Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εμένα φαντάσου μου πήρε κοντά 40-50 μέρες μέχρι να ξεκολλήσει. Τώρα που βγάζω λίγα φράγκα αρχίζω και το απολαμβάνω.

    Comment


    • Ni No Kuni 2.

      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • Στο Layton πέθανε και ο υπεύθυνος για τα παζλ και αυτό φαίνεται. Κατακόρυφη πτώση και ποσότητα αντί για ποιότητα


        Τέλος πάντων, τί ήθελα και έμπλεξα με Sengan Kagura Peach Beach Special; Κατέβασα και τα κατάλληλα mods και το παιχνίδι άλλαξε επίπεδο. Με πέτυχε και ο πατέρας μου να παίζω το παιχνίδι και έσκασε στα γέλια. Ρεζίλια

        Comment


        • Mostly Monster Hunter: World στο PS4, αποκλειστικά με παρέα (μαζευτήκαμε 3-4 άτομα και παίζουμε 1-3 φορές την εβδομάδα). Πηγαίνει πολύ χαλαρά και δεν αποτελεί το βασικό παιχνίδι αυτήν την περίοδο, αλλά το απολαμβάνουμε πάρα πολύ.

          Κατά τα άλλα τελείωσα μία σειρά από no death runs στο SMB, κάτι που θα ήθελα να το δει ο Phantom ώστε να μπει στο τρυπάκι και να μου πει πώς του φαίνονται σαν εμπειρία. :Ρ

          Last edited by Evans; 15-04-2018, 09:18 PM.

          Comment


          • Σχεδόν τελειώνω το Ni No Kuni 2, και παράλληλα παίζω το...



            sigpic

            Comment


            • Αχ καημένη γενιά ...

              Comment


              • Originally posted by Evans View Post
                [...]
                Κατά τα άλλα τελείωσα μία σειρά από no death runs στο SMB, κάτι που θα ήθελα να το δει ο Phantom ώστε να μπει στο τρυπάκι και να μου πει πώς του φαίνονται σαν εμπειρία. :Ρ

