Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ψάχνω/ βρίσκω...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    στην κεντρικη πλατεια το θεμα ειναι πως θελω να παιζω κοντα στο περιπτερο με τον κολλητο μου,
    οχι να κατσω κοντα στον germano και να παιζω μονος και ο κολλητος να καθεται στο περιπτερο να δουλευει

    heeeeeeeeelp

    Comment


    • #32
      Wii_Link δυστυχως αποσα γνωριζω δε γινεται ετσι οπως θες/περιγραφεις.

      Το DS κανει αυτοματες εσωτερικες ρυθμισεις ωστε να προσαρμοζεται κατα καποιο τροπο στη συνδεση σου.
      Το Router ειναι ουσιαστικα ο "δρομος" της συνδεσιμοτητας. Οι ρυθμισεις εχουν να κανουν και με την τηλεφωνικη σου γραμμη, οποτε θα ηταν ασκοπο να το μεταφερεις καπου...εκτος κι ξεπατωσεις τη γραμμη του τηλεφωνου .

      Υπαρχουν router mε κεραια, νομιζω πηρε ο Bart ενα τετοιο που θεωρητικα εχουν μεγαλυτερη εμβελεια. Ωστοσο το μεγαλυτερη ειναι σχετικο. Για να το πετυχουν απαιτουν ιδανικες συνθηκες οπως πχ να μην υπαρχουν εμποδια (πχ τοιχος κτλ). Νομιζω πιανουν απο 50-100 μετρα/

      Αυτο που μπορει να γινει ειναι να βαλει ο φιλος σου συνδεση Internet sτο περιπτερο κ διαμεσω του router του να παζεται...

      Παντως κατι δεν κανεις σωστα με το router σου...αυτο με τα e-Trikala δε μου ακουγεται ουτε νομιμο ουτε λογικο
      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

      Authenticity sir, authenticity. "

      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



      Comment


      • #33
        damn it... thanx scaty xD οπως φαινεται μια θα πηγαινω εγω να παιζω και μια αυτος στον germano για online.
        για το e-trikala ολα ειναι νομιμα και μπορεις να το ψαξεις εαν θελεις. δεν υπαρχει ουτε υπηρχε κατι παρανομο.
        μπορει να στο εγγυηθει και ο Doppelganger γιατι σιγουρα θα ξερει οτι το e-trikala προσφερει δωρεαν internet και ολα τα σχετικα. το μονο που δεν μπορεις να κανεις για την ωρα ειναι να κατεβαζεις mp3 να επισκεφτεις συγκεκριμενες σελιδες και απο οτι φαινεται να παιξεις online παιχνιδια.

        Comment


        • #34
          AAAAAAαααααΑΑΑΑ! E Πες το! NoMιζα οτι πλΕρωνες xD
          Εαν το κανεις paid....
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • #35
            Kserei kaneis kana site gia tis vaseis ton sxolon?

            Comment


            • #36
              google it,θα βρεις πολλά.
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #37
                Οντως το e-Trikala ειναι δωρεαν ασυρματο internet απο το δημο και ειναι η πρωτη υπηρεσια παροχης ασυρματου internet στην Ελλαδα. Απ'οτι ειδα πριν απο κανα μηνα (εβλεπε η γιαγια ειδησεις του TRT) τωρα εβαλε και ο Βολος ή βαζει. Η ταχυτητα του ειναι μεγαλη και το μονο μειονεκτημα που εχει ειναι πως δεν μπορεις να μπεις σε ολες τις σελιδες, να κατεβασεις πραμματα και να παιξεις online παιχνιδια, οπως ειπε και ο Wii Mastah Linkzor.

                Οταν ειχε πρωτοεμφανιστει ειχα γινει κι εγω μελος, αλλα δεν επιανα απο εκει που μενω. Γι'αυτο και εβαλα DSL.
                Μετα ηθελα και να κατεβαζω οποτε... Βεβαια τοτε το σημα χανοταν συνεχεια κτλ, τωρα δεν ξερω τι γινεται και που πιανει.

                Ρε Wii Master? Δεν νοικιαζεται ενα μαγαζι εκει διπλα απο τον γερμανο, νομιζω ο πανω οροφος; Ριξτε λεφτα με τον φιλο σου για να πατε εκει να παιζετε lol Κι αν το κανετε καφετερια θα ερχομαι να πινω και καφε.
                My blog:Doppel's Den

                Comment


                • #38
                  Κάποιοι από τους πάλιουρες του cgm forum μπορεί να θυμούνται ένα βιβλίο σε .pdf που είχε βρει μια εποχή ο Titus νομίζω και περιείχε την ιστορία (σε μορφή διαλόγων αν δε κάνω λάθος) του Planescape: Torment. Υπάρχει καμιά περίπτωση να ξαναβρεθεί το βιβλίο;

                  Comment


                  • #39
                    Την βοήθεια σας παιδιά!!!
                    Πως γίνεται αυτό;;;



                    έχει τόσους πολλούς seeders περισσότερους από leechers,και όμως δεν συνδέεται.Έχει κολλήσει στο 57% και δεν προχωράει!!!Και είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ για να το ξαναρχίσω από άλλον τράκερ...Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #40
                      Αν βρεις το ιδιο ακριβως αρχειο σε αλλον τρακερ τοτε απλα θα συνεχισει απο εκει που ειχες μεινει.

