Announcement

Collapse
No announcement yet.

Fake HD Era;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #17
      Ναι ρε είναι κάτι καινούριο για μένα
      Κολλάς μπρίκια? Κι αν ναι με τι κόλλα? Στιγμής?


      Κι εμένα LG είναι Alex
      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

      Comment


      • #18
        Ναι ρε είναι κάτι καινούριο για μένα
        Κολλάς μπρίκια? Κι αν ναι με τι κόλλα? Στιγμής?
        Κι εμένα LG είναι Alex
        [/b]

        Nai βασικά,δεν πήγαινε σε εσένα,μάλλον προσπέρασες ένα essential post παραπίσω,που έχει να κάνει με "sarcastic comments and nasty responses"
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #19
          Έτσι για να απαντήσω κι εγώ με Video.
          To προσπέρασα όντως

          Doh!

          "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

          Comment


          • #20
            σεμενα πεφτει ο κληρος?
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • #21
              Προσωπικά μετά από 5 ώρες WoW δν είμαι και σίγουρος αλλά καλό θα'ναι να βάλεις κι εσύ ένα βίντεάκι....μπορείς!
              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

              Comment


              • #22
                Θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα του Ακίρα. Το μόνο στο οποίο διαφωνώ (ασήμαντο) είναι το αν θα πρέπει να δώσουμε 80€ για ένα καλώδιο HDMI.

                Η υστερία που έφερε το HD ήταν και είναι μεγάλη. Αμέσως όλα έπρεπε να γίνουν HD χωρίς να υπάρχει ανάγκη (HD Pac-Man, HD potato, HD this, HD that) και χωρίς την ενημέρωση του κοινού για το τι πραγματικά αυτό σημαίνει. Μετά αφού τα έσκασαν όσοι είχαν ανάγκη(!) από κάτι τέτοιο προσπαθούσαν να αιτιολογήσουν την αγορά τους ακόμη κι αν δεν έβλεπαν κάτι ουσιαστικά διαφορετικό ("να τα μαλλιά του είναι λίγο αλλιώς", "δες λεπτομέρεια" κτλ.)... Είμαι υπέρ της εξέλιξης αλλά αυτό το θεωρώ απάτη. Σαφώς και είναι καλύτερη η ποιότητα/ανάλυση μιας HD σε συνδυασμό με μια κονσόλα που το υποστηρίζει αλλά δεν είναι και η δευτέρα παρουσία που μας έταζαν. Το αν τα γραφικά του 360/PS3 εντυπωσιάζουν συγκρινόμενα με της προηγούμενης γενιάς οφείλεται στα effects (shadow, light etc.) στη βελτιωμένη φυσική, στα περισσότερα πολύγωνα και πάει λέγοντας. Το αν όλο αυτό το πακέτο απεικονίζεται σε 720p/1080i/1080p είναι θέλω να πιστεύω άλλη μια λεπτομέρεια. Αλλά αλήθεια, αφού οι κονσόλες αυτές είναι τόσο πιο δυνατές από της προηγούμενης γενιάς γιατί δεν φτιάχνονται τα παιχνίδια σε πραγματική ανάλυση 1080p και αντί αυτού όλα είναι upscaled;


                Comment


                • #23
                  Akira και Chaoscrow κάτι που θα έπρεπε να ξέρετε κι εσείς και όλοι εδώ μέσα είναι πως δεν υπάρχει λόγος να δώσεις ?80 για το HDMI καλώδιο. Ψηφιακό είναι το σήμα οπότε δεν διαφέρει σε τίποτα το καλώδιο των ?80 με το κινέζικο των ?10. Το έψαξα πάρα πολύ όταν πήρα το PS3 και όπου κι αν κοίταξα το ίδιο έβλεπα. Ότι και να σας πουν οι πωλητές, η Microsoft/Sony και ξέρω γω ποιος άλλος είναι ψέμμα, πάρτε το φτηνότερο HDMI καλώδιο και θα έχετε ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια απόδοση με το ακριβό.



                  Comment


                  • #24
                    Αυτό εννοούσα με το "διαφωνώ" μου και γι'αυτό πήρα ένα belkin με 15€!
                    Η αγορά παρόλαυτα κρίνεται εν τέλει άσκοπη αφού η Samsung μου υποστηρίζει μέχρι 1080i και το component δίνει 720p στην καλύτερη οπότε με το HDMI το μόνο που καταφέρνω είναι λίγοτερη φασαρία με τα καλώδια...


                    Comment


                    • #25
                      Δε θα σχολιασω, θα πω μονο πως και το αρθρο διαβασα και ξερω παρα πολυ καλα περι τοινος προκειται.Απο εκει και περα bye - bye, δε θα μου λειψουν απαραιτητα οι φαμφαρες σου και οι προσωπικες επιθεσεις οποτε βρισκεις πατημα...το εχεις παρακανει το ζητημα με τις εξυπναδες και οι χοντραδες σου ειναι πολλες και κατεγραμενες ομως δεν εδινα σημασια.Να βγαινεις ομως και να μου τα χωνεις ως "συνηγορος του πολιτη" παει πολυ.Λες και ειμαι κανενας ασχετος που δεν ηξερε τι αγοραζε οταν το αγοραζε και θα μου κανεις και κριτικη.




                      <div align="center">

                      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                      Comment


                      • #26
                        LEARN HOLLAND ONLINE&#33;

                        Comment


                        • #27
                          Ωωωωω το παιχνιδι δε τρεχει σε 1080 αλλα σε 720, αισχος, ντροπη, απατη, κλεφτες.

                          ΥΓ: Εννοειται πως δε διαβασα το αρθρο, δε χρειαζομαι κανεναν να μου πει τι βλεπω.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #28
                            Καθεστε και ασχοληστε με αναλυσεις και βλακειες καλοκαιριατικα..

                            Απλα πατε δειτε τα σε δραση, αν σας αρεσει το αποτελεσμα παρτε μια κονσολα και μια HDTV αν οχι μεινετε με το PC και την τουμπανο CRT που βγαζει 9679458674585769485764598p (progressive γιατι ειναι CRT αρα γ@μαει.. ;) ) και ειναι ολοι ευχαριστημενοι. Ειναι τοσο απλο.. B) B)

                            Τωρα ποιος νοιαζετε σε τι αναλυση τρεχει το παιχνιδι αν ειναι καλο? ειναι 600p και οχι 720 οπως γραφει το κουτι? ΑΛΗΤΕΙΑ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΠΙΣΩ&#33;&#33;&#33; Το COD 4 και το MGS4 τρεχουν σε χαμηλοτερες αναλυσεις αλλα και παλι ειναι εξαιρετικο το οπτικο αποτελεσμα..

                            ps: Δεν διαβασα το αρθρο..


                            ps2: Εφυγε ο ακιρα? god bless this topic&#33;&#33;&#33;

                            Comment


                            • #29
                              UEG, τουτη την ιστορικη στιγμη συμφωνω μαζι σου περισσοτερο απο οτι μου αρεσει το πιτογυρο &#33;
                              <div align="center">

                              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                              Comment


                              • #30
                                και το άνοιξα εγώ...αν και κρίμα γιατί καλό είναι να υπάρχουν πολλές γνώμες είτε συμφωνούμε με αυτές είτε όχι.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X