Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • 10/10 hype.

    Comment


    • Ωραίο το Cobra Kai, βλέπεται ευχάριστα για τους fans του είδους χωρίς να κάνει ιδιαίτερη κοιλιά ο τέταρτος κύκλος.

      Μόνο κάποιες σκηνές είναι γραφικές και μου φάνηκαν παράξενες κάποιες μεταστροφές χαρακτήρων αλλά είναι αναπόφευκτο εφόσον πρέπει να κρατηθεί η πλοκή ενδιαφέρουσα.

       
      Π.χ. η αλλαγή του Kreese με του Terry, στην αρχή ο ένας είναι λογικός και ο άλλος παράφρων και μετά το αντίθετο. Στο τέλος όμως μου άρεσε το plot twist στη σύλληψη.


      Έξτρα mini photo spoiler για Asura και Ryu fans όλου του κόσμου.

      Last edited by Ryu_gr; 02-01-2022, 09:47 PM.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Και για να γουστάρουμε ακόμα περισσότερο αρχηγόπουλα.....

        Comment


        • Λοιπόν χαζεύοντας είδα οτι έχει βγεί σε σειρά , μια ταινία που καραγούσταρα όταν την είχα δει και βεβαίως βεβαίως την είχα γράψει σε βιντεοκασέτα (την οποία πρέπει να έχω ακόμα 😂)

          Μιλάω για το images?q=tbn:ANd9GcSECOlnmO4qBfW5--LQb7Om2T4vnLKCtouw8W24VOYyRapdWHBt.jpg!!!!!

          Είχε βγάλει 2-3 ταινίες νομίζω... και τώρα βγήκε (ή τώρα το ανακάλυψα εγώ τουλάχιστον...) σε σειρά!!!



          Το έχει δει κανένας;;; αξίζει ή να μείνω στις ταινίες;;;

          Comment


          • Την κατάπιαμε την 4η season του Cobra Kai μέσα σε 2 ημέρες. Epic. 10/10.



            Comment


            • Το πρώτο τρέιλερ της σειράς Lord Of The Rings !


              Comment


              • Άλλη μια σεζόν θα μας κρατήσει συντροφιά (για 1-2 απογεύματα αφού θα λιώσουμε 😎)

                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Ειδα το cobra Kai ! Διασκεδαστική κομικη σειρά, την περίμενα πιο σοβαρή και οι χαρακτήρες παραείναι ηλίθιοι . Από πολεμικές τέχνες δεν. Κάθε φορά που βλέπω σειρά η ταινία πολεμικών τεχνών επιστρέφω πάντα στον Bruce Lee για αποτοξίνωση από μαλακιες.



                  Last edited by majorfox; 06-10-2022, 07:19 AM.

                  Comment


                  • Για ακόμα μια φορά είσαι αυστηρός και αμείλικτος, αρκεί να είσαι ο εαυτός σου! 😄

                    Bruce Lee και Chuck Norris είναι πρωτίστως Karate Masters και δευτερευόντως ηθοποιοί.

                    Η κοιλιά είναι αναμενόμενη στον 5 κύκλο και βγάζει πολλά cult σκηνικά, παρόλα αυτά προσπαθούν να κρατήσουν επίπεδο. Μου άρεσε που ακόμα και ο Terry δίνει μαθήματα παρότι "κακός". Π.χ. έλεγε στον μαύρο μαθητή του πώς να είναι πρωταγωνιστής και όχι sidekick. Θα ήθελα ο Kreese να κάνει την ανατροπή αλλά οκ θα ήταν μεγάλη κωλοτούμπα καθότι είναι και αυτός "κακός". Ίσως στο επόμενο.
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Εγραψα με τα καλύτερα λόγια οσο σύντομα μπορούσα η αλήθεια είναι , που να δεις τι θα έγραφα αν ήμουν αυστηρός… 😈

                      Comment


                      • Ryu_gr αν δεν βλέπεις την σειρά αξίζει γιατί επέστρεψε ο μεγάλος !


                        Αφρός για πάρτη σου !


                        Comment


                        • Βλέπω την αστυνομική σειρά Swift Justice (1996) με πρωταγωνιστή τον James McCaffrey τον ηθοποιό πίσω από την φωνή του Max Payne !

                          Μπράβο στην Rockstar που έβαλε για πρώτη φορά και το πρόσωπο του στο Max Payne 3 έτσι όπως φαινόταν στις αστυνομικές σειρές ! Ελπίζω να μην κάνουν καμία μαλακια και αλλάξουν ηθοποιό στο ριμέικ.









                          Last edited by majorfox; 03-03-2023, 03:02 AM.

                          Comment


                          • Σε ιδιωτική παρουσίαση της σειράς Fallout ο δημιουργός του game κάνει ειδική αναφορά στον Jonathan Nolan που είναι ένας εκ των 2 σεναριογράφων, αναφέρει επίσης ότι το Interstellar ήταν πηγή έμπνευσης για το Starfield, σεναριογράφος του οποίου είναι επίσης ο J. Nolan μαζί με τον αδερφό του.



                            Επίσης μιλάει για αυτόν σε podcast:



                            majorfox θύμισέ μου, εκθειάζουμε Jonathan Nolan;
                            Last edited by Ryu_gr; 03-09-2023, 01:41 AM.
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment



                            • Ryu_gr


                              Comment

                              Working...
                              X