Announcement

Collapse
No announcement yet.

Survival horror games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    lol καλα σα το Final Fantasy κι αυτο. και δε το θυμαμαι καθολου μεγαλο παιχνιδι. αναρωτιεμαι με τι γεμισαν αυτα τα cds.

    Comment


    • #17
      Το koudelka είναι από τα καλύτερα άθλια παιχνίδια ever.
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • #18
        φίλε shadow το fear effect το έχεις παίξει;πολύ δύσκολο παιχνίδι,μου πήρε 73 λεπτά ακριβώς να το τελειώσω και ήταν 4 δισκάκια.έλεος.το 2 δεν το άγγιξα.
        Carpe diem

        Comment


        • #19
          το θυμαμαι και το Fear Effect αν και δε το ειχα δικο μου. νομιζω περιπετεια ηταν ή παιχνιδι δρασης, ειχε καπως παιδικα γραφικα αλλα ορισμενες σκηνες αρκετα για ενηλικους. ουτε αυτο καταλαβα γιατι ειχε τεσσερα cd, μαλλον με βιντεο γεμιζαν τα περισσοτερα. μονο του Final Fantasy VIII δικαιολογουσε τοσα, αν και το τελευταιο μου μοιαζε καπως αδειο.

          Comment


          • #20
            το fear effect (καλα που το θυμηθηκες) ειναι απτα καλυτερα games ολων των εποχων. ΠΟΙΟ αλλο παιχνιδι εχει και λεσβιακα μεσα?

            Μια απορια, προσφατα επαιξα στο Playstation 2 ενα jap horror game οπου ο βασικος εχθρος ηταν κατσαριδες.. τα κολληματα των Ιαπωνεζων... περα απτην super cult φυση του ειχε αρκετη πλακα. O παιχτης ηλεγχε ενα νεαρο κοριτσι που τις απεφευγε παση θυσια... Γνωριζει κανεις εαν εχει κυκλοφορησει κατι τετοιο σε PAL ή USA? Δυστυχως, δε θυμαμαι το ονομα του κι εχω χασει το back up.

            Επισης, πολλα horror games οπως και τα RPGs δεν εξαγονται απτην Ιαπωνια πχ (PS2) Hungry Ghosts,Akai Ito και παλιοτερα στο Psx , τα Curiosity kills the cat?, Echo Night 2 κτλ αλλα Οk, Οι κονσολες γενικα ειναι αδικημενες στο θεμα "adventure" και δε μπορω να καταλαβω το γιατι
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • #21
              το fear effect (καλα που το θυμηθηκες) ειναι απτα καλυτερα games ολων των εποχων. ΠΟΙΟ αλλο παιχνιδι εχει και λεσβιακα μεσα?

              Μια απορια, προσφατα επαιξα στο Playstation 2 ενα jap horror game οπου ο βασικος εχθρος ηταν κατσαριδες.. τα κολληματα των Ιαπωνεζων... περα απτην super cult φυση του ειχε αρκετη πλακα. O παιχτης ηλεγχε ενα νεαρο κοριτσι που τις απεφευγε παση θυσια... Γνωριζει κανεις εαν εχει κυκλοφορησει κατι τετοιο σε PAL ή USA? Δυστυχως, δε θυμαμαι το ονομα του κι εχω χασει το back up.

              Επισης, πολλα horror games οπως και τα RPGs δεν εξαγονται απτην Ιαπωνια πχ (PS2) Hungry Ghosts,Akai Ito και παλιοτερα στο Psx , τα Curiosity kills the cat?, Echo Night 2 κτλ αλλα Οk, Οι κονσολες γενικα ειναι αδικημενες στο θεμα "adventure" και δε μπορω να καταλαβω το γιατι
              [/b]
              Μου θυμισες ενα υπεροχο παιχνιδι που ειχα τερματισει παλιοτερα (τοτε που η συλλογη μου απο games αποτελλουνταν αυστηρα και μονο απο adventures ως φαν του αντβεντσουρινακη=περι τα 200) και ηλεγχες μια κατσαριδα(στο παιχνιδι περιεχονταν πολλα fmv's).Πρωτοτυπο και πολυ καλο παιχνιδι το bad mojo με εξυπνους γριφους!!!Προσφατα βγηκε μια επανεκδοση το bad mojo redux.

