Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγω ειμαι ΑΕΚ και δεν ασχολουμε με την super league αλλα ρε παιδια χειροτερη διαιτησια δεν εχω ξαναδει.


    Εκτος των γνωστων τακτικων των ελληνων διαιτητων: σταματαμε τα παιχνιδ καθε 5 " με φαουλ σε καθε διεκδικηση της μπαλας δεν δινουμε ποτε πλεονεκτημα κτλ.


    Βλεπω και φασεις οπως : o Καραγκουνης χανει την μπαλα, την παιρνει ο Μιραλας και μετα ο Καρα κανει βουτια στα ποδια του μιραλας και δινει φαουλ υπερ του ΠΑΟ


    Κανει φαουλ ο Τορο στον Νινη εξω απο την περιοχη (σε καλο σημειο) , την μπαλα την παιρνει ο ΟΣΦΠ και βγαινει με καλες προυποθεσεις σε αντεπιθεση και σφυραει φαουλ υπερ του Τορο

    Κανει χερι ο Τορο μεσα στην περιοχη (ο Νινης δεν τον ακουμπαει ) και δινει φαουλ υπερ του ΟΣΦΠ

    Βαζει κανονικο γκολ ο Κατσου και δινει οφσαϊντ


    Ακομα και στο γκολ του Τζιμπουρ ειναι ο Παντελιτς οφσαϊντ και μπροστα ακριβως απο τον Τζορβα και επηρεαζει την φαση 101% και δειχνει σεντρα


    Μιλαμε για σεμιναριο η διαιτησια
    Νταξει να μην αρχισω για τα εξωαγωνιστικα καραγκιοζιλικια

    Παμε μωρη Super League παμε γερα να διδαξουμε μπαλα στην Ευρωπη

    Comment


    • Καλά αυτό που έγινε σήμερα ξεπερνά όλα τα όρια να ούμε...

      Εγώ αν ήμουν γαύρος θα ντρεπόμουν για το σημερινό.Όχι για την διαιτησία,ούτε για τα νταγάρια τους οπαδούς μου αλλά για τον μ@λάκα τον πρόεδρο που είχα έχω και θα έχω

      "Aς ξεκινήσω με την υποδοχή του Παναθηναϊκού. Ήταν υποδειγματική. Το ελληνικό ποδόσφαιρο σήμερα κέρδισε από αυτή την υποδοχή. Στον αγώνα, είδαμε φάσεις, γκολ και όταν τέλειωσε το παιχνίδι εγώ κατέβηκα να συγχαρώ τους παίκτες. Γι' αυτούς που λένε ότι οι παίκτες του Παναθηναϊκού υπέφεραν μετά το τέλος του αγώνα, εγώ δεν είδα τον κύριο Σισέ να υποφέρει. Είδα τον κύριο Σισέ να θέλει να φύγει από την Ελλάδα. Με τις φούστες του και τις μπλούζες του μπορεί αν θέλει να αποχωρήσει.

      Πήραμε μία πεντακάθαρη νίκη. Έπρεπε από το πρώτο ημίχρονο να προηγούμαστε με 3-0 και το ματς έληξε 2-1. Σαν φίλαθλος του Ολυμπιακού χάρηκα πολύ αυτή τη νίκη, γιατί είναι ωραίο να κερδίζεις στο 92'. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες για μια ομάδα που δεν μπορεί να συγκριθεί με τον Ολυμπιακό.

      Και στο "Καραϊσκάκης" και στην επαρχία οι οπαδοί μας είχαν υποδειγματική συμπεριφορά. Θεωρώ λοιπόν ότι έχουμε προσφέρει πάρα πολλά στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Λογικό είναι για μια ομάδα που είναι 10 βαθμούς μπροστά να μπουν και πέντε φίλαθλοι μέσα στον αγωνιστικό χώρο να πανηγυρίσουν.

      Αν τώρα δω στο βίντεο ότι υπήρχε επίθεση στους παίκτες του ΠΑΟ, φυσικά και την καταδικάζω.

      Όταν μια ομάδα αξίζει να είναι πρωταθλήτρια, πρέπει να λέμε και καμιά καλή κουβέντα και να μην ψάχνουμε δικαιολογίες. Τα παιδιά των Ολυμπιακών και αυτοπεποίθηση έχουν και χαρούμενα μπορούν να πηγαίνουν κάθε Δευτέρα στο σχολείο. Όσα πιο πολλά παιδιά γίνουν Ολυμπιακοί, τόσο πιο χαρούμενα θα είναι".

      Γύφτε των γηπέδων,Όλυμπιακέ


      Comment


      • Κάθε αξιοπρεπής γαύρος νιώθει ξενερωμένος σήμερα.

        Πρώτον, γιατί θέλαμε (η έπρεπε) να ρίξουμε τρία και να μη μπορεί να μας πει κανείς κουβέντα.

        Δεύτερον, γιατί ευνοηθήκαμε σε σκανδαλώδη βαθμό από τη διαιτησία.

