Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ είδα όλο το sons of anarchy μέσα στον Ιούνη-Ιούλη και τώρα έπιασα το Vikings που είναι και λίγα τα επεισόδια. Κατέβασα και το Hannibal για να δω τι παίζει, μιας και είμαι φαν του χαρακτήρα αλλά γουστάρω άπειρα και τον Mikkelsen. Επίσης κατέβασα τα επεισόδια που έχουν βγει για Dexter για να παίρνει και αυτό σειρά.

    Comment


    • Ωραίος Solid.Εγώ ξεκίνησα το Revolution.Post apocalyptic σκηνικά και μπόλικη δράση ως τώρα.
      Carpe diem

      Comment


      • To Vikings λέει κάτι ή είναι καμιά σαπουνόπερα τύπου Game of Thrones/ αίμα και τσόντα τύπου Spartacus?
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • δεν ειναι τοσο overstylized οσο το spartacus, ειναι περισσοτερο historical οπως το rome και το deadwood αν τα εχεις δει

          Comment


          • Για πες για deadwood, εχω ακουσει πολλα και δεν ξερω κανεναν να το χει δει.

            Comment


            • Το χω δει και γω. Σε σχέση με τις άλλες παραγωγές του HBO είναι IMO το λιγότερο ενδιαφέρον. Ιστορικό δράμα με καλά production values και τρομερές ερμηνείες, αλλά απο το σενάριο του και απο τους ίδιους τους χαρακτήρες έλειπε αυτό το κάτι που σε τραβάει και δεν σ'αφήνει αν δεν δεις όλα τα επεισόδια. Εγώ τα είδα όλα μέσα σε 2 βδομαδούλες που δεν είχα τι να κάνω μα δεν έχω κάτι ιδιαίτερο να θυμάμαι... (άσε που κόπηκε απότομα και δεν έχει ending...)

              Εξαίρεση στα παραπάνω ο Al Swearengen του Θ Ε Ο Υ Ian Mcshane. Ανατριχιαστική ερμηνεία. Τράβαγε την σειρά μόνος του μετά απο κάποιο σημείο, αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη.

              Comment


              • Ξεκίνησα να βλέπω το Vikings!

                Δε θα αρέσει σε πολλούς αλλά, παρόλο που δεν είναι κάτι εξαιρετικό, χτύπησε νεύρο. Το ότι προβλήθηκε από το History Channel λέει πολλά για το επίπεδο της ιστορικής ακρίβειας, που είναι απαράμιλλη. Σαν παραγωγή δεν είναι καθόλου ντοκιμαντερίστικη, αλλά δεν είναι και Game of Thrones. Είναι σοβαρή, ώριμη σειρά που πέρα από μια κλασσική πλοκή γύρω από την ανακάλυψη των Βρετανικών Νήσων από τους Βίκινγκς προβάλλει παράλληλα πολλές πληροφορίες για την καθημερινότητα, τα ήθη, τα έθιμα, τη φιλοσοφία και την τεχνολογία των Βίκινγκς, χωρίς να το καλοκαταλαβαίνεις. Στα συν της σειράς η κούκλα γυναίκα του πρωταγωνιστή και ο Γκάμπριελ Μπερν στο ρόλο του καθίκη αρχηγού των Βίκινγκς.

                Συστήνεται ανεπιφύλακτα, αλλά μην περιμένετε ούτε κάτι εφετζίδικο ούτε κάτι βασισμένο στην πλοκή, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακή - κάθε άλλο.
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Εμένα μου άρεσαν πολύ οι ιστορίες που διηγούνταν,με έκαναν κι έψαξα γενικά για την Νορβηγική μυθολογία.Προσωπικά δεν πσιτεύω ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο,αλλά και πάλι αρκετά αξιόλογη σειρά και με προσοχή στη λεπτομέρεια.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • εχω φαει τρελο κολλημα ( δε το περιμενα με τη καμια) με το modern family.
                    τη σειρα τη ξεκινησα γιατι εμαθα πως πρωταγωνιστει ο ed o neil (o θρυλικος al bundy απο το παντρεμμενοι με παιδια) και η sofia vergara :boff:αλλα ο πραγματικος σταρ ειναι ο ty burrel (phil dunphy) που κανει εναν 40αρη μπαμπα που εχει μυαλο 16χρονου και συμπεριφερεται αναλογα.

