Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Άρχισα το The Killing. Remake πρόσφατης δανέζικης σειράς, έχει να κάνει με το μυστήριο του φόνου μιας νεαρής μαθήτριας στο βροχερό Seattle καθώς και το πώς αυτό το συμβάν επηρρεάζει τη ζωή των ανθρώπων που εμπλέκονται. Έξυπνη και low-profile σειρούλα. Ούτε εξωπραγματικές γυναίκες και άντρες ούτε κάτι άλλο υπερβολικό. Μ'αρέσει.

    Comment


    • Ξεκινησα το Homeland εγω και δηλωνω instantly hooked εφτασα στο 5ο σερι και η σειρα ειναι απιστευτη μεχρι στιγμης πραγματικα. Ο ρυθμος δεν ειναι καθολου κουραστικος και η ιστορια προχωραει γρηγορα, οι χαρακτηρες ειναι ολοι πολυ καλοι στο ρολο τους(Κάρι και Virgil ) Θα το παω σερί και σήμερα και λογικά σε κανα 2 μέρες θα το εχω τελειωσει μεχρι εκει που εχει φτασει τουλάχιστον..

      Βλεπω επισης American Horror story S2 και εχει ξεκινησει αρκετα καλυτερα απο την πρωτη
       
      Εξωγήινοι, δαίμονες, serial killers, random beasts, τα παντα ολα παρτα στα μουτρα..

      Comment


      • Συνεχίζω με Homland s1 και breaking bad s3. Πολύ καλές σειρές και οι δυο με καταπληκτικούς χαρακτήρες, πρέπει να ασχοληθούν και άλλοι οπωσδήποτε.

        Comment


        • Τελος το Homeland, η σειρα ειναι καταπληκτικη μεχρι στιγμης χωρις να κουραζει η να κανει κοιλια πουθενα. Μερικα πραγματα που με χαλασαν ομως
           
          Ο "Ερωτας" της Κάρι για τον Μπρόντυ ειναι γελοιος εντελως, θεωρει οτι ειναι τρομοκρατης(που ηταν..) και παρ'ολα αυτα τον γουσταρει/γουσταρε?? wtf this is some serious fucked up shit..

          Επισης ηξερα οτι καπου εκει θα το πανε, ο Μπρόντυ να "αλλαζει" ξανα και τωρα να τους βοηθαει και στο τελος φυσικα κανεις να μην εμπιστευεται κανενα και να γινει μπαχαλο.


          Ελπιζω να συνεχισει στο ιδιο κλιμα αλλα να προσφερει και κατι διαφορετικο στην πορεια.

          Comment


          • Παράτησα το Killing λόγω υπερβολικής ψυχοπλάκωσης. Αντί να τη δω μέχρι το τέλος κάθησα και διάβασα τη περίληψη στο Wikipedia να μου λυθούν οι όποιες απορίες.
            Πολλή μιζέρια και μαυρίλα, πιστευτή δυστυχία και διαρκώς μελαγχολική διάθεση. Στα τέσσερα επεισόδια που είδα, και εκτός από την εισαγωγή πριν το φόνο, θα μπορούσα να πω πως μια ανάλαφρη στιγμή δε παρακολούθησα. Εκτός αυτού, διαβάζοντας τη περίληψη, συνειδητοποίησα πως χρησιμοποιούνται πολλά φτηνά σεναριακά κόλπα για να διατηρηθεί το ενδιαφέρον σε μία σειρά που ασχολείται με ένα φόνο και εκτείνεται σε δύο κύκλους επεισοδίων.
            Στα θετικά καταλογίζω το casting, τη φωτογραφία και την ηθοποιία.

            Comment


            • +1 σε όσους πρότειναν το Homeland. Μόλις τελείωσα S1. I'm so hooked!


              Comment


              • Το Dexter... Τόοοοοοοοσο καλό... Καλά πάει για best series ever.

                Comment


                • Ωραιος, ευτυχως αρεσει οπως βλεπω. Στα 2 τελευταια επεισοδια βεβαια εριξε πολυ ρυθμους, αλλα κατι τετοιο ειναι αναποφευκτο με την τροπη που πηραν τα πραγματα απο το S02E05 (Q&A) και μετα.

