Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συναυλίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι το έμαθα μιας και άργησες να απαντήσεις ...Αχ...το αγαπημένο μου τραγούδι από REM...

    Xenov την άκουσαν την γκρίνια μου όπως βλέπω αλλά δυστυχώς δεν ακούω τίποτα από αυτά... .Ας φέρνανε τίποτα που να ακούω...

    Επόμενη συναυλία για εμένα πάντως οι Anathema...Ελπίζω σε κανονικό set,όχι ακουστικό, και στην προσθήκη του υπέρτατου Forgotten Hopes στο setlist...


    Comment


    • Alitheia..?
      Ego dekemvrio eixa mathei..
      Tespa..
      Apla tha perimenoume ligo perisotero

      Comment


      • Τα χάπια μου τα χάπια μου...

        DOWN ΣΤΗΝ 4Η ΗΜΕΡΑ ROCKWAVE!!!!!!!!

        O ANSELMO Κ Η ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!:petseta::yupi:

        Ρε γαμώτο είναι τόσο αδιάφορη για εμένα η υπόλοιπη μέρα και οι Down είναι 3η στην Terra Stage που σκέφτομαι πολύ να πάω...

        Είναι και στα γεννέθλια μου

        Burai θα πας σίγουρα,δεν τίθεται θέμα.Για εσένα έχει και γερόλυξ Saxon



        Comment


        • Ανακοινωθηκαν Νine Inch Nails και Jane's Addiction (+TBA names λογικα) για τις 20 Ιουλιου στην Αθηνα.
          Εξαιρετικα νεα.

          Ετσι τουλαχιστον θα ελεγα αν ημασταν μια δεκαετια πισω.

          Δεν εχω ιδεα για τους Jane's βασικα αλλα ξερω πως τους εχει φαει η μαρμαγκα εδω και πολλα χρονια και πως ηταν στις καλες τους στα mid-90s.

          Οι ΝΙΝ παλι παροτι πολυ σημαντικο συγκροτημα που εθεσε τα θεμελια της 90s industrial rock μαζι με τους Ministry, πλεον εχου φθαρει τραγικα απο την παροδο του χρονου.

          Ξεκινησαν απιστευτα (Pretty Hate Machine - 1989) και φτασαν στο απογειο της καριερας τους αρκετα νωρις (The Downward Spiral - 1994). To Fragile (1998) ηταν αξιολογο αλλα τα 00s τους ηταν λιγο πολυ απαραδεκτα, αφου καπου χαθηκε η εννοια της industrial και απλα εμεινε μονο ο θορυβος που δε θυμιζε σε καμια περιπτωση τα ευφανταστα δημιουργηματα του Reznor κατα τα 90s.

          Αρκετη φλυαρια... Ακομα πιστευω πως το πιο ενδιαφερον φετινο festival ως τωρα ειναι το Ejekt και θα περιμενω και για αλλες ανακοινωσεις μπας και δουμε και κατι ακομα καλυτερο.

          Οχι τιποτα αλλο αλλα 99% δε θα μπορεσω να παω στο Ejekt λογω εξεταστικης, οποτε θα αρχισω να σκεφτομαι τις διαφορες εναλλακτικες.

          Rockwave; Πλακα θα χε παρα τη μετριοτητα, αλλα ας βαλουν κι αυτοι καμια λογικη τιμη ή εστω ας καναν 1 καλη ημερα αντι για 2 μετριες.

          Εχει και Depeche Mode το Μαιο, αλλα αφενος τους ειδα προπερσι και αφετερου το νεο τους album ειναι ολιγον τι απογοητευτικο. Παρολαυτα υπαρχει παρεα που ψηνεται οποτε θα το ξανασκεφτω.

          Α και ενα ανεκδοτο. Support στους DM θα ειναι οι Puressence.

          Υ.Γ.
          Τελευταια εχω γινει αρκετα trip-hop/electonica whore. Και τι δε θα δινα για να δω ονοματα απο Portishead μεχρι Archive κτλ κτλ..

