Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εμένα πάλι στο συγκεκριμένο παιχνίδι δε με δυσκόλεψαν καθόλου τα platform sections. Bέβαια αν δεν σου αρέσει το jrpg action style ή το υπερβολικό για πολλούς FF meets Disney,τότε λογικό να μη σου κάνει το κλικ.Όπως λογικό να έχεις κάποιο πρόβλημα με το άλμα κτλ,μιας και η Square το έφτιαξε

    Aν είσαι στην Traverse ακόμη,πίστεψέ με αξίζει να το πας παρακάτω έχει πολύ ενδιαφέρον σενάριο...Ααααχ τι δε θα έδινα να είχα χρόνο για ένα replay και στο καπάκι το 2.

    Πού να δεις και τη Halloween Town ;)
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Ειμαι Deep Jungle...
      Για την Hallowen Town το παίζω βασικά...

      ...άντε και για την Ακραμπα...
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • lol...Και έλεγα να γράψω και για την Άγκραμπα.Πιστεύω θα συο αρέσει εν τέλει.Btw τη Jungle την είχα βαρεθεί.Αν δε σου αρέσει καποια disney ταινία συνήθως δε θα σου αρέσει και ο κόσμος.Εμένα με κούρασε η Atlantica για παράδειγμα.

        Aν με κούρασαν δύο πράγματα στο παιχνίδι ήταν η γραμμικότητα της υπόθεσης σε ορισμένους κόσμους.Το ότι έπρεπε σε κάθε κόσμο να βρεις τον ήρωα μετά κάτι άλλο and so on και φυσικά τα τμήματα με το διαστημόπλοιο.Αλλά από άποψης battle system και ατμόσφαιρας ιστορίας με αποζημίωσε...Ήταν και το δεύτερο παιχνίδι μετά το Devil May Cry που τελείωσα στο καινούριο μου,τότε,ps2.

        Σκάω για να μη σε spoilαρω και γιατί θα πωρωθώ και δεν έχω εδώ το ps2 μου.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • παιζω το excite truck.
          δεν του ειχα δωσει πολυ σημασια αρχικα και τωρα δεν ξερω τι με επιασε και δεν μπορω να το αφησω στην 32αρα tv μου δειχνει τελειο και γουσταρω καργα την μουσικη του παιχνιδιου.

          αντε να μαζεψω ολα τα achievement points τωρα.
          overheat baby ^_^

          Comment


          • Τώρα παίζω (προσπαθώ) το kingdom hearts.Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο πανικός με το συγκεκριμένο παιχνίδι.Εκτός από την disney ατμοσφαιρα,όλα τα άλλα imo είναι μέτρια.Σπαστό animation,σπαστικός χειρισμός με καθυστέρηση (και έχουν βάλει και platform στοιχεία τρομάρα τους) και πολλές ελλείψεις (no loading/quit option wtf - πρέπει να κάνεις reset της κονσόλα!!!)
            [/b]
            Εμ άμα παίζεις ένα παιχνίδι 6 χρόνια μετά την κυκλοφορία του και έχεις απαιτήσεις λες και βγήκε...χτες, λογικό είναι να μην μπορείς να καταλάβεις προς τι ο πανικός . Τώρα για τα platform στοιχεία, ένα δύο έχει όλα κι όλα το παιχνίδι, πώς κολλάς σε αυτά; Εδώ το ΟοΤ έχει πολύ χειρότερα σημεία, στο ΚΗ κόλλησες . W/e, αν σου είναι τόσο δύσκολο μην το παίζεις, so simple. Είχε κάνει αίσθηση λόγω αισθητικής, ιδέας, στησίματος και γενικότερης εικόνας, ένας γεμάτος τίτλος με κάτι το ξεχωριστό. Κανένας δεν είπε ποτέ ότι είχε το τέλειο σύστημα μάχης, τον τέλειο χειρισμό κτλ, αντιθέτως πολλοί παραπονέθηκαν για κάμερα κτλ. Αλλά θα το ξαναπώ, μετά από 6 χρόνια όλα φαίνονται διαφορετικά .

