Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Assassin's creed Brotherhood
    Batman Arkham Asylum

    Και σημερα το απογευμα μαλλον Duke nukem forever..

    To batman ειναι πολυ καλο σε βαζει στο κλιμα που ειναι πολυ σημαντικο, το gameplay του δεν ειναι και τιποτα εξαιρετικο πολυ button mashing αλλα σαν batman fanboy μου αρεσει. Το assassin's επισης αν και δεν εχω τερματισει τα προηγουμενα και δεν ειμαι στο κλιμα λιγο που επαιξα μου φαινεται καλο.. Απο το Duke nukem δεν εχω ιδιαιτερες προσδοκιες για αυτο ειμαι σιγουρος οτι θα μου αρεσει και αυτο..

    Comment


    • Crysis 2
      Έχω παίξει κάνα τρίωρο. Καλό είναι, τυπικό fps, δεν μου προκαλεί κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Το βάλανε και αυτοί στην πόλη, δεν το αφήνανε στο τροπικό νησί να χαζέψουμε και τοπία τώρα που ήρθε το καλοκαίρι.
      Επίσης από γραφικά πιστεύω ότι Bulletstorm>Crysis 2.

      Παράλληλα παίζω και το Wipeout HD που κατέβασα από το store, εννοείται με δικιά μου μουσική.

      Comment


      • Επίσης από γραφικά πιστεύω ότι Bulletstorm>Crysis 2.
        κατι βλεπεις λαθος :secret:,εχει περισσοτερα χρωματα το bulletstorm γι αυτο ισως να εχεις ξεγελαστει βασικα, οχι πως ειναι ασχημα τα γραφικα του bulletstorm βεβαια, αλλα στο crysis 2 οι φωτορεαλισμοι οι υφες...σε αλλο επιπεδο, παντα για τα δεδομενα των κονσολων βεβαια as far as multiplatform games go


        Καλό είναι, τυπικό fps δεν μου προκαλεί κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον
        εχω την αισθηση οτι δεν πετας και την σκουφια σου για fps games ε? :fsss:

        Comment


        • Originally posted by Vaynard View Post
          κατι βλεπεις λαθος :secret:,εχει περισσοτερα χρωματα το bulletstorm γι αυτο ισως να εχεις ξεγελαστει βασικα, οχι πως ειναι ασχημα τα γραφικα του bulletstorm βεβαια, αλλα στο crysis 2 οι φωτορεαλισμοι οι υφες...σε αλλο επιπεδο, παντα για τα δεδομενα των κονσολων βεβαια as far as multiplatform games go
          Ίσως. Στο Bulletstorm το μόνο που με χάλαγε ήταν το animation και η σχεδίαση των εχθρών. Στα τοπία το τρώει το Crysis 2 ΙΜΟ.


          εχω την αισθηση οτι δεν πετας και την σκουφια σου για fps games ε? :fsss:
          Κι όμως τα fps πάντα μου άρεσαν και εξακολουθούν να μου αρέσουν πάρα πολύ.
          Απλώς πολλά από τα τελευταία είναι λίγο generic για τα γούστα μου. Σαν να μην έχουν την δικιά τους ταυτότητα. Το crysis 2 εκτός απ'τις ιδιότητες της nanosuit δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο για να ξεχωρίζει απ'το σωρό.

          Comment


          • Originally posted by Enpsty View Post

            Κι όμως τα fps πάντα μου άρεσαν και εξακολουθούν να μου αρέσουν πάρα πολύ.
            Απλώς πολλά από τα τελευταία είναι λίγο generic για τα γούστα μου. Σαν να μην έχουν την δικιά τους ταυτότητα. Το crysis 2 εκτός απ'τις ιδιότητες της nanosuit δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο για να ξεχωρίζει απ'το σωρό.
            Ε τι αλλο ηθελες εκτος απο τη nanosuit για να ξεχωρισει?? Εχει και τα tactical options που μου αρεσαν πολυ πχ μπορεις να περασεις μια περιοχη με cloak μπορεις να κανεις flank η sniper για πιο ευκολα γενικα το παιζεις αναλογα με το στυλ σου. Εχει τα upgrades που δινουν και αυτα κατι αν τα χρησιμοποιησεις σωστα, εχει γενικα πραγματα να σε κρατησουν.

            Οταν ξεκινησα να παιζω crysis 2(εχοντας παιξει το 1 ελαχιστα το αυτο ειπα και εγω, θα χαζεψουμε λιγο γραφικα και αυτο ειναι ολο. Οσο το προχωρουσα ομως κολλαγα περισσοτερο με το gameplay και την ιστορια με αποτελεσμα να το τελειωσω και αμεσως μετα crysis και warhead.. Εχει μακραν το καλυτερο gameplay απο τα τελευταια fps που εχω παιξει και το single player campaign ειναι απο τα κορυφαια..
            Σαν γραφικα για μενα το 1 ειναι καλυτερο παντως, το 2 επρεπε να βγει και σε κονσολες αν το εφτιαχναν μονο για PC με τον ιδιο τροπο με το 1 πιστευω θα ηταν οτι καλυτερο εχει βγει μεχρι σημερα(αλλα θα καναμε 4 χρονια και παλι να το παιξουμε αξιοπρεπως..)

