Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aλλιως σου στελνω ταχυδρομικως μερικα dvd περιποιημενα ;)
    [/b]
    Σωστος!Αν δε σου ειναι κοπος μπορουμε να το κανουμε ετσι.Σκεψου τι μπορεις να κανεις κι ενημερωσε με για μετρητο ;) .
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

    Comment


    • Telika ta manga ta vrika sta Fnac mia xara

      Comment


      • Ειδα ολα τα επισοδεια του Neon Genesis Evangelion. Δεν ειδα ακομη τις δυο ταινιες, αλλα θελω να σχολιασω λιγο την σειρα και ιδιαιτερα το φιναλε της, που οπως και να το κανουμε ηταν περιεργο.

        ΣΠΟΙΛΕΡΣ ΜΑΗΤ ΦΑΛΟΟΥ


        Απ&#39;οτι καταλαβα στο τελος ο δημιουργος ηθελε να περασει ενα μηνυμα στο κοινο. Διαβασα πως επασχε απο κλινικη καταθλιψη.

        Ουσιαστικα το τελος σεναριακα δεν βγαζει νοημα, αλλα ο δημιουργος ηθελε να παρουσιασει (ετσι καταλαβα δλδ) τα σταδια που οδηγουν απο την καταθλιψη και το αισθημα πως εισαι αχρηστος στην κατασταση στην οποια συνηδητοποιεις πως αξιζει να ζεις και πως η πραγματικοτητα δεν ειναι μια και μοναδικη, αλλα ο καθενας αντιλαμβανεται τον κοσμο διαφορετικα. Χαρακτηριστικο παραδειγμα που αναφερει για να υποστηριξει αυτο το τελευταιο ειναι μια βροχερη και μια μερα με καλο καιρο.

        Τα εχω διαβασει σε βιβλια (εχω λιγο μανια με αυτα). Ισως να θελει να περασει καποιο αλλο μηνυμα, αλλα τουλαχιστον εγω, προσωπικα αυτο καταλαβα. Ισως εχει σχεση και τι θελει να αποκομισει ο καθενας και φυσικα τα βιωματα και οι εμπειριες του. Εμενα παντως αυτα μου ηρθαν στο μυαλο

        Νταξ μου σπαει λιγο τα νευρα που δεν εξηγησε σχεδον τπτ για διαφορα θεματα και αφηνει παρα πολλα κενα, αλλα το συγχωρω με την προυποθεση πως δεν ηταν αυτη η προθεση του δημιουργου. Οπως μερικα τραγουδια. Δεν καταλαβαινεις λογικα τους στιχους, αλλα, σε συνδιασμο με την μουσικη, τους νιωθεις. Δλδ, εξαρχης οι στιχοι δεν γραφτηκαν για να βγαζουν νοημα

        Edit:

        Διαβασα στο wikipedia τι ελεγε για το σεναριο, και καταλαβα την πλοκη. Ο,τι ειχε σχεση με το LCL και Human Instrumentality Project και τι συναιβει στο φιναλε. Επιμενω παντως πως δεν ηταν αυτος ο κυριος σκοπος του δημιουργου της σειρας.

        Ή αν ηταν το τελος ηταν κακο κι εμπαζε απο παντου και για μενα το σωνει η προσπαθεια να περασει καποιο μηνυμα
        My blog:Doppel&#39;s Den

        Comment


        • Efxaristoume gia thn allh mia ekshghsh aftou tou plewn kourasnenou senariou pou eide olwn twn eidwn tis paralages.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Efxaristoume gia thn allh mia ekshghsh aftou tou plewn kourasnenou senariou pou eide olwn twn eidwn tis paralages.
            [/b]
            Ωχ καταλαβα, ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του

            (Μου θυμισε λιγο Akira. Κι εκει δεν καταλαβα τι εγινε)
            My blog:Doppel&#39;s Den

            Comment


            • Doppel που να δεις το End of Evangelion
              Προσωπικά την τελευταία χρονιά λόγω έλλειψης χρόνου άρχισα κυρίως να διαβάζω manga και ψιλοπαράτησα τα anime, με αποτέλεσμα να εκτιμήσω αρκετές σειρές που δεν μου άρεσε η τηλεοπτική τους μεταφορά (χαρακτηριστικά παραδείγματα One Piece και Slam Dunk). Ένα manga που μου έκανε εντύπωση είναι το Gantz και θέλω να ρωτήσω αν έχει ασχοληθεί κανείς άλλος. Είναι ότι πιο "περίεργο" έχω δει σε manga και ότι πιο βίαιο. Τα σκίτσα του είναι αποτέλεσμα μιας πρωτότυπης τεχνικής όπου χρησιμοποιούνται για background φωτογραφίες με κατάλληλη επεξεργασία και με τοχέρι γίνονται μόνο οι χαρακτήρες. Η υπόθεση είναι σχετικά απλοική αλλά υπάρχουν πολλές πολιτιστικές αναφορές σχετικά με την Ιαπωνία.
              Πάντως κορυφαίο όσων έχω διαβάσει παραμένει το Vagabond του τεράστιου Inoue

              Τέλος θέλω να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποια καλά οneshots
              Now Playing

              Broken Sword 1
              Hellgate: London
              GTA IV
              Diablo 2 LoD (again and again )

              Comment


              • Καταρχας manga>>>>anime...

                naruto εχω δει μεχρι shippuden ep.40(και τα πρωτα 150 eps.), απο κει και περα βαρεθηκα και πλεον διαβαζω μονο το μανγκα.

                death note παρα πολυ καλο anime, αλλη ποιοτητα.

