Announcement

Collapse
No announcement yet.

World of Warcraft

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Χρονια πολλα καταρχην.

    70αρισα επιτελους την Παρασκευη που μας περασε. Ελιωσα οσο μπορουσα σε AV και εβγαλα γυρω στα 15k Honor +5k που ειχα καταβατζα, ειμαστε στα 20k. Νομιζω ειναι καλα.

    Εχω προβληματιστει ομως.. Να παρω πρωτα το Set Gladiator (ρομπα, shoulders κτλ) ή πρωτα το Staff ?

    Ριξτε καμια ιδεα.





    Comment


    • #17
      Να πάρεις το Merciless Spellblade αν και το Staff έχει Crit που για mage είναι καλύτερο μάλλον.

      Ναι πάρε το Set και κανά vindicator αν είναι καλύτερα

      GZ και Χρόνια Πολλά
      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

      Comment


      • #18
        Χρόνια Πολλά σε όλους κατ'αρχήν.

        Neltharion Genjuros paizeis eixa polla filarakia ekei kapote..Gia pes guild name..
        [/b]
        Αν θυμάμαι καλά σου είχα στείλει PM στο forum του CGΜ,αλλά δεν θυμάμαι αν το πήρες τελικά.Τεσπά.Στον Genjuros o main character μου λέγεται Hightemplar,είναι human warrior,αλλά στην παρούσα φάση,εδώ και περίπου 2 μήνες,είμαι inactive με αυτόν γι'αυτό άλλωστε είμαι και guildless.

        Γενικά έχω περάσει από 3 guilds.Exalted League το οποίο το είχαμε φτιάξει με κάτι φιλαράκια in-game που παίζαμε μαζί και Lineage ΙΙ παλαιότερα.Όταν γίναμε 60 ενωθήκαμε με ένα άλλο ελληνικό guild το οποίο λεγόταν Spartans και το νέο,ενωμένο πια guild το ονομάσαμε Nemesis.Θυμάμαι με τους Nemesis είχαμε ξεκινήσει από το 0 πραγματικά,με πρασινάκια όλοι,πηγαίναμε Zul Gurub και τρώγαμε wipes στα 1α bosses...Τελικά με πολύ προσπάθεια και κόπο καταφέραμε να έχουμε clear όλο το Zul Gurub,AQ 20,Molten Core,Onyxia και το BWL.Πέρασα τις καλύτερες μου in-game στιγμές σε αυτό το guild,αλλά και τις χειρότερες επίσης προς το τέλος...

        Στους Nemesis ήμουν 1 χρόνο και όταν διαλύθηκαν πήγα στο guild Invictus το οποίο αναδημιουργήθηκε με νέο GM και κάποια καινούρια μέλη ως Gquit με το οποίο κάναμε σχεδόν full clear το SSC και το Tempest Keep (εκτός από τα τελικά bosses και τον Al'ar).Αυτά είναι τα guilds που έχω περάσει Treetop.

        Τώρα,σχετικά με το comic του WoW το διάβασα το 1ο τεύχος φαίνεται πραγματικά πολύ ωραίο,με όμορφα σχέδια,ενδιαφέρον σενάριο και "πορωτικές" μάχες.Αν είστε fan του lore του Warcraft και γενικά αν σας αρέσει οτιδήποτε έχει να κάνει με αυτό πιστεύω θα σας αρέσει πολύ.Το μοναδικό του μειονέκτημα είναι ότι το βρήκα λίγο μικρό,αν ανλογιστείς ότι είναι μηνιαίο...
        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

        Comment


        • #19
          Ένας "παλιός" wow gamer θυμάται

          Βασικά ναι μου είχες στείλε, αλλα που να θυμάμαι τώρα...Το κεφαλαιο του CGM δεν υπάρχει πλέον..αφού το forum πάει κατά διαβόλου!!

          Τώρα τι μου θύμισες με αυτά που είπες για τα guild..
          Εγώ στο wow από τότε που άρχισα το game(πριν 3 χρονια) μέχρι και τώρα,είμαι σε ένα guild..
          Στην αρχή ήμασταν μονο έλληνες..Βοηθάγαμε ο ένας τον άλλον κάναμε χαβαλέ..Μετά από λίγο καιρό κάναμε ally με κάτι τσέχους..Εντάξει πάλι χαβαλές στο guild,το guild chat όλοι την ώρα full με spam.Ωραίες εποχές
          Μετά από λίγο καιρό,ενώσαμε τα guild τσέχοι με έλληνες σε ένα guild όλα ωραία και καλά ακόμα και τότε!Μονο που το chat είχε αρχίσει να εξασθενεί σιγά σιγά..Πριν το TBC ήμασταν στα 8 καλύτερα guild του server,το progress μας πολύ καλο οποτε δεν υπήρξε γκρίνια.Mετά το xpansion όμως..Olla άλλαξαν το guild από active έγινε ξενέρωτο!"σπαμαρα" μονος μου μέσα σε ένα forum και ένα guild chat.Πολλά παιδιά φύγαν σταμάτησαν να παίζουν..Σε κάποια περίοδο ήταν καλοκαίρι και εμείς είχαμε μείνει karazhan ακόμα..Guild Forum,Guild Chat DEAD!Όλοι η παλιά χαρούμενη παρέα που τόσο πολύ αγαπούσα και ανυπομονούσα να μπω στο wow είχε φύγει..Όλοι είχαν πλέον κυνηγούσαν τα epics και το guild progress..Εμενα προσωπικά από το wow μου έχει μείνει η περίοδος ως κάνα 3 μείνω πριν το xpansion και βασικά περισσότερο ο πρώτος χρόνος του game..Που πήγαινες σε ένα net έλεγες "Έχετε το wow?"
          Και σου απάνταγαν "Τι είναι αυτό?"
          Είχα φτάσει σε μια σιγμή σε σημείο κάνα μηνα πριν βγει το xpansion(επειδή ήμουν casual γκάμερ δεν είχα πολλά epic,βασικά μονο 3)να νικάω Rogue με full TR 2-2.5.Όταν είδα τι mlkes έχει μαζέψει το wow..Είπα εντάξει wow=τέλος εποχής!

