμια νεράιδα... Ένας έχει κάνει έναν πάνθηρα, ωραίο μεν, όμως τον βλέπω μέχρι και σε ταμπέλες καταστημάτων στην περιοχή που μένω.

                              Πολλοί κάνουν tattoo με την δικαιολογία ότι θέλουν να θυμούνται κάτι θετικό που έγινε, κάτι σημαντικό, τα παιδιά που έκαναν ίσος, και τέτοια. Nice try... Αν είναι κάτι που αξίζει δεν θέλεις σχέδιο να σου το θυμίζει, το έχεις στο μυαλό, η δείχνεις με πράξεις ποσο θετικό είναι για σένα.

                              Άλλοι για κάτι άσχημο που πέρασαν, έτσι ώστε να το κοιτούν και να νιώθουν δυνατοί, μια αρρώστια που είχαν, φυλακή, προσωπικά ζητήματα... Again, αν είσαι πραγματικά δυνατός και έχυσες αίμα, δεν θέλεις μια μαλακιουλα να το θυμάσαι, έχτος και αν στην ουσία είσαι αδύναμος ακόμα και προσπαθείς να πιαστείς πείθοντας τον εαυτό σου από λίγο μελάνι.

                              Κάποιοι χρησιμοποιούν το δέρμα τους ως καμβά για να σχεδιάσουν κάτι που να συμβολίζει την δύναμη, κάτι που είναι ειρωνικό καθώς αν είσαι πραγματικά δυνατός δεν θα περιμένεις να πείσεις εσένα και τους γύρο σου με το σχέδιο. Μπορεί να είναι για καλή τύχη, η για κάποια πιστεύω, bullshits... Ανθρώπινες αδυναμίες, απιστίες.

                              "Θα το κάνω απλά επειδή φαίνεται ωραίο, cool." κάποιοι θα πουν. Η απάντηση σε αυτό είναι "Αν δεν σου είναι αρκετό το σώμα σου από μονο του έτσι όπως είσαι, καταλαβαίνω το κόμπλεξ σου και την αδυναμία σου στο νa μην το κανεις πιο αθλητικό για παράδειγμα, έτσι κανε ένα tattoo να προσπαθήσεις να πλασάρεις κάτι ωραίο να νιώσεις και λίγο καλύτερα poor fella".

                              Αν είναι για να δείξω κουλτούρα και χαραχτήρα, δεν χρειάζεται να αλλοιώσω το σώμα μου με επιπολαιότητες για να τραβήξω την προσοχή, η να δώσω δύναμη στον ανισόρροπο εαυτό μου. Ένα σώμα χωρίς σημάδια είναι πιο ελεύθερο, πιο "ευλύγιστο", πιο εύχρηστο.

                              Τα tattoo είναι ανθρώπινη αδυναμία, μια κρυψώνα για να μας απαλλάσσει από τον κόπο να δείξουμε και να εκφράσουμε κάποια πράγματα, unhealthy, και δεν έχουν ιδιαίτερο λόγο ύπαρξης. Αρκετά πράγματα είναι όμως έτσι. Υπάρχουν άνθρωποι αρκετά άχρηστοι, καταστροφές γίνονται, ξεριζώνουμε την καρδια κάποιου και τον αφήνουμε να πάει σπίτι του χωρίς να το συνειδητοποίηση... Δεν θα πειράξει ένα μόνιμο show off λοιπόν όπως τα tattoo. Απλά αν είσαι άνθρωπος που δεν θέλει σημάδια, που ξέρεις ποιος είσαι, τι είσαι, τι γίνετε, τι βλέπεις, τότε απλά you need no toys.

                              Comment


                              • #45
                                Έλα ρε Aion, το κουράζεις λίγο, νομίζω. Τα πράγματα είναι αρκετά πιο απλά.

                                Καταρχάς καμία γυμναστική ποτέ δεν αντικαθιστά ένα τατουάζ (δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο) και το ότι κάνεις ένα τατουάζ φυσικά και δεν σημαίνει ότι έχεις κόμπλεξ με το σώμα σου χωρίς αυτό. Αν θες να το πάμε εκεί, κανείς δεν πρέπει να νοιάζεται για το ντύσιμό του, το κούρεμά του, το nickname και το avatar του στο forum και τόσο άλλα.

                                Γενικά διαφωνώ και με τα άλλα τα οποία λες, π.χ. στο

                                Αν είναι κάτι που αξίζει δεν θέλεις σχέδιο να σου το θυμίζει, το έχεις στο μυαλό, η δείχνεις με πράξεις ποσο θετικό είναι για σένα.
                                ...μπορώ να σου απαντήσω ότι οι περισσότεροι άνθρωποι χρησιμοποιούν τις φωτογραφίες έτσι, για να θυμούνται δηλαδή στιγμές. Όσοι δεν το κάνουν (όπως εγώ) θα έπρεπε να τους κατηγορούν ότι χρειάζονται μια εικόνα να τους το θυμίζει;

                                Γενικά, διαφωνώ κάργα με την λογική σου.
                                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                                Comment

                                Working...
                                X