Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αθλητισμός!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Ο Γαύρος δεν τράβηξε και ο Βάζελος είχε έρθει για να παίξει κι όχι να δει μπάλα.

    Τώρα, στο δια ταύτα...Ο Γαύρος δεν είχε τον παίκτη που θα πιάσει τη μεγάλη απόδοση και θα τραβήξει την ομάδα μπροστά, ειδικά στους μέσους. Ο Γκαλέτι ήταν από τραυματισμό, δεν του βγήκε το παιχνίδι και δεν έπιασε υψηλά στάνταρ (δε θεωρώ τυχαίο πως μόλις μπήκε ο Νούνιεζ στο 82 ο Γαύρος έκανε 1 - 2 φάσεις, η αλλαγή έπρεπε να είχε γίνει αρκετά πιο νωρίς), ο Τζόρτζεβιτς δε φάνηκε, ο Μενδρινός ήταν διεκπεραιωτής αλλά όχι κακός, ο Πατσατζόγλου δεν πολυβγήκε, ο Τοροσίδης φιλότιμος και προσπάθησε πολύ, η Γαυροάμυνα έδειξε τον παλιό κάκιστο ξεχασμένο εαυτό της εφαρμόζοντας το σύστημα "παιδική χαρά", και γενικά δε μας βγήκε η συνταγή. Ο Στολτίδης ειδικά έλειψε πάρα πολύ. Έμεινα με το στόμα ανοιχτό βλέποντας όλους τους αμυντικούς να είναι μαζεμένοι σε ένα παίχτη ή σε ένα ορθογώνιο 6*3, αφήνοντας αχανείς χώρους αριστερά και δεξιά και ειδικά στον Ίβανσιτς να κάνει επελάσεις και σέντρες. Τέτοια άμυνα είχαμε καιρό να δούμε, και ελπίζω να μην ξαναδούμε ποτέ! Γελοιότητα! Θα γούσταρα πολύ πάντως, έτσι για το γαμώτο του να συνεχίσει το σερί, να βάλει το γκολ ο Κοβάσεβιτς στο 85. Ντάξει, η μπάλα βρήκε στο καλάμι, συμβαίνουν αυτά...

    Ο Βάζελος τώρα...Ήρθε να παίξει μπάλα, και πιστεύω πως φέτος δεν έχει κάνει καλύτερο παιχνίδι. Ο Ίβανσιτς ήταν ο άνθρωπος του αγώνα, με δεύτερο τον Εν Ντόι, και γενικά όλοι οι προωθημένοι του και οι περισσότεροι μέσοι ήταν ανώτεροι των αντίστοιχων του Ολυμπιακού. Αν έπαιρνε το παιχνίδι δε θα το έπαιρνε άδικα, αλλά από την άλλη είδα να λείπει το "ειδικό βάρος" και ο χαρακτήρας από τους παίχτες του, το "μπήκαμε μέσα ρε και θα παίξουμε ό,τι και να γίνει γιατί είμαστε αλάνια!" Ευκαιρίες σαν αυτές που έχασε ο Εν Ντόι απλά δε χάνονται και εκθέτουν πολύ τον παίχτη αλλά και την ομάδα. Κάτι ανάλογο βέβαια θα μπορούσε να πει κάποιος για τον Κοβάσεβιτς και την πρώτη του φάση, αλλά εκεί τουλάχιστον η μπάλα πήγαινε μέσα. Επίσης, ο Μάλαρτζ Πωστονλέν περισσότερο για κλόουν κάνει, καλοφόρετος!

    Και ασφαλώς, διαιτησία...Για γέλια και για κλάμματα. Πρώτο γκολ που ξεκίνησε από άουτ, πέναλτι που δεν ήταν (πολύ απλά το χέρι του Άντζα ακουμπούσε στο έδαφος την ώρα που βρίσκει πάνω του η μπάλα), μια λάθος κάρτα, και ευτυχώς που δεν έπεσαν τίποτα κλωτσιές να ξεφύγει το παιχνίδι τελείως. Στη φάση του γκολ του Γαύρου ειλικρινά πιστεύω πως δεν υπάρχει παράβαση, και αν έπρεπε ντε και καλά να δοθεί κάτι είναι φάουλ του Μάλαρτζ στον Τοροσίδη. Για τα λάθη προς το Βάζελο, ας μιλήσουν οι οπαδοί του.




