Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εριξα μια ματια στο obduction της Cyan, πνευματικος διαδοχος των Myst, riven κτλ.

    Πρωτες 1-2 ωρες πολυ θετικες, στα χναρια των προαναφερθεντων. Χωρις inventory , περιβαλλοντικοι γριφοι και που και που λιγος διαλογος, like the good old days
    Δεν ειναι τοσο ατμοσφαιρικο μεχρι στιγμης αλλα ειναι νωρις, ισως φταιει το 3D περιβαλλον? Θα το συνεχισω παντως, εχει ενδιαφερων και φαινεται καλοφτιαγμενο.


    Originally posted by Ramparter View Post
    Το ALttP το χα δοκιμασει σε GBA αλλα ηταν αρκετα old school, πχ εχασα σε ενα boss και με πηγε στην αρχη του dungeon - θα μου πεις αυτο γινοταν και στο OoT αλλα εκει δε γινοταν να χασεις σε boss.

    Με κατι τετοιους τιτλους σκοπευω να ασχοληθω αν με το καλο ερθουν στο Switch με rewind feature που θα μπει τωρα στα NES games.
    Casual οσο δεν παει
    Last edited by Roronoa; 14-07-2019, 06:57 PM.

    Comment


    • Παίζω το Astro Bot Rescue Mission στο PSVR.

      Οκ,τι να λέμε τώρα.Το VR αν υλοποιηθεί σωστά,είναι επανάσταση.Διάολε,ακόμα και με τους περιορισμούς που υπάρχουν ακόμα,πχ δεν μπορείς να πας πολύ πίσω αν προχωρήσεις,δεν μπορείς να κοιτάξεις παντού,κλπ είναι μοναδική εμπειρία.

      Α ρε Σόνυ,μόνο εσύ.Άσε τους άλλους να σχολούνται με joy con drifts,rrod και αν θα βγει ένα παιχνίδι στο epic store αντί του steam.Μόνο η Σόνυ προσφέρει κάτι επαναστατικό.ΤΕΛΟΣ!!!
      Carpe diem

      Comment


      • Παίζαμε επαναστατικα 3d platforms απ το 1996 αλλά είναι ευχάριστο οτι και η sony εκσυγχρονίζεται σιγα σιγα
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Bitch please, εμείς τα πλουσιόπαιδα με σαλονι 50 τ.μ. είχαμε kinect και παίζαμε το μοναδικό child of eden. Μετά το βαρεθήκαμε και το δωρίσαμε σε ερευνητές.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Originally posted by Ramparter View Post
            Παίζαμε επαναστατικα 3d platforms απ το 1996 αλλά είναι ευχάριστο οτι και η sony εκσυγχρονίζεται σιγα σιγα
            Δεν μίλησα για επαναστατικά platformers.Ξαναδιάβασε αμόρφωτε.

            Originally posted by Ryu_gr View Post
            Bitch please, εμείς τα πλουσιόπαιδα με σαλονι 50 τ.μ. είχαμε kinect και παίζαμε το μοναδικό child of eden. Μετά το βαρεθήκαμε και το δωρίσαμε σε ερευνητές.
            Child of Eden έχω παίξει και με απλό χειριστήριο.Κι επειδή έπαιξα το Rez Infinite σε VR,να σου πω απλά πως το Kinect με το VR δεν έχουν ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.¨
            To Astro Bot από την άλλη,δεν παίζεται χωρίς VR. Τουλάχιστον δεν μπορεί να προσφέρει παρόμοια εμπειρία. Αλλά οκ,κάποια στιγμή θα εκσυγχρονιστείτε κι εσείς οι πλεμπαίοι.
            Carpe diem

            Comment


            • Εγώ απλά θα υπενθυμίσω σε όλους ότι σε λίγους μήνες θα κυκλοφορήσει το remake του πρώτου Panzer Dragoon για το Switch. And nothing else matters.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Originally posted by Deus View Post
                Εγώ απλά θα υπενθυμίσω σε όλους ότι σε λίγους μήνες θα κυκλοφορήσει το remake του πρώτου Panzer Dragoon για το Switch. And nothing else matters.
                Ίσως από τα πιο υπερτιμημένα παιχνίδια ever μαζί με το Shenmue..

                Comment


                • Originally posted by i Have no Equal View Post
                  Ίσως από τα πιο υπερτιμημένα παιχνίδια ever μαζί με το Shenmue..
                  Κοίτα, όταν κυκλοφόρησε ήταν κάτι ιδιαίτερο και ένα από τα πρώτα πραγματικά ξεχωριστά παιχνίδια για το Sega Saturn. Τώρα αν το βάλεις να το παίξεις αρκετά χρόνια μετά την κυκλοφορία του ή σήμερα είναι λογικό να μην σου φανεί κάτι ιδιαίτερο.

