Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cine - news

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έρχεται

    Comment


    • Variety: Scarlett Johansson Signs on to Hollywood's Ghost in the Shell






      ωραια πραμματα.
      οποιος εχει δει το lucy θα καταλαβει οτι ο ρολος της ταιριαζει γαντι.
      με τα μωβ μαλλια δε ξερω τι θα γινει ομως
       
      επισης περιμενουμε ass cams με το τσουβαλι
      sigpic

      Comment


      • o stalone ετοιμαζει το 5ο και τελευταιο rambo.
        και ο τιτλος?
        rambo: last blood.
        πειτε τωρα με το χερι στη καρδια.
        δε περιμενατε τοσο πρωτοτυπο τιτλο ετσι γατακια?
        αφου ξεπαστρεψε ολους τους βιετναμεζους τωρα θα τα βαλει με το μεξικανικο καρτελ.
        προβλεπω "last stand" σκηνικο για τον γερο-ραμπο σε αυτη τη ταινια.



        sigpic

        Comment


        • Κι οταν θα βγαλει 6 πως θα το πει; Final Mission? Και το 7? Ultimate Showdown?
          Do a barrel roll!

          Comment


          • Egw elpizw nanai kalh tainia giati to rambo 4 den htan, se antithesh me to rocky 6 pou mou arese poly.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Στο 0:25 θυμηθήκατε και εσείς την ίδια σκηνή από γνωστό game ή εγώ έχω λίγο καεί; :confused:

              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Τα Bourne είναι μεγάλες ταινίες, και ο Ιάσωνας ρίχνει πολύ ξύλο στη πρώτη τριλογία. Βασικά, ο Damon είναι τόσο καθηλωτικός που κάνει τον Renner να φαίνεται δευτεροκλασσάτος.

                Το αστείο στην όλη φάση ήταν ότι τα παλικάρια θέλησαν να συμπεριλάβουν, όπως φαίνεται και στο trailer, σκηνές από το κέντρο της Αθήνας όπου θα διαδραματιζόταν και μεγάλο μέρος της ταινίας (κρίση,δακρυγόνα,μολότοφ,κτλ). Οπότε ξεκίνησαν να βγάλουν και τις απαραίτητες άδειες, αλλά δυστυχώς μπλέχτηκε με την περίοδο που το ελληνικό δημόσιο έχει πέσει με τα μούτρα στη παραγωγή του multiplat Gears of Bureaucracy, οπότε το αίτημα αρχειοθετήθηκε και προωθήθηκε για το έτος 20ΧΧ. Έτσι τα γυρίσματα έγιναν στη Τενερίφη, στην πόλη Σάντα Κρούζ, με ρέπλικα της πλατείας μαζί με τα συντριβάνια και τον κύριο με τα κουλούρια. Όπως καταλαβαίνετε, εμείς δεν έχουμε ανάγκη και τα Hollywood και τα παραπλήσια. Σιγά μην κλείναμε το κέντρο της Αθήνας για τον Damon και τα συνάφια του. Από πρόεδρους χωρών, τρόικες, και Αγγελόπουλους μόνο καταλαβαίνουμε εμείς. Βρε ουυυυυσττττ!!!!

                Comment


                • Kαι έκαν και τρομερή δουλειά στην αναπαράσταση, πραγματικά, αν δεν ήξερα ότι ήταν στην τενερίφη δε θα το καταλάβαινα (με εξαίρεση κάτι τριγωνικές διαγραμμίσεις που εμείς δεν τις έχουμε)... μέχρι και οι πινακίδες του οασα ήταν τέλειες κόπιες
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Σωστοί μάγκες αλλά δεν με λυτρώσατε.
                    Αυτό μου θύμισε:

                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Originally posted by thunderjohn View Post
                      Τα Bourne είναι μεγάλες ταινίες, και ο Ιάσωνας ρίχνει πολύ ξύλο στη πρώτη τριλογία. Βασικά, ο Damon είναι τόσο καθηλωτικός που κάνει τον Renner να φαίνεται δευτεροκλασσάτος.

