Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ground_zero View Post
    Poio senario?
    Από την λίστα σου είδα δεν το έχεις παίξει. Παίξτο και θα καταλάβεις... Μπορεί να είναι σε style Zelda, αλλά καμία σχέση από το Zelda.

    Raphael, σε άψογη κατάσταση. Ούτε χύσι του έριξες ούτε σεξ με την κοπέλα σου δεν κάνατε πάνω του...

    Έχω μία απορία που σίγουρα θα με βοηθήσετε όλοι...

    ΤΙ ΣΚΑΤΑ είναι αυτά τα ΑΚΑΤΑΛΑΒΙΣΤΑ που μιλάει η Yorda ? Φαντάζομαι στο μισό παιχνίδι ακαταλάβιστα θα μιλάει. Πότε θα την καταλάβω επιτέλους ?

    Και ευτυχώς η Τηλεόραση μου υποστηρίζει NTSC και το ίδιο και το PS2.
    sigpic

    Comment


    • Tanno, πρώτον ο g0 δε συμπαθεί αυτό το παιχνίδι για κάποιους -λογικούς κατ'εμέ- λόγους, γι'αυτό και σαρκάζει την απουσία ουσιαστικής πλοκής. Εμένα πάντως μου άρεσε.
      Δεύτερον, η γλώσσα που χρησιμοποιείς είναι λίγο πιο σκληρή απ'ότι θα έπρεπε.
      Τρίτον, η Yorda μιλάει έτσι καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Δεν έχουν σημασία αυτά που λέει εξ'άλλου. Μετά τον τερματισμό μπορείς να το ξαναπαίξεις και να δεις τι λέει αλλά και πάλι δεν υπάρχει ουσιώδης διαφορά.

      Comment


      • Oxi mono to epeksa, alla to teliwsa 2 fores me thn elpida oti kapoio nohma kryvete pisw apo tous akatalavistikous dialogous....
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Originally posted by Evans View Post
          Θέλω βίντεο scatman . Βίντεο και εντυπώσεις.
          lol
          τη σκηνη με την Aeris Θα την Youtub-αρω, να σαι σιγουρος.

          Δυστυχως ειναι ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ δυσκολο και παιζει με την υπομονη μου. Εχει αδιανοητα πολλες μαχες. Καθε 3 βηματα αρχιζουν τα Random Encounters!!

          Δεν εχει φτιαχτει για ανθρωπους αυτο το παιχνιδι αλλα θα το παλεψω.
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • Originally posted by Ground_zero View Post
            Oxi mono to epeksa, alla to teliwsa 2 fores me thn elpida oti kapoio nohma kryvete pisw apo tous akatalavistikous dialogous....
            Είσαι ήρωας.

            Comment


            • Πάντως όποιος έπαιξε το ICO με την προοπτική φοβερού (ή έστω κάτι παραπάνω του υποτυπώδους) σεναρίου είναι μεγάλο fail.
              Αν και δε βρίσκεται πολύ πίσω σε αυτόν τον τομέα από τα Ζέλντα...
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Παρακαλω ας αφησουμε το Ico στην ησυχια του .

                Ελεος δηλαδη λες και ειναι το χειροτερο game που εχετε παιξει κανετε μερικοι (:spank
                να πω οτι ειχε και κανα τρελο Hype να το καταλαβω.

