Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cine - news

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Βγάζει πλοκάμια απο το σώμα του και δεν σκίζεται η μπλούζα του . Φαντάζεστε πόσο πρόχειρες ταινιες βγάζουν για τα μικρά παιδια όπως τα terminator του Κάμερον . Εγω ξερνάω ακομα .

    Comment


    • Αααχ μου το χάλασες στο 90' major πάνω που πήγα να πω πες τα!
      Cameron Terminator είναι τα Godfather των action sci-fi.

      Τέλος πάντων, άντε επειδή είσαι εσύ θα απαντήσω και σε παλιό post σου γιατί όντως πολύ αέρα πήραν τα studio:

      Originally posted by majorfox View Post
      Είδε κανεις την νεα σκυΛάρα Κροφτ ;
      Η μούφα τους με πρόσβαλε, αυτό δεν το ανέχομαι, με συσκευασμένα ταινιάκια Hollywood εγώ δεν συναναστρέφομαι.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Υπάρχουν 1000 φορές καλυτερα sci-fi απο αυτη την αηδία που λένε terminator και καμερον

        Comment


        • lol κι εμενα μ αρεσει ο Nolan αλλα δεν εχω τετοια κομπλεξ
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Αύριο έρχεται ο Thanasaras και εσείς ασχολείστε με Venom και Cameron.

            Comment


            • Απο σημερα εχει προβολες. Εκλεισα για Παρασκευη με παρεα αλλα ειδα θεσεις στο αελλω και το ψηνω να παω και σήμερα
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Μόλις γύρισα από το Ready Player One. Όσοι δεν το έχετε δει, κάντε το ΑΜΕΣΑ. Και να μην σας αρέσει η ταινία, δεν θα προλαβαίνετε να μετράτε αναφορές σε ταινίες, βιντεοπαιχνίδια, κόμικς, anime, κλπ κλπ. Όσο πιο καμμένος είσαι, τόσο καλύτερη η ταινία.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • Μόλις γύρισα από Avengers . Δεν είναι ταινία, είναι εμπειρία ζωής.

                  Comment


                  • Ρε Μολάκες,λάθος θέμα.
                    Είδα κι εγώ το Avengers.11/10 για μένα.
                    Μόνο αρνητικό ότι μετά από 2μισι ώρες τελειώνει.Πολύ μικρή ταινία γενικά,ήθελα κι άλλο.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Εγω δεν τρελαθηκα τοσο με avengers, γενικα φορτωμένη ταινία στην οποια ειχαν περισσότερο screen time άκυροι χαρακτήρες παρά οι main, επίσης τα power levels εντελώς inconsistent.

                      8/10 μονο και μονο για το τελος.

                      Comment


                      • Μόλις συνειδητοποίησα κάτι με το τέλος.

                         
                        Αυτοί που πεθαίνουν είναι όσοι θα συνεχίσουν να έχουν κινηματογραφική πορεία. Δλδ. Spidey που ξέρουμε ήδη ότι βγαίνει 2, Black Panther το ίδιο, GOTG κτλ. Αντίθετα όσοι έμειναν είναι μάλλον οι υποψήφιοι να πεθάνουν/σταματήσουν. Λογικά στην επόμενη ταινία θα επανενωθούν οι αρχικοί Avengers (που ζούνε όλοι) για να σώσουν όσους πέθαναv, αλλά θα θυσιαστούν αυτοί στην θέση τους. Με αυτό τον τρόπο δίνεις screentime για τελευταία φορά στους κλασικούς χαρακτήρες και στο τέλος του λες αντίο, ενώ οι νέοι χαρακτήρες θα λείπουν αρκετά από την ταινία, αλλά θα μπορείς να τους δεις στο μέλλον.

                        Comment


                        • Originally posted by Enpsty View Post
                          Μόλις συνειδητοποίησα κάτι με το τέλος.

                           
                          Αυτοί που πεθαίνουν είναι όσοι θα συνεχίσουν να έχουν κινηματογραφική πορεία. Δλδ. Spidey που ξέρουμε ήδη ότι βγαίνει 2, Black Panther το ίδιο, GOTG κτλ. Αντίθετα όσοι έμειναν είναι μάλλον οι υποψήφιοι να πεθάνουν/σταματήσουν. Λογικά στην επόμενη ταινία θα επανενωθούν οι αρχικοί Avengers (που ζούνε όλοι) για να σώσουν όσους πέθαναv, αλλά θα θυσιαστούν αυτοί στην θέση τους. Με αυτό τον τρόπο δίνεις screentime για τελευταία φορά στους κλασικούς χαρακτήρες και στο τέλος του λες αντίο, ενώ οι νέοι χαρακτήρες θα λείπουν αρκετά από την ταινία, αλλά θα μπορείς να τους δεις στο μέλλον.
                          Έτσι ακριβώς.Το περίμενα από πριν βγει η ταινία ότι θα γίνει κάτι τέτοιο.
                          Άντε να έρθει η Τρίτη να το ξαναδώ. 11/10.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Συμφωνω για το οτι ειναι οντως ευκαιρια να δωσουν screen time σ αυτους που θα αποχωρησουν αλλα θελω να πιστευω οτι δε θα δωσουν τη θεση τους. Το τελος που ειδαμε θα ανατραπει με το time stone.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Θα ξανά πάω σινεμά του χρόνου με το Glass απο τον Σιαμαλαν, φέτος μου φαίνονται ολα παιδικά στο σινεμά

                              Comment


                              • ΣΠΜ;;;;;;;
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X