Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Den thelw na eimai o hater, alla "I dont see it" re guys me ton Dexter, pragmatika mou fanhke teleiws axwnefto apo thn prwth stigmh.
    Oxi tipote allo, alla exw dei panw apo 10 skorpia episodia kai pali den maresei, ti na pw...
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Μην τα βλέπεις σκόρπια ρε μάστορα.
      Carpe diem

      Comment


      • Me thn seira tha exei endiaferon?
        To concept to katalava hdh, skotwnei tous kakous kai den thelei na ton piasoun.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Εγώ όταν βλέπω μια σειρά θέλω να τη δω από την αρχή,να γνωρίσω τους χαρακτήρες σιγά σιγά κλπ.Οπότε ναι,υποθέτω πως μια χαρά θα σ'αρέσει.Το κόνσεπτ,ναι,είναι απλό,αλλά το θέμα από κει κι ύστερα είναι η υλοποίηση.Ειδικά οι σεζόν 2+4 είναι απίστευτες.5+6 ακόμα να δω.Θέλω να είμαι σε τίγκα σκοτεινό χώρο κάτι που,εδώ που είμαι,δεν γίνεται.
          Carpe diem

          Comment


          • To prwto episodio to eida btw.
            Telos pantwn den exw kai poly oreksh na syzhtaw to thema aplws hthela na pw kai thn dikh mou gnwmh
            Kanenas xarakthras den maresei aposous eida sthn seira, isws stis seasons pou les na ginetai ksafnika kalo den kserw... anyway sorry gia to spam.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Έτσι όπως το λες όμως είναι σα να υπάρχει αυτό το κεντρικό θέμα μόνο το οποίο δεν ισχύει. Τρέχουν διάφορες ιστορίες από πίσω που εξελίσσονται σε κάθε επεισόδιο γι' αυτό και δεν έχει νόημα να τα βλέπεις σκόρπια. Δεν είναι τόσο αυτοτελή τα επεισόδια που να το επιτρέπουν αυτό. Στο βάθος είναι το ζουμί. Το Lie to me πχ. είναι το ανάποδο. Μπορείς να παρακολουθήσεις 1 οποιδήποτε επεισόδιο χωρίς πρόβλημα και να χάνεις πολλά καθώς έχει υποθέσεις ασύνδετες μεταξύ τους και αυτοτελείς.

              Είμαι προς το τέλος της 2ης λοιπόν και όλα έχουν έρθει τούμπα. Το απόλυτο χάος! Έχω αγωνία για το πως θα ξεμπλεχτούν οι διάφορες καταστάσεις....


              Comment


              • Ti na sou pw exw, parei xamparia merikes mikroistories alla h xeirotrh einai me thn aderfh tou
                ypothetw pws aplws h seira den einai gia mena.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Διάβασα το spoiler του Chaos και σκέφτομαι πως έχουν αλλάξει τα πράγματα στις επόμενες σειρές και πόσο αστεία μου φαίνονται μερικά από αυτά που λέει.

                  Ground Zero είναι σίγουρα μια σειρά που θέλει να τη δεις με τη...σειρά. Δεν ξέρω αν θα σου αρέσει και πάλι αλλά όλη η ουσία είναι στην εξέλιξη των χαρακτήρων. Αν δεις σκόρπια επεισόδια απλά βλέπεις το Dexter να σκοτώνει δολοφόνους...
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • @Ground
                    Ακομα και αν ειναι για σενα δεν καταλαβαινω τη λογικη του ειδα μερικα επεισοδια σκορπια και δε μου αρεσε. Καθε season εχει μια αρχη και ενα τελος και καθε επεισοδιο προυποθετει να εχεις δει το προηγουμενο για να ακολουθησεις την ιστορια. Να βλεπες καποια sitcom θα λεγα οκ παει κι ερχεται, αλλα τετοιες σειρες τις ξεκινας απο την αρχη, βλεπεις μερικα επεισοδια και μετα λες μ' αρεσει / δε μ' αρεσει.

                    Για κατι διαφορετικο προτεινω το Archer παντως, το χιουμορ του ειναι πολυ ιδιαιτερο και τουλαχιστον καφρικο. Ριχτε ενα βλεφαρο, μολις 10 20λεπτα επεισοδια η πρωτη season.
                    Δε βρηκα κανα φοβερο κλιπακι αλλα οριστε μια καλη αρχη:

                    Comment


                    • Originally posted by straier View Post
                      Διάβασα το spoiler του Chaos και σκέφτομαι πως έχουν αλλάξει τα πράγματα στις επόμενες σειρές και πόσο αστεία μου φαίνονται μερικά από αυτά που λέει.
                      Ναι, σκεφτόμουν να σχολιάσω ξανά για τις αλλαγές. Όλα όσα είπα ήρθαν τούμπα! Και ούτε καν στις επόμενες! Μέσα σε λίγα επεισόδια της 2ης από τη μέση και μετά! Το απόλυτο χάος! *τρίβει χέρια χαμογελώντας χαιρέκακα*


                      Firefly έχει δει κανείς;
                      Ψήνομαι να ξεκινήσω αυτό και το Misfits σε λίγο καιρό...


                      Comment


                      • Είδα το πρώτο επισόδειο του touch.Πολύ ενδιαφέρον μου φάνηκε.Κατέβασα όλη την πρώτη season.Από τους δημιουργούς του heroes(εντάξει από αυτό δεν περιμένουμε και πολλά) και πολλοί καλοί ηθοποιοί.Αυτό ελπίζω να κρατήσει τη σειρά σε υψηλά επίπεδα όταν και αν βγει δεύτερη season.
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • μεσα σε 15 μερες ειδα και τις 4 season του Fringe, nuff said

                          αρχισα breaking bad

                          Comment


                          • Τελειώνω το Community.

                            Αν εξαιρέσεις 5-6 επεισόδια που βαρέθηκα η σειρά είναι απίστευτη. Top Notch το γράψιμο. Τα επεισόδια με το Paintball της 2ης season και με τα ΜαξιλαροFortress της 3ης season παίρνουν 11/10.

                            Comment


                            • Έχοντας παρατήσει αρκετές για διάφορους λόγους (HIMYM, Big Bang Theory κ.α) έχω μείνει στο Family Guy, στο Dexter και βία στο Walking Dead. Ό,τι μαλακία σκεφτεί ο McFarlane τη γουστάρω οπότε χαλαρά με το Family Guy. Το Dexter έχει μπροστά του δύο σεζόν αμφίβολης ποιότητας. Όσο για το τελευταίο, αν πεθάνει η Lori ίσως να γίνει και η αγαπημένη μου σειρά.

                              Comment


                              • Στο Walking Dead είδα το πρώτο επεισόδιο και παραλίγο να με πάρει ο ύπνος οπότε δεν το συνέχισα ποτέ. Κρίμα γιατί έχει πάρε πολύ καλές βαθμολογίες, αλλά τα post apocalyptic σκηνικά δεν είναι για μένα.

                                Comment

                                Working...
                                X