Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συναυλίες

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ότι το φαγητό έφταιγε για την ψύξη έχει γίνει και inside joke με τον Μιχαλάρο.
    Αυτό το παρτάλι ο σερβιτόρος που δυνάμωσε το κλιματιστικό έμοιαζε λίγο κινεζάκι πάντως...

    Comment


    • Originally posted by Xeno View Post
      Μηχανημα επελεξα, δε στελνουν αλλωστε λεει εκτος UK.
      Για τα KFC κατι γινεται, ενας κουβας για 4, πατατες deluxe και κανα twister ετσι για να υπαρχει και πιστευω θα μαστε μια χαρα. Α κι ενα Cinnabon μετα στο Trocadero να δεσει το γλυκο και επιλογος με Dance Dance Revolution στο ιδιο μερος να καψουμε καμια θερμιδα γιατι καποιοι εδω περα λενε πως παχυνες.
      Έλεγα μήπως έβαζες διεύθυνση κανενός γνωστού σου. Την κάρτα που τα έκλεισες μην ξεχάσεις και τον κωδικό, αλλιώς δε θα στα δώσει το μηχάνημα, είναι πολύ αυστηρό μηχάνημα αυτό και μαλώνει

      Comment


      • Αν πηγαιναν σε αλλον εγω πώς θα φευγα απο το Γκατγουικ;
        Τα αλλα που λες τα χω κατα νου τωρα, ελπιζω να ισχυει το ιδιο κι ενα μηνα μετα βεβαια.

        Comment


        • Δε θα'ρθουν οι φίλοι σου να σε προϋπαντήσουν;
          Μόνος λοιπόν, στη μεγάλη πόλη, με τον κρύο αέρα να σου μαστιγώνει τα καπούλια.. θα σε βρούνε ημιθανή, βουτηγμένο στον ίδιο σου τον εμετό και θα πουν "Έλληνας θα'ναι, μην τον αγγίζετε, ξεβάφει".

          Comment


          • Μπα με εχουν βαρεθει ολοι, καθε χρονο τους φορτωνομαι τελευταια. Θα πηγαινα και πουθενα αλλου αν περισσευε χρονος και χρημα, αλλα την τελευταια φορα ειπα να παω σε εναν φιλο στο Guildford και το μετανιωσα για τα καλα, οποτε λεω να χαθω στη μεγαλουπολη να τελειωνουμε.
            Εσυ πεταγεσαι καμια φορα εκει τριγυρω ή μονο σε ειδικες περιπτωσεις (βλ. φωτογραφιες με Mario κτλ) ;

            Comment


            • Ναι, αρκετά συχνά, ειδικά ΣΚ, αναλόγως και την περίοδο (πηξίματος ή μη). Εσύ μια μέρα θα μείνεις μόνο; ΠΑΤ ΚΙΟΥΡ;

              Comment


              • Δεν κανουμε ταξιδια στο πατ ΚΙΟΥΡ, Παρασκευη βραδυ φτανω, Τεταρτη ξημερωματα φευγω, αλλα οκ κανε λιγο υπομονη γιατι εχουμε 1 μηνα ως τοτε.

                Comment


                • Ξεκίνησα σήμερα όλος χαρά και προσμονή να πάω να δω τους Mogwai στο Fuzz, μια πολυαγαπημένη μου μπάντα και συναυλιακό απωθημένο, και μόλις πάω στο μέρος βλέπω ανακοίνωση πως η συναυλία αναβλήθηκε λόγω της γενικής απεργίας. Θα ανακοινωθούν νέες ημερομηνίες λέει (στάνννννννταρ!!!) και να κρατήσουμε τα εισιτήριά μας.

