Announcement

Collapse
No announcement yet.

Star Wars Games

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Star Wars Games

    Ενόψει της κυκλοφορίας του Star Wars The Force Unleashed demo κι ενώ είμαστε λίγο καιρό πριν την επίσημη ημέρα κυκλοφορίας του σκέφτηκα να ανοίξω ένα τόπικ για όλα τα παιχνίδια της διάσημης Εξαλογίας όπου θα μπορούμε κάθε φορά να γράφουμε σχόλια,εντυπώσεις κλπ από όσους τίτλους της σειράς κυκλοφορούν ή θα κυκλοφορήσουν στο μέλλον προειδοποιώντας πάντα για σποϊλεράκια. ;)

    Πιστέω κάθε φόρουμ που σέβεται τον εαυτό του πρέπει να έχει ένα θέμα σχετικά με τον Πόλεμο των Άστρων και αφού κανείς σας ρεμάλια δεν αναφέρεται στις ταινίες και δεν υπάρχει λόγος να ανοίξουμε θέμα(παρόλο που ΠΡΕΠΕΙ),ας έχουμε τουλάχιστον ένα για τα παιχνίδια.

    Άντε και καλή μας αρχή.

    May the (Dark Side of the) Force be with us :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:
    Carpe diem

  • #2
    Jedi Knight 2:Aπο τα καλύτερα licence tie-ins που έχω παίξει,στην κατηγορία των action games.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #3
      Jedi Knight 2:Aπο τα καλύτερα licence tie-ins που έχω παίξει,στην κατηγορία των action games.
      [/b]
      +1

      Ήταν άλλο ένα που μου άρεσε πολύ. Στην πρώτη πίστα ήσουν μέσα σε αεροπλανάκι στα χιόνια και πολεμούσες τα ρομπότ που περπατάνε.


      Comment


      • #4
        Πρώτη πίστα η Μάχη του Χοθ;Αυτά είναι ρε φίλε.Φαντάζομαι πως ήταν κάποιο από τη σειρά rogue squadron στον Κύβο;
        Εδώ να συμφωνήσω με τη σειρά μου στο ότι το jedi outcast ήταν από τα καλύτερα παιχνίδια του franchise.όχι ότι έχω παίξει και πολλά βέβαια-ντροπή μου το ξέρω.
        minor spoiler:
        θυμάμαι χαρακτηριστικά που στα 7 πρώτα επίπεδα δεν έχεις πιάσει ακόμα Lightsaber και μόλις το πάρεις ενώ στην αρχή σου φαίνεται τελείως unplayable με το που συνηθίσεις δεν μπορείς να παίξεις χωρίς αυτό.έχει γίνει προέκταση του χεριού σου.και με τη χρήση της Δύναμης γίνεσαι πραγματικά One Man Army.Ειδικά όταν αναβαθμίσεις πλήρως το force lightning νιώθεις σαν τον Darth Sidius στο φινάλε(περίπου) του The return of the Jedi.
        ω ρε φούστη μου πωρώθηκα πάλι.
        Carpe diem

        Comment


        • #5
          Eπειδη παλιοτερα ημουν φανατικοτατος με το Star Wars (μετα το episode II, απεχω), ξεχωριζω τα :
          Phantom Menace (PSX) , τα Super Star Wars (SNES), Battlegrounds (PC), EMpire At War (PC), Knight of Relublic (PC), Jedi Academy (PC) και το Empire Strikes Back που ειχα την τυχη να παιξω σε μια Original καρασπανια AMiga CD-TV. Mαρεσε και το Trilogy (Arcades) αλλα ηταν ΠΟΛΥ μικρο.

          Ξεχωριζω και πολλες πατατες βεβαια...Master of Tera Kasi, Shadow of Empire κτλ αλλα ας κραταμε μονο τις ευχαριστες στιγμες

          To νεο game φαινεται καλο παντως.
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • #6
            μιας κι ανεφερε ο Scatman τα παλια, να προσθεσω και το Jedi Power Battles το οποιο ειχα λιωσει, γουσταρα που παιζε διπλο! και ισως το Star Wars: Demolition το οποιο ηταν παιχνιδι racing σε φαση Twisted Metal, ας το πουμε αντιγραφη του.