            Comment


            • To KH αν το δουμε ψυχρα ακομα και οταν βγηκε ειχε πολλα ψεγαδια και σιγουρα δεν εχει κατι το ξεχωριστο, αλλα δεν παυει σαν συνολο να ειναι πολυ καλο.

              Εζησα μια ευχαριστη εμπειρια, μου αρεσε η εναλλαγη των κοσμων, μου αρεσε η αρκετα φρεσκια ιδεα για τοτε του concept sqare meets disney και πανω απ ολα με εξεπληξε η πλοκη η οποια παροτι δεν ειχε κατι το κορυφαιο, ηταν πολυ πιο ωριμη και ενδιαφερουσα απ οσο περιμενα.

              Παιξτο λοιπον για να το τελειωσεις, οχι για να δεις την Halloween town.

              Tωρα τα περι save και load δεν εχουν να κανουν με το παιχνιδι αλλα με το ειδος γενικοτερα... τετοιες "πολυτελειες" μην τις περιμενεις...

              Το 2 δεν το επαιξα, κυριως γιατι ενιωσα κορεσμο απο το battle system του 1, αλλα η εμπειρια του πρωτου παιχνιδιου ηταν πολυ διασκεδαστικη οσο κρατησε.

              Comment


              • Όχι, κάτι το ξεχωριστό είχε και είναι αυτό ακριβώς που αναφέρεις στη δεύτερη παράγραφο .

                Comment


                • Εννοω πως αν το βαθμολογουσα στους επιμερους τομεις πουθενα δεν θα ηταν αριστο αλλα το ολο συνολο παρολαυτα ειναι πολυ καλο.

                  Comment


                  • Χθες το βραδυ ξεκινησα το Assassin's Creed.Δε θα εκφερω καμια γνωμη εφοσον εχω παιξει ελαχιστα και θα περιμενω να το τελειωσω πριν κανω κριτικη παντως γινεται αντιληπτο σχεδον αμεσως πως ο τιτλος δεν ειναι αψεγαδιαστος.Περισσοτερα μετα τον τερματισμο.
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • Επί την ευκαιρία ξεκίνησα να παίζω (αν και θα ασχοληθώ εκτενώς όταν το αποκτήσω) το Lost Odyssey στο Xbox 360 ενός φίλου.Ο τίτλος διαθέτει πολύ ωραίο οπτικό σύνολο με τα διάφορα cut scenes και FMVS να κλέβουν την παράσταση.Προσωπικά οι συμπεριφορές των χαρακτήρων μου θύμισαν Heavenly Sword αν και το animation τους δεν είναι και τόσο πετυχημένα ανάλογη των συναισθημάτων τους.Μικρά δείγματα μηχανισμών φυσικής υπάρχουν ενώ και τα voice overs μου άρεσαν ιδιαίτερα.Όμορφα μοντέλα χαρακτήρων ενώ τα τοπία βρίθουν από αρκετή λεπτομέρεια.Από κει και πέρα το στήσιμο των επιπέδων θυμίζει Eternal Sonata με τα γνωστά μονοπάτια με διακλαδώσεις που οδηγούν σε σεντούκια και άλλα συναφή.Loading times μικρά και συχνά.
                      Οι random μάχες επιστρέφουν για μια ακόμη φορά και σε συνδυασμό με την διάρκειά τους η οποία είναι χμμ μέτρια(Baten Kaitos:Eternal Wings and the Lost Ocean και Xenosaga παίρνουν βραβείο στην διάαααααααρκεια) ας το πούμε δεν προσφέρουν κάτι αξιομνημόνευτο σε αυτόν τον τομέα.Προσωπικά δεν με ενόχλησαν.Το skill system παρουσιάζει αρκετό ενδιαφέρον με τις διάφορες ικανότητες να μπορούν να μοιραστούν στο party της ομάδας ανάλογως με την υπόσταση των χαρακτήρων που χωρίζονται σε Immortals και mortals.Απο κει και πέρα είναι φανερή ο δανεισμός πολλών αντικειμένων από τον άλλο τίτλο της Mistwalker το Blue Dragon.Ικανότητες όπως οι steal,white magic,black magic και άλλα σχετικά έχουν μεταφερθεί αυτούσια στο παιχνίδι ενώ και η χρησιμότητά τους είναι η ίδια προς το παρόν.Το formation σύστημα ακολουθείται κι αυτό με τον ίδιο τρόπο αλλά τλχ στην αρχή παίζει σημαντικότερο ρόλο.

