Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Tanno View Post
    Το αντίδοτο για να ψοφήσει από μέσα σου είναι να δοκιμάσεις όποιο να ναι RPG ή βρες κάποια ασχολία να κάνεις, όπως δουλειά, γκόμενα κ.α.

    Εγώ το ψόφησα, γιατί δούλευα τότε σε cafe bar και μετά δεν είχα και τον χρόνο μου λόγω της σχολής!
    Ουφ. Ειλικρινά τώρα θέλω να καθήσω να σου εξηγήσω τι δεν κατάλαβες αλλά από την άλλη ρε παιδί μου σε βλέπω και κουράζομαι και μόνο στην ιδέα να αρχίσω να λέω.

    Επειδή όμως δεν στραβωκοιμήθηκα και σηκώθηκα με κάβλες, ορεξάτος δηλαδή, ευχαριστώ πολύ, δουλειά έχω. Γκόμενα μπορεί να μην έχω με την αυστηρή έννοια της σχέσης όπως εικάζω την υιοθετείς στη πρότασή σου αλλά δόξα το θεώ από διεισδύσεις μια χαρά τα πάω.

    Στο διαταύτα τώρα, το Warcraft έχει το κακό συνήθειο να είναι ένα από εκείνα τα παιχνίδια που λατρεύω να μισώ. Δεν υπάρχει άλλο game εκεί έξω που να έχω παρατήσει σιχτηρίζοντας τόσες φορές και κάθε φορά που επιστρέφω να έχει να μου προσφέρει κάτι καινούριο. Συνυπολόγισε σε αυτό το γεγονός ότι πρόκειται για μια πρώτης τάξεως μουνοπαγίδα αφού εις βάθος χρόνου έχει καταφέρει να κρατήσει ζωντανή μια κοινότητα περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο mmorpg έχω πάιξει.

    Και με τον όρο κοινότητα εννοώ φυσικά άτομα, έλληνες επί το πλείστον, που μπαίνεις ventrillo και κάνεις το χαβαλέ σου παίζοντας. Και όχι δεν θεωρώ τα mmorpgs την καταστροφή της ανθρώπινης ύπαρξης, ούτε τα εξισώνω με εθιστικές ναρκωτικές ουσίες γιατί α) τα θεωρώ games όπως όλα τα άλλα και β) θα ήμουν τεράστιος υποκριτής αν έλεγα κάτι τέτοιο.

    Επομένως ναι, δεν λέει να ψοφήσει μέσα μου γιατί προφανώς έχει αυτό το κάτι που με τραβάει σαν game και, προς το παρών τουλάχιστον, δεν έχει βρεθεί άξιος αντικαταστάτης του αν και υπήρξαν αρκετοί μνηστήρες.

    Α και όσον αφορά το παίξε κανα rpg σε πληροφορώ πως το Warcraft είναι περισσότερο rpg από αρκετά παιχνίδια που θέλουν να λέγονται τετοια.
    sigpic

    Comment


    • Αν σήμερα δεν πέσει το τρίτο Trap,θα αφήσω το FF13 και από αύριο πιάνω Demon's Souls.
      To FF13 θα το ξαναπιάσω αν είναι λίγο πριν το 13-2 για το πλάτινουμ.Άντε γιατί βαρέθηκα.
      Carpe diem

      Comment


      • Kai oi ypomones dokimazontai
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Η υπομονή είναι αρετή. Δεν κάνει όμως να παίζεις το ίδιο παιχνίδι 2 φορές, γιατί πολύ γρήγορα θα βαρεθείς, εκτός αν το συγκεκριμένο παιχνίδι μπορεί να ΜΗΝ είναι χρονοβόρο, όπως τα Final Fantasy με το διάσημο loading time, και αργό, όπως σε κάποια RPGs που έχουν και χαμηλό frame rate και κάνει κάποιες ώρες να το τερματίσεις.
          sigpic

          Comment


          • Ξεκινησα με χαλαρη διαθεση Resistance 2 στο PS3 και Enslaved στο Xbox 360 .

            Comment


            • Originally posted by Bartman View Post
              Ξεκινησα με χαλαρη διαθεση Resistance 2 στο PS3 και Enslaved στο Xbox 360 .
              Μια από τα ίδια και εγώ.Εδώ και λίγες μέρες παίζω και εγώ enslaved και πραγματικά δηλώνω ενθουσιασμένος.Σε όλους τους τομείς το παιχνίδι τα πάει πολύ καλά μέχρι τώρα.Οι 2 βασικοί χαρακτήρες μου άρεσαν πολύ και δένουν πολύ καλά μεταξύ τους,η ατμόσφαιρα είναι απλά καταπληκτική και το σενάριο εξελίσσεται πολύ καλά και σε κρατάει.Πολύ καλά τα πάει και στον τομέα της σκηνοθεσίας,μπορώ να πω πως συναγωνίζεται άνετα καλές post apocalyptic ταινίες.Επίσης ίσως έχει τον πιο εντυπωσιακό οπτικό τομέα σε παιχνίδι που χρησιμοποιεί την unreal engine.Μόνο παράπονο η μάχη η οποία είναι λίγο χύμα αλλά και πάλι δεν είναι ενοχλητική.

              Το έχω φτάσει στο πέμπτο κεφάλαιο και συνεχίζω.

              Παράλληλα παίζω και persona 3 στο psp.Φοβερό παιχνίδι,απορώ πως το είχα αφήσει τόσα χρόνια.Θα γράψω περισσότερα στο thread του παιχνιδιού.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Ελα ρε deus ωραιος, περιμενω εντυπωσεις απο persona γιατι ψηνομαι και εγω παρα πολυ να το πιασω (ο μονος λογος που δεν το εχω κανει ακομα ειναι επειδη ψιλοφοβαμαι μηπως ειναι πολυ βαρυ κλπ). Αναμενω post!!!

                Comment


                • Πολύ κόσμο βλέπω να ασχολείται με Enslaved.Μήπως να το συνεχίσω σιγά σιγά;Είμαι ήδη 4ο κεφάλαιο.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Τερματίζοντας το Mana Khemia I: Alchemists of Al-Revis, υποσχέθηκα στον εαυτό μου να αρχίσω το Metal Gear Solid 4 πριν βγει στην επιφάνεια και το 5 μαζί και το MGS: Rising για να μάθω πως έγινε έτσι ο Raiden cyborg Ninja.

                    Οπότε αναμένω επικές boss μάχες. :xp:
                    sigpic

                    Comment


                    • Poio 5?
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Originally posted by Ground_zero View Post
                        Poio 5?
                        MGS5, όπως άκουσα από διάφορες πηγές πριν μήνες...
                        sigpic

                        Comment


                        • Not happening (elpizw)
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by Ground_zero View Post
                            Not happening (elpizw)
                            Not happening? Why do you hope this much ?
                            sigpic

                            Comment


                            • Μολις τελειωσεις το 4 θα καταλαβεις

                              Comment


                              • Epeidh den yparxei xwros gia 5 poly apla.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X