Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mario Kart Wii VS All Mario karts

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Όντως sub σε αυτό αναφερόμουν.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #17
      Παντως τα ΜΚ μαλλον δε μου κανουν κλικ για το λογο που ειπε ο Loggo (pun?).
      Πλεον τα βλεπω σαν party game για να περνα η ωρα και οχι σαν racing game.
      Δεν ξερω αν αυτα αλλαξαν ή εγω μεγαλωσα απλα, αλλα βλεπω το randomness factor συνεχως να μεγαλωνει.
      Ναι το ξερω πως το skill μετραει σε ορισμενες περιπτωσεις, πχ οταν καποιος λιωσει θα παιρνει διαφορα ο,τι και να γινεται λιγο πολυ, αλλα οπως και να χει σε γενικες γραμμες αυτο δεν ισχυει.

      Κατι αυτο, κατι η αθανατη AI της CPU... ε δε θελει και πολλα για να αρχισεις να χανεις το ενδιαφερον:/

      Θα προτιμησω ανετα το SSBB για multi στο Wii αν και μαλλον καταφεραν να σκοτωσουν το online factor του παιχνιδιου.
      GG:/.

      Comment


      • #18
        Η δικη μου σειρα ειναι :

        1. Mario Kart DS
        2. Mario Kart Game Cube
        3. Mario Kart Nintendo 64
        4. Mario Kart Snes

        δεν εχω παιξει τις GBA, Wii εκδοσεις/

        Πρωτη η DS λογω της ευκολης/αμεσης online εμπειριας που προσφερει
        και τελευταια η Snes επειδη ξεπεραστηκε απτις συνεχειες.
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • #19
          Σωστος ο loggo , το Diddy Kong Racing ασχετα απ'τον αρεσει ή οχι το στυλ του, αδιαμφισβητα βαζει τα γυαλια σε ολα τα αλλα kart games καθως ειχε πραγματικο adventure mode.
          [/b]
          Από πότε ένα Kart Game πρέπει να έχει Adventure Mode???? :blink:
          Φιλικά πάντα...
          <div align="center"></div>

          <div align="center">I&#39;m just too cool.....</div>

          Comment


          • #20
            Το mode αυτο εκανε το DKR να ειναι το kart game με το μακραν καλυτερο single player mode.
            Ακομα πιστευω πως ειναι αξεπεραστο - τονιζω πως μιλαμε για single player παντα.
            Kανενα παιχνιδι δεν υποχρεουται να εχει αυτην την προσθηκη οπως λες, αλλα αυτη ηταν η μαγκια της Rare.
            MK το κανω αγγαρεια καθε φορα γιατι ξερω πως πρεπει να βγαλω μερικα cups 4 φορες και μετα τερμα.

            DKR το ελιωσα απειρες φορες με ολα τα features που ειχε.

            Comment


            • #21
              ME:

              MK 64
              MK DS
              SMK
              MK Wii
              MK DD
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #22
                Με καλυψε ο Xenovagrant, δεν υποχρεουται ενα παιχνιδι να εχει adventure mode αλλα η προσθηκη αυτη εδινε αλλο ενδιαφερον στο τιτλο.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #23
                  Με καλυψε ο Xenovagrant, δεν υποχρεουται ενα παιχνιδι να εχει adventure mode αλλα η προσθηκη αυτη εδινε αλλο ενδιαφερον στο τιτλο.
                  [/b]
                  Σίγουρα έδινε άλλο ενδιαφέρον και εγώ θεωρώ οτί το DKR ήταν ένα υπέροχο παιχνίδι. Ίσως να μην διάβασα σωστά το ύφος της πρότασης. Εννοείται πως δεν ειρωνεύτηκα. Μ&#39;αρέσει πολύ πάντως που υπάρχουν πάρα πολλές διαφορετικές απόψεις. Άλλωστε αν δεν πήρχαν τι συζήτητση θα ήταν αυτή.
                  <div align="center"></div>

                  <div align="center">I&#39;m just too cool.....</div>

                  Comment


                  • #24
                    Για ΄μένα
                    1)MK Wii(λόγο online)
                    2)SΜΚ(τότε με είχε πώρωση απίστευτα αν και έβγαλα καντήλες για να πάρω χρυσό στο 150cc special)
                    3)MK DD(το έπαιξα αρκετά) ΜΚ (GBA)(σα remake του SMK)

                    Δεν έχω παίξει τα άλλα, απ΄ότι ακούω όμως το ΜΚ DS θα το έβαζα στο τέλος(λόγο snaking)

