Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bayonetta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bayonetta

    Ο τιτλος εχει ανακοινωθει εδω κι αρκετο καιρο ομως δεν ετυχε να δω σχετικο thread εδω μεσα κι ετσι ειπα να το αρχισω εγω.

    Το παιχνιδι αποτελει δημιουργια του Hideki Kamiya, εμπνευστη της σειρας DMC και developer πολλων σπουδαιων και διαχρονικων τιτλων περα απο αυτην (RE 2 comes to mind...).Ο τιτλος θα βαζει τον παικτη στο ρολο μιας ανεστημενης μαγισσας η οποια θα εξοντωνει καποιου ειδους δαινονες (αναφερονται ως "αγγελοι" - α ρε N.G.E τι κληρονομια εχεις αφησει...) εξοπλισμενη με revolvers στα χερια και στα...ποδια!Το στοιχειο αυτο του uber cool gunplay ειναι κατι που εχουμε συνηθισει απο τον δημιουργο και λαμβανοντας υποψην μας τις προηγουμενες δουλειες του μπορουμε αφοβα να περιμενουμε κατι εξαιρετικο.Ημερομηνια κυκλοφοριας εχει οριστει το 2009 (δεν υπαρχει κατι ακριβεστερο - τουλαχιστον δεν εχω βρει κατι).Πανω που ελεγα πως δεν υπαρχει φορμουλα πιο cool απο τα DMC ερχεται ο καμμενος Ιαπωνας να με διαψευσει...

    In CAPCOM we trust...

    Οριστε και το trailer:

    http://www.joystiq.com/2008/05/15/platinum...uces-bayonetta/
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

  • #2
    file fioth idea den iha gia auto to game molis ida to trailer endiaferon fenete katse na doume.

    Comment


    • #3
      Fioth το παιχνίδι δεν είναι της Crapcom αλλά της Platinum Games και το εκδίδει η SEGA. Ο Kamiya έχει φτιάξει το Okami,God Hand,Viewtiful Joe και ήταν παραγωγός του Resident Evil 2. Οπότε λίγο respect για τον δημιουργό των Clover Studios.

      Οπότε In SEGA Wii Trust.

      Επίσης είναι κοινό project με Mikami,τώρα όμως με την συνεργασία του Suda και την ΕΑ δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

      Comment


      • #4
        Fioth το παιχνίδι δεν είναι της Crapcom αλλά της Platinum Games και το εκδίδει η SEGA. Ο Kamiya έχει φτιάξει το Okami,God Hand,Viewtiful Joe και ήταν παραγωγός του Resident Evil 2. Οπότε λίγο respect για τον δημιουργό των Clover Studios.

        Οπότε In SEGA Wii Trust.

        Επίσης είναι κοινό project με Mikami,τώρα όμως με την συνεργασία του Suda και την ΕΑ δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.
        [/b]
        Eχεις δικιο οσον αφορα την συμμετοχη της Platinum Games κι οχι της CAPCOM αλλα δε μπορω να καταλαβω πως ακριβως μπορει να παρει ενσημα η SEGA εφοσον ο ρολος της περιοριζεται στην εκδοση...παλι καλα δλδ γιατι μπορει να πεταγοταν κι ο Sonic με κανενα κανονι laser να κυνηγησει δαιμονες ffs .
        <div align="center">

        "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

        Comment


        • #5
          Μονό και μόνο επειδή έδειξε εμπιστοσύνη σε αυτούς τους Developer, που capcom 2 χρονιά πριν τους διέλυσε σαν studio και τους έδιωξε από την εταιρία.

          Η Sega έχει αρχίσει να ξανακάνει σοβαρές προσπάθειες στον χώρο με πολύ ποιοτικά παιχνίδια και σαν studio και σαν publisher.

          Η προσπάθεια της Platinum Games βρήκε στήριξη από την Sega με το MadWorld στο Wii και το Bayonetta στο PlaySation 3 και Xbox360 εγώ το βρίσκω αρκετά γενναίο από πλευράς Sega, ειδικά με το MadWorld στο Wii.

