Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mην κακολογείτε τον Λουκά τον Βύντρα... έχει ψυχολογικά και για αυτό μετά δεν αποδίδει καλά...
    [/b]
    Λέει ο Γκόντζος, ο Κοντός και ο Νικολογιάννης........... <_<
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • #17
      Θέλω να δω Μπελούτσι στο Γαύρο. Από αυτά που διαβάζω, είναι παίχτης ουσίας που θα ξεκουράσει πολύ κόσμο στη μεσαία γραμμή και κυρίως το Στολτίδη. Πιστεύω πως θα ταιριάξει στον τρόπο παιχνιδιού του Γαύρου φέτος, που η μπάλα περνά από διαφορετικούς παίχτες και όχι το "η μπάλα στο Τζόρτζεβιτς που θα βρει με σέντρα το Τζιοβάνι / Ριβάλντο".

      Μετά τη Μόνικα λοιπόν, θα πάρουμε και το Βενσάν Κασέλ μεταγραφή και θα τον βάλουμε να πουλά πασατέμπο στο Καραϊσκάκη. Θα πάρουμε και έναν Θερόν, έναν Άλμπα και έναν άλλο που σας αρέσει και ακόμα και Τσάμπιονς Λιγκ να μην πάρουμε, θα είμαστε ικανοποιημένοι σε άλλους τομείς B) B) B)
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • #18
        Επειδή έχω τη τάβλα μου με το λατινοαμερικάνικο ποδόσφαιρο και το παρακολουθώ χρόνια, έχω να σου πω ότι ο Belluschi είναι πραγματικά εξαιρετικός παίχτης, θα τον αποκαλούσα παιχτούρα αλλά δε το κάνω και θα σου πω παρακάτω το γιατί.

        Καταρχήν το βασικό χαρακτηριστικό και προτέρημα του Belluschi είναι η πολυμορφικότητα που τον χαρακτηρίζει σαν ποδοσφαιριστή, μπορεί να παίξει σχεδόν σε όλες τις θέσεις του κέντρου (εκτός από κόφτης), η κανονική του θέση είναι 8αρι που λέμε, δηλαδή κεντρικό χαφ, μπορεί όμως να χρησιμοποιηθεί και στα πλάγια, αλλά και σαν 10αρι, πολύ καλή τεχνική και φαντασία στο παιχνίδι του.

        Το κακό με τον Belluschi είναι ότι (τουλάχιστον στην Αργεντινή) είναι κάπως ασταθής στην απόδοσή του (κάτι που δεν έχει επισημάνει κανείς στα ρεπορτάζ) μπορεί να κάνει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ματς την μια, να τρίβεις τα μάτια σου και στο επόμενο παιχνίδι να ψάχνεις να τον βρεις, θυμάμαι χαρακτηριστικά πέρσι περίπου τέτοια εποχή το ντέρμπι με την Boca το πείρε σχεδόν ΜΟΝΟΣ του, αυτός και τα τελειώματα του Higuain στην νίκη ενάντιων των τρωκτικών της Boca με 3-1 (δε τους χάλασε) στα επόμενα παιχνίδια όμως ήταν πολύ μέτριος και νομίζω ότι αυτός είναι κι ο λόγος που Real και Juventus δε προχώρησαν τη περίπτωση του όταν ενδιαφέρθηκαν.

        Φυσικά μπορεί εδώ να μη χαμπαριάζει τίποτα και να κάνει σε κάθε παιχνίδι παπάδες, εάν δεν έχει προβλήματα προσαρμογής (που δε νομίζω να έχει) πήρατε ακριβώς το στυλ του παίχτη που σας έλειπε από τη μεσαία γραμμή IMO.
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • #19
          Κάθε φορά που ο Ολυμπιακός παίρνει παίχτη νομίζω από τις εφημερίδες ότι αγοράζει τον Zidane με τέτοια δημοσιεύματα <_<