                Ρεεε, τι no death runs ρεεεε, θα πεθάνεις στα αλήθεια . Χαρά στο κουράγιο σου, είναι ό,τι πιο παλούκι μπορώ να φανταστώ στο gaming αυτά τα achievements, δεν φανταζόμουν να τα κυνηγούσες. 0,1% complete ratio βλέπω στα συγκεκριμένα, παιχτούρα πραγματικά όποιος τα αποκτάει. Όσο το άφησα εγώ, τόσο το ξέσκισες εσύ μου φαίνεται. Έβαλα χθες λίγο τον 3ο dark κόσμο για να το δείξω σε κάτι φίλους και δεν μπορούσα να περάσω την πρώτη πίστα, δεν είναι να το αφήνεις αυτό το παιχνίδι. Εν τω μεταξύ, καλύτερη χρονική στιγμή δεν θα μπορούσε να συμπέσει. Το έβγαλες πάνω στην ώρα που έβγαλα Platinum το remake Crash Bandicoot 1. Αν και σε γενικές γραμμές είναι πιο εύκολο από το αυθεντικό, σε κάποια σημεία λόγω αλλαγμένων μηχανισμών (έχω γράψει περισσότερα στο αντίστοιχο thread), καταλήγει να είναι πολύ πιο δύσκολο, με αποτέλεσμα να μου έρχονταν στο μυαλό μνήμες από Meat Boy. Τώρα μόλις τελείωσα το τελευταίο relic που μου πήρε γύρω στις δυόμιση ώρες (όσο η πρώτη πίστα από το Guy warpzone ) και έπιασα τον εαυτό μου να έχει τις ίδιες ακριβώς σκέψεις με τότε. Ψοφάς, πας για ragequit, απελπίζεσαι, ψοφάς συνεχόμενα σε εύκολα σημεία, πας για διάλειμμα και το ξαναπιάνεις ύστερα από δευτερόλεπτα, ξαναψοφάς, και σε ένα σημείο φτάνεις στο τέρμα και πετάς μπινελίκια στην τηλεόραση
                Last edited by Phantom Duck; 16-04-2018, 12:12 AM.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • Originally posted by Phantom Duck View Post
                  Ρεεε, τι no death runs ρεεεε, θα πεθάνεις στα αλήθεια . Χαρά στο κουράγιο σου, είναι ό,τι πιο παλούκι μπορώ να φανταστώ στο gaming αυτά τα achievements, δεν φανταζόμουν να τα κυνηγούσες. 0,1% complete ratio βλέπω στα συγκεκριμένα, παιχτούρα πραγματικά όποιος τα αποκτάει. Όσο το άφησα εγώ, τόσο το ξέσκισες εσύ μου φαίνεται. Έβαλα χθες λίγο τον 3ο dark κόσμο για να το δείξω σε κάτι φίλους και δεν μπορούσα να περάσω την πρώτη πίστα, δεν είναι να το αφήνεις αυτό το παιχνίδι. Εν τω μεταξύ, καλύτερη χρονική στιγμή δεν θα μπορούσε να συμπέσει. Το έβγαλες πάνω στην ώρα που έβγαλα Platinum το remake Crash Bandicoot 1. Αν και σε γενικές γραμμές είναι πιο εύκολο από το αυθεντικό, σε κάποια σημεία λόγω αλλαγμένων μηχανισμών (έχω γράψει περισσότερα στο αντίστοιχο thread), καταλήγει να είναι πολύ πιο δύσκολο, με αποτέλεσμα να μου έρχονταν στο μυαλό μνήμες από Meat Boy. Τώρα μόλις τελείωσα το τελευταίο relic που μου πήρε γύρω στις δυόμιση ώρες (όσο η πρώτη πίστα από το Guy warpzone ) και έπιασα τον εαυτό μου να έχει τις ίδιες ακριβώς σκέψεις με τότε. Ψοφάς, πας για ragequit, απελπίζεσαι, ψοφάς συνεχόμενα σε εύκολα σημεία, πας για διάλειμμα και το ξαναπιάνεις ύστερα από δευτερόλεπτα, ξαναψοφάς, και σε ένα σημείο φτάνεις στο τέρμα και πετάς μπινελίκια στην τηλεόραση
                  Είτε το πιστεύεις είτε όχι, αυτά που έκανα είναι 'ευκολότερα' από ότι νομίζεις. Προφανώς θέλει προσπάθεια και υπερβολικά πολύ καλή γνώση του τίτλου, αλλά είναι εφικτό. Το μυστικό είναι να ξεκινάς από τις πίστες που σε δυσκολεύουν περισσότερο και να τις παίρνεις με τη σειρά που βολεύει εσένα. Το Salt Factory Light πχ έχει μόνο 2 δύσκολες πίστες, με την έννοια ότι μπορεί να πεθάνεις τυχαία. Κατά τα άλλα είναι αρκετά εύκολος κόσμος. Το Dark Hospital από την άλλη θέλει υπομονή και ψυχραιμία.

                  Ίσως προσπαθήσω 1-2 κόσμους ακόμα, αλλά η πλατίνα είναι out of the question προφανώς. Είμαι χαρούμενος με την πρόοδό μου πάντως, ηταν δύσκολα αλλά απολαυστικότατα trophies.

                  Μεγάλο respect για την πλατίνα στο Crash πάντως, διαβάζω ότι είναι πολύ δύσκολο. Σκέφτομαι να το προσπαθήσω κι εγώ κάποια στιγμή, αν και προς το παρόν είμαι χαμένος στο Monster Hunter World κι έχω στα υπόψιν μου είτε κανά βαρβάτο arcade game τύπου Olli Olli 2, είτε κανά χαλαρό platform/ adventure τύπου Ratchet & Clank remake.

                  Comment


                  • Εισαι endgame στο monster hunter world?? Γιατι ειναι ο ορισμός του grind (με την κακή έννοια), πχ ένα tenderizer jewel ψαχνω για να ολοκληρώσω ενα build εχω σκοτώσει 100 tempered elder dragons εχω κανει ποσα rituals και τιποτα.. Αλλοι εχουν παιξει 700+ ωρες και δεν ειδαν ποτε δευτερο attack jewel etc..

