Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τί παίζετε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ωραίος,πολύ καλος τίτλος. Μικρή διάρκεια αλλά με πολλές ωραίες στιγμές.Δυστυχώς δεν σημείωσε εμπορική επιτυχία.Α ρε Αncel...Αυτήν την Ubi θέλουμε
    NDS themes

    Comment


    • #47
      Tελείωσα το co-op του RE:UC στο hard και ξαφνιάστηκα απο το πόσο διασκεδαστικό είναι.
      Για ενα παίκτη δεν είναι κάτι φοβερό αλλα στο διπλό το παιχνίδι τα σπάει απλά.

      Επίσης, ξεκίνησα σήμερα το puzzle quest στο ds. Mέχρι στιγμής κάψιμο...


      Metal gear solid PO(psp).
      Ισως ειναι λιγο ανοητη η ερωτηση μου αλλα πως κανω save? [/b]
      Στην αρχή δεν μπορείς!
      Θα πρέπει να τελειώσεις τις πρώτες αποστολές και μόνο όταν σε βγάλει στο world map θα μπορείς να σώσεις. Ειναι μία απο τις επιλογές(system) που βγαίνουν όταν πατάς x.





      Comment


      • #48
        Με την ευκαιρία της αγοράς της Memor32 μπόρεσα να διευρύνω για πρώτη φορά μετά απο πολύ καιρό τους gaming ορίζοντές μου.
        Συγκεκριμένα, τώρα στις διακοπές που ούτε δουλειές έχω να κάνω και οι αγαπημένοι μου λείπουν, ασχολούμαι με το God of War, το Prince of Persia: Sands of Time και λιγότερο με το Okami, όλα για PS2.

        Το God of War είναι απολαυστικό. Εκτός του οτι έχει τα πιο ανεπτυγμένα γραφικά στο PS2 είναι ο ορισμός του επικού. Προσεγγίζει την ελληνική μυθολογία με έναν ενδιαφέρον εναλλακτικό τρόπο που ναι μεν δεν μένει πιστό σε αυτήν αλλά ούτε και την πνιουριάζει...Η δυσκολία του είναι ό,τι πρέπει και η μουσική που το συνοδεύει ανατριχιαστική.
        Πλήρωσα 30 ευρώ για αυτό και δεν το μετανιώνω.

        Είναι η τρίτη φορά που αρχίζω το Prince of Persia: Sands of Time και αυτή τη φορά σκοπεύω να το τερματίσω κιόλας. Αν εξαιρέσουμε τις βαρετές και μονότονες μάχες, το platform μέρος του παιχνιδιού είναι για σεμινάριο. Ετοιμάζομαι και για το sequel που τα ξεσκίζει όλα. Παραμύθια, πρίγκηπες, πριγκηπέσσες...
        Τουλάχιστον θα έχει καλές μάχες.

        Το Okami μου προσφέρει την αίσθηση ενός μολυσμένου απο το κακό κόσμο και την επιτακτική ανάγκη της "εκκαθάρισης" και της "εξιλέωσης". Προσωπικά, όσο έχω ασχοληθεί με αυτό, επαλήθευσε τις προσδοκίες μου. Με την έννοια του οτι είναι ένα πολύ άρτιο παιχνίδι απο όλες τις απόψεις. Καλλιτεχνημένα γραφικά, πλούσιο και άκρως ιαπωνικό soundtrack, ιστορία απλή αλλά ικανοποιητική, gameplay που πατάει στο Zelda αλλά ακολουθεί δικό του διαφορετικό μονοπάτι και πολλές, πάρα πολλές λεπτομέρειες που το κάνουν να ξεχωρίζει απο τον σωρό.
        Προς το παρόν για να το συνεχίσω περιμένω να τελειώσω τα άνωθεν.

        Comment


        • #49
          Fable: The Lost Chapter (προσμένωντας το 2)(μεγάλη πατάτα)
          Assassins Creed (Θεέ μου γραφικά)
          "... και αν είστε κάποιος άρχοντας και παρεξηγηθείτε στα οργανά μου μια χαρά χωράει να γραφτείτε..."

          Comment


          • #50
            Καλώς ήρθατε και οι δύο! Mr Night, εξαιρετικό πρώτο ποστ. Vincent, σε ευχαριστώ πολύ για το avatar σου, το εκτιμώ ιδιαίτερα.