    Και κάτι που ξέχασα - ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ οι δηλώσεις του Γκούμα περί "μίας ομάδας στο γήπεδο" και "παίξαμε τρομερά" και "όλοι είδαν τι έγινε". Λίγος σεβασμός δεν έβλαψε κανέναν, δεν είδα ούτε τον Καραγκούνη να βγει και να πει τέτοια πράγματα ούτε τους Γαύρους να προκαλέσουν στις δηλώσεις τους. Στο κάτω κάτω, χαλαρά το παίρνατε 3 - 1 το παιχνιδάκι στο δεύτερο ημίχρονο, αν ήταν πιο μάγκας ο Γκούμας ας το καθάριζε μόνος του.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #47
      Δε θα πω και πολλά γιατί στα περισσότερα με καλύψατε.Σε γενικές γραμμές έχω να πω ότι δεν περίμενα ποτέ να κάνουμε τέτοια εμφάνιση μέσα στο Καραϊσκάκη και ενώ πριν τον αγώνα έλεγα ότι θα με χαροποιούσε η ισοπαλία τώρα μετά από αυτήν την εμφάνιση πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να είχαμε καταφέρει και τη νίκη.

      Για τις δηλώσεις του Γκούμα,δυστυχώς δεν τις είδα,αλλά αφού είπε κάτι τέτοιο τότε είναι όντως απράδεκτος γιατί εκτός των άλλων είναι αρχηγός και έπρεπε να δώσει το παράδειγμα.Στην τελική εγώ πρώτος λέω ότι μπορεί συνολικά να ήμασταν καλύτεροι από τον Ολυμπιακό σήμερα,αλλά θα μπορούσαμε κάλλιστα να το έχουμες χάσει και το match.

      Τώρα,σχετικά με τις αμφισβητούμενες φάσεις του Παναθηναϊκού ναι το 1ο γκολ του Εντόι όντως δεν έπρεπε να μετρήσει γιατί η μπάλα είχε βγει out πιο πριν και ναι το penalty που έδωσε στο χέρι του Άντζα δεν έπρεπε να δοθεί.Χωρίς να το έχω παρατηρήσει στο match,πιο μετά στην Αθλητική Κυριακή είδα μία αμφισβητούμενη φάση πάνω στον Σαριέγκι στην οποία είπαν ότι θα μπορούσε να δοθεί penalty,αλλά προσωπικά δε θέλω να τη σχολιάσω γιατί δεν είμαι και σίγουρος και δε θέλω να εκτεθώ.

      Κατά τα άλλα προχωράμε μπροστά,έχουμε άλλο 1 derby μπροστά,δύσκολα match στο πρωτάθλημα και σε 1 μήνα επιστρέφουμε και στις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις.Καμιά μεταγραφή ακόμα να κάνουμε(κανά χαφ,κανά δεξί μπακ και ο Μανούτσο δανεικός για 1 εξάμηνο δε θα με χαλάσει ) και πιστεύω όλα θα προχωρήσουν θετικά.
      Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

      Comment


      • #48
        Για άλλη μία φορά η διαιτησία τον πήγε τον Ολυμπιακό παρέα μέχρι το τέλος.
        Το γκολ ήταν άουτ αλλά μετά από 5 ρεπλέι ναι.....τον λύσαμε τον γρίφο...
        Όταν χτύπησε ο Μάλαρτζ από το πόδι που τυχαιαααα έβαλε ο Γκαλέτι, όταν έδωσε επιθετικό στον Εντ'Οι και ήταν αμυντικό που τον έσπρωξαν στην περιοχή κάπουσ την αρχή και πολλά διάφορα μικροσφυρίγματα υπέρ του "Ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδίζουν....."

        Ο Βάζελος ήταν πραγματικά χαζογκόλης αλλά και ο Νικοπολίδης έβγαλε αρκετά, ήταν για 4 μπαλάκια ο γαύρος σήμερα, εμένα μια χαρά μου έκατσε το Χ ως ΑΕΚ αλλά θα μου άρεσε μία ηττα του γαύρου μέσα στο γήπεδό του.

        Του έδωσε τα κουκούτσια του γαύρου ο Καλόπουλος, που λέμε, όχι κραυγαλέα λάθη, αλλά λαθάκια στο σύνολο αρκετά.

        Το πέναλτι ήταν πέναλτι μιας και ο Άντζας όχι απλά δεν είχε ελέυθερο το χέρι αλλά το κατέβασε και απότομα όταν πέρασε η μπάλα.

