Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ψάχνω/ βρίσκω...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ουτε εδω δεν το εχει;
    [/b]

    OHHHHHHHHH!!!!!Εδώ τα έχει ΟΛΑ!!!!YAY!!!Thank you very much mate ;) .Πάρα πολύ καλό site αν και έχει λίγο σπαστικό κατέβασμα...


    Comment


    • #17
      Έχω Forthnet 2play (ταχύτητα έως 24Mbps) ποιο ασύρματο modem μου προτείνεται να αγοράσω ;

      Comment


      • #18
        Επαναφέρω το θέμα γιατί θέλω να αγοράσω και εγώ ένα wirless router για να μπαίνω στο net αλλά και να συνδέομαι με την υπηρεσία Nintendo Wi-Fi Connection...
        Αυτά που έχω στα υπόψιν μου είναι : D-LINK Router WiFi 108 Mb DI-624 - Switch 4 θύρες και Us Robotics Wireless Router Annex A 125Mbps ποιο από τα δύο μου προτείνετε και γιατί ;
        Αν ξέρετε και έχετε προσωπική εμπειρία μπορείτε να προτείνετε και άλλα routers για την δουλειά που θέλω ...

        Ευχαριστώ, προκαταβολικά...

        Comment


        • #19
          Οτι router και να παρεις κανει το ιδιο, απλα εχε υποψιν σου οτι δεν εχουν τεραστια εμβελεια πχ σε αποσταση 2 δωματιων περιπου, μου ειχε 1 παυλα συνδεσιμοτητας (απτις 5 εφικτες), πολυ χαμηλη...
          τελικα το εβαλα σε απεναντι δωματιο κ ειμαι μεταξυ 3-4 παυλες

          Btw χρησιμοποιω US Robotics ADSL 2+ ROuter 9111 και δεν εχω κανενα παραπονο. Η συγκεκριμενη εταιρεια ειναι αρκετα αξιοπιστη.

          Οι ταχυτητες σου στο net θα εξαρτηθουν 90% απτη forthnet και τα "κεφια" του δικτυου της. Το υπολοιπο 10% απτο router σου. Τα συγκεκριμενα μια χαρα φαινονται οποτε δε τιθεται κανενα θεμα/

          Α! Και με το wireless ξεχνα την απλη αλλαγη IP (connect/disconnect) . Ωστοσο ειναι πιο πρακτικο.
          Α! (2) Eαν κατεβαζεις αρχεια και δει torrent, θα υπαρχει αμεση επιπτωση στο DS/Wii Wi-Fi δικτυο σου.

          Παρακαλω προκαταβολικα.
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • #20
            bart, ποσα πληρωνεις στην forthnet?

            Comment


            • #21
              @W_M_L στην Forthnet πληρώνω 40 ευρώ τον μήνα

              @Scatman ευχαριστώ για τις πληροφορίες ...
              Δες τα πμ σου

              Comment


              • #22
                ψαχνω τροπο να αλλαξω τα icons των xp μου.
                τους φακελους, explorer, καδος ανακυκλωσης και λοιπα. οχι ομως να βαλω icons τα οποια περιεχει απο πριν αλλα να βαλω καινουργια τα οποια κατεβασα. ειναι σε μορφη png και παρολο που μου ειπαν πως ετσι θα επρεπε να ειναι, το pc δεν μπορει να τα εντοπισει. βρηκα και αυτον εδω τον οδηγο τον οποιον και ακολουθησα πιστα:

                http://www.wackypixel.com/help_xpi.html

                αλλα και παλι περα απο τα υπαρχοντα icons τα οποια περιεχει, δεν μπορω να βρω αλλα icons και να κανω αλλαγη. μηπως θα επρεπε να ειναι σε αλλη μορφη αυτα που κατεβασα? ειναι σε png μορφη οπως ειπα. δοκιμασα και μερικες αλλες μορφες και παλι τιποτα. μηπως πρεπει να βαλω καπου συγκεκριμενα τον φακελο? τα φωτα σας παρακαλω!

