Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fallout 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το ξεκίνησα λίγο χτες,απλά για να δω αν δουλεύει μιας και το πήρα μεταχειρισμένο,και το έφτασα στην Wasteland.Εντάξει δεν έχω δει τίποτα ακόμα αλλά ως τώρα έχω θετικές εντυπώσεις.Περισσότερα όταν το ξαναπιάσω στην άδεια απολύσεως.
    Carpe diem

    Comment


    • Lol μπήκα να κάνω μία ερώτηση και διάβασα το παραπάνω post .

      Τέλος πάντων, ερώτηση σε όσους έπαιξαν την αποτυχημένη από ότι φαίνεται έκδοση του υπολογιστή: Πώς το κάνατε να τρέχει; Πήγα και το νοίκιασα από το seven για να έχω και τον official κωδικό (άλλο που δε μου τον έδωσαν και θα τους πάρω για κραξίδια), έγραψα και το τελευταίο patch και το game μου κάνει freeze μετά από 5 λεπτά. Έψαξα λίγο στο net και βρήκα το παρακάτω:



      που ουσιαστικά λέει ότι το παιχνίδι έχει πρόβλημα σε επεξεργαστές με περισσότερους από δύο πυρήνες. Ο τύπος δίνει και μία λύση (θα τη δοκιμάσω τώρα). Το αστείο είναι ότι ο δικός μου επεξεργαστής έχει δύο πυρήνες, αλλά εικονικά έχει 4 (δεν ξέρω πώς να το πω καλύτερα ) και λογικά αυτό θα προκαλεί το πρόβλημα.

      Όσοι το έχετε παίξει στο PC έχετε να μου δώσετε κάποιες συμβουλές/ προτάσεις για το πώς να τρέχει όσο το δυνατόν καλύτερα; Από ότι κατάλαβα θα αντιμετωπίσω ένα σωρό από bugs, freezes και πάει λέγοντας.

      Τελείως απαράδεκτο φυσικά που ένα τέτοιο πρόβλημα δε διορθώνεται με το patch. Kudoz στην Bethesda. Από ότι φαίνεται βγάζει καλά λεφτά από το 360.

      Comment


      • Αφού έχεις το ξανθό ανθρωπάκι στο gamertag, γιατί δεν το παίζεις; Δεν το βλέπεις τι χαμογελαστό που είναι; Εγώ τώρα είμαι στο Washington monument, θέλω να έρθεις να με πάρεις γιατί φοβάμαι μοναχός μου, από κάτω έχει Σούπερ Μιούταντς!
        Χμ, μήπως όμως μισείς το 360 και θες να το δεις να αυτοπυρπολείται, για αυτό φέρεσαι έτσι και δεν παίζεις το καλοκάγαθο χαμογελαστό ανθρωπάκι; Ελπίζω να μην έχουν έτσι τα πράγματα. Αν θες πάντως να τρέξει καλά στο pc δοκίμασε να βγάλεις το δισκάκι του Fallout και να βάλεις αυτό του StarCraft 2.

        Comment


        • Απλά στο PC μπορώ να βάλω όλα τα γραφικά στο μέγιστο, επομένως οπτικά θα είναι πολύ ανώτερο των εκδόσεων στις κονσόλες. Αυτό που έκανα ήταν να νοικιάσω το παιχνίδι από τα seven (το έχω για PS3), όπως έκανα και με το Batman, αλλά δεν είχαν serial number, οπότε δεν μπορώ να το δηλώσω στο XBL. Τώρα πώς εμφανίστηκε στο gamertag μου ένας θεός ξέρει, εγώ ποτέ δε συνδέθηκα πάντως . Τέλος πάντων δε σκάμε, κάποια στιγμή ίσως το παίξω στο PS3 ή ίσως περιμένω μια και καλή το New Vegas .

          Comment


          • Γιατι δεν κατεβαζεις το GOTY edition για PC να ξεμπερδευεις; Κριμα θα ηταν να το παιξεις σε PS3 εφ' οσον εχεις καλο PC.
            Περιεργο παντως το προβλημα που περιγραφεις, δε μπορει να μην υπαρχει καμια λυση σε αυτο. Τι να πω PC ηθελες, θα υποστεις και τα αρνητικα της ολης υποθεσης .