        Και στο φάουλ που δόθηκε στον Μάλαρτζ έξω από την περιοχή επειδή και καλά ακούμπησε με τα χέρια, είδαμε στο ριπλέι ότι δεν την ακούμπησε καν.

        Α!!! Και κάτι γνωστό πλέον....όποιος είναισ τον ΟΣΦΠ πρέπει να είναι λίγο αλιτάκος για να τον πάει η κερκίδα....έκανε από πίσω τάκλιν ο Μενδρινός και ζήταγε για την κάρτα και τα ρέστα το 18χρονο ΛΟΟΟΟΟΛ, εμμμ....πως θα τον αγαπήσουν οι φίλαθλοι? Εδώ ο Νικοπολίδης πέταγε γάντια και φώναζε όταν πήγε στον Ολυμπιακό.....

        Ασχετο -----> Τα ριπλέι πρέπει να σταματήσουν να υπάρχουν, ότι βλέπεις στον αγώνα, το να το δεις 20 φορές και να πεις ναι είναι φαουλ, γκολ, αούτ κτλ..κτλ. δεν έχει κανένα νόημα, απλά για φανατισμό βοηθάει.
        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • #49
          - To γκολ του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ ήταν μάλλον άουτ. Υπάρχει μία περίπτωση όμως να μην είναι γιατί το πλάνο δεν είναι και το καλύτερο δυνατό και δεν φαίνεται αν έχει περάσει όλη η μπάλα.

          - Ο Μάλαρτζ κάνει γελοια έξοδο αλλά ο Τοροσίδης του κάνει φάουλ, ανογει και τα χέρια του κιόλας. Οποιαδήποτε επαφή με τον τερματοφύλακα στην μικρή περιοχή είναι φάουλ, τελος.

          -Ο Άντζας βρίσκει τη μπάλα με το χέρι καθώς πέφτει. Μετά όταν είναι στο έδαφος την βρίσκει και με το άλλο.

          - Ο Γκαλέτι θα έπρεπε να έχει αποβληθεί με 2η κίτρινη. Έχει ήδη μία και κάνει μαρκάρισμα από πίσω και βρίσκει μόνο πόδια. Ο Μενδρινός θα μπορούσε να είχε φύγει με απευθείας κόκκινη οταν πήγε να κόψει την μπάλα του Σιμάο.

          - Κάτι ακούγεται και για ένα πέναλτι στον Σαριέγκι αλλά για να πω την αλήθεια δεν την θυμάμαι την φάση μέσα στον αγώνα.

          - Στον πρώτο γύρο ο γαύρος είχε κάνει 2 ευκαιρίες και όλοι λέγανε για αδικία για το σκορ κτλ κτλ. Σήμερα ξαφνικά ανακαλύψανε ισσοροπημένα παιχνίδια, ντέρμπι της δεκαετίας κτλ κτλ. Η αντικειμενικότητα μας έφαγε... Κανείς δεν είπε ότι για 75 λεπτά στο γήπεδο υπήρχε μία ομάδα + μία φάση που έκανε στο τέλος ο Κοβάσεβιτς. Καλά τα είπε ο Γκούμας γιατί οι υπόλοιποι θα μας βγάλουν τρελούς (δεν αναφέρομαι για το φόρουμ).

          Το μόνο σίγουρο για την Τετάρτη είναι ότι θα παίξει μεγάλο ρόλο το rotation και ποια ομάδα μπορεί να παρουσιαστεί πιο φρέσκια. Και επειδή σε αυτόν τον τομέα υπερτερούμε σαφέστατα, αν δεν συμβούν πράγματα και θαύματα το ματς δύσκολα θα φύγει από το χ2. Eλπίζω να μην πληρώσουμε το γεγονός ότι δεν τους "τελειώσαμε" σήμερα που είχαμε την ευκαιρία...

          Comment


          • #50
            Αφήστε τις βλακείες ρε. Εγώ που δεν είδα τον αγώνα μπορώ να σας πω με σιγουριά ότι ήταν στημένο.

            Ω ρε τι έχει να γίνει τον Φλεβάρη εδώ πάνω. Θα μαζευτούμε 5-6 άτομα, θα ντυθούμε στα κόκκινα και θα μπούμε στην μπλε θάλασσα στο μπαρ του πανεπιστημίου, όντας οι μόνοι Γάβροι, και θα φωνάζουμε σαν τρελοί. Αν είμαστε τυχεροί μπορεί να φάμε και ξύλο. Τι χ στο Καραϊσκάκι και διπλό εδώ ρε Τίτε; Άσσο μέσα στην Αθήνα και διπλό στο Λονδίνο θα πάρουμε ρεεεε!!!

