Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cine - news

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    http://www.indianajones.com/site/index.html




    New Trailer for Pixar?s Wall-E

    http://media.cheats.ign.com/media/14...86/vids_1.html
    NDS themes

    Comment


    • #17
      Τhe Dark knight ρεεεεεεεεε
      αυτη ειναι ταινια αυτο ειναι trailer να ουμε

      και ενα νεο
      Peter Jackson Returns for Two "Hobbit" Films
      απο την μυγα ξυγκι θελουν να βγαλουν ακου 2 ταινιες μα ποσο που*$*$*$ες ειναι πια


      http://www.worstpreviews.com/headlin...d=6974&count=0


      edit:τα ποστερ του the dark knight
      1
      2
      3
      4
      (αυτο ειναι fake)5

      και εδω υπαρχει το trailer σε πολυ καλη ποιοτητα και οποιος θελει μπορει να το κατεβασει

      Comment


      • #18

        Peter Jackson Returns for Two "Hobbit" Films
        απο την μυγα ξυγκι θελουν να βγαλουν ακου 2 ταινιες μα ποσο που*$*$*$ες ειναι πια
        [/b]
        Τι στο καλο? Θα χωρισουν το βιβλιο σε δυο μερη? Ανετα βγαινει σε μια ταινια. Αν το χωρισουν σε δυο μερη πρεπει να βαλουν και κανα grand event στο τελους του πρωτου επειδη δεν θυμαμαι κατι μεγαλο εκτος απο την μαχη στο τελος και ενα σημειο που ηταν πανω σε κατι δεντρα(εχω καμποσα χρονια να το διαβασω και το ξεχασα).
        My blog:Doppel's Den

        Comment


        • #19
          Eχθες θα πηγαιναμε να δουμε το The Mist.Διαβασα καλες κριτικες αλλα τελευταια στιγμη κατι στραβωσε καθως 3-4 γνωστοι το ειδαν και μας ειπαν μη τυχον και παμε γιατι θα κλαιμε τα λεφτα μας.
          Την ειδε κανεις?Την προτεινει?

          Comment


          • #20
            To The Mist ηταν να το δω αλλα δεν το ειδα ακομα αλλα οι κριτικες ειναι πολυ καλες

            και καποια νεα για το Terminator 4

            http://www.chud.com/index.php?type=news&id=12999
            http://www.worstpreviews.com/headlin...d=6982&count=0

            Comment


            • #21
              Είδα προχτές το Hitman

              Ξεπερνώντας το γεγονός ότι ερωτεύτηκα την Olga Kurylenko ----δεν χρειάζεται αν την ψάξετε...μία γυναίκα παίζει όλη κι όλη στην ταινία :Ρ---- να πω ότι ο τύπος που ενσαρκώνει τον Hitman μπορεί να μου φαινόταν πολύ baby face αλλά τελικά είναι μια χαρά.

              Περπατάει ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ όπως στο game ΟΛΟΙΔΙΑ ΟΜΩΣ, έχει ψυχρό βλέμμα σε κάθε του βήμα και κάθε του στιγμή.

              Χρησιμοποιεί ωραίο αυτοκίνητο :Ρ

              Είναι mass murder αλλά με στυλ και όχι Rampo style, δεν τρώει ξύλο, είναι Θεούλης

              Και έχει την σκανδάλη επέκταση του χεριού του.

              Αυτά!!! Πηγαίντε να την δείτε
              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

              Comment


              • #22
                Καλες γιορτες παιδες
                ισως το τελευταιο μου ποστ για φετος (μπα στο MGS θρεντ θα ειναι το τελευταιο)

                Trailer του The Forbidden Kingdom(Jet Li/Jackie Chan movie )
                http://www.worstpreviews.com/trailer.php?id=967&item=1

                Και το trailer απο Hellboy II: The Golden Army
                http://www.worstpreviews.com/trailer.php?id=302&item=0

                Comment


                • #23
                  Kristin Kreuk To Play Chun-Li In Street Fighter Movie
                  http://kotaku.com/336986/lana-lang-to-play...t-fighter-movie
                  δεν ξέρω για το πως θα προκύψει η ταινία,αλλά ωραίο μωρό B)
                  NDS themes

