Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μιας και ηταν προσφατα στην επικαιροτητα επειδη πλεον πηγε στην Κινα για να κανει χαβαλε στο τοπικο πρωταθλημα, οριστε ενα ωραιο βιντεακι για τον imo πιο fun to watch παιχτη οταν ηταν στις δοξες του:

    Comment


    • Αν και δεν διάβασα το σχόλιο,σίγουρα ήταν άκυρο,μιας και δεν ασχολούμαι με καμιά ομάδα.Το σχόλιό μου πήγαινε αλλού,αλλά δεν περίμενα να γίνει αντιληπτό,όπως κι έγινε δηλαδή.
      Carpe diem

      Comment


      • wait, wat?
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Απηυδισμένος φαν της Μάντσεστερ πήρε το 100 για τον «εγκληματία» Φέργκιουσον

          PLUS: διακοπές, πρόσωπα, ιστορίες, νέα της αγοράς


          Έχει και την ηχογράφηση
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Όπως το συνηθίζω λόγω απύθμενης τεμπελιάς και βραδινής εργασίας στον υπολογιστή, "παρακολούθησα" και τα δύο παιχνίδια μέσα από το live του Contra.gr . Καμμένος, ξέρω.

            Για το Ρεάλ - Μπάρτσα, ε δεν τραβάει η ομάδα πλέον, περνά κλιμακτήριο, αποδεικνύεται πως ο Γκουαρντιόλα δεν ήταν διακοσμητικός κλπ (για όσους το πιστεύανε, που δεν ήμουν ποτέ ανάμεσά τους), και απλά λυπάμαι που ο σιχαμένος Ρουνάλντου βγήκε από πάνω.

            Για το Γαύρος - Μπάογκ, πρέπει να παίχτηκε τεράστια μπάλα και πραγματικά θέλω να βρω ολόκληρο το παιχνίδι κάπου για να απολαύσω μογγολισμό - πρέπει να είναι απευθείας συγκρίσιμο με Ριζούπολη, το άλλο στο Καραϊσκάκη που και κερδίσαμε το βάζελο και μπήκαμε μέσα να τους δείρουμε, που πλακωνόταν ο Σισέ με τους δικούς μας, και διάφορες χαριτωμενιές του βάζελου που δεν τις θυμάμαι (ας πούμε τότε με το Φιλιπίδη που χτύπησε το διαιτητή νομίζω).

            Τέλος πάντων, για λύπηση πραγματικά, αν και δεν περίμενα τίποτα καλύτερο. Τα επεισόδια, ακόμα και τέτοιου μεγέθους, δεν εκπλήσσουν πλέον κανέναν και δεν αξίζουν συζήτησης ούτε και μπαίνει ζυγαριά. Το αηδιαστικό στην υπόθεση είναι πως πλέον και παίκτες λειτούργησαν σαν τραμπούκοι και έκαναν ό,τι μπορούσαν για να εκτροχιαστεί το παιχνίδι και μάλιστα με τη λογική της τζάμπα μαγκιάς και της ξένης πλάτης, όταν είναι κάποιες χιλιάδες πίθηκοι στις εξέδρες έτοιμοι να μπουν μέσα. Σε αυτό συμπεριλαμβάνω και τους δικούς μας, που τσιμπήσανε και κανανε κι αυτοί νταηλίκια και μαλλιοτραβιοντουσαν (απόδειξη πως η Τούμπα ήταν παρθεναγωγείο). Αν αυτοί οι άνθρωποι θέλουν να λέγονται επαγγελματίες, εγώ πάω πάσο, είναι για λύπηση. Να πα να γ$#%^#@@, ας τα γυρίσουν ΟΛΑ σε ερασιτεχνικά ή να κόψουν την κρατική χορηγία να δούμε επιτέλους ποιός και πόσο αγαπάει την ομάδα του και τη στηρίζει κόβοντας εισιτήριο.

            Τέλος πάντων. Έχω βαρεθεί και το δικό μας το παραμάγαζο και την κλάψα των βάζελων και τα μπαόγκια που τα βάζουν με το κατεστημένο των Αθηνών και κατά βάθος δε θέλουν να έχουν ομάδα αλλά πτυελοδοχείο και τον Ψωμιάδη που πάλι βγήκε λάδι και το "άσε δεν τα ξέρεις να στα πω εγώ γιατί τότε έγινε έτσι" και περισσότερο συμπαθώ κάτι ομάδες σαν την Καλλονή ή τον Πλατανιά ή τον Πανθρακικό πχ. Και, πριν αρχίσει κάποια κουβέντα για παραμάγαζα (που αληθεύει), μιλάω για τοπικές μικρές ομάδες που τις στηρίζει ο κόσμους τους, πάει στο γήπεδο και χάσουν - κερδίσουν βλέπεις κάτι.