                    sigpic

                    Comment


                    • νεα σειρα που την ανακαλυψα μεσα απο τα διαφημιστικα του modern family.
                      λεγεται last resort και εχει να κανει με το πιο δυνατο υποβρυχιο στο κοσμο που λαμβανει εντολη να ριξει πυρηνικα σε ολο το πακισταν.
                      αλλα επειδη ο καπετανιος ειναι γατα με πεταλα και μυριζεται στον αερα οτα παιζει μουργα αρνειται να ακολουθησει την εντολη και ετσι ολο το πληρωμα του τουμπανιασμενου υποβρυχιου εχει ολη την αμερικη να τους καταζητει και ταυτοχρονα να προσπαθουν να βρουν τι κρυβεται απο πισω.
                      λιγο god bless america, λιγο εχθρος εκ των εσω και εχουμε το last resort.
                      ξεχασα να αναφερω οτι παιζει και και ο Robert Patrick (t2000 απο το terminator 2)

                      sigpic

                      Comment


                      • Ξεκίνησα το Da Vinci Demons.Οι φανς του Assassin's Creed και κυρίως του 2, να το δουν πάραυτα.Οι υπόλοιποι το ίδιο.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Originally posted by kakashi_gr View Post
                          εχω φαει τρελο κολλημα ( δε το περιμενα με τη καμια) με το modern family.
                          τη σειρα τη ξεκινησα γιατι εμαθα πως πρωταγωνιστει ο ed o neil (o θρυλικος al bundy απο το παντρεμμενοι με παιδια) και η sofia vergara :boff:αλλα ο πραγματικος σταρ ειναι ο ty burrel (phil dunphy) που κανει εναν 40αρη μπαμπα που εχει μυαλο 16χρονου και συμπεριφερεται αναλογα.

                          συμφωνω απολυτα επαθα το ιδιο κολλημα και εγω οταν το εβλεπα, η τελευταια season εχει κανει λιιιιγο κοιλιτσα ομως


                          σε αλλα νεα.... καλα δεν βλεπει κανενας dexter και breaking bad να σχολιασουμε τα τελευταια επεπισοδια?

                          Comment


                          • Βλεπουμε φανατικα, το BB ιδιως δινει ρεστα. Μετα το τελευταιο επεισοδιο εριξα ενα φρεσκαρισμα στο ricin incident, μετα απο τοσο καιρο ειχα ξεχασει πραγματα που εγιναν στη season 4. Η σειρα ειναι παρα πολυ καλη, ο Gilligan τη χειριζεται αρκετα σωστα και ειναι παντα απροβλεπτος. Η εξομολογηση του WW με εστειλε, ο τυπος ειναι αδιορθωτος . Στα τελευταια επεισοδια ελπιζω ο Jesse να πρωταγωνιστει, περιμενω πολλα απο αυτον.

                            Ο τελευταιος κυκλος Dexter ειναι συμπαθητικος, καλυτερος απο τον 7ο σιγουρα. Το θεμα ειναι πως καποια πραγματα με εχουν κουρασει λιγο και τα περισσοτερα plot twists που ερχονται νομιζω πως φαινονται πως ερχονται. Δε μπορω να προβλεψω το τελος βεβαια αλλα αυτο με τη Vogel εκανε μπαμ και απ οταν ξαναμπηκε και η Hanna στην πλοκη αλλαξε αρκετα και ο Dexter. Τουλαχιστον δεν αναλωθηκαμε σε αυτο που περιμενα αρχικα, η κοντρα Dex με Deb τελειωσε αρκετα νωρις αν και στο τελος θα ξαναγυρισει η πλοκη στο in the end there can be only one (Deb/Hanna).

                            Comment


                            • Ειδα χτες την season premiere του Homeland, το περιμενα λογο του σχετικα καλου κλεισιματος της δευτερης season και ηταν...

                               
                              Μαπα απο τις λιγες...

                              Η Κέρι πιο εκνευριστικη απο ποτε, πηδιεται με τραγικο random stranger τη στιγμη που ρισκαρε τοσα πολλα για τον Μπρόντι..

                              Η Ντεινα το ιδιο εκνευριστικη οσο παντα, τουλαχιστον παει να δειξει λιγο nudity(!), οτι να ναι κανονικα..

                              Ο Chris εχασε την αιγλη του..

                              Σταθερες αξιες ο Κουην ο Σαουλ και ο αλλος ο Black Ops τυπος, μονο για αυτους την βλεπω την σειρα πλεον.. Α και δεν ειδαμε καθολου Μπροντυ, κανονικα θα ηταν καλο αυτο αλλα με τις ραντομιές με Κερι/Ντεινα θα φαινοταν οαση..

                              Comment


                              • Είδα το vikings μέσα στο καλοκαίρι και μπορώ να πω ότι με εξέπληξε ευχάριστα, περιμένω για την συνέχεια.

                                Σιγά σιγά βλέπω και την final season του Dexter, δεν έχω δει όλα τα επεισόδια που έχουν βγει αλλά ως εκεί που έχω δει παραμένει πάνω κάτω στα γνωστά επίπεδα.

                                Για το BB τώρα τι να πει κάνεις ; απλά respect στον Giligan, το cast, τους σκηνοθέτες κτλ. Δεν παίζεται η τελευταία σεζόν, το 14ο επεισόδιο απλά τα πήρε και τα σήκωσε όλα. Αντε άλλα δυο επ έμειναν για μια από τις καλύτερες σειρές ever.

                                Comment

                                Working...
                                X