Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • One Piece μόνο,κι όποτε ολοκληρωθεί.
    Carpe diem

    Comment


    • Btw τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει και ξαναπαρακολουθω το DBS, γενικα τα πρωτα επεισοδια ειναι trash απο πλευρας animation (αν και το εχουν βελτιωσει στα blue ray releases) αλλα προτεινω παρα πολυ να ξεκινησει κανεις το Trunks Arc που τα πραγματα εχουν βελτιωθει πολυ σε οτι αφορα το animation και γενικα η πλοκη ειναι πολυ καλη. Ειναι το 4ο Arc, τα πρωτα 2 ειναι αυτα των movies και το 3o το tournament αναμεσα στα universes 6-7 οποτε θα ελεγα οτι απο εδω και κατω το πραγμα αρχιζει και ειναι καθαρα καινουργιο. Αυτο που μου αρεσει ειναι πως παροτι οι μαχες ειναι πιο grounded σε επιπεδο χορογραφιας, εχουν επιστρεψει στοιχεια στρατηγικης που εβλεπες στα πρωτα arcs του Z κατι που δινει μεγαλυτερο ενδιαφερον. Συν τοις αλλοις το οverall plot εχει αρκετο μυστηριο και γενικα θα ελεγα οτι η σειρα απο εκει που ηταν απαραδεκτη ειδικα στα movie arcs τωρα εχει παρει τρομερο boost και εξελισσεται σε κατι καλο. Βαζω και ενα battle sequence απο το τελευταιο επεισοδιο που ειναι και απο τα αγαπημενα μου.



      Edit: To καναλι του immortal που εβαλε ο Ryu ειναι φανταστικο για DB και DBZ μιας εχει parts σε πολυ καλη αναλυση απο την κανονικη εκδοση του anime στα ιαπωνικα με το original soundtrack, επισης για οποιον ενδιαφερεται το kissanime εχει και τις 2 σειρες complete (original voices και soundtrack) επισης σε καλη αναλυση.
      Last edited by nooto; 05-09-2016, 12:54 PM.

      Comment


      • Originally posted by nooto View Post
        Btw τον τελευταιο καιρο εχω αρχισει και ξαναπαρακολουθω το DBS, γενικα τα πρωτα επεισοδια ειναι trash απο πλευρας animation (αν και το εχουν βελτιωσει στα blue ray releases) αλλα προτεινω παρα πολυ να ξεκινησει κανεις το Trunks Arc που τα πραγματα εχουν βελτιωθει πολυ σε οτι αφορα το animation και γενικα η πλοκη ειναι πολυ καλη. Ειναι το 4ο Arc, τα πρωτα 2 ειναι αυτα των movies και το 3o το tournament αναμεσα στα universes 6-7 οποτε θα ελεγα οτι απο εδω και κατω το πραγμα αρχιζει και ειναι καθαρα καινουργιο. Αυτο που μου αρεσει ειναι πως παροτι οι μαχες ειναι πιο grounded σε επιπεδο χορογραφιας, εχουν επιστρεψει στοιχεια στρατηγικης που εβλεπες στα πρωτα arcs του Z κατι που δινει μεγαλυτερο ενδιαφερον. Συν τοις αλλοις το οverall plot εχει αρκετο μυστηριο και γενικα θα ελεγα οτι η σειρα απο εκει που ηταν απαραδεκτη ειδικα στα movie arcs τωρα εχει παρει τρομερο boost και εξελισσεται σε κατι καλο. Βαζω και ενα battle sequence απο το τελευταιο επεισοδιο που ειναι και απο τα αγαπημενα μου.



        Edit: To καναλι του immortal που εβαλε ο Ryu ειναι φανταστικο για DB και DBZ μιας εχει parts σε πολυ καλη αναλυση απο την κανονικη εκδοση του anime στα ιαπωνικα με το original soundtrack, επισης για οποιον ενδιαφερεται το kissanime εχει και τις 2 σειρες complete (original voices και soundtrack) επισης σε καλη αναλυση.
        Ισχύει!! Ειδικά το τελευταίο επεισόδιο είχε φοβερή ατμόσφαιρα! Αλλά θέλω να δω μια μεγάλης κλίμακας μάχη επιπέδου freeza,cell,buu.. Θέλω να δω τρελά πράγματα!! Επίσης έχει αρχίσει να φαίνεται τι γίνεται με zamasu-black επιτέλους ειδικά με τα τελευταία λεπτά! Πλέον κάνω skip τους τίτλους... Κάνουν σχεδόν τα πάντα spoil και δεν μου αρέσει καθόλου!
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Και 'γω συμφωνώ παίδες, η μάχη που έβαλε ο nooto φοβερή με αναβαθμισμένο animation. Να είμαι ειλικρινής τη σειρά τη βλέπω περιστασιακά αλλά μόλις είδα πριν λίγο καιρό τη σκηνή kaioken SS blue, λέω εδώ είμαστε, οι τύποι πήραν τα πάνω τους!
          Even blue won't last for much longer. I'll finish it in one blow...
          KA...

          Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
          Last edited by Ryu_gr; 06-09-2016, 02:14 AM.
          The illusion of free will is an illusion.

          Comment


          • Μιας που τελειωνει επιτελους και το anime του Naruto (το εχω παρατησει προφανως ΑΛΛΑ βαλτε να δειτε το final battle, ειναι τα 2 πιο προσφατα επεισοδια και ειναι επικα) βαζω εδω αυτο το κομματι που ειναι απο τα πιο epic themes που εχω ακουσει ever (παιζει και στο τελευταιο επεισοδιο).

            Comment


            • Παρακολουθώ χαλαρά dragon ball super αυτόν τον καιρό και μπορώ να πω ότι μου αρέσει πάρα πολύ, ίσως έίναι ο καλύτερος κύκλος dragon ball. Βλέπει κανένας άλλος εδώ μέσα; Το επεισόδιο 67 τα έσπασε πάντως.

              Εδώ επίσης να εκφράσω μια αρκετά αιρετική άποψη, το dragon ball gt όχι μόνο δεν το θεωρώ κακό αλλά πιστεύω ότι είναι συγκρίσιμο με το Ζ. Το τελευταίο με είχε κουράσει ΠΑΡΑ πολύ με τα filler που είχε.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Δεν ειδα ακομη το 67 αλλα ακουσα οτι ειχε πολυ ασχημη υλοποιηση στο σχεδιο. Μ αρεσε πολυ η Saga μεχρι το 66 αλλα πολυ γρηγορο escalation imo.

                 
                Μπορουσε να κρατησει ενα επεισοδιο η φαση με το Vegito.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Συμφωνώ με το απότομο τελείωμα του arc, ειδικά με το πώς πασάλειψαν το κλείσιμο περί μέλλοντος.

                   
                  καταστροφή με cult σκηνικό πατάω το κουμπί και εμφανίζεται ο απόλυτος θεός, υποτιθέμενη επιστροφή πιο πίσω με ύπαρξη διπλού trunks, βάζουμε και τον Gohan για συγκίνηση κτλ.


                  Πλέον βλέπω κάθε νέο επεισόδιο, με τις peak στιγμές του κατ' εμέ να ήταν όσες αναφέραμε πιο πίσω στο thread.

                  Γενικά δεν είναι άσχημο, δεν βλέπουμε όμως κάτι εντελώς νέο πέραν από τον God. Απλά παραλλαγές της δοκιμασμένης συνταγής όπως kaioken, spirit bomb, Mafuba τεχνικές, εχθρός Frieza, Future Trunks arc κ.ά.

                  Edit:
                  Τα επεισόδια τα βλέπω εδώ: streamdbs.com

                  Έχει ενοχλητικές διαφημίσεις πριν ξεκινήσει αν δεν έχετε κάποιο ad blocker, αλλά είναι σε πολύ καλή ποιότητα και μετάφραση.
                  Last edited by Ryu_gr; 22-11-2016, 11:44 PM.
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Remastered στιγμιότυπα της κλασσικής μάχης Goku vs Frieza από την director's cut έκδοση του Resurrection of F

                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Προσφατα τελειωσα το mob psycho 100, παρα πολυ καλο, πιο αστειο απο One Punch Man (ειναι ο ιδιος creator στα manga) αλλα οχι τοσο καλες μαχες. Πολλες ομοιοτητες στους χαρακτηρες και στο χιουμορ αλλα αρκετα διαφορετικο artstyle.

                      Comment


                      • Messatsu Goku α λα Akuma στο νέο επεισόδιο!
                        Attached Files
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Από ταινίες της Ghibli των τελευταίων ετών τι προτείνετε;

                          Comment


                          • Καλό: https://myanimelist.net/anime/32792/...nicorn_RE_0096
                            Insert Coin

                            Comment





                            • Και ΝΑΙ κυρίες και κύριοι,
                              είναι ο BROLY, του Paragus ο γιος,
                              του καρατε τιμωρός!!!

                              Comment


                              • Grappler Baki is back!
                                While martial arts champion Baki Hanma trains hard to surpass his legendary father, five violent death row inmates descend upon Tokyo to take him on.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X