            Αν ξέρει κανείς πού να βρω το παιχνίδι, απλά για να ενημερωθώ κι εγώ στην ξενιτιά, ας μου πει - αλλιώς θα μείνω χωρίς καφρίλα και θα τη βγάλω πάλι με κάτι φλώρικα Ρεάλ - Μπάρτσα ή Λίβερπουλ - Τσέλι...

            EDIT
            - TO ΕΠΟΣ.

            Προπονητής του Μπάογκ.

            Τι δήλωσε ο Γιώργος Γεωργιάδης για το κλίμα που επικρατεί στον χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου, τις σημαντικές απουσίες ενόψει τελικού και την απόφαση του Μάνταλου να καθυστερήσει την έναρξη


            Αρχίζει με το γνωστό λιβανωτό "Σίγουρα κάθε μορφή βίας την καταδικάζουμε". ΣΤΑΝΤΑΡ.

            Και συνεχίζει, λέγοντας στο περίπου "όλοι πλακώνονται όταν παίζει ο γαύρος, γιατί" (εγώ νόμιζα πως οι τρεις ομάδες της Θεσσαλονίκης πλακώνονται μεταξύ τους από τότε που ιδρύθηκαν), "στο Χαριλάου έγιναν χειρότερα, τι, γιατί δεν έφαγα μπουκάλι?" (καταρχάς ο ντιΜάιο των Manowar είχε φάει πολύ περισσότερα σε ένα Rockwave και κατά δεύτερον αυτό ούτε επιχείρημα είναι ούτε αποδεικνύει κάτι, εκτός αν μέτρησε τα μπουκάλια και του βγήκαν λιγότερα σήμερα), "Βλέπουμε ανάλογα περιστατικά και σε αγώνες Ρεάλ-Μπαρτσελόνα" (πέρα από το πόσο απίστευτα γελοία είναι η σύγκριση, καθώς η μόνη ομοιότητα είναι πως παίζουν δίποδα, εκεί αν σηκωθεί άνθρωπος από τον πάγκο απλά ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ, όχι να ακουμπήσει ποδοσφαιριστή όπως κάνει ο Κατσουράνης), "το παιχνίδι τέλειωσε στο '62 και δεν πήραμε ούτε ένα φάουλ (προφανώς και τέλειωσε το παιχνίδι μετά το γκολ, αν πριν κλωτσάγανε μια φορά μετά, όπως συνηθίζεται, κλωτσάγανε δέκα).

            ΥΠΕΡΟΧΑ.

            ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΑ.

            Το να βγαίνει ο Μαρινάκης, ο Κόκκαλης, ο Σαββίδης, ο Βαρδινογιάννης ή οποιοσδήποτε πρόεδρος και να λέει αηδίες είναι και η δουλειά του σε κάποιο βαθμό, λες "ντάξει", το να τις λέει προπονητής και μάλιστα με επιχειρήματα καφενείου, ούτε καν ποδοσφαιρικά, είναι πραγματικά για φτύσιμο. Αλλά βλέπεις δεν είναι όλοι ούτε Βαλβέρδε, που ξέχεζε τους κάφρους μας όταν κάνανε επεισόδια στο Καραϊσκάκη, ούτε Αναστασίου.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Είδα ένα βίντεο σήμερα με τις καλύτερες φάσεις από χτες.Πολύ ωραίο το γκολ.Κατά τ'άλλα χάρηκα από τη μία που ο Ολυμπιακός γεύτηκε το φάρμακό του για μια φορά,αλλά πέραν αυτού,τραγικές καταστάσεις.Και οκ οι οπαδοί είναι βλαμμένοι ή και βαλτοί,αλλά να βλέπεις και τους παίχτες να παίζουν ξύλο μεταξύ τους,μεγάλη κατάντια.Καλά όχι ότι περίμενα κάτι παραπάνω από μερικά αμόρφωτα τσογλάνια που επειδή κλωτσάνε ένα τόπι βγάζουν εκατομμύρια.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by Titus View Post
                "άσε δεν τα ξέρεις να στα πω εγώ γιατί τότε έγινε έτσι"
                Χαχα έτσι ακριβώς! Κορυφαίο post.

