Announcement

Collapse
No announcement yet.

Favorite Intro Scenes

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αν και 2011 από την εισαγωγή καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για game άλλης εποχής. Εισαγωγή, Press start, Play. Όχι ότι έχουμε παράπονο σήμερα με τόσες παιχνιδάρες αλλά όσο και να το κάνεις αυτό το στυλ μία νοσταλγία σου την προκαλεί.

    Με τον Τσιτσιπά στο προσκήνιο και το πρόσφατο Roland Garros μου ήρθε η όρεξη για την αγαπημένη σειρά, αυτή τη φορά με το Virtua Tennis 4. Άρτιο game, άξιος συνεχιστής του Virtua Tennis 3, στέκεται ακόμα και σήμερα πάρα πολύ καλά, με fluid animations, πλούσιο κοινό και μοναδικό arcade feeling.

    Για την ιστορία μετά το VT3 βγήκε το VT 2009 που όμως δεν ήταν τόσο καλό και μετά βγήκε το VT4 που ήταν από την ομάδα του VT3 και αποκατέστησε τη φήμη του.

    Ακριβά licenses, με πραγματικό roster και εταιρείες όπως Adidas, Citizen, Wilson συμπληρώνουν την εμπειρία.

    Κρίμα που πλέον δεν υπάρχει digital, ενώ ενσωματώνει και την τερματισμένη υπηρεσία Games for Windows (δεν έκανα login για να μη γίνει καμιά έκρηξη).

    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Το πιο επικά κινηματογραφικό ιντρο που έχω δει είναι από τον Kojima στο mgs3 snake eater σε μουσική Harry Gregson-Williams ο οποίος εχει απογειώσει με τις μουσικές του από το mgs2 μέχρι το mgs5
      Η φωνή του Jim piddock και του David Hayter είναι σινεμά!

      Μου αρέσει που ο Kojima στα cut scene χρησιμοποιεί τα γραφικά του gameplay σε όλα τα games από το mgs1 μέχρι και στο death stranding!






      Comment

      Working...
      X