          Comment


          • Originally posted by Xeno View Post
            Rockwave; Πλακα θα χε παρα τη μετριοτητα, αλλα ας βαλουν κι αυτοι καμια λογικη τιμη ή εστω ας καναν 1 καλη ημερα αντι για 2 μετριες.
            Γενικά στη μουσική έχουμε να κάνουμε με σχεδόν πλήρη υποκειμενικότητα όσον αφορά σε συγκροτήματα κλπ και είμαι πάντα υπερβολικά ανεκτικός ΑΛΛΑ:
            την τελευταία μέρα του Rockwave (30 Ιουνίου) μόνο μέτρια δεν μπορείς να τη πεις. Mastodon, Slipknot, Down, Lita Ford, Saxon. Μια μέρα με ονόματα που καλύπτουν όλα τα γούστα από θρύλους έως συγκροτήματα με σύγχρονο ήχο που δραστηριοποιούνται ζουν και ακμάζουν αυτή την περίοδο (και μην ξεχνάμε τους Saxon που συνδυάζουν και τα δύο στην σκηνή καθώς έχουν αντοχές και τα δίνουν όλα). Πληρέστατη και τουλάχιστον καλή (για μενα απλά τέλεια και χωρίς καν να ακούω όλους τους παραπάνω) δε δέχομαι χειρότερο χαρακτηρισμό.

            Πιο πρόσφατη συναυλία για μένα το σαββατοκύριακο που μας πέρασε,Opeth στον Ελληνικό Κόσμο, δε νομίζω ότι χρειάζεται να πω πολλά. Οι άνθρωποι κάναν αυτό που ξέρουν καλύτερα και παρά τον ηλίθιο φωτισμό, ο ανέλπιστα καλός ήχος (είχα ακούσει τα χειρότερα για το χώρο) και το τέλειο performance χάρισαν μια αξιόλογη εμπειρία. Είχα ένα μικρό παραπονάκι από το setlist (δεν παίξαν The Drappery Falls ολόκληρο), αλλά ούτως ή άλλως, δεν είχα πάει για αυτό -δεν είμαι και fan της μπάντας άλλωστε. Ο Mikael μας απέδειξε ότι οι Σουηδοί ΜΠΟΡΟΥΝ να έχουν χιούμορ (και ότι όλα αυτά περί κρύων αστείων είναι ανυπόστατα).

            Από κει και πέρα, από 28 Μαίου () και μετά, το συναυλιακό καλοκαίρι δηλαδή, για μένα είναι υπερπλήρες άσχετα με το ό,τι λένε πολλοί. Γενικότερα φέτος imo ήταν πάρα πολύ καλή χρονιά, με αποτέλεσμα να "θυσιάσω" αρκετά live στα οποία ήθελα να πάω στο βωμό των χρημάτων, του κέρδους και του καπιταλισμού.
            "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

            Comment


            • Oχι πως το ανεφερα, αλλα σκεφτομουν τις 2 rock μερες του rockwave οταν μιλουσα για αυτο και οχι τη μερα που λες εσυ που οντως ακουγεται αρκετα πληρης απο αποψης ονοματων.

              Κατα τ' αλλα ακουγεται οτι θα ανακοινωθουν αρκετες ακομα συναυλιες (οχι φεστιβαλ) για την καλοκαιρινη περιοδο και μακαρι να ναι οπως περυσι που ειχαν ερθει πολλα καλα ονοματα, εστω και διασπαρτα.

              Comment


              • Είχα κι εγώ να δω τους Θεούς Opeth στην Θεσσαλονίκη κι έχω να πω πως ήταν χαλαρά ό,τι καλύτερο έχω δει live, με ένα υπερπλήρες και interactive πρόγραμμα (δυο φορές έγιναν "very kind with us" και παίξαν τραγούδια που τους ζητούσαμε - όχι ολόκληρα φυσικά), με φοβερές επιδόσεις και... μπλα, μπλα, μπλα, τι κάθομαι και σχολιάζω;

                Θεοί και κρίμα σε όποιον δεν πήγε. Απέδειξαν έμπρακτα ότι είναι τεράστιο συγκρότημα. Το δεύτερο καλύτερο αυτή τη στιγμή στη Metal, λέμε!
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Ε όχι και δεύτεροι.Ούτε καν στη δεκάδα δεν φτάνουν.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Originally posted by Altair View Post
                    Ε όχι και δεύτεροι.Ούτε καν στη δεκάδα δεν φτάνουν.
                    Τι λες ρε ιερόσυλε;

                    Εντάξει, προφανώς δεν είναι του στυλ σου, αλλά εγώ δε μπορώ να βρω καν δυο - τρία συγκροτήματα που να μπορώ να δεχτώ ότι είναι συνολικά καλύτερα αυτή τη στιγμή, κρίνοντάς τα δηλαδή με βάση τη μουσική και τους στίχους που παράγουν και την απόδοσή τους στα live.
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • Εγω παιδια θα παω Placebo μιλαμε και πολυ hardcore φαση... λολ