                  Comment


                  • #24
                    To gegonos oti o hrwas kai pali den einai o ryu me provlhmatizei....
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #25
                      Ειδα χτες το Golden Compass, μ'αρεσε παρα πολυ αν και δεν εχω διαβασει το βιβλίο οποτε δε ξερω τι λεει σαν μεταφορα. Προτεινω να το δειτε ειδικα αν ειστε φαν των ταινιων φαντασιας.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #26
                        Ειδα χτες το Golden Compass, μ'αρεσε παρα πολυ αν και δεν εχω διαβασει το βιβλίο οποτε δε ξερω τι λεει σαν μεταφορα. Προτεινω να το δειτε ειδικα αν ειστε φαν των ταινιων φαντασιας.
                        [/b]

                        Εμενα Ramparter να σου πω τι δεν μου αρεσε. Μαλλον πρωτα τι μου αρεσε
                        spoilers may follow like the one that Romeo is Leonardo DiCaprio or whatever his last name is

                        Σαν μεταφορα απο το βιβλιο πιστευω ηταν αρκετα εω πολυ καλη, γιατι ηταν μεσα στο πνευμα του βιβλιου και μου θυμιζε γενικα ολη την αισθηση που επαιρνα διαβαζωντας της σελιδες του. Ακομα και τον Μακακα της Καλτερ εκαναν το ιδιο μισητο και αηδιαστικο. Φυσικα υπηρχε γρηγορη εναλλαγη σκηνων και γεγονοτων, αλλα ολα αυτα εγιναν για χαρη εξοικονομισης χρονου και "χωρου" στην ταινια.
                        Ενα μειον ηταν πως η ταινια τελειωσε πιο νωρις απο το τελος του πρωτου βιβλιου, ενα τελος αρκετα καλο, λυπητερο, με plot twist και καποιες εξηγησεις για την Σκονη

                        Σαν ταινια μου αρεσαν τα οπτικα εφε και τα γραφικα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και μην σου πω θυμιζε FF12 σε μερικα σημεια, εκει με το αεροπλοιο της Καλτερ. Οι ηθοποιοι πολλοι καλοι, ακομα και το κοριτσακι (μα τι αυθενιτκη τσιριδα ε?) και το μεγαλο wow εγινε με την εμφανιση του Count Duku/Saruman που δεν ηξερα οτι παιζει. Επισης με ευχαριστησε και η ωραια, γρηγορη και φυσικη εναλλαγη των δαιμονιων σε μορφες. Ειχα δει μια αργη, εντελως ψευτικη στο πρωτο trailer που ειχε γινει, αλλα ευτυχως θα ηταν στο σταδιο που τα σχεδιαζαν ακομα και τοτε ισως να εφτιαχναν τον κωδικα.

                        Ομως ενα μειον ηταν, και το μεγαλυτερο, τα κενα στην πλοκη.Χωρις συγκριση με το βιβλιο, απλα ξαφνικα ο Γιορεκ ξερει για την αποστολη της Λυρα, η Λυρα ειναι ενα πανεξυπνο διαβολακι που καταλαβαινει τα παντα για την Σκονη και ποιος ειναι ο πατερας της, και ξερει αμεσως να διαβαζει το αληθειομετρο. Δηλαδη αυτο μου την εσπασε πιστευτα στην ταινια. Και το τελος που βιβλιου που δεν εδειξε.

                        Γενικα η ταινια , και ισως πιο πολυ το βιβλιο ειναι γεματο αλληγοριες και νοηματα και καταλαβα πιο πολλα τωρα απ'οτι πιο παλια που το ειχα διαβασει. Δηλαδη, αποκρυπτογραφησα αλλιως καποια νοηματα απ'οτι καμποσο καιρο πριν. Κατι που μου εκανε εντυπωση επισης ηταν πως ενω περιμενα στησν βραδινη προβολη να ειμασταν μονο εμεις οι 4-5 που πηγαμε να την δουμε σαν παρεα, γεμισε αρκετα η αιθουσα και ατομα της ηλικιας μας, μεγαλυτερα και ατομα μεγαλυτερων ηλικιων. Μαλιστα οι δυο τελευταιες κατηγοριες ηταν και η πλειοψηφια.

                        Βασικα στην ταινια χωλαινει για μενα το σεναριο και αυτο δεν εδωσε και αρκετες ευκαιριες στην καμερα να κανει τα μαγικα της. Πιο επικες σκηνες πχ. Τελως παντων. Αξιζει παραπανω απο 42% απ'οτι πηρε στο rotten tomatoes.

                        My blog:Doppel's Den

                        Comment


                        • #27
                          Κοιτα κι εγω ενιωσα οτι υπηρχε πολυ γρηγορη ροη αλλα επειδη δεν ηξερα τι εχει κοπει δεν ενιωσα να υπαρχουν κενα. Γενικα ηταν πολυ ευχαριστη και δε θυμαμαι καποιο σημειο που να με κουρασε και να βαρεθηκα. Περιμενα βεβαια να ειναι μεγαλυτερη, 113 λεπτα θαρρω οτι ειναι λιγα οταν μιλαμε για ενα βιβλιο.

