Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nintendo Homebrew Scene

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Καλα εσυ μια φορα κουβαλησες το Wii για να γινει η δουλεια και μας ελειπε τελικα το Zelda TP.
    Την επομενη φορα να θυμηθουμε να χουμε κι ενα Zelda.
    Τελικα το ΤΡ δεν ειναι και τοσο αχρηστο .

    Comment


    • #62
      Yup, ο ορισμός του teh.
      Τελικά στο μόνο που χρησίμευσε το Wii μου, ήταν να παίξουμε Medal of Honor: Heroes 2 με το save μου στη τρίτη πίστα?!??!?
      OMG
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #63
        Lol ποτε εγινε αυτο; Δεν το πηρα πρεφα καν.
        Anyway σαν να μου ρθε η επιφοιτηση - παω να δοκιμασω το F-Zero X (NTSC).
        Επιτελους θα δω πως ΠΡΕΠΕΙ να ειναι αυτο το παιχνιδι.

        Εδω καλα καλα επαιζα χθες ΜΚ64 και ακομα και αυτο μου φαινοταν γρηγορο.
        Α ρε PAL-land με τις αξεχαστες εμπειριες σου.

        Edit μετα απο μιση ωρα:
        Οκ χορτασα νοσταλγια και βλακειες, φοβερη μουσικη κτλ δε λεω, αλλα F-Zero GX και τα μυαλα στα καγκελα.

        Comment


        • #64
          Allo epsaxna kai allo vrhka , hmm pandora battery unbricker...

          http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12472
          Deus Misereatur...
          Gloria filiorum patres i.e.m.e
          Viva los Vatos Locos

          ---------------------
          UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

          Comment


          • #65
            Το επομενο βημα πια ειναι να βγει ενα ISO loader για να παιζουμε και Wii games χωρις πολλα πολλα .
            Οπως φαινεται κατι τετοιο δε θα αργησει παρα πολυ, εκτος συγκλονιστικου απροοπτου.
            Stay tuned.

            Comment


            • #66
              Αλλο ενα καστρο επεσε μιας και μολις καταφερα να τρεξω κοπια σε modchip-less Wii, αρα μιλαμε για περιπτωση soft-modding.
              Ειδα λιγο το Captain Rainbow λοιπον, αλλα οκ το ολο θεμα ειναι ακομα σε δοκιμαστικη εκδοση και η οριστικη αναμενεται εντος Οκτωβρη.

              Θα σας ελεγα να μην το δοκιμασετε ακομα μιας και ακομα γινονται αρκετα πειραματα σχετικα με τα διαφορα προβληματακια που εμφανιζονται, αλλα η ουσια ειναι πως λειτουργει και εκτος συγκλονιστικου απροοπτου συντομα θα παιζουμε οποιο παιχνιδι θελουμε με τον πλεον οικονομικο τροπο.

              Comment


              • #67
                Oo

                Ok κάποιος με έπεισε να ανοίξω ξανά το Wii για τα καλά . Downgrade, πειραματισμοί και πόσα άλλα. Oh god...

                Comment


                • #68
                  Παραδόξως πως βγήκε και άλλως Wii iso loader. GBAtemp για τα περετέρω.
                  https://www.emulator-zone.com
                  I am an iteration closer to my desired solution!
                  The World Ends With You

                  I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                  Castlevania Lords of Shadow

                  I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                  Hyperdimension Neptunia

                  Comment


                  • #69
                    O Wanikoko μαλλον εγκατελειψε το ολο θεμα μετα το μπαχαλο που προεκυψε οποτε παιζει να ενσωματωσαν τη δουλεια του στο Gecko OS.
                    Πλεον ειναι open source οποτε ο καθενας συνεισφερει οπως μπορει.
                    Για την ωρα εχουν αλλαξει ελαχιστα πραγματα, αλλα μακαρι να στρωσει στην πορεια.

                    Η μια κοπια που εχω (Captain Rainbow) εξακολουθει να τρεχει με τα ιδια glitches παντως.

                    Comment


                    • #70
                      Aμαν αμαν αμαν...I see into teh future,and it is going to be very teh...

                      Σοβαρά τώρα,τσαμπέ softmod και τόσο γρήγορα,ούτε στο ps2 warez community δεν έγινε.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #71
                        Θα παρει μπρος αποτομα. Μιλαμε για community στερημενων απο mods/softmods etc, ενω στα Sony home consoles ειναι ρουτινα, χρονια τωρα .
                        Φυσικα και παντα υπηρχε μιας μορφης πειρατια, αλλα οσο περνανε τα χρονια το ολο θεμα γινεται ολοενα και πιο "consumer-friendly".

                        Comment


                        • #72
                          Άντε να δούμε.
                          Το Wii είναι ο παράδεισος του trash gaming, και υπάρχουν πολλά παιχνίδια τα περιμένουν υπομονετικά τη σειρά τους.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • #73
                            http://wiibrew.org/wiki/Setting_up_y...i_for_Homebrew

                            Κατεβάστε το 1.4 version και απολαύστε υπεύθυνα.Kατ'αρχάς,όπως έχει αναφερθεί,τα κάνει όλα αυτόματα.Το μόνο που χρειάζεστε είναι το Twilight Pincess και WiFi για βολικότητα.Εγκθιστά τη νεότερη έκδοση του Homebrew channel το οποίο συνδεόμενο με το internet(ναι χρειάζεστε WiFi για πιο άμεσα αποτελέσματα)σας επιτρέπει να κατεβάζετε up to date εκδόσεις από το Gecko OS(aka region free Wii),GCbooter(region free GC),και φυσικά emulators etc(μέχρι και για Saturn έχει βγει αλλά είναι σε alpha stage)

                            Κατέβασα και έβαλα scummVM και Sam Max Hit the Road.Ωραία πράγματα.Μέσα σε 1 εβδομάδα θα έχω και το πρώτο NTSC game να τεστάρω.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #74
                              Το αποφασισα, παω να δοκιμασω να χακαρω για πρωτη φορα το μεχρι τωρα "μανισιο" (owned) Wii μου

                              Ελπιζω να μην εχει παρενεργειες, για να δουμε.





                              Comment


                              • #75
                                Eχει βγει USB loader με τον οποιο μπορειτε να τρεξετε ISOS απο flash drives, εξωτερικους σκληρους, memory cards (sd/cf/msduo κτλ) και γενικα οποιοδηποτε usb storage device.
                                Δεν το εχω ψαξει και πολυ το θεμα μιας και δεν εχω καποιον εξωτερικο σκληρο και τα πενιχρα 2 gb του usb stick μου κρινονται ανεπαρκη.

                                Οποιος εχει ορεξη ας το ψαξει λιγο και εγω θα το δω συντομα μιας και σχεδιαζω να παρω εξωτερικο σκληρο σχετικα συντομα.

                                Οχι τιποτα αλλο αλλα βαρεθηκα να χαλαω δισκακια για trashy games .

                                Comment

                                Working...
                                X