Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελος και το Dexter, worst final season confirmed. Τα λογια ειναι περιττα, παροτι η S7 ηταν κακη, τουλαχιστον το φιναλε τους ειχε δωσει πατημα για κατι πολυ καλο και αντι να το αξιοποιησουν εν τελει καναν ο,τι τους καπνισε ... Δεν ξερω αν εχει καν νοημα να πω πιο αναλυτικα τι και πώς.. μαλλον δεν εχει εδω που τα λεμε, κριμα για τις ερμηνειες του Hall και της Carpenter δηλαδη.

    ΒΒ 1 επεισοδιο και τελος, φοβερο επεισοδιο με λιγο πιο ηρεμους ρυθμους απο το προηγουμενο, αλλα οκ προετοιμαζουν με ωραιο τροπο ενα λογικα πολυ δυνατο φιναλε. Χθες σαρωσαν και στα Emmy, παμε γερα λοιπον για το κλεισιμο της σειρας σε 1 εβδομαδα.

    Comment


    • το dexter μεγαλη προχειροδουλεια και στο τελευταιο επεισοδιο ''αντε να τελειωνουμε'' ειδικα η τελευταια σκηνη το πηγε απο το μετριο στο πατο σαν ending κριμα πραγματικα δεν αξιζαν ουτε ο c.hall ουτε η carpenter

      στο breaking bad
       
      επιτελους ο walter μετα την τελευταια σκηνη στο προχθεσινο επεισοδιο καταλαβε οτι ειναι πλεον ο heisenberg και οχι ο walter white μια για παντα...
      σε αναμενα καρβουνα λοιπον για το τελευταιο επεισοδιο την αλλη εβδομαδα


      Comment


      • Ειδα το πρωτο απο Agents of SHIELD, χαλαρο ξεκινημα θα το ελεγα αλλα the potential is always there.. Επισης το Sleepy Hollow φαίνεται υποσχόμενο αλλα δεν το εχω ξεκινήσει ακομα.

        Comment


        • μολις ειδα το τελευταιο επεισοδιο του breaking bad τα πηρε και τα σηκωσε ολα πολλα μπορουν να ειπωθουν αλλα το μεγαλο ερωτημα ειναι ενα..μετα το breaking bad ΤΙ?

          Comment


          • Φανταστικη σειρα ολο το BB, λιγες σειρες σε πειθουν για το οτι ο δημιουργος ξερει εξαρχης την εξελιξη και το τελος της σειρας. Η εξελιξη απο τη S1 ως τη S4 ηταν φανταστικη - η σειρα ανεβαινε συνεχως. Η S5 ηρθε για να κλεισει αυτη την ιστορια με τον καλυτερο δυνατο και μονο λογικο εδω που τα λεμε τροπο. Τα τελευταια επεισοδια ηταν φανταστικα και το αποψινο finale ισως να μην ηταν τοσο απροβλεπτο οσο τα προηγουμενα επεισοδια αλλα εκλεισε τη σειρα με τον πιο σωστο τροπο.

            Cranston, Paul και Esposito (Gus Fring) δωσαν ολοι απιστευτα καλες ερμηνειες για τα δεδομενα των TV series και οχι μονο, το OST ηταν πολυ καλο με ολα τα κομματια να παιζουν σε συγκεκριμενα σημεια και για συγκεκριμενο λογο και τελος ο δημιουργος Vince Gilligan απλα πλεον εχει το "ελευθερας" να κανει ο,τι θελει, με ο,τι κοστος θελει και με ο,τι ατομα θελει γιατι ολα τα δικτυα εχουν ηδη πεσει στα ποδια του και γινεται σφαγη για το ποιος θα τον καπαρωσει πρωτος.

            Το ΒΒ ειναι σιγουρα μεσα στις πολυ πολυ καλυτερες σειρες που εχω δει και λογικα θα συζητειται για πολλα χρονια ως μια απο τις καλυτερες σειρες που βγηκαν ποτε στην τηλεοραση. Επισης το να ξερεις ποτε να τελειωσεις μια σειρα ειναι μεγαλο προτερημα, οι περισσοτερες σειρες που ξεκινανε καλα τελειωνουν αδοξα γιατι τις ξεζουμιζουν για να βγαλουν λεφτα και εκει που πρεπε να χαν 2-3 seasons σου βγαζουν 10 ανευ λογου και αιτιας.