          Comment


          • #6
            Μη ξεχνας ομως πως πριν κλεισει την Clover η CAPCOM επετρεψε στο Okami να γινει πραγματικοτητα...κι αυτο λεει κατι δε νομιζεις;
            <div align="center">

            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

            Comment


            • #7
              Μη ξεχνας ομως πως πριν κλεισει την Clover η CAPCOM επετρεψε στο Okami να γινει πραγματικοτητα...κι αυτο λεει κατι δε νομιζεις;
              [/b]
              Και ο λόγος να την κλείσει επίσης.

              Comment


              • #8
                Σιγουρα υπαρχει απο πισω επειχηρηματικη λογικη, ηταν αλλωστε ενα studio ζημιογονο για την εταιρεια...προτιμας ομως απειρα lame Sonic games ή μηπως αυτα δε σου δινουν την εντυπωση της αρπαχτης;
                <div align="center">

                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                Comment


                • #9
                  Πια Sonic games θεωρείς lame? Πέρα από το Sonic the Hedgehog στο Ps3 και στο Xbox360 πού ήταν τεχνικά lame και όχι στο gameplay.

                  Αλλά anyway το ότι έκλεισε η Clover ήταν καθαρά το ότι τα παιχνίδια ήταν commercial failures και αυτό οφείλεται καθαρά στην νοοτροπία της Capcom στα τελευταία 4 χρόνια που ήθελε να πάρει μερίδιο στην Δυτική αγορά διαφημίζοντας παιχνίδια όπως το Lost Planet, Dead Rising,Devil May Cry,Resident Evil και αφήνοντας στην λήθη παιχνίδια όπως το God Hand και το Okami ακόμα και την έκδοση του Wii στην μοίρα τους. Όποτε εσκεμμένη ήταν η κίνηση της Capcom να μην προωθήσει αυτά τα παιχνίδια διότι δεν πίστευε σε αυτά.

                  Χώρια οι κακές σχέσης που είχαν δημιουργηθεί με τον Mikami για την έκδοση του Resident Evil 4 στο Ps2 και μετά που πήγε στην Clover.

                  Η Sega έχει πολλά κιλά καμπανέλια να εμπιστευτεί αυτούς τους ανθρώπους όταν όλοι τους γυρνούσαν την πλάτη.

                  Το Bayonetta πραγματικά πιστεύω πως θα τρίβουμε τα μάτια μας με τις ιδέες που θα εισάγει ο Kamiya στον τίτλο.

                  Το Devil May Cry 4(το πήρα στο PC) δεν το έχω παίξει αρκετά ώστε να σχηματίσω καθαρή άποψη, έχοντας όμως παίξει όλα τα Devil May Cry παιχνίδι που να ξεπερνάει σε gameplay το ένα δεν έχει βγει και αυτό οφείλετε στην κοντόφθαλμη ματιά του Kobayashi που σερβίρει συνέχεια ξαναζεσταμένο φαγητό.

                  Παίξε μία το No More Heroes να πάρεις μια ιδέα από φοβερές εφαρμογές στα Action παιχνίδια και το τρόπο που θα έπρεπε να φτιάχνονται.(μην μου αρχίζετε για τον τεχνικό τομέα όσοι δεν το έχετε παίξει το παιχνίδι)

                  Comment


                  • #10
                    Δεν εχω κανενα προβλημα με τον τεχνικο τομεα του NMH, οταν το τελειωσω θα σου πω τη γνωμη μου.Μην εθελοτυφλεις ωστοσο διοτι οσο φιλοSEGικος κι αν εισαι μπορεις να καταλαβεις πως σοβαρο SONIC game (καλοδουλεμενο τεχνικα και σε gameplay) εχει να βγει απο το SA στο DC.Μη κανεις σα τον Κακαουνακη και το ΠΑΣΟΚ τωρα...
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • #11