                      Comment


                      • [Οff topic]

                        Originally posted by TheCursed View Post
                        Είχα κι εγώ να δω τους Θεούς Opeth στην Θεσσαλονίκη κι έχω να πω πως ήταν χαλαρά ό,τι καλύτερο έχω δει live
                        Lol, θυμάμαι καθαρά ότι λίγο καιρό πριν μετά τους Meshuggah έλεγες ακριβώς τα ίδια. Γιαυτό, άκου και τον παλιό: Για να μη λες κάθε 8 μήνες ότι είδες "ό,τι καλύτερο έχεις δει live" δες πρώτα καμιά δεκαριά live και μετά άρχισε να χρησιμοποιείς την φράση "ό,τι καλύτερο έχω δει live". Όχι τίποτα άλλο, δίνεις και εσφαλμένο κύρος στη δήλωσή σου. Θα βλέπουν οι άλλοι "ό,τι καλύτερο έχω δει" και θα νομίζουν ότι πρέπει να ήταν κάτι πολύ σπουδαίο. Πού να ήξεραν οι κακομοίρηδες ότι ζήτημα είναι να έχεις δει 5 live όλα κι όλα. Μάθε μπαλίτσα αγόρι μου.

                        [/Off topic]
                        "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                        Comment


                        • Originally posted by _Lloyd View Post
                          [Οff topic]Lol, θυμάμαι καθαρά ότι λίγο καιρό πριν μετά τους Meshuggah έλεγες ακριβώς τα ίδια. Γιαυτό, άκου και τον παλιό: Για να μη λες κάθε 8 μήνες ότι είδες "ό,τι καλύτερο έχεις δει live" δες πρώτα καμιά δεκαριά live και μετά άρχισε να χρησιμοποιείς την φράση "ό,τι καλύτερο έχω δει live". Όχι τίποτα άλλο, δίνεις και εσφαλμένο κύρος στη δήλωσή σου. Θα βλέπουν οι άλλοι "ό,τι καλύτερο έχω δει" και θα νομίζουν ότι πρέπει να ήταν κάτι πολύ σπουδαίο. Πού να ήξεραν οι κακομοίρηδες ότι ζήτημα είναι να έχεις δει 5 live όλα κι όλα. Μάθε μπαλίτσα αγόρι μου. [/Off topic]
                          Σε αυτή την εντελώς άμπαλη σπίλωση του ονόματός μου, η οποία ολοκάθαρα βασίζεται σε ψευδή στοιχεία και αναληθείς κατηγορίες, δεν πρόκειται να απαντήσω.

                          Θα πω, μόνο, πως άλλοι είναι αυτοί που χρειάζεται να μάθουν μπαλίτσα και είναι οι ίδιοι με αυτούς που θεωρούν το Death Magnetic το καλύτερο album των Metallica και τους Meshuggah θόρυβο. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Φίλε Cursed παρόλο που συμφωνώ με την πρώτη πρόταση του post σου, το υπόλοιπο πιστεύω πως είναι λίγο τραβηγμένο. Το Death Magnetic ίσως να μην είναι το καλύτερο τους, είναι όμως ένα εκπληκτικό album το οποίο πιστεύω πως φλερτάρει με την κορυφή και τα παλιά κλασσικά τους κομμάτια. Το να χρησιμοποιήσεις την άποψη κάποιου για ένα album ως προσβολή ψιλο-παραπάει. Το άκουσα πριν λίγες εβδομάδες ζωντανά και ήταν εκπληκτικό. Έπαιξαν όλα τα καλά (πλην του cyanide).

                            Υ.Γ. Δεν προσπαθώ να υπερασπιστώ το προηγούμενο post, στο Death Magnetic κόλλησα.


                            Comment


                            • Βασικά από όσο γνωρίζω είναι φιλαράκια οπότε δεν το πάει προσβλητικά,περισσότερο πλακίτσα κάνει

                              Το Death Magnetic σίγουρα είναι ένα πολύ καλό,αλλά δεν νομίζω να φτάνει την αίγλη των 5 υπερθεικών WTF πρώτων album...

                              Τέλος να είσαι καταραμένος που τους είδες live:whip::whip::whip:



                              Comment


                              • εγώ πήρα εισιτήρια για ska-p!!!!!!! :lovedance:

                                Και την άλλη βδομάδα πιθανών θα πάω μωρά στην φωτιά...
                                Όσοι πιστοί προσέλθετε...

                                Comment

                                Working...
                                X