          ΛΟΛ Link...λέει ο Γκοντζος κτλ..κτλ...
          "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

          Comment


          • #20
            Ενα ακυρο τωρα.
            Ο Γκονζαλες ποτε θα επιστρεψει στους αγωνιστικους χωρους;

            Comment


            • #21
              Ενα ακυρο τωρα.
              Ο Γκονζαλες ποτε θα επιστρεψει στους αγωνιστικους χωρους;
              [/b]
              Exει αρχισει τις προπονησεις αν δεν κανω λαθος.Οποτε το θεμα ειναι ποτε θα βρει την ευκαιρια να τον βαλει ο Πεσειρο.

              Comment


              • #22
                Exει αρχισει τις προπονησεις αν δεν κανω λαθος.Οποτε το θεμα ειναι ποτε θα βρει την ευκαιρια να τον βαλει ο Πεσειρο.[/b]
                Αντε μπραβο γιατι μας λειπει ο αρχηγος που θα ανεβασει την ομαδα στις δυσκολες στιγμες.Τωρα θα μου πεις εχουμε Καραγκουνη αλλα δεν ξερω μου λειπουν οι καταπληκτικες πασες του Εκι..Τωρα που το θυμηθηκα ο Παπαδουπολους ποτε θα βαλει κανα γκολ;

                Comment


                • #23

                  Comment


                  • #24
                    Αντε μπραβο γιατι μας λειπει ο αρχηγος που θα ανεβασει την ομαδα στις δυσκολες στιγμες.Τωρα θα μου πεις εχουμε Καραγκουνη αλλα δεν ξερω μου λειπουν οι καταπληκτικες πασες του Εκι..Τωρα που το θυμηθηκα ο Παπαδουπολους ποτε θα βαλει κανα γκολ;
                    [/b]

                    [Mean Mode ON] Κάτσε να μάθει πρώτα μπάλα ο Παπαδόπουλος και μετά ας βάλει και κανά γκολ [Mean Mode Off]

                    Πέρα από την πλάκα έχω απαγοητευτεί πολύ από την απόδοση του Παπαδόπουλου.Θυμάμαι τον Παπαδόπουλο την 1η του χρονιά στον Παναθηναϊκό και τον συγκρίνω με τον Παπαδόπουλο του φέτος και του πέρσι και πραγματικά δυσκολεύομαι να κατανοήσω πως έχει "χαλάσει" τόσο πολύ σαν παίκτης.Πλέον τον Παπαδόπουλο τον θεωρώ έναν παίκτη-μαχητή ο οποίος θα το παλέψει όσο μπορεί στην επίθεση(αλλά και στην άμυνα) με την ταχύτητα και τον τσαμπουκά του,αλλά από μπάλα...Δεν...Πραγματικά θεωρώ πως έχουμε τεράστια ανάγκη στην επίθεση κάποιον παίκτη ο οποίος θα είναι αρκετά "βαρύς" και μεγαλώσομος ο οποίος θα τραβάει πάνω του την άμυνα και θα μπορεί να σταθεί πιο καλά στη μεγάλη περιοχή(στυλ Κωνσταντίνου,Κοβάσεβιτς),αλλά ταυτόχρονα δε θα είναι "χασογκόλης" και θα βάζει με σχετική ευκολία την μπάλα στο πλεκτό όταν του δίνεται μία καλή ευκαιρία.Αυτή τη στιγμή η πιο αξιόπιστη πηγή που έχουμε στην επιθετική γραμμή είναι ο Σαλπιγγίδης ο οποίος όμως χάνει αρκετές φορές,εύκολες ευκαιρίες και δε θα μπορούσα να πω ότι είναι και ο καλύτερος τεχνίτης που έχω δει χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι "άμπαλος".
                    Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                    Comment


