Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Άφησα προσωρινά το World of Final Fantasy για να επικεντρωθώ στο Mortal Kombat 11. Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για διαφόρους λόγους. Μία το θέμα με τους SJW, μία το θέμα με την PC έκδοση, και μία το θέμα με τα αδικαιολόγητα προβλήματα στο παιχνίδι μέσα.
    sigpic

    Comment


    • Παίζω το Messenger και δεν είμαι καλά, στείλτε βοήθεια.






      Δεν το έχω τερματίσει ακόμα, όμως στις 10 ώρες που βρίσκομαι, είναι ό,τι καλύτερο έπαιξα ύστερα από παιχνίδια τύπου Ori, Hollow Knight, Celeste κλπ. Και έχει και την καλύτερη μουσική που θυμάμαι να έχω ακούσει. Παιχνιδάρα από τις λίγες. Ακούστε εδώ τι έφτιαξαν οι άνθρωποι.












      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • Forager - Καλο time killer, εθιστικο οσο πρεπει αλλα μπορει να κουρασει καποιους το resource management/inventory system, εγω παντως εχω κολλήσει καλα και δεν καταλαβαίνω πως περναει η ωρα.

        Shakedown Hawaii - Ωραιο old-school style GTA top down παιχνιδάκι αλλα νομίζω οτι στην αρχη φαινεται πολυ πιο ωραιο απο οσο ειναι πραγματικα. Το χιουμορ γενικα ειναι καλο αλλα οχι παντα πετυχημένο, το art style πολυ καλο, τα controls tight αλλα για optimal εμπειρια θες τα 2 analog sticks (για να ριχνεις ακινητος με το δεξι αναλογικο). Γενικα καλο παιχνιδι το προτείνω σίγουρα για κατι χαλαρό.

        Doom - Το ξεκινησα για 3η φορα αλλα με βλεπω να το παρατάω παλι, δεν ειμαι σε αυτη τη φαση προτιμω chill indie παιχνιδάκια.

        Το The Messenger που αναφερθηκε απο πανω πολυ καλο επισης.

        Comment


        • Επέστρεψα πίσω στο Guilty Gears Xrd Rev 2 μετά από πόσο καιρό.
          sigpic

          Comment


          • Call of Duty Black Ops,Gears of War Judgment και προσπαθώ να παίξω το Jack The Ripper dlc του AC Syndicate αλλά η αλήθεια είναι ζορίζομαι μετά τα Odyssey & Origins να επιστρέψω.Θα κάνω μια προσπάθεια ακόμα και βλέπουμε.
            Carpe diem

            Comment


            • Σύντομο session με Team Sonic Racing. Δυνατό αλλά δε με εντυπωσίασε όσο το Transformed. To fanservice υπάρχει, αλλά περιορίζεται σε properties του Sonic. Το soundtrack είναι φοβερό με remix των themes και 90s techno vibe. Το άλμα στα next-gen δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο εκτός από 1080/60(σε base ps4) και οι καινούργιοι μηχανισμοί δε μου άρεσαν. Παρόλα αυτά όμως η Sumo έχει βάλει πολύ μεράκι και πίανει το blue skies feeling όσο καμία άλλη εταιρεία.

              Comment


              • Eimai 60 wres sto ff15 kai molis teleiwsa ta sidequests tou chapter 3 sta 55 level.
                Wraio game alla to fight system paizei mono me 1 ability to teleport strike.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Void Bastards - Το τερμάτισα σε normal difficulty++, το παιχνίδι εκ πρώτης όψεως φαίνεται πολυ καλύτερο απο οσο είναι πραγματικά. Το art ειναι παρα πολυ καλο, το combat ειναι μετριο στην καλυτερη και σαν gameplay δεν εχει καθολου βαθος, προσπαθει να συνδυάσει πολλα πραγματα μαζι χωρις να πετυχαινει τιποτα ιδιαιτερα καλα. Για οσους ψαχνονται ειναι ενας συνδυασμός rogue legacy/system shock/borderlands/FTL σε fps, θα περάσετε καλά για καμιά 15αρια ωρες αλλα γενικα για εμενα δεν αξίζει τα 30e περιμενετε για sale.