                    Comment


                    • #25
                      Προφανώς και το Adventure mode δεν είναι απαραίτητο σ’ ένα racing και κατά τη γνώμη μου δεν προσφέρει καν μεγαλύτερο replay value, άλλωστε οι λόγοι που θα παίξεις ξανά και ξανά ένα racing είναι άλλοι, mastering, βελτίωση χρόνων, time trails, ghost races κλπ. Παρόλα αυτά έδινε έναν άλλο αέρα στο single, λιγότερο clich? και συμβατικό και σίγουρα προσέφερε στην single εμπειρία, τόσο η λειτουργία του κόσμου σαν hub, όσο και τα διάφορα challenges που έκαναν την εμφάνισή τους εκεί (Trophy Race κλπ). Στη τελική δυο χρόνια μετά τον ίδιο μηχανισμό υιοθέτησε και το Crash Team Racing, σαν να αναγνώριζε κατά κάποιο τρόπο το όλο concept.

                      Πάντως ο κόσμος του Diddy Kong Racing ήταν πραγματικά τέλειος, δε ξέρω, πραγματικά μου έχει μείνει ανεξίτηλος στη μνήμη και τον γουστάρω πάρα πολύ (ok nostalgia factor σε μεγάλο βαθμό). Οι τελείως διαφορετικές περιοχές, που όμως ήταν τόσο κοντά πολλές φορές η μια στην άλλη δημιουργούσαν φοβερή αντίθεση, πχ από το κεντρικό ηλιόλουστο σημείο με τους καταρράχτες, τα νερά και το γρασίδι, τσουπ στη πιο μουντή περιοχή με τα χιόνια, η μουσική που άλλαζε...τρελή άρρωστα Rare.

                      /ανοίγει Project 64 με Diddy Kong Racing απλά για να κάνει μια βόλτα στο hub.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #26
                        Eπίσης ένα πολύ καλό kart game και ίσως καλύτερο του crash team racing να ήταν το speed freaks.Πολύ pro και γρήγορο game.
                        Η λίστα η δικιά μου είναι η εξής:
                        1)Mario Kart 64
                        2)Mario Kart DS
                        3)Mario Kart Wii
                        4)Mario Kart Double Dash

                        Δεν έχω ασχοληθεί με τα snes και gba games.Γενικά πάντως θεωρώ για τους λόγους που είπε ο swordmaster αλλά και για το ότι υπήρχε μια στρατηγική στο game(ήξερες πότε έπρεπε να πατήσεις κεραυνό για να γλυστρήσει και να πέσει ο άλλος κάτω,τα κοψίματα(glitches) αλλά και οι τρόποι αντιμετώπισής τους κεραυνοί,μπανάνες,φαντασματάκια)έδινε άλλο αέρα στο game.

                        Mετά το ds είχε το καλύτερο balance όσον αφορά το θέμα skill-randomness και έναν εξαιρετικό έλεγχο του kart.Το snaking για εμένα είναι θετικό γιατί αυξάνει ακόμη πιο πολύ το skill και την έννοια του online.Aν και χάνεται το fun στοιχείο ιδιαίτερα όταν οι άλλοι δεν είναι και τόσο καλοί(ξέρουν ελάχιστο ή καθόλου snaking).

                        To mario kart του Wii είναι πολύ unbalanced και συμφωνώ με ramparter ότι έχει ίσως τον καλυτερο χειρισμό(πάει μαζί με του ds).Aλλά λόγω του unbalanced στοιχείου,το κακό multiplayer offline mode,τo αδιάφορo κατεμέ battle mode και η εξωφρενική δυσκολία της cpu χαλάνε την γενικά καλή εικόνα του τίτλου.

                        Το double dash πέρα του πρώτου καιρού που το τερμάτισα δεν ασχολήθηκα και πολύ μαζί του καθώς με ξενέρωνε αφάνταστα όταν ήμουν ομολογουμένος καλύτερος αλλά επειδή ο άλλος τύχαινε συνέχεια καβούκια και κρατιόταν πάντα πίσω γι&#39;αυτό το λόγο να με περνάει στο τέλος.Γενικά ότι πιο unbalanced.Και ο έλεγχος του kart δεν μου άρεσε και πολύ.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • #27
                          ναι ρε Παιχτούρα.λέω κι εγώ.δεν το θυμάται κανείς;παιχνιδάρα το speed freaks.όσον αφορά τα ΜΚ ότι έχω παίξει είναι σε σπίτια φίλων με παρέα οπότε δεν μπορώ να εκφέρω ολοκληρωμένη άποψη.πάντως το πιο πολύ fun το έριξα στα ΜΚ Wii & Mario Kart(snes).
                          Carpe diem

                          Comment

                          Working...
                          X