            Comment


            • #51
              1) Όταν χτύπησε ο Μάλαρτζ από το πόδι που τυχαιαααα έβαλε ο Γκαλέτι, όταν έδωσε επιθετικό στον Εντ'Οι και ήταν αμυντικό που τον έσπρωξαν στην περιοχή κάπουσ την αρχή και πολλά διάφορα μικροσφυρίγματα υπέρ του "Ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδίζουν....."

              2) Του έδωσε τα κουκούτσια του γαύρου ο Καλόπουλος, που λέμε, όχι κραυγαλέα λάθη, αλλά λαθάκια στο σύνολο αρκετά.

              3) Το πέναλτι ήταν πέναλτι μιας και ο Άντζας όχι απλά δεν είχε ελέυθερο το χέρι αλλά το κατέβασε και απότομα όταν πέρασε η μπάλα.

              4) Και στο φάουλ που δόθηκε στον Μάλαρτζ έξω από την περιοχή επειδή και καλά ακούμπησε με τα χέρια, είδαμε στο ριπλέι ότι δεν την ακούμπησε καν.
              [/b]
              ???

              1) Μόνο σε μία φάση χτύπησε ο Μάλαρτζ και αυτή ήταν όταν έπεσε στα πόδια του Γκαλέτι σε διεκδικήσιμη μπάλα. Ο Γκαλέτι προσπαθούσε να την τσιμπήσει - μάλιστα δεν έπεσε καν πάνω του και ότα δεν πρόλαβε τη μπάλα συνέχισε να τρέχει - και ο Μάλαρτζ πρόλαβε να την πιάσει. Πού είναι το επιλήψιμο? Κάτι τέτοιο γίνεται συνέχεια, και μάλιστα ο Μάλαρτζ δε χτύπησε ούτε στο κεφάλι ούτε στο πόδι, μα στο χέρι. Δες τι κρατάει όταν είναι κάτω.

              2) Φαντάσου να μας έδινε φέτα από το καρπούζι, θα μέναμε με 6 παίχτες

              3) Συγγνώμη, έχεις δει ποτέ κανέναν αμυντικό να πέφτει με τα χέρια κολλημένα ή στον αέρα? Αν το χέρι του δεν ακουμπούσε στο έδαφος θα ήταν πέναλτι. Ακουμπούσε. Δεν ήταν πέναλτι. Δεν έβλεπε καν πού πήγαινε η μπάλα. Και το είχε βάλει για να στηριχτεί όπως κάνει όλος ο κόσμος όταν πέφτει με τα πόδια κάπου.

              4) Τη μπάλα την ακούμπησε αλλά ήταν ακούσιο. Νομίζω πως σε αυτή τη φάση δε σφύριξε τίποτα, και στο κάτω κάτω αν σφύριζε (λάθος σφύριγμα) μήπως ήταν τελευταίος παίχτης και αποβολή? Δε θυμάμαι αν υπήρχε παίχτης του Παναθηναϊκού πιο πίσω.

              Επίσης, α) ο Γκαλέτι πρώτα βρίσκει μπάλα (αλλάζει πορεία), και μετά παίρνει πόδια β) έχεις ένα τερματοφύλακα που πέφτει πάνω σε αντίπαλο παίχτη ο οποίος του έχει την πλάτη γυρισμένη και προσπαθεί να δει πού πάει η μπάλα. Ο Τοροσίδης δεν πηδάει καν για κεφαλιά και ο Μάλαρτζ σκαρφαλώνει και μπλέκει πάνω του. Αν προσέξετε τη φάση θα δείτε ότι ο τερματοφύλακας είναι πάνω στο σώμα του Τοροσίδη και πέφτοντας έχει περάσει το χέρι του μπροστά και μπλέκει στο λυγισμένο αγκώνα του. Αν οποιαδήποτε επαφή με τον τερματοφύλακα στη μικρή περιοχή είναι φάουλ, γιατί οι τερματοφύλακες πηγαίνουν στη μπάλα και δεν πηδάνε πάνω στον κοντινότερο επιθετικό να πάρουν το σφύριγμα? Και να ρωτήσω και κάτι άλλο - αν ο Τοροσίδης την έβλεπε Ιντζάγκι κι έπεφτε, τι θα γινόταν??? Θα ήταν πέναλτι ή όχι?

