Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τεχνικά προβλήματα του forum

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Thanks για το info Ryu, αν και εν τελει μάλλον ήθελε εκκαθάριση ο Chrome στο παλιο μου λαπτοπ με τα cookies etc.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • τεστ, δεν με αφήνει να γράψω σε άλλο θρεντ


      EDIT
      Οκ, μάλλον το βρήκα. Όταν ξεκινάω να γράφω με «@sub» επειδή αναφερόμουν στον Sub_Zero αλλά βαριόμουν να γράψω το πλήρες όνομα, κράσαρε και δεν με άφηνε να γράψω. Ακόμα και όταν πήγα αργότερα να το προσθέσω με Edit, μου έβγαλε error
      Attached Files
      Last edited by Phantom Duck; 19-02-2019, 12:50 AM.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • τεστ ενα δυο 1 2 1 2

        edit: προσπαθώ να γράψω ποστ και δεν μ αφήνει

        edit 2: ξεσκάλωσε
        Last edited by Raf; 28-03-2019, 01:08 PM.

        Comment


        • Για αναφορές σε μέλη παρακαλώ να βάζετε και το ; στο τέλος γιατί έχουν παρατηρηθεί αρκετά database errors.

          π.χ. @i Have no Equal ; @Phantom Duck ;

          Δεν φαίνεται ωραίο αλλά είναι safe λύση για την ώρα.

          Comment


          • ?

            Originally posted by Ryu_gr_admin View Post
            ?;
























            Θέλει και 10 χαρακτήρες το ελάχιστο, ούτε ένα αστείο ποστ δεν μπορούμε να κάνουμε πχια


            EDIT:
            Όταν κάνω copy / paste αυτό το emoticon (άρα και άλλα αντίστοιχα), μου βγάζει πως δεν μπορώ να το βάλω, επειδή δεν έχω συμπληρώσει το όριο των 10 χαρακτήρων. Όταν την πρώτη φορά το δέχτηκε, το εμφάνιζε απλά ως «?» και όχι ως εικονιδιάκι. Μου χάλασε το αστείο και τώρα κάθομαι και το εξηγώ.

            EDIT 2:
            Όταν γράφω στο quicbox, και μετά πάω στο advanced / preview, μου σβήνει ό,τι έχω γράψει. Όσες φορές και να επαναλάβω τη διαδικασία.
            Last edited by Phantom Duck; 14-07-2019, 01:55 AM.

            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

            Comment


            • Originally posted by Phantom Duck View Post

              EDIT 2:
              Όταν γράφω στο quicbox, και μετά πάω στο advanced / preview, μου σβήνει ό,τι έχω γράψει. Όσες φορές και να επαναλάβω τη διαδικασία.
              Δοκίμασε να κάνεις log-out και log-in. Δεν συμβαίνει σε εμένα αυτό με Chrome browser, για δείτε το και οι άλλοι παρακαλώ.
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • Η λειτουργία του tapatalk επανήλθε.
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Δε σου επιτρέπει να κάνεις embed πάνω από 1 βιντεο.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • ΟΚ διορθώθηκε, το έβαλα μέχρι 4 videos ανά post.

                    Η παρατήρηση του straier αφορά τη νέα μέθοδο εισαγωγής βίντεο από το εικονίδιο "Insert Video" (προ-τελευταίο στο quick reply) και απαιτείται να κάνετε copy-paste όλο το url του video. Πλέον δουλεύει και το full-screen.

                    Tο παλιό YouTube icon που απαιτεί μόνο τον κωδικό του βίντεο είναι ακόμα διαθέσιμο αλλά βρίσκεται μόνο στον Go advanced editor.
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Ευχαριστώ, δεν είχα πάει στο advanced.
                      Έχει και κάποιο νόημα να μη μπορείς να κάνεις embed 50 video ανά ποστ αλλά νομίζω 4 είναι μια καλή χρυσή τομή.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Μόλις βρω κατάλληλη ευκαιρία στο προσεχές διάστημα θα γίνει η μετάβαση από έκδοση vbulletin 4 σε vbulletin 5.

                        Αυτό θα γίνει διότι η έκδοση 5 είναι ενεργή και υποστηρίζεται από την εταιρεία και συμβαδίζει με τις εξελίξεις στο web.

                        Μόλις γίνει αναβάθμιση θα μεταφερθεί όλο το περιεχόμενο της έκδοσης 4 ενώ θα χαθούν τα likes, τα mentions και το chatbox. Η έκδοση 5 έχει ενσωματωμένη λειτουργία likes και mentions, όχι όμως και chatbox και για αυτό θα πρέπει να βρεθεί 3rd-party πρόσθετο.

                        Στο αρνητικό σενάριο που θα αποτύχει η αναβάθμιση, θα έχει κρατηθεί backup για να γίνει επαναφορά.
                        The illusion of free will is an illusion.

                        Comment


                        • Η αναβάθμιση ολοκληρώθηκε!

                          Πλέον τρέχουμε την τελευταία έκδοση του vBulletin που μας εξασφαλίζει σταθερότητα για τα επόμενα χρόνια.


                          Συνηθίζεται να υπάρχουν θέματα σε τέτοιες αναβαθμίσεις, έγιναν οι συμπληρωματικές ρυθμίσεις, ενδεχομένως θα χρειαστεί να γίνουν κι άλλες. Παρακαλώ ενημερώστε μας αν κάτι δεν λειτουργεί σωστά.

                          Το chatbox αναμενόταν να μη λειτουργεί, Cpl_Shephard παρακαλώ την υπομονή σου, για την ώρα... posts!

                          Επίσης στο Tapatalk λογικά θα χρειαστεί να ξανακάνετε follow και login.

                          Ευχαριστούμε για ακόμη μια φορά για τη συγκέντρωση του ποσού αναβάθμισης! Long Live the GO!!

                          Comment


                          • Hello world!
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • No chat no honey :p
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Ιντά'παθε το forum ωρέ;
                                Δύο ερωτήσεις:
                                Πώς βλέπεις τα τελευταία posts; (Το What's New;)
                                Υπάρχει τρόπος να πιάνει μεγαλύτερο μέρος της οθόνης;

                                Και κάτι άσχετο. Είχα κάνει subscribe στο συγκεκριμένο thread; Οι μας κάνατε η admin;
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X