                          Αυτο που μ'αρεσε πολυ ειναι η ιστορια, ειναι κατι αρκετα βαθυτερο απ'τα συνηθισμενα. Δεν εχουμε να κανουμε με καποιον κακο μαγο αλλα με μια εξουσια που δε θελει οι ανθρωποι να γνωριζουν πολλα, υποθετω για να ειναι πιο αδυναμοι και υπο ελεγχο. Σαν την δικη μας εκκλησια ενα πραγμα.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #28
                            Αυτο που μ'αρεσε πολυ ειναι η ιστορια, ειναι κατι αρκετα βαθυτερο απ'τα συνηθισμενα. Δεν εχουμε να κανουμε με καποιον κακο μαγο αλλα με μια εξουσια που δε θελει οι ανθρωποι να γνωριζουν πολλα, υποθετω για να ειναι πιο αδυναμοι και υπο ελεγχο. Σαν την δικη μας εκκλησια ενα πραγμα.
                            [/b]
                            Στο βιβλιο νομιζω η εκκλησια κινηγουσε τον λορδο Asriel.
                            My blog:Doppel's Den

                            Comment


                            • #29
                              Αυτο που μ'αρεσε πολυ ειναι η ιστορια, ειναι κατι αρκετα βαθυτερο απ'τα συνηθισμενα. Δεν εχουμε να κανουμε με καποιον κακο μαγο αλλα με μια εξουσια που δε θελει οι ανθρωποι να γνωριζουν πολλα, υποθετω για να ειναι πιο αδυναμοι και υπο ελεγχο. Σαν την δικη μας εκκλησια ενα πραγμα.[/b]
                              Πού να δεις τι λέει στο βιβλίο για το πώς το Magisterium, που ουσιαστικά είναι μια εκκλησιαστική οργάνωση, απειλεί τους ανθρώπους και την ελεύθερη σκέψη. Για να μην προσβληθούν οι πουριτανοί Αμερικανοί, αφαίρεσαν όλα αυτά τα σχόλια, και συγκεκριμένα τα τελευταία κεφάλαια όπου ο συγγραφέας τα χώνει στην θρησκεία, με αποτέλεσμα η ταινία να μην διαφέρει πολύ από ένα παιδικό παραμύθι με, άντε, κάποιους εφηβικούς-κλισέ προβληματισμούς.

                              Πέρα απ' αυτό, η ταινία είναι σχετικά μπερδεμένη, τουλάχιστον αυτό μου είπαν οι φίλοι μου, κανείς εκ των οποίων δεν είχε διαβάσει το βιβλίο, χωρίς να δίνει ουσιαστικές απαντήσεις σε σημαντικά θέματα, όπως η Σκόνη, τι ακριβώς είναι τα δαιμόνια, τι συμβαίνει με τους παράλληλους κόσμους, τα οποία αναφέρονται αλλά δεν αναλύονται.

                              Επίσης, απογοητεύτηκα απ' την πολύ σύντομη εμφάνιση του Asriel ο οποίος είναι με διαφορά ο αγαπημένος μου χαρακτήρας και, μετά την πρωταγωνίστρια, ο πιο σημαντικός. Η ερμηνεία του Daniel Craig ήταν, πάντως, συμπαθητική, όπως και αυτή της Nicole Kidman στον ρόλο της μισητής Κάλτερ.

                              Στα θετικά, θα έλεγα την πολύ καλή χρήση των CGI με αποκορύφωμα τα δαιμόνια και τις πολικές αρκούδες που φαίνονταν σαν αληθινά και εξαιτίας αυτών και του δυνατού casting δικαιολογείται το budget των $180.000.000. Εν κατακλείδι, η ταινία με απογοήτευσε μην έχοντας καμία σχέση με το εξαιρετικό βιβλίο. Πραγματικά, δεν ξέρω αν θέλω να μεταφερθεί και ο ''Άρχοντας των Δύο Κόσμων''...

                              Comment


                              • #30
                                Τι εννοείς σύντομη? Πρέπει να έπαιξε 5' κι αυτά πολά είναι.....
                                Όπντως πολλά αναπάντητα ερωτήματα....μπορεί να τα πει παρακάτω αλλά δεν μας έχει πει τπτ μέχρι στιγμής.
                                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                                Comment

                                Working...
                                X