Announcement

Collapse
No announcement yet.

Alone in the dark XBOX360

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alone in the dark XBOX360

    Λοιπόν παίδες. Πριν από καμιά ώρα περίπου τελείωσα το Alone in the dark και τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα.
    Νομίζω οτί αυτό το post θα είναι λίγο μεγάλο(Sorry). Ευχαριστώ λοιπόν όσους θα καθήσουν να το διαβάσουν όλο.

    Να ξεκινήσω, από την Limited Edition την οποία έχω αγοράσει και πιστεύω πως πρόκειται για μία πολύ καλή επιλογή σε L.E. καθώς δεν είναι το συνηθισμένο L.E. που βλέπουμε σε δεκάδες παιχνίδια πλέον.Σίγουρα είναι παρόμοια με κάποιες αλλά είναι μία πολύ καλή δουλειά, γιατί σου δίνει λίγο από όλα. ( Game φυσικά, Artwork, Soundtrack, Making of, την φιγούρα και ένα πολύ ωραίο κουτί που στολίζει το ράφι) Άρα IMHO αξίζει να δώσεις 15Ευρώπουλα παραπάνω γι αυτήν την έκδοση.

    Σε ότι έχει να κάνει με το παιχνίδι τώρα, κατά την γνώμη πρόκειται, αν όχι για ένα αριστούργιμα(θα δείξει αυτό με την προσθήκη των νέων επεισοδίων και το τέλος της Ιστορίας), για ένα πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι που μπορεί να μην προσέφερε αυτά που περιμέναμε αλλά προσέφερε αρκετά καινούρια πράγματα στον κόσμο μας(Gaming). Εγώ από το παιχνίδι έμεινα υπέρευχαριστημένος αν και σε μερικά σημεία με έκανε να πω "Τι ψέμα θεέ μου;;;" φέρνοντας μου στο μυαλό ιδέες τύπου (χειρηστίριο κολλημένο στην TV, το CD στον WC κι εγώ να παταώ το καζανάκι κ.α.) κατά τα άλλα όμως πρόκειται για ένα τίτλο που μόνο θετικά πρέπει να τον πάρουμε, αν υπολογίσουμε οτί είναι και η πρώτη σοβαρή προσπάθεια να γίνει κάτι πραγματικά καινούριο και νομίζω οτί κατά ένα μεγάλο ποσοστό έγινε.

    Για το Gameplay του δεν θέλω να πω και πολλά μιας και είναι κάτι καινούριο και δεν θέλω να ρίξω spoilers σε αυτούς που θέλουν να το εξερευνήσουν. Γνώμη μου πάντως είναι πως ήταν πολύ καλό αν και αρκετές φορές μπερδευτικό. Από μουσικής πλευράς νομίζω οτί είναι επικό(δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο) και από γραφικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από κανένα παιχνίδι. Όσο για την ιστορία δεν λέω τίποτα και για αποφυγή spoiler αλλά και γιατί στη ουσία πρέπει να περιμένουμε τα νέα επεισόδια).

    Η τελική μου άποψη λοιπόν είναι πως πρόκειται για έναν συμπαθιτικότατο τίτλο με υπέροχη ατμόσφαιρα και αληθινό τρόπο παιχνιδιού. Εγώ όπως είπα και πριν έμεινα υπέρευχαριστημένος ποντάρωντας βέβαια στην βελτίωση των μελλοντικών τίτλων που θα είναι βασισμένη σε μία τέτοια μηχανή.

    Περιμένω τις απόψεις σας και οποιαδήποτε παρατήρηση έχετε να κάνετε στα λεγόμενα μου χωρίς ειρωνίες και πικρόχολα σχόλια παρακαλώ, καθώς μην ξεχνάμε πως ο καθένας μπορεί να εκφράζει την γνώμη του και να την υποστηρίζει χωρίς απαραίτητα να είναι και η σωστή.
    Εγώ πάντως το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιονδήποτε.

    Εις το επαναγράφειν φίλοι μου!!!...
    <div align="center"></div>

    <div align="center">I&#39;m just too cool.....</div>

  • #2
    γιατί δεν γράφεις ένα review για την κεντρική σελίδα;
    Carpe diem

    Comment


    • #3
      γιατί δεν γράφεις ένα review για την κεντρική σελίδα;
      [/b]
      Δεν έχω πρόβλημα. Αν και είμαι λίγο άσχετος στο να γράφω reviews...
      <div align="center"></div>

      <div align="center">I&#39;m just too cool.....</div>

      Comment


      • #4
        δοκίμασε.θα&#39;θελα μια άποψη από άτομο που εμπιστεύομαι τα γούστα του μιας και πρόκειται για παιχνίδι που με ενδιαφέρει αλλά οι κριτικές με έχουν απογοητεύσει.
        πάντως κι εγώ θέλω να γράψω,αλλά δεν έχω και πολλή πείρα.είδωμεν...
        Carpe diem

        Comment


        • #5
          δοκίμασε.θα&#39;θελα μια άποψη από άτομο που εμπιστεύομαι τα γούστα του μιας και πρόκειται για παιχνίδι που με ενδιαφέρει αλλά οι κριτικές με έχουν απογοητεύσει.
          πάντως κι εγώ θέλω να γράψω,αλλά δεν έχω και πολλή πείρα.είδωμεν...
          [/b]
          Αν τελικά το ετοιμάσω που να απευθυνθώ;
          <div align="center"></div>

          <div align="center">I&#39;m just too cool.....</div>

          Comment


          • #6
            στους mods.xenovagrant,boy,cursed
            Carpe diem

            Comment


            • #7
              to eho ke ego to eftasa sto 5 chapter ine kalo alla ta contols ine ashima veveos ta sinithizis siga siga telospanton perisotera tha po otan to telioso mallon tha argiso giati to pezo siga siga

              Comment


              • #8
                lipon ime sto 7 chapter distihos ta provlimata tou paramenoun ke i istoria ine ase min po kalitera krima tha mporouse na ine polli kalo

                Comment


                • #9
                  apo oti fenete o titlos den arese se kanena shedon se auto to forum krima ke ihe dinatotites

                  Comment


                  • #10
                    Γραφω πιο πολυ για να ανανεωσω το topic.Αυριο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αν ολα πανε καλα θα αγορασω τον τιτλο και συντομα θα εχω κατι να πω και για την ποιοτητα του.
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • #11
                      Το πηρα επιτελους&#33;Πραγματικα η Limited Edition ειναι υπεροχη:Φιγουρα, artwork book (σκληρο εξωφυλλο, καλο χαρτι), making of και soundtrack.Deluxe πραγματα ;) .
                      <div align="center">

                      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                      Comment

                      Working...
                      X