            Comment


            • ναι δεν αφησε καμια εκρεμμοτητα ο Gilligan ουτε σεναριακα ουτε στους χαραχτηρες στο τελος, ενω η κορυφωση ηρθε με μια φυσιολογικη ροη εχοντας λυτρωτικο τονο ικανοποιωντας ταυτοχρονα τον τηλεθεατη

              διαβαζω οτι οι αμερικανοι φοβουνται μετα το τελος του BB μην ''ξεθωριασει η χρυση εποχη της TV που διανυουν'' , (οπως εκαναν και μετα το τελος του lost και του sopranos) νομιζω ομως οτι αδικα ανησυχουν αφου καθε λιγο βλεπουμε φιλοδοξες παραγωγες με τα standards να ανεβαινουν συνεχεια

              Comment


              • Τεράστια σειρά. Ηταν άψογη σε όλους τους τομείς, από σενάριο-πλοκή-χαρακτήρες ως σκηνοθεσία, μοντάζ και ερμηνείες που αγγίζουν και ξεπερνάνε ποιοτικά αντίστοιχα κινηματογραφικά έργα. Τι να πω ένα τεράστιο μπράβο στον Giligan που σεβάστηκε τόσο το κοινό όσο και το δημιούργημα του και το τελείωσε όταν έπρεπε. Τέσσερις καταπληκτικές σεζόν και μια 5η για σεμινάριο, ειδικά το δεύτερο μισό που ουσιαστικά ήταν ένα φινάλε διάρκειας 8 επεισοδίων ξέφυγε πραγματικά σε άλλα επίπεδα .

                Comment


                • Τα χετε πει όλα αλλά δεν αντέχω να μην πω και γω οτι ήταν μια φανταστική σειρά σε όλους τους τομείς. Σενάριο σκηνοθεσία και ερμηνείες από άλλον πλανήτη.

                  Comment


                  • Πολύ ενθουσιασμός ρε παιδιά..Πωπω σάλτσα..Μου φαίνεται θα του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία μόλις απολυθώ.
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Οντως λοιπον, μετα το Breaking Bad τι... Ριξτε καμια προταση για σειρες που εχουν ολοκληρωθει και ηταν καλες ως το τελος τους, οτιδηποτε περα απο sci-fi.
                      Εχω το Sopranos καιρο σε αναμονη, ισως να φτασε η ωρα να τολμησω να κανω την αρχη.

                      Στο μετωπο των κωμωδιων παντως βγηκε νεο επεισοδιο IT Crowd προ ημερων, καποια χρονια μετα το τελος της S4 και με αυτο μαλλον τελειωνει και επισημα η σειρα. Εξαιρετικο επεισοδιο και φοβερη σειρα το IT Crowd.
                      Κατα τ' αλλα η μονη κωμωδια που βλεπω σταθερα τελευταια ειναι το Parks and Recreation, εχει γινει παρα πολυ καλο και βλεπεται πολυ ευχαριστα.

                      Comment


                      • Εγώ θα κάτσω να δω το Californication. Το είχα αφήσει στην 2η σεζόν όταν πρωτοέβγαινε γιατί μου φαινόταν υπερβολικά ρηχό αλλά με μια 2η ματιά 4 χρόνια μετά δηλώνω φαν.

                        Το χει δει κανείς;

                        Comment


                        • Ε το californication το φτασα ηρωικα στην τελευταια season, ειδα μερικα eps και το παρατησα, αναρωτιεμαι αν εχει νοημα να το συνεχισω για να πω πως το τελειωσα. Η σειρα σε καποια φαση πεφτει πολυ αποτομα, βλεπεται ευχαριστα μεχρι τα μισα περιπου βεβαια αλλα μετα και οι ιδεες στερευουν και βλεπεις τα ιδια ξανα και ξανα.

                          Αν δεν εχεις δει Entourage παντως, παρατα το Californication χωρις 2η σκεψη.

                          Comment


                          • Το entourage το είδα όταν είχε πιάσει το Forum entourage fever.
                            Ακόμα στην αρχή της 3ης είμαι στο Cali οπότε θα πω την άποψή μου σε κανα δυό βδομάδες αλλά μέχρι τώρα είναι αρκετά ανεβασμένο σε σχέση με την 1η σεζόν.

                            Comment


                            • Τελείωσα 10ο κύκλο 2.5 Men.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Τελείωσα και εγώ το Dexter. Εντάξει ήμουν προετοιμασμένος από αυτά που διάβαζα για μια final season κατώτερη τν αναμενόμενων, άλλα wtf είδα μόλις τώρα στο τελευταίο επεισόδιο ; Σαν alternate deleted ending ήταν το φινάλε, ότι να ναι δηλαδή. Κατάφεραν να ξεχειλώσουν την σειρά και μετά κατάφεραν να την τελείωσαν με έναν τρόπο που μοιαζει πρόχειρος και βεβιασμένος, πραγματικά κρίμα.

                                Comment

                                Working...
                                X