Announcement

Collapse
No announcement yet.

HD or SD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    HD Ready LG 32''
    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

    Comment


    • #32
      Samsung Full HD 32", δείτε το ποζεράδικο post. B)
      My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
      Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


      Comment


      • #33
        HD και εγώ χιχι ^_^ . Κάποια στιγμή θα ανοίξω και το επικό play room topic που υπήρχε στο gp forum ffs.

        Comment


        • #34
          Ναι ρε Evans.Άντε να θυμηθούμε την έννοια της CULTίλας ξανά εδώ μέσα γιατί ψόφια είναι τα πράγματα πλέον-λογικό λόγω εποχής βέβαια...
          Carpe diem

          Comment


          • #35
            Όταν παίζω Halo 3 σε CRT SD,480i και 4:3 με advanced scart cable και δείχνει αισθητά καλύτερο από μία HD ready 720p/1080i με 16:9 και component cable το οποίο παιχνίδι ταλαιπωρείται και από λίγο ghosting με αποτέλεσμα να με βαράει στο μάτι εμ κάτι τρέχει.Πάντως, στραβός δεν είμαι...
            [/b]
            Λοιπον αυτο τωρα το ειδα. Ren δεν εχω κανενα λογο να μη σε πιστεψω ουτε βεβαια σε θεωρω στραβο αλλα ή κατι δεν ειχε γινει σωστα στη συνδεση στης κονσολας με την τηλεοραση ή απλα η συγκεκριμενη Samsung ειναι απ'τις πρωτες lcd κι ειναι χαλια.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #36
              Ναι ρε δεν παίζει,το λέω από προσωπική εμπειρία.
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #37
                Φυσικά και το HD είναι καλύτερο (πολύ πιο καλύτερo για την ακρίβεια), τώρα που πήρα τηλεόραση υψηλής ευκρίνειας μου βγήκαν τα μάτια στα uncharted, mgs4, dmc4 κτλ. Είναι θέμα ανάλυσης, αρκεί η tv να μην είναι της πλάκας (να έχει δηλαδή και καλή αντίθεση κτλ).
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • #38
                  Kαλά το PS3 φαίνεται άθλια σε SD ότι και να χρησιμοποιήσεις, σε αντίθεση με το Xbox 360 στο οποίο το Advance AV scart κάνει παπάδες. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν υπάρχει σύγκριση, το PS3 απλώς δεν παίζεται σε SD. Και δεν είναι θέμα καλύτερων γραφικών φυσικά ή υψηλότερης τεχνολογίας...

                  Comment


                  • #39
                    Εγώ σαν λάτρης της προηγούμενης γεννιάς ψηφίζω SD!
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • #40
                      Σε εχω ψυχολογήσει,θα πάρεις κάποια στιγμή 360 και θα στρώσεις
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #41
                        Kαλά το PS3 φαίνεται άθλια σε SD ότι και να χρησιμοποιήσεις[/b]
                        Όχι σε όλα τα games, τα Metal Gear Solid 4 και Devil May Cry 4 φαίνονται πολύ καλά σε SD. Σε HD απογειώνονται. Από την άλλη το Assasin's Creed ή το Uncharted "δεν παίζονται" σε SD, μόνο σε HD. Σε HD επειδή η σύνδεση είναι ψηφιακή, δηλαδή καθόλου απώλειες, (hdmi 1.3), τα games είναι χάρμα οφθαλμών.



                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • #42
                          Αν δεν εχεις καλο Hdmi / dvi καλωδιο, μια χαρα απωλεια και αλλοιωση εχεις.
                          Και οταν μιλαμε για καλο καλωδιο, μιλαμε για 80? και πανω.
                          Ned Stark

                          A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                          It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                          A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                          In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                          Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                          Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                          Ειναι ο Getta Robo.

                          Comment


                          • #43
                            Κατσε ρε!Εδώ με το Component του X360 bundle και μια χαρά ΧΑΣΜΑ έχει από την μια απεικόνιση στην άλλη...
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #44
                              Αν δεν εχεις καλο Hdmi / dvi καλωδιο, μια χαρα απωλεια και αλλοιωση εχεις.
                              Και οταν μιλαμε για καλο καλωδιο, μιλάμε για 80 ευρώ και πανω.[/b]
                              Σιγά, τώρα πήγες στο άλλο άκρο
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • #45
                                Δε ξέρω συντρόφια τι λέτε.
                                Εγώ πάντως με 360 και SD έχω βγάλει τα μάτια μου, η ποιότητα στα περισσότερα παιχνίδια είναι τραγική (ειδικά όταν έχεις δει την αντίστοιχη απόδοση σε HD) σε πολλούς τίτλους σχεδόν δε βλέπεις διάφορα από last gen, ενώ σε άπειρες περιπτώσεις δε μπορείς να διαβάσεις τα γράμματα, παρουσιάζονται διάφορες παράλογες καταστάσεις στα γραφικά, μιας και όλα τα παραπάνω έχουν σχεδιαστεί για να παίζουν σε HD. Το πιθανότερο είναι πως το default καλώδιο που χρησιμοποιώ δε βοηθάει, αλλά πραγματικά στη δική μου περίπτωση η διαφορά είναι τεράστια.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X