                Comment


                • #23
                  Σε μορφή .ico πρέπει να είναι.
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • #24
                    και πως τα κανω σε μορφη .ico? καποιο προγραμμα?
                    δοκιμασα με μετονομασια και φαινεται να το εντοπιζει αλλα μου λεει πως το αρχειο ταδε μπλα μπλα μπλα, δεν περιεχει εικονιδια.

                    ευχαριστω για την απαντηση.

                    Comment


                    • #25
                      Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο site από το οποίο θα μπορώ να κατεβάσω μερικά επεισόδια του House MD με ελληνικούς υπότιτλους ;

                      Comment


                      • #26
                        Δεν ξερω για site, αλλα μπορω να σου βρω torrentακια με τις τρεις seasons με καθε season μεγεθος 3 gb περιπου. Μικρο σχετικα σε μεγεθος και αρκετα καλη ποιοτητα. Για υποτιτλους εχω βρει για την δευτερη season καλους, για την πρωτη θα ψαξω καινουργιους, γιατι καποιοι αλλοι που κατεβασα καθηστερουν. Αν θες torrents παντως στειλε μου ενα pm ;)
                        My blog:Doppel's Den

                        Comment


                        • #27
                          Εγώ και ο Ονιμπόκο έχουμε στη διάθεσή μας όλα τα επεισόδια από Silverhawks. Ξέρετε τι να κάνετε αν τα θέλετε.
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • #28
                            παιδιά,αν κάποιος έχει λογαριασμό,μπορεί να στείλει πμ στον sgouver στο anime.gr να τον ρωτήσει αν μπορώ να ανεβάσω σε τόρρεντ (δίνοντας του πάντα τα credits) το αστεριξ + οβελίξ που έχει ανεβάσει ρε rapidshare?επειδή στο b/wgt το ψάχνουν πολλοί.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #29
                              μακαρι να με βοηθησει καποιος
                              συχνα πηγαινω σε εναν κολλητο μου περιπτερα και καθομαστε και παιζουμε DS μεχρι τα ξημερωματα.

                              το φερε χθες η κουβεντα οτι ο germanos απο διπλα εβαλε hotspot και οτι ειναι free και λοιπα.
                              βαζω το ds να ψαξει να κανω συνδεση και δεν βρισκω τιποτα... παω τεσσερα πεντε μετρα πιο κοντα και πιανω σημα και εκανα και συνδεση. επαιξα μια online random μαχη με το worms 2 και ηταν φοβερα.

                              αυτο που θελω λοιπον ειναι να μαθω εαν υπαρχει τροπος να ενισχυσω το σημα του ds ωστε να κανουμε συνδεση στον germano απο το περιπτερο. μηπως μπορει να γινει κατι με καποιο router? θα ειναι σκετο βεβαια το router μιας και δεν εχουμε καποιο laptop/pc στο περιπτερο. η σκεψη μου ειναι εαν εκανα καποιες ρυθμισεις απο το σπιτι στο router και μετα απλα το πηγαινα στο περιπτερο και το βαζαμε στην πριζα ισως να γινοταν κατι. ειναι εφικτο κατι τετοιο?
                              δωστε μια απαντηση σας παρακαλω! εαν ειναι εφικτο τι ρυθμισεις πρεπει να κανω ακριβως και τι να προσεξω.

                              μην ξεχνατε και την πρωτη μου ερωτηση εαν γινεται να ενισχυσω το σημα του ds. γενικα αμα υπαρχει καποια λυση θα χαρω παρα πολυ γιατι επιτελους θα παιξω τιποτα ματσακια mario kart και λοιπα παιχνιδια μαζι σας

                              Comment


                              • #30
                                O Γερμανος στην κεντρικη πλατεια ή διπλα απο την Μπεκου; Αν ειναι διπλα απο την Μπεκου πηγαινε διπλα στο Zoomserie και παιξε
                                My blog:Doppel's Den

                                Comment

                                Working...
                                X