              web page here http://www.badmojoredux.com/

              trailer here http://www.badmojoredux.com/trailersmall.html
              Deus Misereatur...
              Gloria filiorum patres i.e.m.e
              Viva los Vatos Locos

              ---------------------
              UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

              Comment


              • #22
                Τι εχει δει τουτος ο αμοιρος πλανητης...
                <div align="center">

                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                Comment


                • #23
                  kiklofori stis 11/01/12 to Amy prokite gia survival horror game.tha kikloforisi gia psn ke xbox live.



                  mias ke xethapsa ena topic 3 xronon exo katevasi to fatal frame 4 to calling ke to the grudge ola gia to dolphin emulator tou wii.

                  Comment


                  • #24
                    Το κοριτσακι παιζει να μου τη σπασει αλλιως φαινεται ενδιαφερον..

                    Comment


                    • #25
                      Εγώ έχω παίξει τα εξής:

                      1) Project Zero(όλα ως το ΙΙΙ)
                      2) Silent Hill(όλα)
                      3) KuOn
                      4) Penumbra(Δεν έπαιξα το expansion του ακόμα)
                      5) Amnesia
                      6) Alone In The Dark 4: The New Nightmare + 5
                      7) Clive Barker's Undying(λίγο λόγω κάποιου προβλήματος που δεν μ' άφηνε να το παίξω με την ησυχία μου) + Jericho
                      8) Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth(Lovecraft FTW)
                      9) Eternal Darkness: Sanity's Requiem
                      10) The Suffering 1+2(Torq FTBW)
                      11) The Thing(Βασισμένο στην ταινία, αλλά δεν θα συνιστούσα να το παίξετε, γιατί είναι χάλια)
                      12) Obscure 1+2(Teen Survival Horror)
                      13) Doom(Όλα)
                      14) Quake(όλα)
                      15) Dead Space
                      16) Dracula 1+2
                      17) Condemned(Μόνο το πρώτο. Πρέπει να βρω και το 2ο)
                      18) F.E.A.R.(Μόνο το πρώτο)
                      19) Trapt

                      Αυτά που ψήνομαι να παίξω και μου έχουν προταθεί και από τους ξένους είναι τα Rule of Rose(Το βρήκα στο ebay πανάκριβο) και Clock Tower Trilogy.

                      Οι περισσότεροι που τα έχετε προτείνει τα άλλα παιχνίδια δεν είναι και τόσο τρομακτικά. Απλά θρίλερ είναι. Κάποια άλλα δεν τα γνωρίζω, όπως το Koudelka.

                      Το Cryostasis ακουστά το έχω. Μου έχουν πει ότι είναι πάρα πολύ καλό.

                      Έχω στα υπόψιν μου και το ... Shadow of a Soul. Θα το πάρω όλο, όταν τελειώσουν με τα &#171;επεισόδια&#187; τους.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Νομιζω οτι τα μισα απο αυτα δεν ειναι survival horror.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #27
                          Μην νομιζεις μονο..

                          Comment


                          • #28
                            Παιδιά, για ρίξτε μία ματιά εδώ. Εγώ θα το πάρω στο PSN. Θα διατεθεί στο XBLA/PSN έναντι Μ$800/€10.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by 丹野 View Post
                              Παιδιά, για ρίξτε μία ματιά εδώ. Εγώ θα το πάρω στο PSN. Θα διατεθεί στο XBLA/PSN έναντι Μ$800/€10.
                              to exo vali ego pio pano tha to agoraso ke ego sigoura.
                              imoun prin ligo sto youtube ke vrika afto to game sto pc fenete endiaferon
                              Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

                              Comment


                              • #30
                                Downloading now...

                                Ειμαι in για post-apocalyptic καταστασεις..

                                Comment

                                Working...
                                X