Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mass Effect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Altair ψηφίζω διάλειμμα 2 - 3 ημέρες και μετά βουρ στον πατσά.

    Γράψε τώρα μέσα σε spoiler tag πώς ένιωσες

     
    στην επίθεση στο Citadel


    και ετοιμάσου για ακόμα πιο επικά σκηνικά στο 2.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #92
      Ren είναι απόλυτα λογικο να είναι ίδια τα διάφορα κτίρια στους Uncharted Worlds.Σκέψου ότι φτιάχνονταν με τα ίδια μέτρα και σταθμά.Bunkers & βάσεις ήταν κυρίως,τι αρχιτεκτονική να έχουν δηλαδή;
      Titus εντάξει,ένιωθα ένα απίστευτο δέος να το βλέπω κατεστραμμένο και να γίνεται χαμός.
       
      Η στιγμή που ο Saren τινάζει τα μυαλά του λέω WTF!!!

      Θα παίξω τίποτ'άλλο τώρα και μετά ναι θα πιάσω το 2.
      Carpe diem

      Comment


      • #93
        10/10 δε θα το έλεγα με τπτ. Είχε αρκετά ελαττώματα. ΩΣΤΟΣΟ υποκειμενικά και μένα ο τίτλος είναι εν τέλει από τα αγαπημένα μου rpgs αυτής τηε γενιάς- όχι ότι έπαιξα και πολλά. Ίσως ήταν κατάλληλο το timing που το είχα παίξει- 3 playthroughs ήταν αυτά- δεν ξέρω. Πάντως από το Dragon Age χαλαρά μου άρεσε περισσότερο.

        Τώρα είμαι σε θέση όπου έχω τη γερμανική έκδοση από το πρώτο- full dub και υπότιτλοι στα γερμανικά- και δεν έχω τα παλιά saves οπότε σκεφτόμουν ένα γρήγορο playthrough αλλά δεν υπάρχει χρόνος, δυστυχώς. Oh well...

        Καλή συνέχεια με το 2 όποτε το αποφασίσεις. Εγώ δυστυχώς ελέω DLC δεν μπόρεσα να το ευχαριστηθώ. Όταν το ξεκίνησα στο PS3 ήταν λίγο πριν ξενιτευτώ οπότε απλώς πήρα μια γεύση των πρώτων 6 ωρών πρπ.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • #94
          Καλά ναι,σίγουρα έχει πολλά αρνητικά και προβλήματα,απλά ο συγκεκριμένος τίτλος κατάφερε να με ταξιδέψει και να με μαγέψει όσο λίγοι.Και γι'αυτό το λόγο και μόνο του βάζω 10.
          Λέω να κάνω ένα μικρό διαλλειμματάκι (ένα τίτλο) και μετά να πάω για ΜΕ2.
          Carpe diem

          Comment


          • #95
            Τελειωσα μετα απο 7 χρονια ξανα το παιχνιδι: level 50, 30 ωρες, hardcore, vangard, κανοντας σχεδον τα παντα. Η αληθεια ειναι οτι μηχανικα το ειχα ως κατι πολυ ασχημο στο μυαλο μου και ειχα υπολογισει να παω για speed run αλλα εν τελει βρηκα την ολη εμπειρια παρα πολυ καλη και ακολουθησα τον τιτλο ισως περισσοτερο απο το πρωτο μου playthrough.

            Υπαρχουν πολλα πραγματα που μου αρεσαν, το lore και ο τροπος που δινεται, η αποδοση της ιστοριας, η εισαγωγη σε αυτο το καταπληκτικο συμπαν, τα ταξιδια στους γαλαξιες (σε μερικους απο αυτους καθομουν με τις ωρες και εκανα βολτες με το mako), το παρα πολυ καλο συστημα μαχης (που δεν εχει καθαρη shooting υποσταση μιας και τα rpg στοιχεια δημιουργουν ενα αψογο και πολυ ενδιαφερον hybrid οικοδομημα), οι χαρακτηρες που πρωταγωνιστουν κλπ. Επισης βρηκα πολυ καλο τοσο τον αισθητικο τομεα οσο και τα γραφικα (αν και βαζοντας το ME 2 για να περασω το import file νομιζα οτι επαιζα next gen, φοβερο leap αναμεσα στους 2 τιτλους).

            Προβληματα σαφως και υπαρχουν, 4-5 σχεδιαστικα dungeons για ολες τις side missions του παιχνιδιου, κακη υλοποιηση της εξερευνησης, ελλειψη ποικιλιας, εκνευριστικα επαναλαμβανομενο structure στις αποστολες κλπ. Επισης θεωρω οτι το παιχνιδι θα κερδιζε σε αυτο που παει να κανει αν σου εδινε εναν shepard ετοιμο (aka witcher, deus ex) που θα εκανε τις αντιστοιχες επιλογες και οχι εναν χαρακτηρα καθαρο και κενο στην αρχη (πχ θα ελεγε στο 2, εν ειχες παιξει ως paragorn στο 1, οι renegate επιλογες να το εκαναν account με την εννοια του να εχεις εναν κακο shepard δεδομενου οτι εχει δομηθει ο χαρακτηρας του και οχι εναν κακο γενικα) .

            Anyway το θεμα ειναι οτι παρα τα οποια προβληματα πιστευω οτι το πρωτο mass effect ειναι τελικα ενας πολυ καλος τιτλος-κομματι ενος πολυ μεγαλυτερου project (και σε καμια περιπτωση unplayable οπως τον ειχα στο μυαλο μου -ειδικα το συστημα μαχης του ειναι φοβερα υλοποιημενο και φερει πολυ καλη ισορροπια αναμεσα στο shooting και στο rpg-). Χαιρομαι btw πολυ που επιτελους το πηρα αποφαση και θα καταφερω να δω την τριλογια τοσο ολοκληρωμενα (κοντινα playthroughs και import saves οπως πρεπει).

            Προχωραμε σε Mass Effect 2, ξεκινησα σε insanity με adept (και λεω να κλεισω το 3 με infiltrator). Θα τα πουμε λογικα σε εκεινο το topic εν καιρω.

            Comment

            Working...
            X