        Τρίτον και μακρύτερο, το δεύτερο ημίχρονό μας ήταν ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟ.

        Καθήσαμε πίσω, δώσαμε χώρο, χάσαμε τελείως την αυτοσυγκέντρωσή μας, δε μπορούσαμε να αλλάξουμε δυο πάσες της προκοπής, η άμυνά μας ξαναγύρισε στο σύστημα "παιδική χαρά" με πρωταγωνιστή τον Αβραάμ (αυτό το σύστημα πρέπει να είναι στο γονιδίωμα της ομάδας, δεν εξηγείται αλλιώς...) και κυρίως δεν είδα σωστό κοουτσάρισμα από το Βαλβέρδε. Τον εκτιμώ αφάνταστα, μου αρέσει, δεν είμαι από αυτούς που τον θεωρούν λιγόψυχο, αλλά εδώ έδωσε πολλές λαβές για σχόλια.

        1) Δεν έβγαλε νωρίτερα τον ανύπαρκτο Τζιμπούρ. Όσο καλή απόδοση κι αν είχε στα προηγούμενα ματς, στο σημερινο ήταν εξαφανισμένος.
        2) Έβγαλε τον πάρα πολύ καλό σήμερα Ριέρα (?????)...
        3) ...αντί να βγάλει κάποιον άλλο για να βάλει το Ζαϊρί.

        Τέλος πάντων. Το δικαιότερο αποτέλεσμα νομίζω ήταν η ισοπαλία, καθώς ο γαύρος και ο βάζελος μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο. Το δεύτερο γκολ μας δεν το θεωρώ οφσάιντ γιατί ο βαζελοαμυντικός είναι από την αρχή πάνω στο Τζιμπούρ και δεν παρεμποδίζεται από το γαυρεοεπιθετικό, που ούτε καν τον ακουμπάει. Άντε και του χρόνου.

        EDIT: Μόλις τώρα, μετά το ποστ του Laharl, είδα τις δηλώσεις του Μαρινάκη. Καλώς ήρθες στο βασίλειο των γραφικών Πρόεδρα...
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Ο Παντελίτς δεν νομίζεις ότι παρεμποδίζει λιιιιιιιιιιγο τον οπτικό πεδίο του Τζόρβα?

          Τέσπα δεν έχει σημασία αυτή η φάση,μακάρι να ήταν μόνον αυτή η φάση λάθος του διαιτητή.Πραγματικά πάντως καιρό είχα να δω τόσο άσχημη διαιτησία και ΧΡΟΝΙΑ ολόκληρα φιλάθλους να δέρνουν παίχτες(τότε στο Άρης-Ηρακλής θυμάμαι είχαν δείρει 2 παίχτες του Ηρακλή,πριν 5-6 χρόνια).Και το χειρότερο όλων να βγαίνει ο ΧΟΝΤΡΟΣ και να τους λέει και μπράβο...Ντροπής πράγματα


          Comment


          • Καθυστερημένο κράτος, καθυστερημένοι πολίτες, καθυστερημένο πρωτάθλημα και 30.000 γκάο να υμνούν στις εξέδρες το παιδοβούβαλο πρόεδρο ομάδας ΚΑΙ Super league που στόμα και μιλιά έχει μόνο για ό,τι τον βολεύει. Και πέρυσι το ίδιο ακριβώς σκηνικό, αντεστραμμένο, με διαφορετικού χρώματος λοβοτομημένους αλλά με παρόμοιου διαμετρήματος παιδοβούβαλο πρόεδρο πρωταθλήτριας και Super league. Στο διάλο να ψοφήσετε όλοι, καρκινώματα του ποδοσφαίρου και της κοινωνίας. ΟΥΣΤ!

            Comment


            • Ποιός είσαι συ μωρή κωλόγρια που θα πεις χοντρό τον Πρόεδρα?
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Ο Πρόεδρος διδάσκει ήθη και αρχές. highlight τα φιλάκια Μητρόπουλου συνοδευόμενα από "Ελάτε να σας γαμήσω"

                Comment


                • Να το χαιρεστε !

                  Comment


                  • Originally posted by Titus View Post
                    Κάθε αξιοπρεπής γαύρος νιώθει ξενερωμένος σήμερα.

                    Πρώτον, γιατί θέλαμε (η έπρεπε) να ρίξουμε τρία και να μη μπορεί να μας πει κανείς κουβέντα.

                    Δεύτερον, γιατί ευνοηθήκαμε σε σκανδαλώδη βαθμό από τη διαιτησία.

                    Τρίτον και μακρύτερο, το δεύτερο ημίχρονό μας ήταν ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΟ.

                    Καθήσαμε πίσω, δώσαμε χώρο, χάσαμε τελείως την αυτοσυγκέντρωσή μας, δε μπορούσαμε να αλλάξουμε δυο πάσες της προκοπής, η άμυνά μας ξαναγύρισε στο σύστημα "παιδική χαρά" με πρωταγωνιστή τον Αβραάμ (αυτό το σύστημα πρέπει να είναι στο γονιδίωμα της ομάδας, δεν εξηγείται αλλιώς...) και κυρίως δεν είδα σωστό κοουτσάρισμα από το Βαλβέρδε. Τον εκτιμώ αφάνταστα, μου αρέσει, δεν είμαι από αυτούς που τον θεωρούν λιγόψυχο, αλλά εδώ έδωσε πολλές λαβές για σχόλια.

