Announcement

Collapse
No announcement yet.

HD or SD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HD or SD

    Τι ειδους τεχνολογια οπτικης αποδοσης κανετε χρηση ?

    HD TV
    SD TV
    PC monitor
    Κατι αλλο
    0
    HD TV
    0%
    0
    SD TV
    0%
    0
    PC monitor
    0%
    0
    Κατι αλλο
    0%
    0

  • #2
    Standard Definition 29 inches Pixer Plus Philips και με το advanced scart cable η οπτική απεικόνιση κοιτάζει σταν μάτια την ποιότητα πολλών High Definition τηλεοράσεων.Ο λόγος βρίσκεται στο pixer plus που δείχνει τα χρώματα πιο έντονα και τα γραφικά με μεγαλύτερη λεπτομέρεια.Το συν των SD είναι η μηδαμινή ghost image υφή και η θολούρα που συναντάμε στις περισσότερες HD οπότε είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την τηλεόραση που διαθέτω κάτι που αρχικά με φόβιζε.Βέβαια η τεράστια καμπούρα είναι ένα πρόβλημα αλλά όχι σοβαρό.

    Comment


    • #3
      HDTV 32" LCD
      LG 21" 1680x1050 Monitor


      Comment


      • #4
        SD sony 21 ιντσων για ps2
        Lcd sony Monitor 1280x1024 17 ιντσων για Χ360

        ΥΓ για poll το πηγαινα μπορουν οι mods να το διορθωσουν και να βαλουν τις επιλογες προς ψηφιση?

        Comment


        • #5
          Ti einai poio fthino?
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #6
            έγινε poll το τόπικ, οπότε ψηφίζετε πάνω από το ΟΡ ;)
            NDS themes

            Comment


            • #7
              Κάθε κονσόλα έχει και το... TV της. Δυστυχώς οι παλαιές κονσόλες (Dreamcast, PS2, Xbox) ΔΕΝ δείχνουν κατά τη γνώμη μου τόσο καλά σε HDTVs ακόμα και με σύνδεση component ή VGA. Υπάρχουν αρκετά παιχνιδάκια που υποστηρίζουν υψηλή ανάλυση αλλά και πάλι... Ο,τι και να κάνεις τα πολύγωνα δεν αυξάνονται!
              Αντιθέτως X360 και PS3 σε HDTVs για να γουστάρουμε!
              Wii δεν ξέρω, δεν έχω τεστάρει, ίσως HDTV, στου Xeno όταν παίζαμε σε HDTV μια χαρά φαινόταν, θα ήθελα να το δω και σε SD πάντως.
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • #8
                Lcd sony Monitor 1280x1024 17 ιντσων για Χ360 [/b]
                :blink: :blink:
                Παίζεις Ηalo3 σε 17 ιντσες?? και μετά απορείς που σε λέω νουμπ!!!
                Τέσπα προσωπικά έχω βολευτεί HDTV 32αρα LG

                I attack sharks
                when i smell them bleed
                I dont go swimming
                water just wants to be around me.

                Comment


                • #9
                  Κοιτα σε θεμα αποδοσης ειμαι πολυ ευχαριστημενος και γενικα το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο τοσο σε σχεση με δοκιμη στην sd ( σοκ απο τη μεταβαση ) που εχω οσο και σε σχεση με αποδοσεις σε hd που κατα καιρους εχω δοκιμασει ( χανει λογω μεγεθους της εικονας αλλα κοιταει στα ματια το τελικο αποτελεσμα που παιρνεις ) . Το μονο προβλημα ειναι οτι παιζω απο κοντινη αποσταση και καθστος στο γραφειο ακριβως οπως και στο pc... Στο μελλον λογικα θα προβω και εγω σε αγορα καποιας hd .

                  <div class='quotetop'></div>
                  Τέσπα προσωπικά έχω βολευτεί HDTV 32αρα LG [/b]
                  Absolute barbie racing experience at last

                  Comment


                  • #10
                    HD 26" Samsung και παίζω άνετα Μortal Kombat HD N00B Saibot&#39;s Revenge

                    το μόνο αρνητικό είναι ότι στο FF8 οι αριθμοί που είναι με κόκκινο δεν είναι ευκολοδιάκριτοι.
                    κατά τ&#39;άλλα μια χαρά.άντε να πάρω κι ένα καλώδιο ΗDMI να νιώσω πιο τρελά.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #11
                      Όλα σε μια SD Philips 17 ιντσών (παλιότερα σε ακόμα μικρότερη).
                      Και το Dreamcast στο Monitor.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #12
                        HD 47&#39;&#39; εδώ και δύο βδομάδες περίπου εκεί έχω συνδέσει τα PS 3 , Wii , Xbox360 και απολαμβάνω

                        Comment


                        • #13
                          Eγώ σε μία 32" SD παίζω αλλά σύντομα θα βρεθώ με μία 32" bordeaux HD ready της Samsung.

                          Comment


                          • #14
                            ego se mia samsung 23 hd

                            Comment


                            • #15
                              Standard Definition 29 inches Pixer Plus Philips και με το advanced scart cable η οπτική απεικόνιση κοιτάζει σταν μάτια την ποιότητα πολλών High Definition τηλεοράσεων.Ο λόγος βρίσκεται στο pixer plus που δείχνει τα χρώματα πιο έντονα και τα γραφικά με μεγαλύτερη λεπτομέρεια.Το συν των SD είναι η μηδαμινή ghost image υφή και η θολούρα που συναντάμε στις περισσότερες HD οπότε είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την τηλεόραση που διαθέτω κάτι που αρχικά με φόβιζε.Βέβαια η τεράστια καμπούρα είναι ένα πρόβλημα αλλά όχι σοβαρό.
                              [/b]
                              LMAO&#33;

                              1. SDΤV που να κοιταζει στα ματια την ποιοτητα των HD sets δεν υπαρχει...ειναι καθαρα θεμα αναλυσης - το HD ειναι κλασεις ανωτερο απο οποιαδηποτε SDTV. Eχεις δει ποτε HDTV της προκοπης?

                              2. Ghosting σχεδον δεν υπαρχει πλεον στις LCD HDTV&#39;s με τους <8ms χρονους αποκρισης.

                              3. Οταν λες θολουρα τι εννοεις? Με αναλυσεις 1280*720 σε προοδευτικη σαρωση μονο θολουρα δεν βλεπεις...ισα ισα που οι ΗDTV&#39;s εχουν κρυσταλλινη εικονα.

                              Μερικοι μην γραφουνε οτι τους κατεβει...

                              ΒΤW εγω εχω μια Samsung 40" LCD Full HD κ μια Philips 32" CRT HD.

                              Comment

                              Working...
                              X