Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eίναι καλή αυτή η νέα σειρά του Μπέζου?Γιατί τελευταία όλο κάτι γλυκανάλατα κάνει τα οποία δεν μου αρέσουν καθόλου.Θέλω Μπέζο για κωμωδίες μόνο!
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • #32
      Απόσπασμα από το εξώδικο που εστάλη στο greektvsubs:

      Σύμφωνα με απόλυτα επιβεβαιωμένες πληροφορίες μας αλλά και σαφείς αποδείξεις που διαθέτουμε, υπό την ιδιότητά σας ως ιδιοκτήτη και διαχειριστή της ιστοσελίδας με την ονομασία www.greektvsubs.gr, χωρίς δικαίωμα και κατά παράβαση των διατάξεων του Ν. 2121/93, χωρίς την απαιτούμενη προηγούμενη έγγραφη άδεια των νομίμων δικαιούχων των σχετικών δικαιωμάτων πνευματικής ιδιοκτησίας και των συγγενικών δικαιωμάτων εταιριών-μελών μας, επιδίδεστε σε μία όλως παράνομη δραστηριότητα, η οποία συνίσταται στη χωρίς δικαίωμα μετάφραση στην ελληνική γλώσσα των κειμένων/διαλόγων και δημιουργία υποτίτλων κινηματογραφικών ταινιών ή τηλεοπτικών σειρών, τα δικαιώματα εκμετάλλευσης των οποίων ανήκουν σε εταιρίες-μέλη μας, τους οποίους διαθέτετε, στη συνέχεια, παράνομα και χωρίς δικαίωμα, σε τρίτους μέσω του διαδικτύου.

      Comment


      • #33
        Eίναι καλή αυτή η νέα σειρά του Μπέζου?Γιατί τελευταία όλο κάτι γλυκανάλατα κάνει τα οποία δεν μου αρέσουν καθόλου.Θέλω Μπέζο για κωμωδίες μόνο!
        [/b]

        Ρε Παιχτούρα μου θυμίζεις όλους εκείνους που κράζανε τη στροφή του resident evil στο resident evil 4.λογικό είναι,ο ανθρώπος να μεγαλώνει,με αποτέλεσμα να αλλάζουν τα θέλω του καθώς και αυτά που επιλέγει να παίζει.
        προσωπικά το "Ευτυχισμένοι Μαζί" το θεωρώ την πιο ώριμη ερμηνεία του και φυσικά την καλύτερη.δε λέω.καλό ο Κάκαλος,απίστευτος ο Δόγκανος αλλά ο Μαυροτσούκαλος είναι κορυφή.
        Carpe diem

        Comment


        • #34
          Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Sheik.
          Όλα τα video clubs και τα κανάλια πήραν σβάρνα τις σειρές και τις κάνουν εισαγωγή λόγω ότι ο κόσμος ξεκίνησε να τα βλέπει κατεβάζοντάς τα απ'τα ξένα site και κατάλαβαν ότι ο κόσμος θέλει να βλέπει ξένες σειρές.

          Μερικοί είχαν το μυαλό και το είδαν πιο νωρίς και μετέφραζαν υπότιτλους, οι οποίοι δν ήταν "επίσημοι" ούτε και ακριβείς με τους επίσημους, αλλά ήταν σίγουρα πολύ καλοί και καλύτεροι μερικές φορές από τους κανονικούς. Ήταν fun που το κάναν επειδή τους άρεσε και ήθελαν κάτι διαφορετικό και πιο όμορφο.

          Να κλείσουν τότε και όλα τα είδη πειρατείας, απ'τό μικρότερο εώς το μεγαλύτερο. P2P, και τα recorder να σταματάνε να πωλούνται....α! όχι, αυτά τα χρησιμοποιούμε για προσωπική χρήση ως γνωστόν.....όλοι μας.....