          Comment


          • #20
            Λοιπον λοιπον...καλησπερα και απο μενα και παλι και Χρονια πολλα σε ολους...
            Ηθελα να γραψω το πρωτο μου post σε αυτο το thread μια και ειναι η αφορμη που εκανα register στο forum(καθως και το διαρκως ''πριξημο'' του Sith Lord)

            Εγω αφου εκανα imba τον mage μου( Βλεπε Firimar,Scarshield Legion) και μετα ψιλοεντυσα και τον warrior μου (Βλεπε Elboron ,Scarshield Legion) ανεβαζω τον Shamanακο μου εν ονοματι.....ναι...κρατηθειτε......''Mpoulo ukos''(πιστεψτε με ειναι τουμπανο ) τον οποιο και προοριζο για raid healer γιατι οπως και τα ποντικακια στην Stormwind γνωριζουν ο server μου δεν εχει πολλους healer και μας βγαινει το λαδι γενικα με τα raids....

            Πιστευω οτι μετα απο αυτο εχοντας ενα tank, ενα DPS και ενα healer το μονο που θα εχω να κανω ειναι να ανεβασω και τον πολυαγαπημενο μου hunterακο για να κανω επιτελους home το Elemental plateau για ανελεητο grinding... :blink:

            αυτα για αρχη....απλα για να δηλωσω την θεση μου στο game...
            Υ.Σ.: ...και κατι αλλο ...αν δειτε εναν Daoloth lock να ξερετε ειναι πολυ noobας....μην κανετε ποτε arena μαζι του



            Comment


            • #21
              LOL επιτέλους τον κατάφερα να γραφτει

              Άντε να έχουμε κι άλλον να γράφει στο θέμα
              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

              Comment


              • #22
                Simera kathos eimoun se ena net eida enan filo mou sto Zull Aman h opos legete..
                Kai mou eipe oti an nikiseis to boss sta prota 20 lepta sou petaei to mount tou pou einai arkouda..Alithevei kai mipos eiparxei kamia screenshot?

                Comment


                • #23
                  Παιδες δειτε τι μου πεσε πριν 4 μερες! Το 2ο Epic σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα



                  Σκεφτηκα μια να το φορεσω αλλα προτιμησα τα 450 g





                  Comment


                  • #24
                    Ναι ισχύει αυτό Link, αν νικάς Boss σε 20' σου δίνει bonus epic reward που είναι πολύ καλά και δύσκολα τα αλλάζεις με άλλο.
                    Είναι παλούκι βέβαια <_<

                    Ωραιο epic&#33;&#33;&#33; αλλά καλά έκανες και το πούλησες, από Moroes {2ο boss} πέφτει συχνά ένα neck πολύ καλύτερο, με spell dmg +hit rat και stats περισσότερα.
                    Δεν σε χάλασαν τα gold

                    Α&#33;&#33; Έγινα SL/SL για PvP μιας και μόνο Αrena κάνω :Ρ
                    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                    Comment


                    • #25
                      Mercilee Shoulders
                      Μουχαχαχαχ τρέμετε αντίπαλοι στην Αρενα.....δεν με σταματάει τπτ.....μουαχαχαχ....... :icon_twisted:

                      ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ??????????????&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;& #33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;& #33;&#33;&#33;&#33;
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • #26
                        Εγώ προσωπικά έχω λιώσει στις διακοπές-εκδρομές κι έτσι.Επιστρέφω ενεργά μετά τις 6(εξεταστική πλησιάζει πολύς χρόνος κλεισμένος μέσα δηλαδή).

                        Btw,συγχαρητήρια και για το 2ο epic Link.Κέρδισες κανά φλουρί η τίποτα τέτοιο?
                        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                        Comment


                        • #27
                          Link123 μια χαρα τα πας με τα epic drops
                          Treetop kai GRG καλως ηρθατε να μας κανετε παρεα στο θεμα που ειχαμε μεινει μονο 2-3
                          Εγω το τελευταιο διαστημα εχω σταματησει να παιζω και ημουν και διακοπες (a.k.a. οικογενειακα Χριστούγεννα)αλλα γενικα διαβαζω και παρακολουθω τι γινεται και φυσικα θα συμμετεχω στο τοπικ.
                          Και μιας και σημερα επεστρεψα απο διακοπες ...
                          Καλη χρονια σε ολους&#33;&#33;&#33;&#33;Χρονια πολλα&#33;&#33;&#33;&#33;
                          ---Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. ---

                          Comment


                          • #28
                            Μπαίνω μέσα βλέπω την απαντήσει..
                            Βλέπω ένα άτομο που λέγεται Cloud με avatar naruto και είναι πωρωμένος με το wow..αρχικά μου φαίνεται και γάμο τα παιδιά..αλλα μετά βλέπω το signarure lost και χάνονται όλα..Μονο μην μου πεις ότι είσαι και paladin/hunter ? ότι να ναι λέω πάλι βραδιάτικα

                            Comment


                            • #29
                              [b]lock&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;& #33;&#33;</span>
                              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                              Comment


                              • #30
                                lock&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;& #33;&#33;</span>
                                na dialeksei afou einai noob kai den kserei apo wow..

                                Comment

                                Working...
                                X