            Τελειώνω όπου να'ναι το Mask of the Betrayer και θα πάω να δείρω κανένα Κινέζο στο Jade Empire...
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • #51
              Έπαιξα και τελείωσα το demo του God of War: Chains of Olympus για το PSP.
              Λέγεται Battle of Attica και αφηγείται την προσπάθεια του Kratos να αποκρούσει την επίθεση των Περσών στις ακτές της Αττικής. Έχοντας πουληθεί στον Άρη, κάνει διάφορες δουλειές για το Δωδεκάθεο και μία απο αυτές είναι και να πολεμήσει για την Ελλάδα ή "να παραδώσει το μύνημα των Θεών" όπως λέει στον Πέρση βασιλιά. Λαμβάνει χώρα, εννοείται, πριν το πρώτο God of War.
              Το παιχνίδι το αναπτύσσει η Ready at Dawn, γνωστή για τη δουλειά της στο Daxter που λένε πως είναι άξιο παιχνίδι του PSP. Απ'ότι έχω καταλάβει, φιλοσοφία της ομάδας είναι πως θα πρέπει να εκμεταλλεύονται την δύναμη που τους προσφέρει το μηχάνημα στο έπακρο και στην περίπτωση αυτή να μην κάνουν εκπτώσεις μόνο και μόνο "επειδή είναι για το PSP". Μάλιστα έχουν κατηγορήσει και τις άλλες ομάδες ανάπτυξης, μετά την κυκλοφορία του Daxter, για αυτό το είδος "τεμπελιάς".
              Τέλος πάντων, εφ'όσον παίζω αυτόν τον καιρό και το God of War του PS2 μπορώ να πω πως ενώ έχει διατηρηθεί κυριολεκτικά αναλλοίωτη η επική αίσθηση των προκατόχων.
              Ο χειρισμός έχει προσαρμοστεί ιδανικά στις ελάχιστα περιορισμένες δυνατότητες του PSP χωρίς να χάνει καθόλου. Η γελοιωδώς ικανοποιητική βία της μάχης παραμένει όπως έχει και αυτός είναι ο πυρήνας των God of War.
              Τα γραφικά ξεπερνούν εύκολα ό,τι έχει να δείξει μέχρι τώρα το PSP αγγίζοντας επίπεδα PS2. Όντας αυτό μη αρκετό για την Ready at Dawn, το περιβάλλον ντύνεται με οβίδες να πετάνε στον αέρα, δεκάδες πλοία στον ορίζοντα, γιγαντιαίους βασιλίσκους να περιφέρονται και να καταστρέφουν τα ελληνικά κτίσματα στο background...Το frame rate είναι σταθερότατο.
              Ο ήχος, χαρακτηριστικός ορχηστρικός με αρκετές νότες πολεμικού μεγαλείου και επικής κορύφωσης ενώ επαναλαμβάνεται και επαναλαμβάνεται [demo είναι άλλωστε] δεν κουράζει.
              Το demo διαρκεί λίγο, όπως και θα έπρεπε να διαρκεί, αλλά προετοιμάζει για έναν ολοκληρωμένο τίτλο στο PSP.

              Comment


              • #52
                Ασχετο λίγο παίδες αλλά ενδιαφέροντα και ενθαρρυντικά αυτα που λες για την Ready at Dawn mR. Night. Nα πω απλά οτι η συγκεκριμένη ομάδα έχει αναλάβει την αναπτυξη του παιχνιδιού που έχεις άβαταρ (okami) για το wii. Ευελπιστώ να δούμε έναν καλό τίτλο και όχι ενα ακόμη μέτριο πορτ στυλ ubi για ένα παιχνίδι που χίλιες φορές έχω πει οτι αξίζει μια δευτερη ευκαιρία να πουλήσει καλύτερα.
                Και για να είμαι on-topic.
                Diablo 2! Eτσι να θυμηθώ λίγο τα παλιά
                Halo 3 legendary!!! και ο θεός να βάλει το χέρι του
                I attack sharks
                when i smell them bleed
                I dont go swimming
                water just wants to be around me.

                Comment


                • #53
                  FINAL FANTASY 12!!!!!!!Αναρωτιεμια αν το δωδεκατο επεισοδιο της γνωστης κανει ενα βημα μπρος για την παγκοσμιοποιηση των jrpgs η αποτελει καπριτσιο ενος προσωπου που επειδη τα παλιοτερα παιχνιδια του δεν πετυχαν οικονομικα πηρε ενα τεραστιο ονομα και το ''πειραξε'' βαση των δικων του φιλοδοξιων...

                  Comment


                  • #54
                    Evolution (Dreamcast)
                    Disgaea (Playstation 2)
                    Born From Darkness...Raised By Light....
                    My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                    Official O.G.C Member

                    Comment


                    • #55
                      Evolution (Dreamcast)
                      Disgaea (Playstation 2)
                      [/b]
                      To evolution τι ειδος παιχνιδιου ειναι?
                      Θυμαμαι οτι ειχα δει εκεινη την εποχη κατι εικονες,αλλα δεν ετυχε να το παιξω.

                      Comment


                      • #56
                        λάθος

                        Comment


                        • #57
                          To evolution τι ειδος παιχνιδιου ειναι?
                          Θυμαμαι οτι ειχα δει εκεινη την εποχη κατι εικονες,αλλα δεν ετυχε να το παιξω.
                          [/b]
                          μουφο-RPG

                          Comment


                          • #58
                            So true.

                            Comment


                            • #59
                              Eγώ αυτό το καιρό παίζω κυρίως RE4 στο ps2 .
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • #60
                                Αυτό το χρονικό διάστημα ασχολούμαι με το Oddworld:Stranger's Wrath.Είμαι στο τελευταίο συμβόλαιο δηλαδή στα μισά του παιχνιδιού.Στην αρχή δεν είχα καταλάβει γιατί του έβαλε 9 ο Talkshowhost.Τώρα αρχίζω και καταλαβαίνω πολλά.Το παιχνίδι τα σπάει ανελέητα...Σ'ευχαριστώ Ηλία.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X