          Είναι υπέρτατη ανοησία αυτό που έγινε. Θα διακιολογούσα να μην άφηναν τους υπότιτλους από σειρές που παίζονται την δεδομένη στιγμή αλλά να κόβουν και τους υπότιτλους από σειρές που δν έχουν παίξει και δν θα παίξουν ποτέ είναι τουλάχιστον ηλίθιο. Γιατί να μην έχω το δικαίωμα να βλέπω σειρές και ταινίες στα ελληνικά επειδή το κάθε κανάλι δν θέλει ή δεν το συμφέρει να το φέρει στην τηλεόραση?

          Δεν είχαν με τι να ασχοληθούνε και βρήκαν κάτι μπροστά τους και κάναν μύνηση. Τι τον τον καθένα στην τηλεόραση αν εγώ βλέπω σειρές οι οποίες δν υπάρχουν στην τηλεόραση/video clubs της χώρας μου, ή όταν βλέπω σειρές που στα video club/TV είναι 2 seasons πίσω σε σχέση με την αμερική. Έλεος πραγματικά!



          "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

          Comment


          • #35
            Βασικά το όλο ζήτημα είναι για τα πανηγύρια.Ωστόσο πολλές εταιρείες το χρησιμοποιούν σα δικαιολογία,μιας και αυτές αγοράζουν και υποτιτλίζουν(λέμε τώρα)σειρές και τις εκδίδουν στην ελληνική αγορά(πχ Audio Visual)Και εντελώς τυχαία αν θέλει κάποιος να αγοράσει την A σειρά(ελληνική έκδοση)υποχρεούται να αγοράσει 4-5 dvdσ ξεχωριστά-όχι boxsets όπως στο εξωτερικό-με 4-5 επεισόδια το καθένα και ποιότητα υποτιτλισμού μάλλον αμφιλεγόμενη.

            Κι αστους να πάνε να να νανα...
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #36
              Εγω τσαντιστηκα επειδη ψαρωσανε με το εξωδικο. Αν ειναι δυνατον. Τετοια μηνυματα φτανουν με το κιλο σε αντιστοιχου περιεχομενου σελιδες και ολοι τα γραφουν στα παλια τους υποδηματα. Αυτοι γιατι ψαρωσανε;
              Ned Stark

              A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
              It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
              A man wields his sword in order to depart life with a smile.
              In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
              Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
              Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
              Ειναι ο Getta Robo.

              Comment


              • #37
                Μα έχω την εντύπωση ότι τυπικά είναι όντως παράνομοι, όποτε δεν έχουν και πολλές επιλογές.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • #38
                  Μα έχω την εντύπωση ότι τυπικά είναι όντως παράνομοι, όποτε δεν έχουν και πολλές επιλογές.
                  [/b]
                  ζζζζντοινγκ.
                  Παρανομα ειναι τα torrents, το rapidshare, το megaupload, το 4chan και το ΙΝΤΕΡΝΕΤ!
                  Δεν τα κλεινουν γιατι υπαρχουν παρα παρα παρα παρα πολλα παραθυρακια να ξεφυγει καποιος οπου και ετσι γινεται. Αν θελουν οι συντελεστες και οι ιδιοκτητες αυτων των σελιδων, μεχρι το απογευματακι μπορουν να εχουν καθαρισει αφοβα τα παντα.
                  Ned Stark

                  A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                  It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                  A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                  In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                  Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                  Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                  Ειναι ο Getta Robo.

                  Comment


                  • #39
                    Βασικά παιδιά δείτε το και από πλευράς βιντεοκλαμπ/εταιρείων.
                    Ειδικά στις σειρές τα πράγματα είναι τραγικά και μιας και δουλέυω σε βιντεοκλάμπ και ξέρω.
                    Για παράδειγμα η τρίτη σεζόν του Prison Break που βγήκε πριν κανά μήνα σε ελληνικό dvd πήγε άπατη τελειώς από πλευράς ενοικιάσεων παρόλο που ήταν απ'τα δυνατά χαρτιά της σεζόν. O λόγος ότι όλοι το είχαν κατεβάσει και το είχαν δει.
                    Δεν θέλω να φανώ σαν ο υποστηριχτής των επιχειρήσεων και των μεγαλοκαρχαρίων κτλ (κι έγω κατεβάζω ταινίες) αλλά ο τζίρος των βιντεοκλαμπ έχειμ μειωθεί εως και 75% τα τρία τελευτάια χρόνια, με αποτέλεσμα να μείνουν στο τέλος μόνο κανα δυό αλυσίδες. Καλά για τα συνοικιακά δεν το συζητάμε.