                  2/5

                  Comment


                  • Ξεκινησα το secret of mana του SNES. Διαβαζα πως ειναι απο τα καλυτερα παιχνιδια του snes και πως ειναι γαματο jrpg κτλ κτλ

                    Θα ειναι αδικο για το παιχνιδι αν πω πως ειναι σκουπιδι γιατι ειναι παιχνιδι 25ετιας, αλλα εχει γερασει πολυ ασχημα σε σχεση με τα αλλα της εποχης του. Τα γραφικα και η μουσικη ειναι πολυ καλα. Η πλοκη και η διαλογοι ειναι τελειως trash αλλα ενταξει ειναι jrpg του 93 οποτε κανουμε τα στραβα ματια. Tο gameplay ειναι ομως αθλιο.. Το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για να μπορει να παιχτει co-op το οποιο ειναι εξαιρετικη ιδεα και ισως δουλευει καλα, αλλα σαν solo η AI ειναι τελειως απαραδεκτη σε σημειο που να σου σπαει τα νευρα. Σαν ιδεα το "real time" συστημα μαχης δεν ειναι ασχημο, στην αρχη φαινεται διασκεδαστικο, μεχρι να αρχισουν τα stunlock και να αρχισεις να ψοφας μεσα σε μερικα δευτερα, ανυμπορος να αντιδρασεις, γιατι σε κολανε στον τοιχο 2 καρεκλες (ναι πολεμας και καρεκλες) και η AI δεν κανει τιποτα.
                    Το παιχνιδι εχει ενα συστημα μαχης που για να κανεις full damage (η μαλλον για να κανεις damage γενικα) πρεπει να περιμενεις να γεμισει μια μπαρα στο 100%, οκ νο προμπλεμο. Αλλα συνηθως οταν ενας εχθρος φαει χτυπημα εχει για λιγη ωρα invulnerability οποτε αν επιτεθεις κανεις 0 dmg. Οποτε συνδιαζοντας το με την AI που δεν ξερεις ποτε θα αποφασισει να επιτεθει φτανεις σε σημειο να θες να τραβηξεις τα μαλλια σου ορισμενες φορες.

                    Γενικα πολυ ασχημη η εμπειρια μου, ισως το ποιο υπερεκτιμημενο παιχνιδι που εχω παιξει. Δεν εχω προβλημα με τα retro παιχνιδια, το αντιθετο θα ελεγα, αλλα αυτο φτανει σε unplayable επιπεδα, δεν νομιζω να το συνεχισω. Εφτασα στο πρωτο "σοβαρο boss" και ειναι απαραδεκτο fight. Σε κανει stun συνεχεια χωρις να μπορεις να το αποφυγεις ευκολα, οι συμμαχοι σου ψοφανε πανευκολα και αναγκαστικα συνεχιζεις solo, και οταν του ριξεις το HP μπαινει σε αλλη φαση που σου κανει μαγικα. Εφτασα σε σημειο να ψοφησω γιατι μου εκανε 2 spell back 2 back και πηγα απο ~100% HP 0%. Ενταξει μπορει να ειμαι αχρηστος στο παιχνιδι αλλα και παλι... Απο την αλλη και leveling να θελω να κανω πρεπει να πηγαινω να αγοραζω συνεχεια rez potions και γενικα ειναι πολυ μιζερη εμπειρια, και δεν νομιζω να ειμαι καν underleveled..
                    Πραγματικα δεν ξερω γιατι αρεσει στον κοσμο αυτο το παιχνιδι, νοσταλγια?
                    Last edited by Roronoa; 18-06-2019, 05:54 AM.

                    Comment


                    • Το σύστημα μάχης ακόμα και όταν βγήκε δεν ήταν κάτι το εξαιρετικό. Ο προκάτοχός και η συνέχεια του είναι σίγουρα καλύτεροι σε αυτόν τον τομέα (αν και να ζητάς καλό ΑΙ για τους άλλους χαρακτήρες σε παιχνίδι του '93 είναι νομίζω κάπως υπερβολικό). Νομίζω γραφικά, μουσική και ατμόσφαιρα είναι αυτά που το κάνουν κλασικό. Παρόλα αυτά μου κάνει εντύπωση που σε δυσκολεύει τόσο πολύ. Πραγματικά δε θυμάμαι πως η δυσκολία του παιχνιδιού ήταν κάτι αξιομνημόνευτο. Εξάλλου, αν παίζεις σε pc μπορείς να κάνεις save state...
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Originally posted by Roronoa View Post
                        Ξεκινησα το secret of mana του SNES. Διαβαζα πως ειναι απο τα καλυτερα παιχνιδια του snes και πως ειναι γαματο jrpg κτλ κτλ