              Για τις αποδόσεις των δύο ομάδων είπα, ο Βάζελος έπαιξε καλύτερη μπάλα εκμεταλλευόμενος τους μέτριους προς κακούς χαφ μας, και την παιδική χαρά στην άμυνά μας, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Μας βρήκε μπόσικους και θα μπορούσε να μας είχε αλλάξει τα φώτα. Δεν το έκανε. Ευχαριστούμε. Άλλο αυτό όμως και άλλο το ότι υπήρχε μόνο μια ομάδα στο γήπεδο. Ομάδα που δεν υπάρχει δεν κάνει τρεις κλασσικές ευκαιρίες για γκολ, δεν κάνει καμία και δε βλέπεται (και υπήρχαν ντέρμπι όπως το αξέχαστο 3 - 2 στη Λεωφόρο όταν ο Βάζελος έβαλε 5 γκολ που ο Γαύρος ΔΕ ΒΛΕΠΟΤΑΝ).
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • #52
                (και υπήρχαν ντέρμπι όπως το αξέχαστο 3 - 2 στη Λεωφόρο όταν ο Βάζελος έβαλε 5 γκολ που ο Γαύρος ΔΕ ΒΛΕΠΟΤΑΝ).
                [/b]
                Παλιές καλές εποχές...
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • #53
                  Ολυμπιακός και αδικημένος απλά δεν γίνεται να πηγαίνουν μαζί σαν έννοιες ΤΕΛΟΣ

                  Ο Μάλαρτζ έκανε την πιο γελοία έξοδο που θα μπορούσε να κάνει, πήγε για το φάουλ και έφαγε το γκολ.

                  Του Άντζα τι συζητάμε? ότι δεν έιναι? Όταν καλά είπε ο sub zero την πιάνει με το ένα και μετά την αγκαλιάζει μην του φύγει

                  Του "το παίζω άντρας για να με αγαπήσει η εξέδρα" Μενδρινού ήταν από πίσω και στα πόδια απ'ευθείας και εντάξει πήρε την κίτρινη ευτηχώς.

                  Του γκαλέτει έλεος, βλέπει τον Μάλαρτζ να βγαίνει και κάνει σουτ στα δάχτυλά του ΕΛΕΟΣ, οι Αργεντίνοι έτσι κι αλλιώς για το πόσο "αλητες" είναισ το γήπεδο ειναι γνωστό, δεν θελουμε και πολλες αποδείξεις.
                  "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                  Comment


                  • #54
                    Επισης κανεις δεν μιλαει για το πεναλντι στον Σαριεγκι.Τεσπα ο διαιτητης ηταν τραγικος.
                    Στο ματς τωρα,ο ΠΑΟ ηταν πολυ καλος και αξιζε την νικη αλλα καλα να παθει με τις ευκαιριες που εχασε...

                    Comment


                    • #55
                      Αν και καμμενος κοκκινος εχω να πω πως ακομη και αουτ να ηταν η μπαλια στο γκολ του ΠΑΟ,η δικια μας αμυνα ηταν τρυπια κυλοτα στη φαση αυτη και αξιζαμε να το φαμε.Παντως γενικως οι αμυνες ηταν "ανοιξαμε και σας περιμενουμε".Το κερατο μου ρε κοβασεβιτς δε χανονται αυτα ρε....


                      Οσον αφορα τα Ολυμπιακος και αδικημενος δε ταιριαζουν κτλ" σχολια ελα κακιες

                      Οι παναθηναικοι απο την αλλη την τελευταια δεκαετια εχουν το αισθημα της αδικιας,λες και ο κοκκαλης πληρωσε να χανουν αυτοι απο την κερκυρα.Ενταξει αυτα τα ξερουμε ολοι βεβαια,ολοι πληρωσαν καποτε,καμμενο θεμα δε βγαζει πουθενα.
                      Ground_Zero:

                      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                      Comment


                      • #56
                        Του γκαλέτει έλεος, βλέπει τον Μάλαρτζ να βγαίνει και κάνει σουτ στα δάχτυλά του ΕΛΕΟΣ, οι Αργεντίνοι έτσι κι αλλιώς για το πόσο "αλητες" είναισ το γήπεδο ειναι γνωστό, δεν θελουμε και πολλες αποδείξεις. [/b]
                        Δεν νομίζω ότι το κάνει επίτηδες και δεν θα μπω σε αυτή τη λογική. Όταν μίλησα για δεύτερη κίτρινη δεν αναφερόμουν εκεί. Στο δεύτερο ημίχρονο κλαδεύει τον Γκούμα ενώ αυτός του έχει φύγει πολύ μπροστά και γλιτώνει την δεύτερη κίτρινη.