                    Comment


                    • Τι end game, μόλις σκοτώσαμε ένα Anjarath. XD

                      Το έχω ακούσει αυτό που λες, αλλά δεδομένου ότι το παίζω μόνο με παρέα θεωρώ ότι δε θα έχω ιδιαίτερο πρόβλημα. Ως τώρα το χαιρόμαστε πάρα πολύ πάντως.

                      Comment


                      • Α στην αρχη εισαι οκ.

                        Ολο το main game ειναι ενα tutorial στην ουσια το κανονικο monster "hunter" ξεκινάει μετά. Προβλημα δεν θα εχεις να βγάλεις κάποιο monster αλλα στο να φτιαξεις minmax build.

                        Comment


                        • Στον παρεξηγημένο κόσμο των eroge visual novels, δεν εντρύφησα ποτέ. Μόνο το Saya no Uta έπαιξα που είχε τόσο καλό σενάριο που δεν χρειαζόταν καθόλου σκηνές σεξ.
                          Είπα να παίξω ένα καθαρό eroge και αγόρασα τα Funbag Fantasy & Funbag Fantasy Gaiden. Με ακουστικά εννοείται. Ιδίως το πρώτο παιχνίδι είχε πολύ γέλιο, αρκετα καλό voice acting, άντρες και γυναίκες και έναν ενδιαφέροντα πρωταγωνιστή που δεν μασάει και κάνει και χιούμορ. Το σεναριο αρκετά καλογραμμένο για φαντασίας, βαζοντας και πολιτικές δολοπλοκίες. To sequel λιγο τα χαλάει αλλά διατηρεί το ίδιο ποιοτηκι επίπεδο.

                          Πάντως δεν είναι να ασχολήσαι για καιρό με αυτά. Γινονται εθιστικοτερα από οποιοδήποτε βιντεοπαιχνίδι. Μόνο αν φέρουν το Gaiden 2.

                          Comment


                          • Originally posted by Evans View Post
                            Στα του ΙΗΝΕ: δοκίμασε όπως και δήποτε το the witness. Είναι αρκετά love it or hate it η φάση του, αλλά μιας και είσαι στο mood για puzzle games πιστεύω ότι θα σε ικανοποιήσει. Το Talo's δεν το τερμάτισα πάντως, αν και πολύ θα ήθελα να το συνεχίσω. Ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον.
                            Ημουν μεταξυ witness και Talos, διαβασα reviews για το witness και οντως ειναι love it or hate it απλα πηγα στο πιο safe Talos γιατι το βρηκα και σε humble store sale. Ειναι το επομενο το Witness σιγουρα παντως, λατρεψα το braid για να δουμε το επομενο project του.

                            Στα του GoW φτιαχνει και ανοιγουν επιλογες οσο προχωρας, απλα περα απο τα γραφικα οι πρωτες ωρες δεν ηταν το wow 10/10 που περιμενα, επισης αν το παιξετε σε τιποτα god of war difficulty οι εχθροι εχουν 1 μυριο hp και ειναι σαν να βαρας τοιχο κανονικα, design flaw σοβαρο imo γιατι σε αναγκαζει να τα κανεις cheese με απειρα axe throws αλλιως εισαι dead σιγουρα.

                            Comment


                            • Injustice 2. Το απόλυτο love letter για τους οπαδούς της DC.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Πόσο απόλαυση ειναι αυτο το Max Payne 3 ρε πουστη μου !!!!!! Τσιγάρα ποτά και ξενύχτια ...
                                Τέτοια δράση και πιστολιδι δεν εχω ξανά δει . Μιλαμε για το απόλυτο αστυνομικό θρίλερ !
                                Ο Τζέιμς ΜακΚάφρι γαμαει και δέρνει μεσα. Κρίμα που δεν έγινε ακομα ταινια με τον ίδιο ως Max ,τους καριολιδες...

                                Comment

                                Working...
                                X