                      Βεβαια το ολο προβλημα ισως να ειναι και προσωρινο..

                      Comment


                      • #41
                        Αν βρεις το ιδιο ακριβως αρχειο σε αλλον τρακερ τοτε απλα θα συνεχισει απο εκει που ειχες μεινει.

                        Βεβαια το ολο προβλημα ισως να ειναι και προσωρινο..
                        [/b]
                        Έχω βρει το ίδιο ακριβώς από άλλη γραμμή αναζήτησης αλλά είναι από τον ίδιο τράκερ.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #42
                          Κάποιοι από τους πάλιουρες του cgm forum μπορεί να θυμούνται ένα βιβλίο σε .pdf που είχε βρει μια εποχή ο Titus νομίζω και περιείχε την ιστορία (σε μορφή διαλόγων αν δε κάνω λάθος) του Planescape: Torment. Υπάρχει καμιά περίπτωση να ξαναβρεθεί το βιβλίο;[/b]
                          Ντάξει, ντάξει, το πιάσαμε το υπονούμενο. Αρχίζω το σκάψιμο...

                          ΒΟΥΑΛΑ!!!

                          http://wischik.com/lu/senses/pst-book.html[quote]
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • #43
                            Ωριστε:
                            http://wischik.com/lu/senses/pst-book.html
                            Ο γουγλης ειναι φιλος σου!
                            λολ με προλαβε ο τιτος για 3 λεπτα
                            Ned Stark

                            A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                            It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                            A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                            In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                            Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                            Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                            Ειναι ο Getta Robo.

                            Comment


                            • #44
                              Κλασσικη περιπτωση. Εφαγες ownage.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • #45
                                φιλε μου, Doppelganger! οι ταχυτητες εχουν πεσει αρκετα σε σχεση με πριν και ο λογος ειναι οτι το e-trikala εχει επεκταθει σε διαφορα αλλα μερη. οπως η καλαμπακα μεχρι και την λαρισα και αυτο οφειλεται σε ανθρωπους που εχουν φτιαξει δικους τους κομβους αναμεταδοσης του σηματος.

                                παιρνουν σημα απο το κομβο '' 02-a '' που βρισκεται στο φρουριο και εγω που εχω φτιαξει εναν κομβο με το ονομα '' extreme πιθηκος '' ειμαι 300 μετρα μακρια απο το φρουριο και πλεον εκπεμπω σημα και για αλλους που στα 400 μετρα δεν θα μπορουσαν να πιασουν σημα. στην ουσια ο δικος μου κομβος γινεται το '' 02-a '' . ολα αυτα σας τα δινω σαν παραδειγμα γιατι δεν ασχολουμαι με τετοια ωραια και ουτε γνωριζω βεβαια την θεση αυτων που το κανουν αυτο. εχουν παρει εγκριση απο τον δημο και το κανουν αυτο? δεν μπορω να ξερω αφου πουθενα δεν εχω δει καποια σχετικη ειδηση.

                                πως το ανακαλυψα? well... οταν ο κομβος της περιοχης μου ειχε προβλημα πηγα να συνδεθω σε αλλον και μετα απο μια σαρωση της περιοχης βρηκα τουλαχιστον 20 ασυρματες συνδεσεις. οι περισσοτερες ειχαν free προσβαση και ειπα απλα να δοκιμασω να συνδεθω. κανω την συνδεση και μου εβγαζε μετα την αρχικη σελιδα οπου και ηθελε να βαλεις το ονομα χρηστη σου και τον κωδικο προσβασης του e-trikala. τα επαιξα εγω και δοκιμασα ολες τις υπολοιπες συνδεσεις με το ιδιο παντα αποτελεσμα. για καπακι μετα απο δυο τρεις μερες επεσα σε ενα site/forum οπου αυτοι οι ανθρωποι ηταν ολοι μαζεμενοι εκει και ελεγε ο καθενας που εφτιαξε κομβο και αλλοι λεγαν που θα φτιαξουν κομβο. φαντασου... μεχρι και απο την λαρισα μπαινουν στο e-trikala

                                κανονικα θα επρεπε να παρω κανα τηλεφωνο και να μαθω τι παιζει αλλα δεν θελω να μπλεξω αθελα μου.
                                απο την αλλη σκεφτομαι πως οι τεχνικοι του e-trikala σιγουρα θα εχουν παρει χαμπαρι τι συμβαινει εαν ολο αυτο ειναι παρανομο γιατι οι ταχυτητες δεν ειναι οπως ηταν πριν και θα ψαξουν να βρουν τι φταιει. ασε που μπορουν πανευκολα να εντοπισουν απο που εκπεμπει ενας κομβος το σημα του και αμα ηταν παρανομο θα τους ειχαν πιασει μεχρι τωρα.

                                το αλλο το ξερετε? εχουμε βαλει οπτικα ινα στα τρικαλα και ειναι πολυ μεγαλυτερη απο αυτη που εχει η αθηνα και γενικα ειναι η μεγαλυτερη σε ολη την ελλαδα. καποια στιγμη θα διαθεσουν τις ταχυτητες και οσα εχει να προσφερει αυτο το εργο στους πολιτες των τρικαλων! για την ωρα χρησιμοποιειται μονο απο δημοσιες υπηρεσιες οπως ειναι τα νοσοκομεια και λοιπα.

                                Comment

                                Working...
                                X