                  Το Walking Dead παλι ανεβηκε αρκετα αυτη την εβδομαδα, ευτυχως το γυρισαν στα ατομα που εχουν πιο ουσιαστικο ενδιαφερον στην παρουσα στιγμη.

                  Το Dexter επισης συνεχιζει στα γνωστα επιπεδα αν και μου λειπει λιγο η φαντασια των δημιουργων κατα την προηγουμενη season. Oπως και να χει ειναι μακραν απο τις καλυτερες σειρες overall.

                  Συνεχιζω παναργα και Breaking Bad, βελτιωθηκε λιγο το θεμα, αλλα ακομα δεν εχω κολλησει...

                  Comment


                  • Μιας και βλέπετε σειρές τσεκάρετε και Sons of Anarchy.Αργεί λίγο να πάρει μπροστά,αλλά μετά παίρνει τόσες στροφές όσες ένα καλολαδωμένο μυδραλιοβόλο.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Εγώ το Sons of Anarchy μετά την 2η σεζόν το βαρέθηκα. Συνεχίζω να το βλέπω βέβαια μιας και κακή σειρά δεν το λες, αλλά με πολύ αργούς ρυθμούς.

                      (άρχισε, μαγικά, να δουλεύει το κόμμα!)

                      Comment


                      • Έχει δει κανείς Arrow; Είδα κάτι trailer και φαινόταν καλό.

                        Comment


                        • Εγω το παρατησα νωρις, αλλα οκ περι ορεξεως... υπαρχουν απειρες σειρες εκει εξω για ολα τα γουστα, το Arrow εχει μπολικο δρομο ακομα μεχρι να γινει κατι ευρεως αποδεκτο, αλλα αν σου αρεσει το ειδος τοτε δε χανεις τιποτα.

                          Τελειωσα με ολα τα επεισοδια του Breaking Bad αυτες τις μερες (5 seasons). Στο IMDB σε ratings ειναι στην κορυφη μαζι με σειρες τυπου The Wire, Game of Thrones, Arrested Development κτλ.
                          Ειναι τοσο καλο; Οχι απαραιτητα. Ξεκιναει για μενα αδυναμα, αλλα παιρνει τα πανω του καπου στη 2η season, με την 3η να γινεται πολυ καλη και με την 4η να ειναι ακομα καλυτερη. Ειναι μια ευπεπτη να το πω σειρα, βλεπεται ευχαριστα και για αυτο φανταζομαι μπορεσε να γινει τοσο δημοφιλης (οκ προφανως και εχει και πολλες καλες στιγμες). Ειναι κατι σαν το Dexter, η θεματολογια ακουγεται καπως hardcore, αλλα η υλοποιηση ειναι αρκετα πιο... "αναλαφρη".

                          Αντε να δουμε τι θα παρει σειρα τωρα, εχω προχειρα τα Peep Show και Freaks and Geeks ετσι για να δοκιμασω και κατι διαφορετικο.

                          Comment


                          • Πάντως εύπεπτη και οτι βλέπεται ευχάριστα δεν θα τα έλεγα για το Breaking Bad. Έχει πολλά αργά επεισόδια και δίνει το περισσότερο βάρος της στην ανάλυση χαρακτήρων παρά στην ιστορία. Και οι ερμηνείες και το Story είναι Top Notch βέβαια και έχει πολλές καλές και μερικές συγκλονιστικές στιγμές οπότε προτείνεται σε όλους.

                            Comment


                            • Παράτησα και'γω τo Arrow καθώς και το Revolution. Για το πρώτο, καλή η superhero δράση αλλά η ιστορία και οι διάλογοι ήταν τόσο κακοί που ένιωθα άβολα. Το δεύτερο μου φάνηκε υπερβολικά formulaic.

                              Dexter, Walking Dead και Family Guy είναι οι σειρές μου. Το πρώτο συνεχίζει, στην έβδομή του σεζόν, άψογα, το δεύτερο δε θα με έψηνε τόσο αν δεν είχε zombies και το τρίτο... ας πούμε πως το χιούμορ του McFarlane με πιάνει ακόμα και στη παρακμή του.

                              Comment


                              • Επειδή τώρα βλέπω ένα anime, θα δω μετά το Batman - The Dark Knight Rises και το Fringe(την 1η season).
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X