            Comment


            • αρχισε το καμια 15 αρια μερες πριν σκασει το vegas για να κανεις την μεταβαση καπακι μετα εκει, οσο κριμα και να ειναι να το παιξεις στις κονσολες ειναι καλυτερο απο το να μην το παιξεις καθολου

              Comment


              • To Fallout 3 τρέχει τελικά σε Windows 7; γιατί είδα κατί περίεργα στο internet περί ασυμβατότητας.....
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Originally posted by Evans View Post
                  Τέλος πάντων, ερώτηση σε όσους έπαιξαν την αποτυχημένη από ότι φαίνεται έκδοση του υπολογιστή: Πώς το κάνατε να τρέχει;
                  Kαθόλου αποτυχημένη δεν είναι η pc έκδοση, το αντίθετο είναι η καλύτερη αν έχεις δυνατό pc. Μεγάλη διαφορά στην ποιότητα των γραφικών (αν τα βάλεις τέρμα) σε σχέση με τις κονσόλες (αναμενόμενο).

                  Originally posted by Evans View Post
                  Το αστείο είναι ότι ο δικός μου επεξεργαστής έχει δύο πυρήνες, αλλά εικονικά έχει 4 (δεν ξέρω πώς να το πω καλύτερα ) και λογικά αυτό θα προκαλεί το πρόβλημα.
                  Εγώ έχω core i7 επεξεργαστή (τον 920), με 4 κανονικούς (όχι εικονικούς) πυρήνες καθώς και Windows 7 και το game τρέχει άριστα. Προσωπικά, κατέβασα την GOTY έκδοση από torrent (όπως σε πρότεινε ο Xeno) και την έτρεξα με την βοήθεια του daemon tools που δημιουργεί εικονικό dvd drive και δισκάκι.

                  Όσον αφορά το game έχω κυριολεκτικά λιώσει, έχει άριστη μετααποκαλυπτική ατμόσφαιρα και αρκετά μεγαλύτερη πρόκληση και ισορροπία στο gameplay σε σχέση με το Oblivion. Περισσότερα ίσως γράψω αργότερα. Εδώ κάποιες εικόνες απο την μεχρι στιγμής πορεία μου στο game http://www.xfire.com/profile/achigr92/screenshots/fo3/
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • (εν οψη του vegas) ξαναπιασα για replay το fallout 3 μετα απο δυο χρονια στην εκδοση του ps3 αυτη την φορα στην οποια λεω να κανω και τα 5 dlc που δεν ειχα κανει την προηγουμενη φορα, η πλακα ειναι οτι η περιηγηση στην wasteland εξακολουθει να μου προκαλει το ιδιο δεος και την ιδια απογνωση με την πρωτη φορα που μαλλον πρεπει να ειχα κανει μονο τα story quests για καποιο λογο το σωσιμο μου στο pc δειχνει μολις 12 (!) hours, επισης να αναφερω οτι δεν θυμαμαι χριστο απο το story lol απλα

                    Comment


                    • Eγώ μετά από σχεδόν 47 ώρες ολοκλήρωσα το κυρίως quest κάνοντας βέβαια και άλλα δευτερεύοντα quests. Απ’ ότι διάβασα το Fallout 3 έχει συνολικά 100 quests (εγώ έχω κάνει 18 ή 20 αν δεν κάνω λάθος) οπότε υπάρχει φυσικά ακόμα μεγάλη εξερεύνηση πόσο μάλλον από τη στιγμή που έχω βάλει και τα DLCs. Πάντως αφού ολοκλήρωσα το κυρίως quest, εκεί μέσα στο κτήριο ροτόντα με τις εγκαταστάσεις καθαρισμού του νερού, μετά είδα πως δεν μπορώ να συνεχίσω το παιχνίδι μετά από την ολοκλήρωση του κυρίως quest και έτσι έκανα load, γιατί βέβαια δεν θέλω να τελείωσει ακόμη το game, καθώς όπως είπα υπάρχουν πολλά επιπλέον προς εξερεύνηση, και πέρα από αυτό θέλω να παίξω και τα DLCs. Aυτή τη στιγμή είμαι 19 lvl, ενώ διάβασα πως και με τα DlCs μπορείς να πας μέχρι και 30 lvl. Ως προς τα skills εγώ φθάσει μέχρι στιγμής 100 μόνο το lockpick, ενώ ακολουθούν small guns – 87, energy weapons – 80, medicine – 71 και science – 50.

                      H ατμόσφαιρα μέσα στο game είναι εξαιρετική, φοβερή η αίσθηση όταν ταξιδεύεις στις ερημιές της wasteland και τα είναι γραφικά πολύ καλά τουλάχιστον στο pc όπου παίζω το game με όλες τις ρυθμίσεις γραφικών στο τέρμα με καμία πτώση στο frame rate.

                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Θυμάται κανείς που τοποθετώ τον observer στο minelurk chapter αυτής που γράφει το βιβλίο;
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment

                        Working...
                        X