Announcement

Collapse
No announcement yet.

Αnime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Οκ άρα είσαι μπροστά από μένα Kakashi.Προς στιγμήν τρόμαξα.
    Είπα να διαβάσω manga μια μέρα...όλα είναι ασπρόμαυρα.:kill:
    Ή εγώ δεν βρήκα κάποιο έγχρωμο;
    Carpe diem

    Comment


    • Κατά 99% είναι ασπρόμαυρα. Είναι και μερικά έγχρωμα αλλά πολύ λίγες εξαιρέσεις. Γενικά όποτε ακούς manga, καλό θα ήταν να τα συνδέεις με λέξεις κλειδιά όπως "δεξιά προς τα αριστερά, ασπρόμαυρο, μαζική παραγωγή, μικρό μέγεθος, φθηνό χαρτί" κλπ. Έχουν εντελώς διαφορετική νοοτροπία από τα δυτικά κόμικς και ταιριάζει περισσότερο στη φιλοσοφία και τον τρόπο ζωής των Ιαπώνων. Όπως και τα αμερικάνικα κόμικς έχουν διαφορετικό format και στυλ από τα περισσότερα ευρωπαϊκά.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • Originally posted by 丹野 View Post
        Τώρα βλέπω το Phi Brain. Γαμάτο anime με ψυχολογικού θρίλερ στοιχεία!
        Θα κρατηθώ και θα το πω ευγενικά.Όχι δεν είναι ούτε γαμάτο, ούτε ψυχολογικό θρίλερ. Μια μαλακία και μισή είναι.

        Comment


        • Originally posted by Hellraider View Post
          Θα κρατηθώ και θα το πω ευγενικά.Όχι δεν είναι ούτε γαμάτο, ούτε ψυχολογικό θρίλερ. Μια μαλακία και μισή είναι.
          Κι εγώ θα κρατηθώ και θα το πω πολύ ευγενικά. Αγαπητέ μου, γνωρίζω πολύ καλά τι είναι, γιατί μου αρέσουν anime με ψυχολογικό θρίλερ κι αυτό είναι ένα από αυτά, γιατί έχει έξυπνους γρίφους! Εμένα μ' αρέσουν οι γρίφοι.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Phantom Duck View Post
            Κατά 99% είναι ασπρόμαυρα. Είναι και μερικά έγχρωμα αλλά πολύ λίγες εξαιρέσεις. Γενικά όποτε ακούς manga, καλό θα ήταν να τα συνδέεις με λέξεις κλειδιά όπως "δεξιά προς τα αριστερά, ασπρόμαυρο, μαζική παραγωγή, μικρό μέγεθος, φθηνό χαρτί" κλπ. Έχουν εντελώς διαφορετική νοοτροπία από τα δυτικά κόμικς και ταιριάζει περισσότερο στη φιλοσοφία και τον τρόπο ζωής των Ιαπώνων. Όπως και τα αμερικάνικα κόμικς έχουν διαφορετικό format και στυλ από τα περισσότερα ευρωπαϊκά.
            Το από δεξιά προς αριστερά δε με πείραξε,ούτε φυσικά η ποιότητα του χαρτιού μιας και σε ψηφιακό το διάβασα.Αλλά αυτό το ασπρόμαυρο,δεν το μπορώ με τίποτα.Άμα θέλω λοιπόν να μάθω τι γίνεται στη συνέχεια του anime,αντί να διαβάζω ένα ασπρόμαυρο,ακαλαίσθητο για τα δικά μου γούστα,πράγμα,ας διαβάσω στη wikipedia να είναι και πιο σύντομο το σποϊλέριασμα.
            Carpe diem

            Comment


            • Tanno exei dikio o Hellraider
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Originally posted by 丹野 View Post
                Κι εγώ θα κρατηθώ και θα το πω πολύ ευγενικά. Αγαπητέ μου, γνωρίζω πολύ καλά τι είναι, γιατί μου αρέσουν anime με ψυχολογικό θρίλερ κι αυτό είναι ένα από αυτά, γιατί έχει έξυπνους γρίφους! Εμένα μ' αρέσουν οι γρίφοι.
                Δεν έχει καν γρίφους πόσο μάλλον έξυπνους.Είναι σαν να βλέπεις αγώνα σκάκι χωρίς να υπάρχει σκακιέρα.Ξέρεις ότι παίζουν σκάκι επειδή στο ανακοινώσανε στην αρχή, αλλιώς δεν θα το καταλάβαινες. Επίσης δεν έχει αγωνία-δεν είναι θρίλερ.Plot no jutsu ήταν όλο μιας και ακριβώς όπως είπα δεν βλέπεις το γρίφο.


                On the bright side, είχε εξαιρετικό opening.

                Comment


                • Originally posted by Ground_zero View Post
                  Egw eida merika episodia kai to stamathsa.
                  Και 'γω. Το μόνο που μου άρεσε ήταν η μουσική που έβαλαν στο πρώτο επεισόδιο προς το τέλος. Αυτό μόνο. xD

                  Comment


                  • για οσους παρακολουθουν gintama επιτελους ενας εχθρος που δε μασαει τα αρχιδια του

                     
                    sigpic

                    Comment


                    • Gia opoion diavase to teleftaio Naruto.....

                      Gelaei o kosmos reeeee!!
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Βασικα αυτο που εγινε ηταν ακριβως αυτο που επρεπε για να φτασει το πραγμα στο απογειο της γελοιοτητας . Οfficially ειμαστε στον πατο πλεον!

                        Comment


                        • Γιατί ρε παιδιά τι παίχτηκε???Βάλτε spoiler tags να δω!
                          :party:
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Βασικα αυτο που εγινε ηταν ακριβως αυτο που επρεπε για να φτασει το πραγμα στο απογειο της γελοιοτητας . Οfficially ειμαστε στον πατο πλεον!
                            Oxi akomh, menei na skasei myth kai o Sage of the 6 paths
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Εγώ πάντως στο anime είμαι στο σημείο που o
                               
                              Naruto ετοιμάζεται για ταξίδι ώστε να δαμάσει τον Nine Tails και ο Kabuto κάνει reanimate τους Itachi,Pain,Sasori,Deidara,Hidan.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ναι αυτο ειναι πολυ κορυφαιο γιατι κανει reanimate στον Hiddan που δεν εχει πεθανει . Ground εχεις δικιο αλλα ετσι οπως παει δεν μπορει θα το δουμε και αυτο.

                                Comment

                                Working...
                                X