                  To Panzer Dragoon 2 και το Saga τα έχεις δοκιμάσει; Είναι απείρως καλύτερα από το πρώτο.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Μόνο το Orta έχω παίξει και ήταν όντως καλό.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Originally posted by i Have no Equal View Post
                      Ίσως από τα πιο υπερτιμημένα παιχνίδια ever μαζί με το Shenmue..
                      Κοιτα, συμφωνουμε επι της αρχης αλλωστε SEGA και overrated είναι συνώνυμες λέξεις αλλά είναι Switch exclusive. Κράξε κανενα PS4 game καλύτερα - αν και δε βγαινει τπτ φετος.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Originally posted by Ramparter View Post
                        Κοιτα, συμφωνουμε επι της αρχης αλλωστε SEGA και overrated είναι συνώνυμες λέξεις αλλά είναι Switch exclusive. Κράξε κανενα PS4 game καλύτερα - αν και δε βγαινει τπτ φετος.
                        Death Stranding φλώρε.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Αφου τελειωσα με το Remnant λεω να ξαναπιασω το Control να το τερματίσω, εχω παιξει κανα 2ωρο και οι εντυπώσεις μου μεχρι στιγμης ειναι παρα πολυ καλες, καλο storytelling, καλο gameplay, καλο performance, metroidvania elements στυλ GoW που παντα μου αρεσουν. Το παιχνιδι εχει φαει αρκετο κραξιμο οπως ειδα οποτε δεν ξερω τι να περιμενω στη συνέχεια, μπορει να ειναι τερμα repetitive ξερω γω και η ιστορια να μη βγαζει κανενα νοημα. Παντως οπως ειδα απο ενα (δεν ξερω αν ειναι) "spoiler" ακριβως το παιχνιδι διαδραματιζεται στο Universe του Alan Wake οποτε θα κατσω να ψαξω τα παντα.

                          Επισης βγαινει αυριο το Blasphemus ενα 2d soulslike platformer με ωραιο pixel-art το οποιο προτεινω να κοιτάξουν οπωσδήποτε οι fans του είδους. Για gears 5 δεν ψήνομαι ιδιαίτερα να πω την αληθεια οποτε το επομενο "μεγαλο" release που θελω να ασχοληθω θα ειναι μαλλον το borderlands 3.

                          Comment


                          • Ωραίος IHNE, αν έχεις όρεξη γράψε τίποτα για το Control, με έψησε αυτό το παιχνίδι, μου φαίνονται πολύ πιασάρικα τα διάφορα χαρακτηριστικά του. ( setting, gameplay, metroidvania elements, ιστορία βασισμένη σε μυστήρια/υπερφυσικά φαινόμενα)

                            Το Blasphemous λένε πως είναι αρκετά καλό αλλά με θεματάκια. To GOW5 εντελώς αδιάφορο, το Borderlands 3 το ίδιο, νιώθω ότι χόρτασα με το Borderlands 2.

                            Εγώ παίζω το Fire Emblem The Three Houses... Μάλλον από τα καλύτερα Fire Emblem, αν όχι το καλύτερο. Προτείνεται ανεπιφύλακτα σε όποιος έχει Switch και γουστάρει tactical rpgs.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Originally posted by Deus View Post
                              Εγώ παίζω το Fire Emblem The Three Houses... Μάλλον από τα καλύτερα Fire Emblem, αν όχι το καλύτερο. Προτείνεται ανεπιφύλακτα σε όποιος έχει Switch και γουστάρει tactical rpgs.
                              Με χαλασαν παρα πολυ τα monastery stuff, πολυ επαναλαμβανομενα και τρωγαν χρονο που δε μου προσεφερε διασκεδαση. Το instruction, τα goals κλπ μ αρεσαν, το να τρεχω γυρω γυρω σε ενα μοναστηρι και να δειχνω οτι αντικειμενο εχω στο καθενα για να δω αν ειναι δικο του δε μ αρεσε. Επισης επειδη δεν ειχε ορεξη να επενδυσω σ αυτα δεν εκανα recruit σχεδον κανενα αλλο μαθητη.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Καλά IHNE έπαιξες Remmant και δεν είπες τίποτα; Πες 2-3 πράγματα για εμάς που θέλουμε το lootοπιουπίου μας.

                                Comment

                                Working...
                                X