                      Το αστείο στην όλη φάση ήταν ότι τα παλικάρια θέλησαν να συμπεριλάβουν, όπως φαίνεται και στο trailer, σκηνές από το κέντρο της Αθήνας όπου θα διαδραματιζόταν και μεγάλο μέρος της ταινίας (κρίση,δακρυγόνα,μολότοφ,κτλ). Οπότε ξεκίνησαν να βγάλουν και τις απαραίτητες άδειες, αλλά δυστυχώς μπλέχτηκε με την περίοδο που το ελληνικό δημόσιο έχει πέσει με τα μούτρα στη παραγωγή του multiplat Gears of Bureaucracy, οπότε το αίτημα αρχειοθετήθηκε και προωθήθηκε για το έτος 20ΧΧ. Έτσι τα γυρίσματα έγιναν στη Τενερίφη, στην πόλη Σάντα Κρούζ, με ρέπλικα της πλατείας μαζί με τα συντριβάνια και τον κύριο με τα κουλούρια. Όπως καταλαβαίνετε, εμείς δεν έχουμε ανάγκη και τα Hollywood και τα παραπλήσια. Σιγά μην κλείναμε το κέντρο της Αθήνας για τον Damon και τα συνάφια του. Από πρόεδρους χωρών, τρόικες, και Αγγελόπουλους μόνο καταλαβαίνουμε εμείς. Βρε ουυυυυσττττ!!!!
                      Αυτή την ιστορία με τις παραγωγές που τις διώχνουμε την έχω ξανακούσει σίγουρα με τον Ηρακλή. Δεν ξέρω τι ακριβώς παίχτηκε στη συγκεκριμένη περίπτωση αλλά έχω την εντύπωση ότι άμα πραγματικά ήταν απαραίτητο να θέλουν να την κάνουν εδώ, θα είχε γίνει όντως εδώ όπως πχ με αυτό http://www.imdb.com/title/tt1976000/reference

                      Comment


                      • Το θέμα είναι να είμαστε εμείς φιλόξενοι. Αν πρέπει να γυρίσουν οπωσδήποτε .π.χ. στον Παρθενώνα, θα κόψουν το χέρι τους να έρθουν στην Ελλάδα. Αλλά αν δεν είναι 100% αναγκαίο, θα την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια από εδώ πέρα, μιας και έχουμε βγάλει και κακό όνομα. Έχω ακούσει κι εγώ πολλές φορές για άτομα που ήθελαν να γυρίσουν εδώ και τελικά έφυγαν κακήν κακώς. Εδώ διώξαμε γυρίσματα του Game Of Thrones στην Ικαρία. Πολύς κόσμος γενικά αγαπάει την Ελλάδα και τα τοπία της, όμως όταν βλέπουν πως δεν έχουν σε ποιον να απευθυνθούν, ποιος είναι υπεύθυνος, τους αργούς ρυθμούς μας, τις ανύπαρκτες δομές, τα φακελάκια που προφανώς θα ζήτησε κάνας διορισμένος του δημοσίου κλπ, κλπ, κλπ, τότε θα λακίσουν και θα ρίξουν μαύρη πέτρα πίσω τους

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • Όντως έχω ακούσει και εγω για κωλυσιεργία του ελληνικού δημοσίου σε μεγάλες παραγωγές όπως την Τροία, αλλά από την άλλη έχουμε δει σκηνές Ελλάδα και στο Lara Croft, Before Midnight ακόμα και στο τέλος του πρώτου Bourne στη Μύκονο (10 ολόκληρα δευτερόλεπτα).

                          Ίσως σε λίγες και χαλαρές σκηνές δεν έχουν θέμα, ενώ π.χ. σε περιπτώσεις δυσφήμισης της χώρας ή σε πιο μεγάλες παραγωγές με πιο πολλά γυρίσματα κτλ. δεν το ρισκάρουν ή τους γονατίζουν στη γραφειοκρατεία.
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment




                          • Comment


                            • Θα ναι επικο
                               
                              φειλ
                              Do a barrel roll!

                              Comment




                              • Comment

                                Working...
                                X