                    Comment


                    • #40
                      Στο κατω κατω,τι παρανομο εχει ενα αρχειο .txt ,.srt,.sub στο οποιο εγω μεσα γραφω οτι μου κατεβει,ΑΣΧΕΤΑ εαν ΤΥΧΑΙΝΕΙ να αποδιδει διαλογους μιας καποιας σειρας.
                      Ναι θα με πειτε ηλιθιο,αλλα οχι,δεν ειμαι εγω ο ηλιθιος,οι νομοι ειναι.

                      Ετσι,το αρχειο με τους υποτιτλους απο μονο του δεν ειναι παρανομο.Του αλλαζεις ενα ονομα,πετας και το γνωστο "οποιαδηποτε ομοιοτητα με προσωπα/καταστασεις/σειρες/ταινιες ειναι εντελως συμπτωματικη" και ξεμπερδευεις.Οι αλλοι δηλαδη γιατι το κανουν?

                      Μιλουν επισης,οτι ο υποτιτλισμος,εστω και ερασιτεχνικος,ειναι "παραγωγο εργου" που προστατευεται απο πνευματικη ιδιοκτησια.
                      Ωραια,ας μηνυσουν και την wikipedia ξερω γω οπου θα βρεις ολοκληρα κειμενα για ταινιες/σειρες οπου ειτε περιεχεται περιληψη του εργου,ειτε αποκαλυψεις για την υποθεση κλπ κλπ.

                      Αντε,να κυνηγουσαν τα τορρενταδικα,να πεις παει στο διαολο,αλλα δεν εχουν κατα τη γνωμη μου το δικαιωμα να το κανουν αυτο στα παιδια.

                      Αλλα τι να πεις,αλλη μια φορα η χωρα μας πρωτοπορει.
                      Τους φταινε τα φρουτακια,κλεινουν τα net cafe και οχι ξερω γω τα καζινα(αφου παιζει τρελη κονομα εκει γιατι να τα κλεισουν).
                      Τους φταιει η παρανομη διακινηση ταινιων,κλεινουν τα sites υποτιτλων.
                      Κι ας διαφημιζει ο καθε ΟΤΕ και Forthnet τα πακετα adsl με επιχειρημα "γρηγορο κατεβασμα ταινιων και mp3".

                      Και οπως ειπε και ενα παιδι σε ενα αλλο φορουμ,ΜΗ ΤΟΛΜΗΣΕΙ κανεις και μεταφρασει σε αλλη γλωσσα οσα εγραψα παραπανω.
                      Ειναι οι σκεψεις μου,ειναι πνευματικη μου ιδιοκτησια και οποιαδηποτε προβολη,ενοικιαση,μεταφραση,δημοσια προβολη,αναδημοσιευση των ανωτερω τιμωρειται με προστιμο.