                      Παίξε μία το No More Heroes να πάρεις μια ιδέα από φοβερές εφαρμογές στα Action παιχνίδια και το τρόπο που θα έπρεπε να φτιάχνονται.(μην μου αρχίζετε για τον τεχνικό τομέα όσοι δεν το έχετε παίξει το παιχνίδι)
                      [/b]
                      Φίλε καταλαβαίνω ότι σου άρεσε το παιχνίδι αλλά αν συμβεί αυτό που λές θα καταστραφεί το είδος. Έχει 2-3 θετικά αλλά όπως είπα και πριν, είναι broken τόσα πράγματα σε αυτό το παιχνίδι που υπερκαλύπτουν τα θετικά.


                      Comment


                      • #12
                        Οκ rest my case...... Broken το No More Heroes το άκουσα και αυτό.(είπα ότι βασίζομαι στα λεγόμενα μου πάνω στο Gameplay και όχι στον τεχνικό τομέα του overworld)

                        Δεν εχω κανενα προβλημα με τον τεχνικο τομεα του NMH, οταν το τελειωσω θα σου πω τη γνωμη μου.Μην εθελοτυφλεις ωστοσο διοτι οσο φιλοSEGικος κι αν εισαι μπορεις να καταλαβεις πως σοβαρο SONIC game (καλοδουλεμενο τεχνικα και σε gameplay) εχει να βγει απο το SA στο DC.Μη κανεις σα τον Κακαουνακη και το ΠΑΣΟΚ τωρα...
                        [/b]
                        Θα καθόμουν να επιχειρηματολογήσω για τα παιχνίδια Sonic άλλα πρώτον είναι λάθος το topic και δεύτερον δεν ξέρω καν αν τα έχεις παιξεί τα Sonic Adventure 2, Sonic Heroes,Sonic and The Secret Rings,Sonic Rush,Sonic Rush Adventure και το Sonic the Hedgehog στα 360 και στο Ps3.

                        Ποίος τώρα ανακυκλώνει το γενικό κλίμα για τα Sonic φαίνεται, όπως βγαίνουν όλοι οι καμένοι και κράζουν χωρίς να έχουν παίξει κανένα από αυτά τα παιχνίδια(Sonic Unleased, Sonic and the Black Knight).Ποίος είναι Κακαουνάκης-Τραγκας κλπ με την επιχειρηματολογία βγαλμένη από το IGN και το Gamespot που χρησιμοποιείτε συνεχώς. Είναι αστείο πραγματικά.

                        Comment


                        • #13
                          Τελευταιο ασχετο post αν θελεις να μου πεις κατι αλλο στειλε πμ:

                          Nαι, εχω παιξει τα SA2,SH,SR και StH στο 360.Ολα ηταν απο κακα εως αθλια.Οσο για το ποιος επιχειρηματολογει και ποιος οχι, υπαρχει γενικη αντιληψη γι&#39;αυτο και ειναι ασκοπο να το αναλυσουμε παραπερα.Λοιπον ασχοληθειτε με το θεμα του topic παρακαλω.
                          <div align="center">

                          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                          Comment


                          • #14
                            Οκ rest my case...... Broken το No More Heroes το άκουσα και αυτό.(είπα ότι βασίζομαι στα λεγόμενα μου πάνω στο Gameplay και όχι στον τεχνικό τομέα του overworld)
                            [/b]
                            Πρώτη φορά το ακούς; Είναι πολύ broken το παιχνίδι. Ήδη σου εξήγησα γιατί και συμφώνησες, οπότε τι προσπαθείς να αποδείξεις; Διάβασε blogs, reviews, forums και ότι άλλο θες. Παντού το ίδιο θα δεις.


                            Comment


                            • #15
                              Bayonetta Scans
                              http://kotaku.com/5057272/new-bayonetta-scans-are-sexy

                              First Bayonetta Footage
                              http://gamevideos.1up.com/video/id/21762

                              Comment

                              Working...
                              X