                Υ.Γ. Τσο και Λο :boff::chair:

                Comment


                • Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ. Απλά είναι ένα παιχνίδι που δε βασίζεται (και ούτε το επιδίωξε ποτέ) στο σενάριο.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Δεν το πα για σενα straier
                    και ναι το Ico σεναριο δεν εχει
                    απλα στηριζεται σε ενα κονσεπτ την λιτοτητα του και γενικα σε ολο αυτο που αποπνει που δεν ειναι ευκολο να εξηγηθει
                    και οσοι δεν το πιανουν ειπαμε Τσο και Λο

                    Υ.Γ. Εμας μας αρεσει γιατι ειναι κατι διαφορετικο και καθολου εμπορικο ή πιασαρικο
                    οι υπολοιποι τραβατε να......παιξετε κανα shooter online

                    Comment


                    • Originally posted by Ground_zero View Post
                      Oxi mono to epeksa, alla to teliwsa 2 fores me thn elpida oti kapoio nohma kryvete pisw apo tous akatalavistikous dialogous....
                      Οπότε αναγκαστικά θα το παίξω και από την αρχή όταν το τερματίσω. Ίσως καταλάβω κι εγώ τι παίζει από αυτό...

                      Raphael σόρρυ που είμαι έτσι, αλλά πρώτη φορά αντιμετωπίζω ένα τέτοιο παιχνίδι να μιλάνε οι 2 χαρακτήρες διαφορετικές γλώσσες. Είναι σαν να μιλάω με μία κοπέλα που αυτή δεν καταλαβαίνει ούτε Αγγλικά, ούτε Ελληνικά κι εγώ να μην καταλαβαίνω ούτε, Πολωνικά ούτε και Ρουμανικά !

                      Μου έτυχε μία τέτοια περίπτωση που γουστάραμε ο ένας τον άλλον με μία Πολωνίδα, αλλά εκείνη δεν ήξερε καθόλου Αγγλικά...
                      sigpic

                      Comment


                      • Kala ta exoume pei polles fores, alla den htan mono to senario pou me xalase, toulaxiston ta Zelda exoun gameplay
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Originally posted by Ground_zero View Post
                          Kala ta exoume pei polles fores, alla den htan mono to senario pou me xalase, toulaxiston ta Zelda exoun gameplay
                          Το μόνο καλό που έχει το ICO είναι οι γρίφοι με τα τοπία και τα γραφικά του. Τα άλλα δεν μου αρέσουν σχεδόν καθόλου...
                          sigpic

                          Comment


                          • To μονο καλο που εχει το ICO ειναι οτι εχει τοσα πολλα καλα περα απο αυτα που καταλαβαινει ο απλος παικτης, που το παιχνιδι σημαινει πολυ περισσοτερα για την βιομηχανια απο οτι ολοκληρα franchises...
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • Originally posted by DjSolid View Post
                              To μονο καλο που εχει το ICO ειναι οτι εχει τοσα πολλα καλα περα απο αυτα που καταλαβαινει ο απλος παικτης, που το παιχνιδι σημαινει πολυ περισσοτερα για την βιομηχανια απο οτι ολοκληρα franchises...
                              Το κανω quote γιατι μπορω και γιατι πρεπει

                              Υ.Γ. Μιλησε και ενας ανθρωπος σωστα για το ICO
                              ο οποιος ειναι και πτυχιουχος πλεον (συγχαρητηρια για το post και το πτυχιο )

                              Υ.Γ.2.Και οταν αλλαξει η σελιδα θα το ξανακανω quote ετσι για να υπαρχει

                              Υ.Γ.3.Ισως το κανω quote σε καθε σελιδα

                              Y.Γ.4.Τωρα που το σκεφτομαι ισως ειναι καλυτερα να το κανω signature

                              Edit: Το εκανα

                              Comment


                              • Τώρα καταλαβαίνω γιατί το μισεί ο G_Z το παιχνίδι. Πολύ σαδιστές αυτοί της εταιρείας που το δημιούργησαν ! Βρήκα κάποιες διαφορές στους γρίφους από αυτούς της έκδοσης NTSC... Είναι λες και το πήγαν στο πολύ άγριο σε μας τους Ευρωπαίους... Αμά πιάσω αυτόν τον σαδιστή τυπά που σκέφτηκε να αλλάξει ριζικά τα μικροκομματάκια του γρίφου, θα τον βαρέσω πολύ άγρια και θα γελάσω κι εγώ μετά.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X