                      <div class='quotetop'>(Ormion &#064; Oct 15 2008, 05&#58;37 PM) [snapback]42094[/snapback]</div>
                      Βασικά παιδιά δείτε το και από πλευράς βιντεοκλαμπ/εταιρείων.
                      Ειδικά στις σειρές τα πράγματα είναι τραγικά και μιας και δουλέυω σε βιντεοκλάμπ και ξέρω.
                      Για παράδειγμα η τρίτη σεζόν του Prison Break που βγήκε πριν κανά μήνα σε ελληνικό dvd πήγε άπατη τελειώς από πλευράς ενοικιάσεων παρόλο που ήταν απ&#39;τα δυνατά χαρτιά της σεζόν. O λόγος ότι όλοι το είχαν κατεβάσει και το είχαν δει.
                      Δεν θέλω να φανώ σαν ο υποστηριχτής των επιχειρήσεων και των μεγαλοκαρχαρίων κτλ (κι έγω κατεβάζω ταινίες) αλλά ο τζίρος των βιντεοκλαμπ έχειμ μειωθεί εως και 75% τα τρία τελευτάια χρόνια, με αποτέλεσμα να μείνουν στο τέλος μόνο κανα δυό αλυσίδες. Καλά για τα συνοικιακά δεν το συζητάμε.
                      [/b]
                      Εκτος αυτου,οσοι απεμειναν,ειδαν τον 3ο κυκλο στον ΑΝΤ1.
                      Εξαλλου,δε μπορει να κυκλοφορησει σε dvd καποιος κυκλος σειρας,εαν εχει αγοραστει απο τηλεοπτικο σταθμο πριν αυτος την προβαλει.
                      Οποτε καλλιστα ισχυριζεται ο καθενας οτι την ειδε στην τηλεοραση.
                      Κι επειδη κι εγω δουλευα το καλοκαιρι σε video club,απο τις 50 ενοικιασεις που εκανα την ημερα οι 30 ηταν αντεγραμμενες ταινιες που ΔΕΝ ειχαν κυκλοφορησει στο σινεμα,καθως και νεοι κυκλοι σειρων που δεν ειχαν παιχτει.Και μαλιστα,με υποτιτλους των διαφορων site που τωρα κλεινουν.
                      Οποτε αντι να κυνηγησουν τα sites,ας κυνηγησουν αυτους που εκμεταλλευονται ΕΜΠΟΡΙΚΑ πνευματικο εργο αλλων,τη στιγμη που αυτοι οι αλλοι το κανουν οχι μονο αφιλοκερδως αλλα με χρηματα απο την τσεπη τους και φυσικα ΠΟΤΕ δεν εκμεταλλευτηκαν εμπορικα την κατασταση.


                      Κι ετσι για το γαμωτο,αν ξανανοικιασω εγω dvd,τρυπηστε μου τη μυτη...
                      Μπουμερανγκ θα τους γυρισει...

                      Comment


                      • #41
                        Κι ας διαφημιζει ο καθε ΟΤΕ και Forthnet τα πακετα adsl με επιχειρημα "γρηγορο κατεβασμα ταινιων και mp3"[/b]
                        Αυτό είναι κωλοπαράνομο (διαφήμιση παράνομης ενέργειας ίσον παράνομη διαφήμιση) και αν γινόταν στο εξωτερικό θα τους έκοβαν τον κώλο&#33;&#33;&#33;
                        Αλλά βλέπεις στην Ελλαδίτσα κανείς δεν αγγίζει τον ΟΤΕ.

                        Κι επειδη κι εγω δουλευα το καλοκαιρι σε video club,απο τις 50 ενοικιασεις που εκανα την ημερα οι 30 ηταν αντεγραμμενες ταινιες που ΔΕΝ ειχαν κυκλοφορησει στο σινεμα,καθως και νεοι κυκλοι σειρων που δεν ειχαν παιχτει.Και μαλιστα,με υποτιτλους των διαφορων site που τωρα κλεινουν.
                        Οποτε αντι να κυνηγησουν τα sites,ας κυνηγησουν αυτους που εκμεταλλευονται ΕΜΠΟΡΙΚΑ πνευματικο εργο αλλων,τη στιγμη που αυτοι οι αλλοι το κανουν οχι μονο αφιλοκερδως αλλα με χρηματα απο την τσεπη τους και φυσικα ΠΟΤΕ δεν εκμεταλλευτηκαν εμπορικα την κατασταση.
                        Κι ετσι για το γαμωτο,αν ξανανοικιασω εγω dvd,τρυπηστε μου τη μυτη...
                        Μπουμερανγκ θα τους γυρισει...[/b]
                        Βασικά βιντεοκλαμπ που νοικιάζει αντιγραμένες ταινίες πρέπει να κλείσει asap όχι γιατί κάνει ζημιά στα άλλα (ούτως ή άλλως τα βιντεοκλάμπ που το κάνουν είναι συνήθως τα συνοικιακά που αντιμετωπίζουν πρόβλημα επιβίωσης και πάιζουν με την φωτιά), αλλά γιατί θεωρώ τραγικό να κάνεις αυτό το οποίο σου μείωσε την δουλειά εξαρχής. Την πειρατεία δηλαδή.