                Πολυ μου αρεσε και το claymore, το οποιο ειχε αθλιο τελειωμα στο anime. Και αυτο το συνεχιζω στο manga.

                Αλλα το αγαπημενο μου εργο ειναι το rurouni kenshin ή samurai X(αθλια μεταφραση...). Το ανιμε καλο, αλλα το manga ανεπαναληπτο ;)

                Comment


                • Αυτό το έδειχνε στο makedonia tv κάποτε και μου είχε αρέσει αρκετά.
                  Πιστεύω το naruto anime να αλλάξει από μια φάση και μετά και να ακολουθήσει τα χνάρια των παλιών καλών επισοδείων.Είμαι στο 46 του shippuuden και συνεχίζω.Είναι πολύ κουραστικό σε ορισμένα σημεία και πολύ αργό.Οι μάχες είναι πιο dragonball style παρά σου δημιουργείται αυτή η έκπληξη των παλαιότερων.Ελπίζω να φτιάξει στην πορεία γιατί βαριέμαι αφάνταστα.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Αυτό το έδειχνε στο makedonia tv κάποτε και μου είχε αρέσει αρκετά. [/b]
                    To edeixne poly paliotera sto Mega stis 5-6-7 h wra to prwi me aggliko dub kai ellhnika subs.
                    POLY kalytero apoti sto makedonia me ton hlithio dub.
                    BTW edeixne kai 2 episodia thn hmera sto Mega.

                    Einai poly kalo ews ta fillers (telos tou Shishio saga) kai oi tainies - OVA einai epishs kala, ta fillers einai mapa opws panta.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Sxetika me manga opoios thelei as diavasei to manga Fairy Tail to diavasa prin 2 vdomades kai porothika,einai se skitso opos tou one piece kai exei sxesi me Guilds pou yparxoun ston kosmo kai kathe Guild analamvanei doulies.
                      Kathe Guild exei atoma ta opoia exoun magikes dynameis,texnikes ktl. Author kai Artist einai o Mashima Hiro o opoios exei kanei kai tin seira Rave Master,to manga exei vgalei 95 chapter mexri tora kai einai on going.

                      http://www.onemanga.com/Fairy_Tail/
                      Born From Darkness...Raised By Light....
                      My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                      Official O.G.C Member

                      Comment


                      • Σήμερα τελειώνω και με την τρίτη σεζόν από YU-GI-OH.Τέταρτη και πέμπτη θα τις δω σιγά σιγά μέχρι το Σεπτέμβριο μπας και παίξω τίποτα.
                        Πολύ ωραία σειρά για μένα αλλά σε κάποια σημεία κουράζει με τα συνεχόμενα fillers και με την επανάληψη ξανά και ξανά κάποιων σκηνών.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • E des tipota sovaro :]

                          Comment


                          • <div class='quotetop'>(Hazuki &#064; Aug 7 2008, 12&#58;34 AM) [snapback]34821[/snapback]</div>
                            E des tipota sovaro :]
                            [/b]

                            SPAM&#33;&#33;&#33;&#33;&#33; :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:


                            είδα σήμερα και την ταινία Yu-Gi-Oh The Pyramid of Light.
                            αρκετά σκοτεινή η ταινία σε σχέση με τη σειρά και χωρίς fillers (λογικό).
                            τώρα λέω να ξεκινήσω τη σειρά Higurashi No Naku Koro Ni - credits to Alexandros-κακομοίρη μου έτσι και δε μ&#39;αρέσει

                            ευχαριστημένος Hazuki;;;
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Χωρις πλακα, σοβαρα τωρα, γιατι να ξοδεψεις εστω και ενα λεπτο στο yugioh; Ισως καποτε να το εβλεπαν καποιοι, με την προφαση πως "ειναι ανιμε, αρα ειναι καλο", αλλα στις μερες μας, ειναι εφικτο να βρεις καποιο ανιμε, αλλα και ειναι καλο. Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τοσο την λογικη, οσο και την ορεξη να δει καποιος μια τοσο κακη σειρα.
                              Ποσο μαλιστα οταν εχουμε δει τοσα υπεροχα πραγματα απο το χωρο των ανιμε.
                              Ned Stark

                              A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                              It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                              A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                              In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                              Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                              Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                              Ειναι ο Getta Robo.

                              Comment


                              • Magic The Gathering is to blame...
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X