                        Θα ειναι αδικο για το παιχνιδι αν πω πως ειναι σκουπιδι γιατι ειναι παιχνιδι 25ετιας, αλλα εχει γερασει πολυ ασχημα σε σχεση με τα αλλα της εποχης του. Τα γραφικα και η μουσικη ειναι πολυ καλα. Η πλοκη και η διαλογοι ειναι τελειως trash αλλα ενταξει ειναι jrpg του 93 οποτε κανουμε τα στραβα ματια. Tο gameplay ειναι ομως αθλιο.. Το παιχνιδι ειναι φτιαγμενο για να μπορει να παιχτει co-op το οποιο ειναι εξαιρετικη ιδεα και ισως δουλευει καλα, αλλα σαν solo η AI ειναι τελειως απαραδεκτη σε σημειο που να σου σπαει τα νευρα. Σαν ιδεα το "real time" συστημα μαχης δεν ειναι ασχημο, στην αρχη φαινεται διασκεδαστικο, μεχρι να αρχισουν τα stunlock και να αρχισεις να ψοφας μεσα σε μερικα δευτερα, ανυμπορος να αντιδρασεις, γιατι σε κολανε στον τοιχο 2 καρεκλες (ναι πολεμας και καρεκλες) και η AI δεν κανει τιποτα.
                        Το παιχνιδι εχει ενα συστημα μαχης που για να κανεις full damage (η μαλλον για να κανεις damage γενικα) πρεπει να περιμενεις να γεμισει μια μπαρα στο 100%, οκ νο προμπλεμο. Αλλα συνηθως οταν ενας εχθρος φαει χτυπημα εχει για λιγη ωρα invulnerability οποτε αν επιτεθεις κανεις 0 dmg. Οποτε συνδιαζοντας το με την AI που δεν ξερεις ποτε θα αποφασισει να επιτεθει φτανεις σε σημειο να θες να τραβηξεις τα μαλλια σου ορισμενες φορες.

                        Γενικα πολυ ασχημη η εμπειρια μου, ισως το ποιο υπερεκτιμημενο παιχνιδι που εχω παιξει. Δεν εχω προβλημα με τα retro παιχνιδια, το αντιθετο θα ελεγα, αλλα αυτο φτανει σε unplayable επιπεδα, δεν νομιζω να το συνεχισω. Εφτασα στο πρωτο "σοβαρο boss" και ειναι απαραδεκτο fight. Σε κανει stun συνεχεια χωρις να μπορεις να το αποφυγεις ευκολα, οι συμμαχοι σου ψοφανε πανευκολα και αναγκαστικα συνεχιζεις solo, και οταν του ριξεις το HP μπαινει σε αλλη φαση που σου κανει μαγικα. Εφτασα σε σημειο να ψοφησω γιατι μου εκανε 2 spell back 2 back και πηγα απο ~100% HP 0%. Ενταξει μπορει να ειμαι αχρηστος στο παιχνιδι αλλα και παλι... Απο την αλλη και leveling να θελω να κανω πρεπει να πηγαινω να αγοραζω συνεχεια rez potions και γενικα ειναι πολυ μιζερη εμπειρια, και δεν νομιζω να ειμαι καν underleveled..
                        Πραγματικα δεν ξερω γιατι αρεσει στον κοσμο αυτο το παιχνιδι, νοσταλγια?
                        Δεν είσαι ο μόνος που έχεις αυτήν την εντύπωση για αυτό το παιχνίδι. Πριν χρόνια προσπάθησα και εγώ να το παίξω σε emulator και κατέληξα να το παρατήσω ακριβώς για τους ίδιους λόγους. Θα σου πρότεινα πάντως να δεις το Secret of Mana 2 (υπάρχει μετεφρασμένο rom, μπορείς να το βρεις εύκολα σε ιστοσελίδες με emulators) το οποίο είναι απείρως καλύτερο και παίζεται άνετα ακόμα και σήμερα.


                        Tidy!

                        Do not blame me.Blame yourself or God.
                        In Matsuno we trust.

                        Comment


                        • Το Secret of Mana 2 δεν ειναι το Trials of Mana που ετοιμαζεται remake?
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Ναι έτσι φαίνεται, τουλάχιστον φαίνεται να έχει καλύτερο και πιστότερο art.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Άσχετο αλλά το Secrets of Evermore σαν το Secret of Mana δεν είναι; Διαθέτει πιο ώριμο σενάριο ή κάνω λάθος; Για την ιστορία ξεκίνησα χθες δεύτερο playthrough στο Witcher 3 με διαφορετικό build, πιο τοξοβολίστικο.

                              Comment


                              • Παίζω Samurai Shodown 7. Δοκιμάζω σιγά-σιγά τους χαρακτήρες που θέλω, και μετά θα πάω για το story mode.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X