                        Comment


                        • #57
                          Επισης κανεις δεν μιλαει για το πεναλντι στον Σαριεγκι.Τεσπα ο διαιτητης ηταν τραγικος.
                          Στο ματς τωρα,ο ΠΑΟ ηταν πολυ καλος και αξιζε την νικη αλλα καλα να παθει με τις ευκαιριες που εχασε...
                          [/b]
                          Το αναφέρω εγώ παραπάνω,αλλά όπως είπα επειδή δεν την πρόσεξα καλά τη φάση δεν μπορώ να την κρίνω(και ας λέει ο Βαρούχας ότι ήταν)


                          Δεν νομίζω ότι το κάνει επίτηδες και δεν θα μπω σε αυτή τη λογική. Όταν μίλησα για δεύτερη κίτρινη δεν αναφερόμουν εκεί. Στο δεύτερο ημίχρονο κλαδεύει τον Γκούμα ενώ αυτός του έχει φύγει πολύ μπροστά και γλιτώνει την δεύτερη κίτρινη.
                          [/b]
                          Ναι,όντως,ξαχάστηκα να αναφερθώ στο post μου και σε αυτό.Αν ήταν σωστός και ακριβοδίκαιος ο Καλόπουλος θα έδινε 2 κίτρινη στον Γκαλέτι και ο Ολυμπιακός θα έπαιζε με 10,αλλά επειδή δεν είναι(ακριβοδίκαιος) και όσο να 'ναι η φάση ήταν και μέσα στην περιοχή μας,ε δε βαριέσαι,που να δίνει τώρα κόκκινη...Θα τον έκραζε όλο το γήπεδο

                          Πάντως παιδιά πιστεύω πως δεν πρέπει να στεκόμαστε πλέον τόσο πολύ στη διαιτησία.Λάθη έγιναν,τα αναφέραμε,κάπου διαφωνούμε κάπου συμφωνούμε,τώρα πάμε για άλλα.Έχουμε ένα διπλό να πάρουμε την Τετάρτη(λέμε τώρα ) και δόξα το θεό λάθη πολλά θα γίνουν κι εκεί και θα έχουμε να συζητάμε μέχρι τα επόμενα derby
                          Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                          Comment


                          • #58
                            Με τα ριπλέι έχω μία διαφωνία εγώ, δεν μπορώ να καταλάβω γτ τα δείχνουν, και ειδικά σε τέτοια παιχνίδια!!!
                            Το κάνουν για να βγει μετά ο κάθε "ελληνάρας" στο sport fm και να λέει "Ναι ρε φιλαρακο αλλα στο 25':29'' έπσε όπως είδαμε ΌΛΟΙ μας στο 23ο ριπλέι και δεν σφύριξε ο πουλημένος"

                            Ε έτσι δεν κάνουμε τπτ. μετά από τόσα ριπλέι και η γιαγιά μου με γυαλιά σαν τον πάτο της μπύρας το βλέπει, αν θες να το παίξεις έξυπνος πες το στο live όχι στο ριπλέι.

                            Βλάκείες για να φανατίζουν τον κόσμο και να αγοράζει την εφημερίδα που θα τους καθυσηχάζει γράφωντας "Μας αδικησαν!" "Μαιμού" και άλλα ωραία σχόλια έγκυρων αντικειμενικών δημοσιογράφων.....σαν αυτούς που σχολίαζαν..... ;)
                            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                            Comment


                            • #59
                              Μολις εφαγε ο βαζελος δευτερο γκολ. Καμμενοι γαυροι μη χαιρεστε, δε ξερετε μπαλα δε ξερετε τιποτα ειστε μια ζωη κωλοφαρδοι και το Banjo Kazooie ειναι το καλυτερο game ever.

                              Α σιχτιρ τα πα και ξαλαφρωσα.

                              ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ Σ
                              Μεχρι να γραψω το ποστ μπηκε κι αλλο γκολ.
                              LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #60
                                Τρώμε απλά teh ownage...Τα δύο γκολάκια ήταν κλασικό παράδειγμα άμυνας παιδική χαρά...ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΓΙΑ 5ΑΡΑ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ

                                Χαλαρά μέχρι να φάμε το 2ο γκολ στο β ημίχρονο παίζαμε καλύτερα(το α δεν το είδα)αλλά μετά ήρθεν η καταδίκη


                                Comment

                                Working...
                                X