Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DEXTER.

    Ανετότατα μέσα στις 3 καλύτερες δραματικές σειρές που έχω δει. Μπήκα στον 2ο κύκλο μόλις και η σειρά όσο πάει γίνεται όλο και καλύτερη.

    Και τι απίστευτο soundtrack...

    Comment


    • Κατεβάστε δείτε Misfits λέμεεεεε!!!!
      sigpic

      Comment


      • Μιας και άρχισα να βλέπω σειρές... Έχετε να μου προτείνεται κάποια κατά προτίμηση με επικό ή horror θέμα, που να μην είναι 113 seasons (2-3 το πολύ), και προτιμότερο να είναι νέα η ακόμα να βγαίνουν καινούρια επεισόδια?

        Comment


        • Είδα χτες το πρώτο επεισόδιο του Spartacus Blood and Sand.Ποζεριά,αίμα,βία,γυμνό και γενικά όλα όσα μου αρέσουν,σε ένα πακέτο.Πάμε να δούμε και τα υπόλοιπα.
          Η ιστορία πάντως δεν λέει τίποτα,αλλά και τι έγινε.
          Carpe diem

          Comment


          • Όπως λέω πάντα, το πρώτο επεισόδιο του Spartacus: Blood And Sand είναι και το χειρότερο από όλα. Θα... καταλάβεις τι εννοώ, σύντομα. ;)

            Comment


            • Μετα την κραιπαλη του καρναβαλιου, χθες περιεργως δεν μπορουσα να κοιμηθω νωρις και εκατσα και ειδα TV και πετυχα στο ΣΤΑΡ το πρωτο επεισοδιο απο την σειρα FRINGE. Μου αρεσε παρα πολυ, εχει πολυ ενδιαφερων κονσεπτ και χαρακτηρες, μου φανηκε οτι ειναι σαν το X-Files και Twilight Zone αλλα καλυτερο .

              Το εχει δει κανεις; Ειναι οσο καλο μου φανηκε ; στο νετ διαβαζω τα καλυτερα και ειναι και δημιουργος ο J.J.Abrams.

              Comment


              • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                Μετα την κραιπαλη του καρναβαλιου, χθες περιεργως δεν μπορουσα να κοιμηθω νωρις και εκατσα και ειδα TV και πετυχα στο ΣΤΑΡ το πρωτο επεισοδιο απο την σειρα FRINGE. Μου αρεσε παρα πολυ, εχει πολυ ενδιαφερων κονσεπτ και χαρακτηρες, μου φανηκε οτι ειναι σαν το X-Files και Twilight Zone αλλα καλυτερο .

                Το εχει δει κανεις; Ειναι οσο καλο μου φανηκε ; στο νετ διαβαζω τα καλυτερα και ειναι και δημιουργος ο J.J.Abrams.

                το βλέπω εγώ φιλε είναι πολύ καλο έχω δει όλα τα επεισόδια που έχουν βγει μέχρι τώρα

                Comment


                • Originally posted by Aion View Post
                  Μιας και άρχισα να βλέπω σειρές... Έχετε να μου προτείνεται κάποια κατά προτίμηση με επικό ή horror θέμα, που να μην είναι 113 seasons (2-3 το πολύ), και προτιμότερο να είναι νέα η ακόμα να βγαίνουν καινούρια επεισόδια?


                  harper's island
                  invasion
                  supernatural
                  rome

                  Comment


                  • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                    Μετα την κραιπαλη του καρναβαλιου, χθες περιεργως δεν μπορουσα να κοιμηθω νωρις και εκατσα και ειδα TV και πετυχα στο ΣΤΑΡ το πρωτο επεισοδιο απο την σειρα FRINGE. Μου αρεσε παρα πολυ, εχει πολυ ενδιαφερων κονσεπτ και χαρακτηρες, μου φανηκε οτι ειναι σαν το X-Files και Twilight Zone αλλα καλυτερο .

                    Το εχει δει κανεις; Ειναι οσο καλο μου φανηκε ; στο νετ διαβαζω τα καλυτερα και ειναι και δημιουργος ο J.J.Abrams.
                    Καλή αρχή με το Fringe. Έπεσες πάνω σε μέγιστη σειρά.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Originally posted by ChrisTop View Post
                        DEXTER.

                        Ανετότατα μέσα στις 3 καλύτερες δραματικές σειρές που έχω δει. Μπήκα στον 2ο κύκλο μόλις και η σειρά όσο πάει γίνεται όλο και καλύτερη.

                        Και τι απίστευτο soundtrack...
                        + 1 για Dexter ;)







                        Σημερα θα προβληθει το πρωτο επεισοδιο απο την νεα σειρα του HBO, Game of Thrones βασισμενη στο ομωνυμο βιβλιο της High Fantasy σειρας A Song of Ice and Fire του George R. R. Martin.

                        Οταν διαρευσει το πρωτο επεισοδιο θα ανοιξω και δικο του θεμα.



                        Παρτε μια γευση απο Westeros, where summers span decades and winters can last a lifetime





                        Εδω στο Official site υπαρχει και ενα 15λεπτο αποσπασμα .

                        Comment


                        • Ωραιος Solid, καλη φαση να το χουμε κατα νου. Εχω ακουσει παρα πολλα για το A Song of Ice and Fire, οποτε ισως να ναι ενας λογος παραπανω να δω τι λεει και η σειρα, παροτι γενικοτερα δυσκολα θα εβλεπα κατι τετοιο.

                          Τωρα σχεδον εχω κανει catch up και με Dexter και πρεπει να βρω τι θα παρει σειρα σιγα σιγα.
                          Οι αλλες σειρες που εχω κατα νου να δω τι λενε ειναι τα Mad Men και The Wire σε περιπτωση που καποιος εχει να πει το οτιδηποτε για αυτες τις σειρες.

                          Για το Dexter παντως τα λογια ειναι περιττα, δε θυμαμαι να ριχνω 6ωρα σερι με αλλες σειρες, οποτε μαλλον αυτο τα λεει ολα.

                          Comment


                          • Egw mentalist vlepw
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Δεν έχω δει το the Wire αλλά έχω τελειώσει το Mad Men.
                              Αν θες να δεις μια ταινία εποχής με όλο το σεξισμό και ρατσισμό εκείνης της εποχής τότε αυτή είναι η σειρά.
                              Στα συν είναι πως παίζει και η Christina Hendricks, της οποίας ο χαρακτήρας είναι το μόνο ηθικό στοιχείο στη σειρά.
                              Παραδόξως εγώ ξεκίνησα το Dexter πριν λίγες μέρες. Με έχει κερδίσει ο ρεαλισμός του (στο Μαϊάμι το 50% του πληθυσμού είναι ψυχάκιες δολοφόνοι).
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Ξεκίνησα να βλέπω το Rome.Οκ στο πρώτο επεισόδιο έκοβα φλέβα,αλλά με το που τελείωσε και βρήκα τη σειρά μου (no pun here) και κατάλαβα τι παίζει,κομπλέ.έχω δει ήδη τα 3 πρώτα επεισόδια.Πολύ καλή ως τώρα.Πολλοί χαρακτήρες και ολοκληρωμένη ανάλυση αυτών,ιστορικά στοιχεία και μια Ρώμη που μου θυμίζει το A Creed Brotherhood (),το ανεβάζουν πολύ στα μάτια μου και φαίνεται πολλά υποσχόμενο.Θα ήθελα βέβαια να είναι κάπως πιο βίαιο.Αλλά οκ,καλό είναι.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X