                    • #25
                      Κάθε φορά που ο Ολυμπιακός παίρνει παίχτη νομίζω από τις εφημερίδες ότι αγοράζει τον Zidane με τέτοια δημοσιεύματα[/b]
                      Ψηνότανε τρελά να έρθει, αλλά η θέση του ήταν κλεισμένη. Όλο πάγκο θα ήτανε. Στο ημίχρονο του τελικού του Μουντιάλ τον πήρε τηλέφωνο ο Λούβαρης, του είπε ότι δεν παίζει και από την τσαντίλα του κουτούλησε το Ματεράτσι και σταμάτησε την καριέρρα του με τα ιστορικά λόγια "ή στο Γαύρο ή πουθενά&#33;"

                      "Κόκκαλη Κόκκαλη σε παρακαλώ / φέρε το Σουμάχερ στο πούλμαν οδηγό&#33;&#33;&#33;"


                      Τώρα, για το τελευταίο παιχνίδι του Γαύρου με την Ξάνθη, ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά&#33; Παίζαμε χωρίς κανένα βασικό μέσο πλην του Τοροσίδη, και παρόλα αυτά η ομάδα έπαιξε τη μπαλίτσα της, έδειξε να δένει, και παίχτες όπως ο Παπαδόπουλος, ο Μενδρινός και ο Νούνιες έδειξαν γιατί είναι σε αυτή την ομάδα. Ελπίσω ο Λεμονής να τους δώσει ευκαιρίες σε μικρότερα παιχνίδια, έστω και αλλάζοντας ελαφρά το στυλ παιχνιδιού του, γιατί ΠΡΕΠΕΙ να αποκτήσουν παιχνίδια στα πόδια τους και να μάθουν το πώς κινούνται οι βασικοί. Κλασσική περίπτωση το γκολ που έχασε ο Νούνιες, γκολ που μπαίνει πολύ εύκολα αν είσαι ζεστός σε τέτοιες φάσεις. Χάρηκα επίσης πολύ που ο κόσμος χειροκρότησε τον Πάντο, από τους πιο συμπαθείς παίχτες της παλιάς φρουράς του Γαύρου και με τεράστιο φιλότιμο.

                      Με άλλα λόγια, η ομάδα έδειξε ότι εκτός από παρόν έχει και μέλλον, και ο πάγκος βελτιώνεται διαρκώς. Φοβόμουν και εξακολουθώ να φοβάμαι για τις λύσεις του Λεμονή, καθώς ένας είναι ο Στολτίδης και ένας ο Πατσατζόγλου και ένας ο Λεντέσμα και πάνω σε αυτούς έχει στηριχτεί το παιχνίδι, αλλά οι αναπληρωματικοί δείχνουν να ανεβαίνουν και να μπορούν να ξεχωρίσουν. Για το Γαύρο, αυτό είναι πραγματικά σπάνιο - έχω ξεχάσει τον τελευταίο παίχτη που βγάλαμε...

                      Δυστυχώς, ο Κυργιάκος πήγε στη Μπεσίκτας. Ήλπιζα πως είχαμε ξεπεράσει τα κολλήματα της Θύρας 7...Και μακάρι να γυρίσουν όλοι οι βασικοί, γιατί έχουμε μπροστά μας την Τσέλσι. Θα φέρουμε Χ στο Καραϊσκάκη και διπλό στην Αγγλία, ΕΛΑ ΡΕ ΓΑΥΡΕ ΤΟ ΕΧΕΙΣ&#33;&#33;&#33;&#33;
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • #26
                        Δυστυχώς, ο Κυργιάκος πήγε στη Μπεσίκτας.
                        [/b]
                        Είναι σίγουρο αυτό?Είχα ακούσει κι εγώ για το ενδιαφέρον της Μπεσίκτας και της CSKA Μόσχας,αλλά κάπου είχα διαβάσει(νομίζω στο Sportdog) ότι τελικά ο Κυριάκος απέρριψε και τις 2 προτάσεις γιατί ναι μεν τις θεωρεί καλές ομάδες,αλλά δεν θεωρεί ότι με αυτές κάνει το βήμα παραπάνω στην καριέρα του.
                        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                        Comment