                      Τέλος,να πω ότι το story του μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον και ανυπομονώ να δω τι θα συμβεί παρακάτω.Σαν gameplay ο τίτλος δεν πρόκειται να κάνει εντύπωση αφού για μιά ακόμη φορά θα βιώσουμε μια κλασσική συνταγή η οποία μας έχει γίνει δεύτερη φύση.Έχοντας πρώτες φρέσκιες εντυπώσεις περιορισμένες από την ενασχόληση 3 ωρών με τον τίτλο δείχνει ότι έχουμε να κάνουμε με ένα κλασσικό rpg από gameplay μεριάς με ωραία γραφικά και πιθανόν ένα σενάριο που ίσως αποδειχθεί εξαιρετικό αργότερα.

                      Στους rpg fans αξίζει χωρίς δεύτερη κουβέντα.Όσο για τους υπόλοιπους ακόμα και το πιο καινοτόμο τίτλο τους είδους να παίξουν θα το αφήσουν.



                      Μιλάμε παιχνίδι με πολύ έμφαση στο σενάριο και στο γραπτό κείμενο.Η Seth τείνει να γίνει από τους αγαπημένους μου θηλυκούς χαρακτήρες.

                      Comment


                      • Οταν πιανω το DS στο χερι μου παιζω μερικα puzzle στο Tetris DS.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • EXIT στο PSP. Να ηταν και λιγο πιο fast paced...
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • Πράγματι. Ενώ σαν concept [και σαν τίτλος, δε λέω...] είναι φοβερό, ο χαρακτήρας θα έπρεπε να ήταν περισσότερο ευέλικτος στις κινήσεις του, και ας ήταν και λιγότερος ο χρόνος..
                            Ένα καλό παιχνίδι για το PSP.

                            Comment


                            • Now Playing: Εξεταστική. Before (and after) that: Medievil: Ressurection στο PSP ("A pie - a pie&#33; My mayorship for a pie") και Star Wars: Knights Of The Old Republic στο PC (ξέρω και ΤΟ spoiler yay). Φαντάζομαι όλοι λίγο - πολύ ξέρετε περί τίνος πρόκειται. Μα ΠΟΣΟ πιο παλιά μπορεί να έπαιζα;
                              Αλήθεια το EXIT πώς είναι; Για δώστε λεπτομέρειες...
                              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                              Comment


                              • Το Kingdom hearts το έπαιξα το Σεπτέμβρη.Μαζί με το God of War είναι τα μόνα παιχνίδια που δεν ήξερα περί τίνος πρόκειται και με πώρωσαν απίστευτα.Τώρα φιγουράρουν ανάμεσα στα αγαπημένα μου.
                                Παρακαλώ όχι Spoilers στο Knight of the Old Republic.Όταν το παίξω με το καλό...
                                Αυτό τον καιρό επειδή είμαι κρυωμένος δε σηκώνομαι καθόλου από το κρεβάτι κι έτσι παίζω Darkstalkers Chronicles & Burnout Dominator στο psp.Αλήθεια πως κάνω chain burnout μιας και δεν έχω παίξει κανένα παιχνίδι της σειράς παλιότερα και το booklet είναι στα δανέζικα.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X