Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • να δοξαζετε το θεο (η το διαβολο) που το τουρνουα γινεται θεσσαλονικη

    Comment


    • Mallon esy eisai tyxeros pou ginetai Thessalonikh
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Καλά λέει, γιατί άμα ήσουν μαζί μου, εγώ θα γελούσα σαν τον Χάρο και θα σε σάπιζα στο ξύλο με τον αγαπημένο μου Ninja, Sub-Zero.
        sigpic

        Comment


        • Pws gelaei o xaros?
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • με την νεκροκεφάλη του και να τριζει το σαγόνι του από το κούνημα και θα ακουγόταν ένα ανατριχιαστικό γέλιο "χαχαχαχαχαχααααααα.....".
            sigpic

            Comment


            • Τάννο πότε θα σε ταπεινώσω;
              Carpe diem

              Comment


              • Όποτε θέλεις! Έλα να με ταπεινώσεις, αν μπορείς! Ήδη περνάω πολλά στάδια πόνου για να ξεκλειδώσω ένα βουνό από νεκρούς και τάφους κ.α.!
                sigpic

                Comment


                • Ξεκινάω Mass Effect 2 σήμερα. Ελπίζω με το comic που έχει μέσα να καταλάβω τι έγινε στο 1, γιατί η σύνοψη στην wikipedia είναι ολόκληρο κατεβατό και βαριέμαι.

                  Comment


                  • Εδώ εγώ που είχα παίξει το πρώτο, είμαι και fanboy, και κατά τη διάρκεια του 2 υπήρχαν σημεία που χανόμουν. Ευτυχώς που το παιχνίδι, με πανέξυπνο τρόπο θα έλεγα, σου φρεσκάρει τη μνήμη μέσα από τα συμφραζόμενα των διαλόγων, αλλά και που υπάρχει το masseffect.wikia.com.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • catherine, αισθανομαι σαν να ειμαι σε γνωριμα λειμερια atlus (μηχανισμους και αισθητικη persona 3/4) τα puzzles ευτυχως ειναι ποιο ευκολα απο την ιαπωνικη εκδοση (thank god!!) εχω απορροφηθει απο το story ομως πως θα προτιμουσα να το εβλεπα σε anime series, but oh well


                      αντε και μετα τις διακοπες εχει xenoblade και deus

                      Comment


                      • Originally posted by Vaynard View Post
                        catherine, αισθανομαι σαν να ειμαι σε γνωριμα λειμερια atlus (μηχανισμους και αισθητικη persona 3/4) τα puzzles ευτυχως ειναι ποιο ευκολα απο την ιαπωνικη εκδοση (thank god!!) εχω απορροφηθει απο το story ομως πως θα προτιμουσα να το εβλεπα σε anime series, but oh well


                        αντε και μετα τις διακοπες εχει xenoblade και deus
                        Για τους γρίφους, είσαι και πολύ φλώρος. Οι πιο σκληροί γρίφοι σου γυμνάζουν το μυαλό!

                        Κι εγώ καίγομαι να το δω και σε anime series, γιατί σίγουρα θα ήταν τρελή κωμωδία με τον μουνόδουλο του παιχνιδιού αυτού εκεί.

                        Εγώ ήδη περιμένω το έπος, το Xenoblade! 2 βδομάδες έμειναν μέχρις να είναι εδώ!
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Tanno View Post
                          Για τους γρίφους, είσαι και πολύ φλώρος. Οι πιο σκληροί γρίφοι σου γυμνάζουν το μυαλό!

                          Κι εγώ καίγομαι να το δω και σε anime series, γιατί σίγουρα θα ήταν τρελή κωμωδία με τον μουνόδουλο του παιχνιδιού αυτού εκεί.

                          Εγώ ήδη περιμένω το έπος, το Xenoblade! 2 βδομάδες έμειναν μέχρις να είναι εδώ!

                          Comment


                          • Ακόμη παίζω το Mana Khemia: Alchemists of Al-Revis.

                            Το gameplay του θυμίζει περισσότερο TV series παρά ολόκληρη ταινία. Εδώ μάλιστα το έκαναν ξεχωριστό γιατί η κάθε μέρα ήταν σαν να έβλεπες το κάθε επεισόδιο. Αν το βγάλουν ποτέ anime σειρά, θα χαρώ ευχαρίστως να το δω απ' εκεί!

                            Το έχω προχωρήσει αρκετά. Γενικά μ' αρέσει η ιστορία.
                            Έχει και κάποια κωμικά στοιχεία που μ' έκαναν να γελάω, ειδικά της catwoman Nikki.

                            Αυτό που δεν μ' αρέσει είναι που ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ η δυνατότητα "load to the last checkpoint" μ' αποτέλεσμα να ξαναρχίζει το παιχνίδι στο σημείο που πρέπει να ρυθμίζεις τη αναλογία PAL-NTSC.

                            Προς το παρόν έμαθα το σύστημα αναβάθμισης που το βρίσκω και σπαστικό, γιατί για να αναβαθμιστείς πρέπει να βρεις τα συστατικά για να κάνεις το τάδε και μετά να πας να αναβαθμιστείς. Το να βρεις τα υλικά είναι πόνος στον κώλο, αλλά το να μπορέσεις να βρεις και να δημιουργήσεις νέα είδη είναι πιο πόνος στον κώλο, το οποίο και επηρεάζει την απόδοση των χαρακτήρων στο να εξοντώσουν ως και δύσκολα αφεντικά.

                            Είμαι στο μέρος 8 και προσπαθώ να νικήσω ένα αρκετά δύσκολο αφεντικό και το βλέπω να κάνω συνεχώς αναβάθμιση.
                            sigpic

                            Comment


                            • World of Warcraft για άλλη μια φορά. Το παιχνιδι αυτό δε λέει να ψοφήσει μέσα μου. Για αυτό το μήνα, συγκεκριμένα σε μια βδομάδα, περιμένω Portal 2, Αlice, Shadows of the Damned, Xenoblade και Deus Ex. Σκατά!
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by deus_d0pe View Post
                                World of Warcraft για άλλη μια φορά. Το παιχνιδι αυτό δε λέει να ψοφήσει μέσα μου. Για αυτό το μήνα, συγκεκριμένα σε μια βδομάδα, περιμένω Portal 2, Αlice, Shadows of the Damned, Xenoblade και Deus Ex. Σκατά!
                                Το αντίδοτο για να ψοφήσει από μέσα σου είναι να δοκιμάσεις όποιο να ναι RPG ή βρες κάποια ασχολία να κάνεις, όπως δουλειά, γκόμενα κ.α.

                                Εγώ το ψόφησα, γιατί δούλευα τότε σε cafe bar και μετά δεν είχα και τον χρόνο μου λόγω της σχολής!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X