                        • #27
                          Φονέας "Γιγάντων" ο Αστέρας Τρίπολης.Μετά τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό πλέον κέρδισε και την ΑΕΚ στην έδρα του.Κάτι αντίστοιχο έχει να γίνει πολλά χρόνια αν θυμάμαι καλά.Πριν μερικά χρόνια είχε καταφέρει κάτι παρόμοιο η Ξάνθη,αλλά δεν ήταν 3 νίκες επί των 3 μεγάλων της Αθήνας.Αν θυμάμαι καλά ήταν 2 νίκες και μία ισοπαλία.Μπράβο στον Αστέρα που στην 1η του χρονιά στην Ά Εθνική καταφέρνει να κάνει τέτοιες εμφανίσεις και στα μισά του πρωταθλήματος να βρίσκεται στην 4η θέση με σχετικά μικρή διαφορά από τους 3 πρώτους.
                          Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                          Comment


                          • #28
                            Horacio Cardozo

                            Ο ορισμός της παιχτούρας. -
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • #29
                              Δε θελω να υποτιμησω τον Αστερα Τριπολης που εχει παιχτρουμπες δεν το συζηταμε αλλα η ΑΕΚ εμφανιστηκε για μια ακομη φορα κατω των περιστασεων λογω του σουπερ προπονητη μας L.Ferer .

                              Νησαφι πια με αυτον τον κομπλεξικο. Η αμυνα μπαζει αλλα παιζει με 2 αργα στοπερ, επιμενει να εχει παραπονα απο παιχτες που δε βαζει στις φυσιολογικες του θεσεις και το χειροτερο απο ολα δε μονταρει σωστα την ομαδα.
                              Δεν αμφιβαλει κανεις οτι ο Rivaldo & Lυμπεροπουλος ειναι μεγαλης αξιας παικτες ΑΛΛΑ ειναι πιο αργοι κι απτον θανατο. ΠΟΙΟΣ αλλος προπονητης αφηνει εξω τον 1ο σκορερ του..? Δεν εχει καν ψυχραιμια (πχ ντερμπι με Ολυμπιακο, Τζολε... κτλ)

                              Τεσπα, αν και ΑΕΚτζης πολυ χαρηκα για την Τριπολη κ με συγκινησε γιατι αυτο που ειδα ηταν κατι πρωτογνωρο για εμενα.

                              Cardozo+ Zean+ Zairi + Filomeno + Rogerio + αλλους που εχει ή ηρθαν.

                              Και για να μην ξεχνιομαστε, ΔΕΝ ειναι τυχαια η πορεια της ομαδας. Εχει εξαιρετικο προπονητη με μεγαλη καριερα στην πλατη του και διοικηση που τα ΣΚΑΕΙ χοντρα. Εκλεισε 2 παικτες προσφατα για 1εκ euro. Δλδ, δινουν για μεταγραφες οσα δινει η ΑΕΚ & ΠΑΟ μαζι. Τους αξιζει πρωταθλητισμος ετσι οπως παρουσιαζονται (αρκει να βελτιωθουν καπως στα παιχνιδια εκτος εδρας)
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment


                              • #30
                                Eπειδη τηλεοραση δε βλεπω,τι εγινε στο ματς ΠΑΟΚ-ΑΕΛ;Ενας φιλος που πηγε μου ειπε οτι ριξαν 4 μολωτoφ(ετσι γραφεται; ) στο λεωφορειο του και σε ενα μπατσικο κατι τετοιο.Εγιναν και αλλα μετα αλλα δεν εμαθε ουτε αυτος.Αμαν πια ρε.


                                Τεσπα την Κυριακη Link θελω να σε δω να σερνεσαι και να με παρακαλας.Αν χασετε θα βαλεις υπογραφη για 1 βδομαδα "Sparda owns".
                                Ground_Zero:

                                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                                Comment

                                Working...
                                X