                Εμένα μου τι δίνει όταν λέει κάποιος η τάδε ομάδα έχει τους χειρότερους οπαδούς. Ναι ενώ εμείς είμαστε κομπλέ, έχουμε μεγαλώσει με άλλες αρχές!
                Π.χ. "Το 98% των Ολυμπιακών είναι καλά παιδιά και ενώ στον Παναθηναϊκό είναι το αντίθετο".
                Εχμ, οι καμμένοι οπαδοί δεν κοιτάζουν ομάδες και υπάρχουν παντού (και στη δική μας ομάδα).
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Βάζελος - Μπάογκ 3-0 και έπεται συνέχεια.

                  Μου είναι πιο συμπαθής ο βάζελος οπότε καλά τους κάνουν, συν η κουφή γκολάρα στνην κλειστή γωνία του Μπεργκ. Γουστάρω επίσης την ξενέρα των μπαογκτζήδων που κάνανε 500 χιλιόμετρα με λεωφορείο για να φάνε 3, καλά να πάθουν. Απορώ πώς δε μπήκαν μέσα μετά το πρώτο γκολ να το πάρουν με ξύλο, αλλά βλέπεις εδώ δεν είναι Σαλόνικα...
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Και γω χάρηκα όταν είδα το αποτέλεσμα. Οι παοκτσήδες απορώ αν ήρθαν για να δουν την ομάδα τους να νικάει, πιο πιθανό το έχω να γουστάρανε οι θερμόαιμοι που έχασε η ομάδα για να δυναμιτίσουν και τους άλλους να κάνουν την Αθήνα κώλο...

                    Comment


                    • Originally posted by ChrisTop View Post
                      Και γω χάρηκα όταν είδα το αποτέλεσμα. Οι παοκτσήδες απορώ αν ήρθαν για να δουν την ομάδα τους να νικάει, πιο πιθανό το έχω να γουστάρανε οι θερμόαιμοι που έχασε η ομάδα για να δυναμιτίσουν και τους άλλους να κάνουν την Αθήνα κώλο...
                      Δηλαδή πιστεύεις ότι μπορούν;
                      Η μεγάλη εικόνα βέβαια σίγουρα ισχύει αλλά είναι άκυρο να ξεκινάει η κουβέντα για τον ημιτελικό.

                      Εγώ περιμένω πάντως αύριο εκπομπή ραπ για την επίσημη έναρξη της κόντρας που θα απασχολεί τη συμπρωτεύουσα (sic) για την επόμενη δεκαετία, το ποιος έκανε τη μεγαλύτερη εκδρομή . Θέλω μπουγάτσα και τρέγια να πλακώνονται για τα εισιτήρια που δεν εξάντλησαν οι μπαοτσήδες σήμερα σε αντίθεση με τους αρειανούς το 2010 (αν και κυκλοφορούν τρελές ιστορίες για το πως κατέβηκαν τόσοι τελικά)

                      Comment


                      • Τα Παόκια κάναν αυτό που έπρεπε!Μπούκωσαν τον Γάβρο και τον Χοντρό και τώρα κλαίνε τα κόκκινα κορίτσια.

                        Comment




                        • Καλώς τα παιδιά και πάλι!!

                          Comment


                          • Δεν αμφεβαλλε ποτε κανεις, αλλος ενα περιπατος ηταν, δε ξενερωσαμε ποτε, γιατι απλα ειμαστε καλυτεροι, γιατι απλα πηδαμε το γαυρο οποια μερα και ωρα θελουμε, γιατι...

                            ΤΣΟ & ΛΟ* ΡΕ!!! (για να μη βριζουμε κιολας)

                            *
                             
                            ΠΟΥΤΣΟ ΚΑΙ ΞΥΛΟ
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Ρε τι γίνεται... Τι δηλαδή δεν ήταν απλά θεωρίες συνωμοσίας τα παραρτήματα; Ούτε τα "αντικειμενικά" μμε; κτλ κτλ... αβαβα παντού πάντως και όσοι το βγάζουν χωρίς ονόματα γιατί κάνει τζιζ

                              Comment


                              • http://freebilly14.wordpress.com/201...%CE%B7-%CE%BC/

                                Αυτό λες?

                                Ο Δήμαρχος δεν ξέρω τι στάση θα κρατήσει, με καίει πάρα πολύ, τι θα πει στους ψηφοφόρους του?
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X