            Comment


            • #7
              Έχω παίξει τα

              Knights of the Old Republic 1 και 2
              Jedi Knight Dark Forces ΙΙ
              Jedi Outcast
              Rogue Squadron και Rebel Strike (γραφικαρες)
              Super Star Wars

              Comment


              • #8
                Αν και θεωρώ τα Rogue Squadron σε βαθμό αηδίας υπερτιμημένους τίτλους (με βάση κυρίως τις βαθμολογίες), ομολογώ ότι μερικές αποστολές ήταν αρκετά εντυπωσιακές, ειδικά η μάχη του Hoth ήταν εξαιρετικά πιστή και καλά υλοποιημένη, όπως επίσης και η καταστροφή του Death Star και η μάχη του Endor. Αγαπημένα Star Wars games για μένα είναι το Kotor και τα επικά Super Star Wars και Super Star Wars: Return of the Jedi.
                μιας κι ανεφερε ο Scatman τα παλια, να προσθεσω και το Jedi Power Battles το οποιο ειχα λιωσει, γουσταρα που παιζε διπλο! και ισως το Star Wars: Demolition το οποιο ηταν παιχνιδι racing σε φαση Twisted Metal, ας το πουμε αντιγραφη του.
                [/b]
                Το Demolition παλεύοτανε, αλλά ρε Shadow το Jedi Power Battles ήταν πραγματικά άθλιο, τώρα το διπλό για τον χαβαλέ και μόνο μπορεί να έλεγε, αλλά κατά τ’ άλλα το παιχνίδι ήταν giga gtp, επίσης σε αντίθεση με πολύ κόσμο μου άρεσε αρκετά το Episode 1 Racer, χωρίς να είναι κάτι τρομερό ήταν καλούτσικος τίτλος, ενώ το Arcade έσπερνε.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • #9
                  Το Demolition παλεύοτανε, αλλά ρε Shadow το Jedi Power Battles ήταν πραγματικά άθλιο, τώρα το διπλό για τον χαβαλέ και μόνο μπορεί να έλεγε, αλλά κατά τ’ άλλα το παιχνίδι ήταν giga gtp, επίσης σε αντίθεση με πολύ κόσμο μου άρεσε αρκετά το Episode 1 Racer, χωρίς να είναι κάτι τρομερό ήταν καλούτσικος τίτλος, ενώ το Arcade έσπερνε.
                  [/b]
                  μα δε διαφωνω, ουτε ειπα πως ηταν παιχνιδαρα. απλα εγω το ειχα λιωσει διπλο, γενικα γουσταρω τα cooperative games.

                  Comment


                  • #10
                    Star Wars:Knights of The Old Republic

                    Πραγματικα ενα μοναδικο δημιουργημα...το ΙΙ ηταν επεισης πολυ καλο ομως τα απειρα σφαλματα στον τεχνικο τομεα και το μισοτελειωμενο προιον που μας πασαρανε το κανει να χασει πολλους ποντους.
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • #11
                      Star Wars:Knights of The Old Republic

                      Πραγματικα ενα μοναδικο δημιουργημα...το ΙΙ ηταν επεισης πολυ καλο ομως τα απειρα σφαλματα στον τεχνικο τομεα και το μισοτελειωμενο προιον που μας πασαρανε το κανει να χασει πολλους ποντους.
                      [/b]
                      +1

                      Το KotoR είναι το αγαπημένο μου Star Wars παιχνίδι με διαφορά.


                      Comment


                      • #12
                        Και για μενα Jedi Knight 2 για λογους που εχω ξαναπει (god mode λογω force). Πολυ imba και απολαυστικο
                        https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                        H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                        Comment


                        • #13
                          +1

                          Το KotoR είναι το αγαπημένο μου Star Wars παιχνίδι με διαφορά.
                          [/b]

                          Καλα,οτι και να γραψω για τα ΚotoR θα ειναι λιγο,το 1 ειναι το καλυτερο rpg που εχω παιξει(στα highlights η καταπληκτικη του ιστορια και τα τρομερα sidequests,μεταξυ πολλων αλλων),το 2 ηταν ενας μικρος αθλος απο την Obsidian αφου το development του τιτλου ηταν μονο 9 μηνες(&#33;&#33;&#33;&#33; :blink: &#33;&#33;&#33;&#33;&#33;) και καταφερε να το κρατησει σε υψηλα επιπεδα ποιοτητας,χωρις ομως να φτανει το μεγαλειο του 1ου.Μετα τα ΚotoR αξιολογες προσπαθειες ηταν το Republic Commando(Metroid Prime Clone) και ολα τα Jedi Knight με το 2 να ειναι το καλυτερο μου.

                          Comment


                          • #14
                            Μετα τα ΚotoR αξιολογες προσπαθειες ηταν το Republic Commando(Metroid Prime Clone) και ολα τα Jedi Knight με το 2 να ειναι το καλυτερο μου.
                            [/b]
                            Μαλλον Halo clone φιλτατε, ακομα και το controller mapping του ηταν ιδιο με αυτο των τιτλων της Bungie...
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • #15
                              Έπαιξα το Demo του Star Wars The Force Unleashed στο PS3 , μου φάνηκε αρκετά καλό με εύκολο να τον μάθεις χειρισμό , με ωραίες κινήσεις...Ήθελα κιάλο όμως...
                              Δείχνει πολλά υποσχόμενο , για να δούμε

                              Comment

                              Working...
                              X