            Επισης οπου να ναι τελειωνω το Batman και πιανω Bulletstorm και στα διαλειματα Duke Nukem.. To Assassins το παραταω για αργοτερα που δεν θα βαριεμαι να κανω εξερευνησεις και αλλα τετοια.

            Comment


            • Originally posted by i Have no Equal View Post
              To Assassins το παραταω για αργοτερα που δεν θα βαριεμαι να κανω εξερευνησεις και αλλα τετοια.
              BAN!!!
              Carpe diem

              Comment


              • Μετά το Witcher 2 έβαλα καπάκι 2ο playthrough αλλά ήταν τόσο φρέσκο που το άφησα λίγο για να το ξαναπιάσω αργότερα.

                Το LA Noire βαριέμαι ελεεινά να το συνεχίσω αυτό τον καιρό. Ακόμα στην υπόθεση με τη ντίβα του Χόλυγουντ είμαι, στην πολύ αρχή. Μακάρι να μου ΄ρθει η όρεξη.

                Κατέληξα σε God Of War 3 που είναι ότι πρέπει αυτό τον καιρό.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Altair View Post
                  BAN!!!
                  Χαχαχαχα Σωστος..

                  Να παιξω πρωτα το 2 καλυτερα?? Τωρα τελειωσα το Batman και θα ασχοληθω, πριν δεν γινοταν ολα μαζι ταυτοχρονα..

                  Επαιξα επισης το bulletstorm, καλο εχουν πλακα τα skillshots αλλα με κουρασε καπως η ταχυτητα και ο πανικος που επικρατει. Δεν λεω οτι ειναι κακο μια χαρα ειναι να παιξεις για λιγο απλα δεν με βλεπω να το τελειωνω.

                  Comment


                  • Originally posted by i Have no Equal View Post
                    Επαιξα επισης το bulletstorm, καλο εχουν πλακα τα skillshots αλλα με κουρασε καπως η ταχυτητα και ο πανικος που επικρατει. Δεν λεω οτι ειναι κακο μια χαρα ειναι να παιξεις για λιγο απλα δεν με βλεπω να το τελειωνω.
                    Μα τι λες;
                    Το παιχνίδι τα σπάει! Χαβαλές και πανικός FTW!
                    Και πες μου δεν έχει γραφικάρες;

                    Comment


                    • Είχα ψηθει χθες να ξεκινήσω το bioschock στο pc εν μέσω εξεταστικής αλλά τελικά συνεχισα το save μου στο fm. Αποτέλεσμα ήταν ότι αντί για μισή ώρα που έλεγα εκατσα 4 ώρες πράγμα όχι καλο για τη συγκεκριμένη περίοδο. Έχετε να προτείνετε κανένα που να κάνει για μικρά sessions; Διαθέσιμα στη βιβλιοθήκη : gears, AC, όλα τα TR, kameo (lol) για 360 και batman AA, mass effect, fallout 3, mafia 2. Bioschock για pc.ρίχτε καμία ιδέα.

                      Comment


                      • Eμμ το Bioshock παραμένει μια καλή επιλογή. Βασικά αυτό ή το Batman.
                        sigpic

                        Comment


                        • Το Fallout μπορείς να το παίξεις και σε μικρά sessions αφού κάνεις save όπου θες.
                          Βέβαια υπάρχει ο κίνδυνος να κολλήσεις και να παίξεις 14 ώρες.
                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • Μετά το Crysis 2 έπιασα το Portal 2. Είναι η πρώτη μου επαφή με το σύμπαν του Portal, το μόνο που ξέρω για το 1 είναι το the cake is a lie και πως λειτουργούν τα portals.

                            Το gameplay είναι τέλειο. Πιστεύω ότι πραγματικά βοηθάει στην πνευματική άσκηση, θα έπρεπε να διδάσκεται στα σχολεία, χωρίς πλάκα.
                            Το μόνο που μου την σπάει μέχρι στιγμής (ξέρω ότι θα με φάτε ) είναι τα σχόλια της glados, με τις τάχα σοφιστικέ ατάκες και τα black humour υπονοούμενα. Δεν ξέρω μου κάνει υπερβολικά pretentious να πω την αλήθεια.

                            Comment


                            • child of eden δεν εχω λογια....to mvc3 ξαφνικα μου φαινεται αχρωμο και μουντο (lol)

                              οπτικοακουστικος οργασμος της κατω σιαγονας την οποια μαζευω απο το πατωμα παραδομενος στη πολυχρωμη νιρβανα που σου προκαλει, μεχρι και kinnect ψηνομαι να παρω...αλλα μετα σκεφτομαι οτι δεν υπαρχει και κανανε σοβαρο αλλο game για το kinnect οποτε...

                              πανω απο μια ωρα βεβαια κανεις εμετο ευκολα απο τη ζαλαδα κανεις ενα διαλλειματακι μιας ωρας και επιστρεφεις

                              must εμπειρια για καθε gamer

                              edit: να σημειωσω οτι δεν εχω παιξει το rez

                              Comment


                              • Στο child of Eden με το kinect η εμπειρια πρέπει να φτάνει στο άπειρο...Αν βρω κανα καλό deal του game με το Kinect θα το σκεφτω σοβαρά.

                                Comment

                                Working...
                                X