                    1) Δεν έβγαλε νωρίτερα τον ανύπαρκτο Τζιμπούρ. Όσο καλή απόδοση κι αν είχε στα προηγούμενα ματς, στο σημερινο ήταν εξαφανισμένος.
                    2) Έβγαλε τον πάρα πολύ καλό σήμερα Ριέρα (?????)...
                    3) ...αντί να βγάλει κάποιον άλλο για να βάλει το Ζαϊρί.

                    Τέλος πάντων. Το δικαιότερο αποτέλεσμα νομίζω ήταν η ισοπαλία, καθώς ο γαύρος και ο βάζελος μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο. Το δεύτερο γκολ μας δεν το θεωρώ οφσάιντ γιατί ο βαζελοαμυντικός είναι από την αρχή πάνω στο Τζιμπούρ και δεν παρεμποδίζεται από το γαυρεοεπιθετικό, που ούτε καν τον ακουμπάει. Άντε και του χρόνου.

                    EDIT: Μόλις τώρα, μετά το ποστ του Laharl, είδα τις δηλώσεις του Μαρινάκη. Καλώς ήρθες στο βασίλειο των γραφικών Πρόεδρα...
                    Τα είπες όλα πραγματικά...
                    Μας άξιζε να πάρουμε καλύτερα το πρωτάθλημα, αλλά ο χοντρός το έχει βρεί νταβατζής.

                    Comment


                    • Λογικό είναι για μια ομάδα που είναι 10 βαθμούς μπροστά να μπουν και πέντε φίλαθλοι μέσα στον αγωνιστικό χώρο να πανηγυρίσουν.
                      Τα παιδιά των Ολυμπιακών και αυτοπεποίθηση έχουν και χαρούμενα μπορούν να πηγαίνουν κάθε Δευτέρα στο σχολείο. Όσα πιο πολλά παιδιά γίνουν Ολυμπιακοί, τόσο πιο χαρούμενα θα είναι.
                      Φυσικά δεν είδα τον αγώνα αλλά αυτά που είπε είναι για πολλά respect.-
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Εγω το μονο που εχω να πω ειναι το εξης: αραγε ηταν τελικα τοσο ασχημη εκεινη η αποφαση της Margaret Thacher;....

                        Oποιος ξερει αθλητικη ιστορια στο Νησι καταλαβαινει.


                        ΕΛΑ ΜΩΡΕ NBA ALL STAR GAME LA ΛΕΜΕ, NA ΠΑ ΝΑ ΠΝΙΓΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ!!!!
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • Αγαπάμε Τhatcher.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • Μέσα σε όλα τα υπόλοιπα στραβά,να πω ένα ακόμα που παρατήρησα;Των περισσοτέρων μάλλον δεν ιδρώνει τ'αυτί τους,αλλά από πλευράς Ολυμπιακού,μόνο 2 παίκτες ήταν Έλληνες.Δύο από τους 14,βάζω και τις αλλαγές.Ελληνικό πρωτάθλημα;Οκ,ξέρω ότι είναι άκυρο με την κουβέντα,αλλά μου χτύπησε πολύ άσχημα.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Στην Ελλαδα δυστυχως δεν θελουμε αποφαση Θατσερ, απαγορευση του ποδοσαφαιρου χρειαζομαστε, μας χαλαει το τιμημενο τι το θελουμε .

                              Ακουσα μετα απο χρονια sport fm, ΕΡΑ Σπορτ και καταλαβα ποσο αντιπροσωπευτικο της κοινωνιας μας ειναι το ποδοσφαιρο, μεγαλο κομματι των "δημοσιογραφων" και "φιλαθλων" ζουν στο κοσμο τους, εθελοτυφλουν, προσπαθουσαν να αποδειξουν τα αναποδεικτα, κοιτανε, ασχολουνται και υπερθεματιζουν το δεντρο χανοντας το δασος.


                              Αυτοι ειμαστε αυτο το ποδοσαφαιρο αξιζουμε αυτην τη κοινωνια αξιζουμε αυτους τους δημοσιογραφους και πολιτικους αξιζουμε.

                              Comment


                              • Sorry που θα μιλησω λιγο ασχημα, αλλα αληθεια σε αυτη την χωρα ποιος "ηγετης" εχει τα αρχιδια να παρει τετοιες αποφασεις; 5 χρονια εκτος Ευρωπης κυριοι, και με το που γινουν επεισοδια κλεισιμο τα γηπεδα και ακυρωση των ομαδων. Να δουμε μετα, θα στρωσουν μερικοι μερικοι ή οχι;

                                Ουτοπικα πραγματα...
                                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                                Comment

                                Working...
                                X