Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • 2019, τον ήπιαμε!
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • E nai den perimena nwritera . Eutixws uparxei poly pragma gia na doume mexri tote

      Comment



      • Michael C. Hall me english accent lol

        Comment


        • Gia peite ti seires blepete auto to kairo ? Egw blepw Atlanta season 2 kai Brooklyn Nine Nine s05 . Kai gamw tis seires kai oi 2 tis protinw.

          Comment


          • Atlanta ήταν η αγαπημένη μου σειρά το 2016 και συνεχίζει να 'ναι μάλλον ό,τι καλύτερο έχω δει τα τελευταία 5 χρόνια σε σειρά. Έγινε επιτέλους και η έκρηξη του Childish Gambino, σπάνια ιδιοφυία.


            Βλέπω μόνο το Sopranos εδώ και κάνα 3μηνο. Είναι αρκετά καλό, είναι ίσως η πιο γήινη αναπαράσταση του τί είναι ο "μαφιόζος" στην εποχή μας, έχει ωραίους χαρακτήρες, ανα περιόδους σπουδαίους με αποκορύφωμα μέχρι τώρα Gandolfini και τον τύπο που παίζει τον Ralph, και γεμάτα επεισόδια. Είναι νομίζω η βάση στο πώς αναπτύσσεις περιφεριακούς χαρακτήρες σε crime-dramas, το κάνει καλά, αλλά δεν φτάνει το βάθος των σημερινών κορυφαίων σειρών.



            Γενικά μου θυμίζει το Breaking Bad, αλλά το Breaking Bad είναι 2-3 επίπεδα πάνω (σχεδόν) στα πάντα.


            Edit: Θυμήθηκα οτι βλέπω και μια άλλη σειράρα, με σούπερ αργούς ρυθμούς και αυτή, που λέγεται High Maintenance. Μου την πρότιναν φίλοι σαν καλή δραμοκομωδία με ντραγκς στην Νέα Υόρκη, άργησα να την κατεβάσω κάνα 8μηνο, και τελικά είναι τρομερά ενδιαφέρουσα ανθολογία περίεργων ανθρώπων. Κάθε επεισόδιο ασχολέιται με τελείως διαφορετικά άτομα και σχεδόν πάντα οι ιστορίες που διαλέγουν είναι First-World problems on steroids (with some drugs).
            Last edited by ChrisTop; 09-06-2018, 07:41 PM.

            Comment


            • Τελείωσα το Breaking Bad.Πίστευα ότι είναι overated.Όχι πια.Άνετα η καλύτερη σειρά που έχω δει.Δεν είναι η αγαπημένη μου,αλλά άνετα στο Top 3.
              Kι επειδή ήταν τόσο καλό,ξεκίνησα το Better Call Saul.Ένα επεισόδιο έχω δει,δεν τρελάθηκα,αλλά οκ φαντάζομαι θα ανεβάσει στροφές σιγά σιγά.
              Επίσης τελείωσα το Lost In Space (αρκετά καλό),και πλέον βλέπω στη διαδρομή για την δουλειά τα Blacklist,Shooter,Z Nation,Van Helsing.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by ChrisTop View Post
                Atlanta ήταν η αγαπημένη μου σειρά το 2016 και συνεχίζει να 'ναι μάλλον ό,τι καλύτερο έχω δει τα τελευταία 5 χρόνια σε σειρά. Έγινε επιτέλους και η έκρηξη του Childish Gambino, σπάνια ιδιοφυία.
                Sumfwnw apolyta ton thimame apo to Community einai talentara o typos

                Originally posted by Altair View Post
                Τελείωσα το Breaking Bad.Πίστευα ότι είναι overated.Όχι πια.Άνετα η καλύτερη σειρά που έχω δει.Δεν είναι η αγαπημένη μου,αλλά άνετα στο Top 3.
                Kι επειδή ήταν τόσο καλό,ξεκίνησα το Better Call Saul.Ένα επεισόδιο έχω δει,δεν τρελάθηκα,αλλά οκ φαντάζομαι θα ανεβάσει στροφές σιγά σιγά.
                Dwse ligo xrono tou Better call saul , einai poly kalh seira alla xekinaei kapws xliara.

                Comment


                • Πολύ καλό το Better Call Saul, Breaking Bad mini χωρίς το wow factor.

                  Comment


                  • Handmaid's Tale και Black Mirror.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • 13 reasons why, Riverdale, Bates motel βλεπω atm.

                      Comment


                      • Kalo to Riverdale? , me psinei

                        Comment


                        • Ε teen drama guilty pleasure κατηγορία, η πρώτη season ήταν αρκετά καλή έφυγε νερό στη δεύτερη έχω βαρεθεί.

                          Comment


                          • Βλέπει κανείς το Better Call Saul; Σε ορισμένα σημεία έχει ξεπεράσει το Breaking Bad.

                            Comment


                            • Ξεκινησα Narcos, ειμαι στο 4 episode και το προτείνω σε όλους μέχρι στιγμής. Φοβερές ερμηνείες, cinematography, το netflix στα καλύτερα του imo.

                              Comment


                              • Originally posted by Raf View Post
                                Βλέπει κανείς το Better Call Saul; Σε ορισμένα σημεία έχει ξεπεράσει το Breaking Bad.
                                Δεν έχω δει ακόμα τέταρτο κύκλο αλλά αν και το θεωρώ πολύ καλή σειρά,το ΒΒ δεν το έχει ξεπεράσει. Ως εκεί που έχω δει εννοώ.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X