                        Και για να μην παρεξηγηθώ δεν είμαι υπέρ της απόφασης να κλείσει το σάιτ.
                        Συμφωνώ ότι φταίει η πολιτεία που δεν προστατεύει κανέναν απολύτως.
                        π.χ. Στο εξωτερικό όπου το ίντερνετ (και κατά συνέπεια το κατέβασμα ταινιών) είναι πολύ πιο διαδεδομένο τα βιντεοκλαμπ έχουν πολύ μικρότερη πτώση απ&#39;ότι στην Ελλάδα και μάλιστα χωρίς να στέλνονται μηνύσεις σε σάιτ με υπότιτλους.

                        Comment


                        • #42
                          Ormion σεβομαι πληρος το γεγονος οτι εργαζεσε σε βιντεοκλαμπ και βγανεις το ψωμακι σου απο εκει, αλλα:
                          Δες τι τιμες εχουν οι ενοικιασεις
                          Την συμπεριφορα των καταστηματαρχων στους πελατες σαν να ειναι ζωα
                          Την τραγικη ποσοτητα απο ταινιες που μπορουν να προσφερουν
                          Μην ξεχνας επισης πως τα περισοτερα απο αυτα τα βιντεοκλαμπς λειτουργουν ως αρπαχτη.. Ανοιγουν μια τρυπα, φερνουν 10 ταινιες, τις υπερχρεωνουν, και οταν περασει η μοδα εχουν βγαλει 1000 φορες τα σπασμενα.
                          Ned Stark

                          A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                          It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                          A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                          In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                          Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                          Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                          Ειναι ο Getta Robo.

                          Comment


                          • #43
                            Ormion σεβομαι πληρος το γεγονος οτι εργαζεσε σε βιντεοκλαμπ και βγανεις το ψωμακι σου απο εκει, αλλα:
                            Δες τι τιμες εχουν οι ενοικιασεις
                            Την συμπεριφορα των καταστηματαρχων στους πελατες σαν να ειναι ζωα
                            Την τραγικη ποσοτητα απο ταινιες που μπορουν να προσφερουν
                            Μην ξεχνας επισης πως τα περισοτερα απο αυτα τα βιντεοκλαμπς λειτουργουν ως αρπαχτη.. Ανοιγουν μια τρυπα, φερνουν 10 ταινιες, τις υπερχρεωνουν, και οταν περασει η μοδα εχουν βγαλει 1000 φορες τα σπασμενα.
                            [/b]
                            Θα μιλήσω αποκλειστικά για το βιντεοκλαμπ όπου δουλεύω (και τυχαίνει να είμαι υπευθυνος) όπου ανήκει στα Seven spots.

                            Οι τιμές έχουν αυξηθεί ελάχιστα σε σχέση με την αξία αγοράς της ταινίας. Εξηγούμαι: όταν ένα βιντεοκλάμπ αγοράζει μια ταινία για ενοικίαση την πληρώνει σε διαφορετική τιμή απ&#39;ότι για πώληση.
                            Ποιο συγκεκριμένα μία ταινία για ενοικίαση κοστίζει 37 με 40 ευρώ χωρίς ΦΠΑ. Πριν τρία χρόνια οι αντίστοιχες τιμές ήταν 25-28 ευρώ. Τουλάχιστον στην δικιά μας την αλυσίδα η μόνη αύξηση που έχει γίνει τα τελευταία 5 χρόνια στην ενοικίαση της ταινίας είναι από 2 ευρώ να πάει στα 2,30 για τις νέες κυκλοφορίες και αυτά τα 30 λεπτά μόνο για την πρώτη μέρα. Όπως καταλαβαίνεις η αναλογία κόστους ταινιών με την αύξηση τις τιμές είναι απόλυτα λογική.
                            Ισχύει η θεωρία ντόμινο. Οι εταιρίες αγοράζουν τα δικαιώματα πιο ακριβά, πουλάνε τις ταινίες πιο ακριβά, οπότε και τα βιντεοκλαμπ αναγκαζονται να αυξήσουν την χρέωση. Δυστυχώς τα βιντεοκλαμπ είναι ο τελευταίος τροχός της αμάξης.
                            Τώρα αν ένα βιντεοκλαμπ έχει κάτι τραγικές χρεώσεις σαν 3 ευρώ την μέρα ή κάτι αρχαίες ταινίες τις νοικιάζει για μια μέρα, μείνε μακριά.