                  Την ατυχία μου!!!
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • 04/12/11 Είδα τους Pain of Salvation στο Göteborg με τα εναπομείναντα αρχικά μέλη για τελευταία φορά. Οι Opeth ήταν headliners οπότε για κάποιο λόγο οι PoS έπαιξαν μόνο 45 λεπτά πάνω-κάτω. Επίσης η συναυλία ξεκίνησε ένα τέταρτο νωρίτερα οπότε έχασα 3 κομμάτια. -.-

                    Τουλάχιστον είχα την ευκαιρία αφού το ζήτησα από κάποιον που δούλευε εκεί να δω και να μιλήσω με τους αποχωρούντες Johan και Fredrik αλλά και τα άλλα δυο μέλη, Daniel και Leo, για μια ώρα σχεδόν! Το shock ήρθε όταν είδα τον frontman των Dark Tranquillity, Mikael Stanne να περνάει απαρατήρητος από τον κόσμο και να μιλάει στον Daniel! Φυσικά έπεσα πάνω του μετά αφού οι χλιαροί Σουηδοί δεν ασχολήθηκαν. Φάνηκε ξαφνιασμένος και μετριόφρων...

                    Αυτά από το μέτωπο!


                    Comment


                    • Originally posted by Chaoscrow View Post
                      Επίσης η συναυλία ξεκίνησε ένα τέταρτο νωρίτερα οπότε έχασα 3 κομμάτια. -.-
                      LOL!! :xp: Ακόμη χειρότερο από τις καθυστερήσεις μια ώρας που έχουμε συνήθως εδώ!
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • Λολ, ανακοινωθηκαν μετα απο 319399 χρονια αναμονης των ελληνων "ροκαδων" οι Red Hot Chili Peppers.
                        Ε ρε τι εχει να γινει ε .. .

                        Comment


                        • Originally posted by TheCursed
                          LOL!! :xp: Ακόμη χειρότερο από τις καθυστερήσεις μια ώρας που έχουμε συνήθως εδώ!
                          Ξέρω ότι θα ακουστεί περίεργο αλλά προτιμώ να περιμένω μια ώρα και να μην χάσω τίποτα. Να εξηγήσω και καλύτερα αυτό που έγινε και γιατί μου την έδωσε. Το εισητήριο έγραφε ότι οι πόρτες ανοίγουν 19.30 οπότε πριν από αυτό δεν είχε νόημα να πάω (νόμιζα). Αντί αυτού η συναυλία ξεκίνησε 19.15 το οποίο σημαίνει ότι οι πόρτες άνοιξαν ακόμη νωρίτερα προκειμένου να προλάβει να μπει ο κόσμος. Αυτό ήταν αδύνατον να το γνωρίζει κανείς και ειδικά όταν δε μένεις σε κείνη την πόλη και ο χρόνος σου είναι περιορισμένος, γίνεται πρόβλημα. Όταν το είπα στη μπάντα μου είπαν "Μας την έχουν κάνει έτσι πολλές φορές σε αυτήν την περιοδεία και δεν καταλαβαίνουν οι διοργανωτές ότι υπάρχουν άτομα στο κοινό που έρχονται κυρίως για εμάς..."
                          Go figure...


                          Comment


                          • Originally posted by Chaoscrow View Post
                            Ξέρω ότι θα ακουστεί περίεργο αλλά προτιμώ να περιμένω μια ώρα και να μην χάσω τίποτα.
                            Δεν είναι περίεργο ρε, προφανές είναι. Κι εγώ αυτό εννοούσα. Πρέπει να έχεις πάει πολύ χαλαρά σε live (σε φάση "Πα ν' ακούσουμε λίγη μουσική μωρέ") ή να μη σ' ενδιαφέρει η πρώτη μπάντα για να μη σε πειράξει αν χάσεις κάτι.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • OK, ανάποδα το αντιλήφθηκα. ;) Έτσι είναι. Ακόμη και άγνωστο το support να είναι μου αρέσει να είμαι παρών από την αρχή. Επίσης μερικές φορές δε ξέρεις τι θα σου τύχει... Όπως ένας φίλος που πήγε για Amorphis πρόσφατα και ήταν οι Leprous support! Lucky SOB!


                              Comment

                              Working...
                              X