                            Για την συμπεριφορά δεν μπορώ να απαντήσω για άλλα καταστήματα αλλά στο δικό μας ισχύει το ακριβώς αντίθετο. Σχεδόν κάθε μήνα το μαγαζί χάνει κοντά στα 1000 ευρώ από πελάτες που αρνούνται να πληρώσουν την νόμιμη χρεώση ή από ταινίες που χάνουν και μετά αρνούνται ότι τις νοίκιασαν. Δυστυχώς ο νόμος δεν μπορεί να κάνει τίποτα σε αυτή την περίπτωση με αποτέλεσμα όλα τα λαμόγια να την σκαπουλάρουν. (Ειλικρινά αν δεν πιστεύετε σας προκαλώ/προσκαλώ για μία βάρδια στο μαγαζί μου να δείτε τι τρέλα και γυφτιά κυκλοφορεί).

                            Η ποσότητα σαφώς και εξαρτάται από την δυναμική του κλαμπ. Τα μεγάλα καταστήματα φέρνουν συνήθως πολλές κόπιες. πχ. στο δικό μας φέρνουμε σχεδόν διπλές κόπιες από κάθε ταινία ακόμη και κάτι εντελώς άκυρα.

                            Για την τελευταία γνώμη σου θα συμφωνήσω απόλυτα, για αυτό και πρέπει να μένιες μακρία από τέτοια καταστήματα, Ήμουν κι εγώ πελάτης σε τέτοια κλαμπ και τους έστειλα στο διάολο.


                            Σόρρυ αν ακούγομαι σαν το δικηγόρο του διαβόλου, αλλά από τότε που έπιασα δουλειά στο βιντεοκλαμπ και ειδικότερα από τότε που έγινα υπεύθυνος και ασχολούμαι και με τα λογοστικά, άλλαξα τελείως γνώμη για τα βιντεοκλαμπ. Οι εποχές (επί κασσέτας) όπου τα βιντεοκλαπμ ήταν χρυσορύχεια έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Μιλάμε για μεγάλα, κεντρικά καταστήματα,με τέραστια ποικιλία που με το ζόρι τα βγάζουν πέρα.
                            Βέβαια δεν φταίει μόνο η πειρατεία και το κατέβασμα, αλλά όλη η Ελληνική οικονομία που είναι χάλια. Εδώ κλείνουν τράπεζες, βιντεοκλαμπ δεν θα κλείσουν;

                            Comment


                            • #44
                              ορίστε το σχετικό petition για να ανοίξει ξανά το site.
                              http://www.petitionspot.com/petitions/Reop...eektvsubs/sign/
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #45
                                Ormion σεβομαι πληρος το γεγονος οτι εργαζεσε σε βιντεοκλαμπ και βγανεις το ψωμακι σου απο εκει, αλλα:
                                Δες τι τιμες εχουν οι ενοικιασεις
                                Την συμπεριφορα των καταστηματαρχων στους πελατες σαν να ειναι ζωα
                                Την τραγικη ποσοτητα απο ταινιες που μπορουν να προσφερουν
                                Μην ξεχνας επισης πως τα περισοτερα απο αυτα τα βιντεοκλαμπς λειτουργουν ως αρπαχτη.. Ανοιγουν μια τρυπα, φερνουν 10 ταινιες, τις υπερχρεωνουν, και οταν περασει η μοδα εχουν βγαλει 1000 φορες τα σπασμενα.
                                [/b]
                                Καλα σε τι videoclub πηγαινεις;

                                Να λεμε τα πραματα με το ονομα τους, προτιμουμε να κατεβασουμε μια ταινια τσαμπα παρα να δωσουμε 2?.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X